הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 

כוכב הצפון, גיליון 2369, 11.1.19

רפאל טרבלסי

 

השבוע נחשפתי בפעם המי יודע כמה לעוד ניסיון הסתה פרוע ואלים מבית מדרשו של ראש העירייה.

מי שמכיר אותי אישית יודע שהאמת, ואך ורק האמת - היא נר לרגליי. אני משלם על האמת שלי מחירים אישיים אבל אני ישן טוב בלילה.

לא הבנתי מדוע נבהלו שם בקומה השלישית מדרישתי לקבלת מידע על עלויות הנוספות מטעמה של הרשות למרתון 42 ומאיזה תקציב יצאו. אך לא הסכימו בקומה השלישית להעביר אליי את המידע עפ"י החוק, לשם כך נדרשתי לעזרה מהממונה מטעם משרד הפנים מר בועז יוסף. אני עכשיו איני מבין מדוע ומה יש לראש העירייה להסתיר, אחרי שכל הזמן הוא מדבר על שקיפות?

בתאריך 30.12.18 שלחתי דואר אלקטרוני למנכ"ל העירייה, לגזבר, ליועמ"ש ולמספר גורמי מקצוע ברשות וביקשתי לדעת מה היקף ההוצאות הכספיות הנוספות הצפויות לנו מעבר לתקציב המוגדר למרתון טבריה ה-42? אגב בדיוק כך עשיתי בקדנציה הקודמת, אז הייתי בודק כל אירוע ואירוע עד לפרטים הקטנים. לימים חשבו שאני ממונה על התרבות, למרות שלא הייתי, פשוט דאגתי לקופה הציבורית וזאת מתוקף תפקידי כחבר בוועדת המכרזים, הא ותו לא.

מאז שליחת האימייל, התחלתי להרגיש שמנסים בכל דרך אפשרית לנסות להסתיר, לא להעביר את המידע ולא להיות שקופים. אחרי הכל השמש היא המחטא הטוב ביותר!! לפתע אני מקבל אימייל תשובה מגזבר העירייה והתשובה "בהתאם להנחיות יש להעביר בקשה זו דרך ראש העירייה" פניתי ליועמ"ש ואף הוא הפנה אותי לרה"ע, פניתי לרה"ע ולא קיבלתי שום התייחסות עד ל 7.1.19. לאחר שראיתי שאין לאף אחד שום כוונה להתייחס לבקשה שלי לקבלת מידע בכדי לבצע את חובתי הציבורית, פניתי על פי הדין והחוק לממונה על מחוז צפון במשרד הפנים, מר בועז יוסף, ותשובת משרד הפנים לא בוששה לבוא, והיא: בהמשך לפנייתו של מר רפאל טרבלסי חבר מועצת העיר בעניין זכות עיון, אבקש לפעול בהתאם להוראות החוק בעניין זכות עיון של חבר מועצה. לטיפולך המיידי. כך כתב חאג' בלאל קצין המחוז במשרד הפנים.

לפתע, כהרגלו תוך פחות מחמש דקות רה"ע מעלה נגדי בפייסבוק פוסט הסתה ומבקש מקהל מעריציו "להביע את דעותיהם" עליי. עוד מעשה עלוב של ראש עירייה שמתהדר בשקיפות אך מבצע איטום! הכל בכדי לשסע ולהסית את הציבור כנגד חבר מועצה נבחר ציבור. כאן לא המקום ולא הזמן לפרט את המידע שהגיע אליי ושאני מחויב לבדוק אותו. המידע הוא לא סוף פסוק בסיפור.

רון קובי, אולי אתה לא זוכר טוב או מנסה לגנוב דעת קהל, אבל אני כאן, להבדיל מאחרים כדי להזכיר לך, אני לא מפחד ממך! ואתה מחוייב לאשר כל בקשה שלי לעיון במסמכים!

האם היה אירוע אחד בחמש שנים האחרונות שלא עשית הכל ובכל דרך אפשרית להפריע ולהשבית את שמחת התושבים? להזכיר לך את תיאוריית הבולענים והגזים שהמצאת במתחם גן העיר? היכן זה נעלם לפתע? כן כן, אותו גן העיר שעשית בו ממש עכשיו את אירועי סיום המרתון המרשים. ואני חייב לציין זה היה מרשים ואני מפרגן בנושא זה לעניין המרתון בלבד.

תנסה להיזכר לפני שנבחרת האם היה מכרז אחד שלא פנית לערכות משפטיות בכדי לשים מקלות בגלגלים בניסיון לתקוע את טבריה במקום ועל מנת שלא תתקדם?

מה קרה? שכחת שבכל מקום צעקת שקיפות, שקיפות. הורדת דלתות עשית הצגה, העברת את 106 לחזית ולפרונט עשית הצגה, אני ביקשתי מידע כספי ואתה לא רוצה לתת! בננו רון תסתכל לציבור בעיניים ותגיד לנו מה יש לך להסתיר? ממה אתה כל כך מפחד שיפגש עימך ציבור עם טלפונים ניידים ומבקש להשאירם בחוץ? מדוע אתה כל כך מפחד להעביר את המסמכים על מה היו ההוצאות הכספיות? מדוע? האם השאלה כיצד הם יצאו מעוררת חשש? האם השאלה למי הם יצאו מעוררת חשש? עירייה זה לא עסק פרטי, זה עסק ציבורי שקוף לחלוטין! אלו כספי ציבור! ולא ניתן בכספי ציבור להעניק הטבות לעסקים פרטיים.

רגע, לפני שתקפוץ רצוי שאתה והציבור ידעו, אני בעד שטבריה תפרח! אני בעד שהעסקים יעבדו ויפרחו! אני בעד שיהיה לצעירים מה לעשות כאן בטבריה ושלא ייסעו למקומות אחרים, בסופי שבוע, בעד שהדתיים ביניהם גם יוכלו לצאת לבלות וליהנות בימי חמישי או מוצ"ש ולא רק בליל שבת! איש באמונתו יחיה זו הדרך שלי ושל רבים בטבריה.

בניגוד אליך אני הייתי מתנהל אחרת. לא מחפש לשסע ציבור בציבור בכדי לקבל זמן מסך בתקשורת וגורם לקרע אדיר בציבור הטברייני. לא הייתי מדבר שקיפות ובמציאות מסתיר כל דבר, הייתי אומר את האמת לציבור. את הנזק שאתה רון קובי הטוקבקיסט גרמת בקדנציה האחרונה ייקח עוד המון שנים לתקן.

רון, אולי הצלחת לשתק פוליטיקאים \ נבחרי ציבור אחרים - אותי אתה לא תצליח כי לי יש דרך, לי יש ערכים, לי יש אנושיות ודאגה אמיתית לטבריה בלי אינטרסים אישיים כמו שאתה מנסה לצייר לציבור ולגנוב את דעתם.

הנה אני מודיע לך ומצהיר בריש גלאי, כי אין לך סיכוי לשכנע אותי להצטרף לקואליציה ברשותך תמורת סגן בשכר כל עוד הערכים האנושיים לא יהיו נר לרגליך!! אגב, האם סיפרת לתושבי העיר  שקיבלת בתחילת החודש תוספת שכר למשכורתך בסך של כ-5,000 ₪ ושכרך יעמוד על כ-45,000 ₪ בחודש ללא הוצאות רכב, נהג, מזכירות וכו'! נאה דורש נאה מקיים אומר הפתגם.

לכם קהל מעריציו שכועסים עליי שאיני נכנס לקואליציה, אומר לכם רק את האמת! רון קובי לא רצה מראש שאני אכנס לקואליציה, ועשה הכל כולל הכל לא להכניס את הבית היהודי בטבריה לקואליציה.

איש חכם היה מכניס את כל חברי המועצה לקואליציה. כך היה מוריד את המחיר של כולם והיה לו שקט לעשות הכל. שותפים לעשיה היא לא מילת גנאי היא דרך של התנהלות ציבורית נכונה.

ראש העירייה חייב להבין דברים אלמנטריים בהתנהלות ציבורית. מי ששורף את הגשר להידברות חייב לדעת כי מתחת לכל גשר קיים תהום! ודי לחכימה ברמיזה.

לכל שבוע יש סוף שבוע, לכל מסע יש נקודת סיום, ותמיד יש אור בקצה המנהרה...

שבת שלום ומבורך, אוהב אתכם טבריינים יקרים ותמיד אהיה כאן בשבילכם

רפאל טרבלסי. חבר מועצת העיר.

 

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
הסיפור הישראלי - חגיגת התיישבות בעמק המעיינות
אירוע חגיגי ומלא קצב התקיים בפארק המים גני חוגה שבעמק המעיינות לרגל חג השבועות. לאירוע הגיעו מאות משפחות מכל רחבי העמק והאזור אשר נהנו משלל אטרקציות ופעילות חווייתית, בהם מתחם חוויתי חדשני שבו זכו להצצה קסומה לסיפור ההתיישבות הישראלי תוך השתתפות דיגיטלית פעילה. להמשך כתבה.
חוגגים שבועות בקיבוץ עין גב
להמשך כתבה.
יום עיון 'כינרת אדם וסביבה', לזכרו של שלמק'ה בהלול איש הכינרת
בית גבריאל, יום שלישי, 18 ביוני, בין השעות 8:30-14:00 - שלמק'ה בהלול ז"ל, יליד המושבה כינרת, היה בין מייסדי מנהלת הכינרת בשנת 1969. יזם ועסק בפיתוח חופי הכינרת הציבוריים בתחילת שנות ה-90. שימש שנים רבות כסגן יו"ר מנהלת הכינרת. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום רביעי, 19 יוני2019
Wאבגדהוש
2226272829303101
2302030405060708
2409101112131415
2516171819202122
2623242526272829
2730010203040506
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.