הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
יעקב גדיף: משפט שלמה

כוכב הצפון, גיליון 2369, 11.1.19

 

היי אני יעקב,

"משפט שלמה המלך" מספר מלכים א' משמש השראה בבתי המשפט ברחבי העולם.

טבריינים יקרים אני פונה אליכם לקחת את המשל הבא לתשומת ליבכם!

"במשפט שלמה המלך" החכם באדם, נדרש המלך שלמה להכריע בין שתי נשים שילדו, ולד אחד חי ואחד מת, ושתיהן ניצבו בפניו וטענו לאמהות על הילד החי.

לאחר לבטים ומחשבות רבות, בחוכמתו שלמה המלך פקד להביא חרב וציווה לגזור את התינוק לשניים ולתת חצי ממנו לכל אישה. האם המתחזה קראה: "גם לי וגם לך לא יהיה-גזור את הרך הנולד" מיד הזדעקה האם האמיתית ובחמלתה הרבה התחננה שיתן את בנה הביולוגי לאישה השניה ובלבד שלא יאונה לו כל רע(ימות). במעשה זה הסגיר המלך שלמה את רגשותיהן הכמוסים של שתי הנשים ובכך פסק מי מהן היא האם האמיתית.

ואיך הסיפור המקראי הזה קשור לימינו אתם בטח שואלים?

ישנן שתי אמהות- שני מחנות שתובעות בעלות על העיר טבריה. האחת עם ערכים והשניה מתחזה. למתחזים לא היתה בעיה להעלות בשנים האחרונות את טבריה בלהבות עליה תבעו בעלות לאחרונה. עם סרטונים משפילים ומבזים שהוציאו את דיבת העיר למרחוק, הרחיקו תיירים ופגעו בעסקים. ממש כמו קריאת האם המתחזה: "גם לי גם לך לא יהיה".

בעוד אני ואתם, האנשים הפשוטים עבדנו קשה כדי לצנן את הלהבות סיפרנו בכל מקום על מהי טבריה בשבילנו, עזרנו אחד לשני, נטענו, זרענו, שתלנו, בנינו וסללנו בכדי "שבן המריבה" – טבריה יקירתנו תגדל לתפארת ותשגשג.

מעניין מיהו המחנה האמיתי ומי המתחזה ?

אני לא יודע מה קרה לנו. באיזה שלב החלטנו שלקלל, לזלזל, לחבוט באנשים ולהעליב הפך להיות משהו נפלא בעיננו?! אסור לנו לתת יד בזה! גם אם אנחנו חלוקים על הדרך אחד עם השניה, חוששני שערכים משעממים את הנהלת העיר. פוליטיקה היא שליחות שיש להתייחס אליה ביראת קודש ואני מאמין שעלינו להיות חייבים להיות יותר טובים אחד כלפי השנייה !

אנשים מגיעים למדינת ישראל מכל רחבי תבל ועדיין באים לעירנו טבריה האהובה, כי יש כאן משהו אחר, משהו נפלא.

נכון לא קל ויש עדיין מקום לשיפור ולכן רק בגלל זה עלינו להיות יותר טובים, יותר סבלניים, כדי שהמקום הזה יישאר מיוחד כפי שהיה תמיד.

"עייני זלגו דמעות של אושר, חיי היו ימים של בוסר..." (אהובה עוזרי ז"ל) (אני אישית הייתי מוריד את זה, אבך החלטה שלך חבר)

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
כולה זוהרת
סיפורים רבים קורעי לב מגיעים אל שולחני, אך הסיפור הבא שייך לבחורה צעירה בת 18, חדורת מטרה ומלאת מוטיבציה ואנרגיות חיוביות, שהספיקה לעבור בתקופת חיים קצרה, מה שלפעמים עוברים אנשים בחיים שלמים. היא משאירה אותי עם המסר ששום דבר לא עומד בפני כוח הרצון וכי החצייה של אתגרים גדולים, בסופו של דבר, תלויה, כמו תמיד, בכוחות הנפש. קרא עוד...
מגן תל חי הוענק למשפחות הדר וגולדין מתי יגבר האומץ של מורשת טרומפלדור על ההססנות העכשווית וישובו בנים הביתה?
כמידי שנה בי"א אדר, מקיימת תנועת בית"ר טקס לזכרם של גיבורי תל חי. השנה העניקה התנועה את 'מגן תל חי' למשפחותיהם של סגן הדר גולדין ואורון שאול ז"ל, שנחטפו במהלך מבצע צוק איתן וגופתם מצויה עדיין בידי החמאס. תנועת בית"ר בחרה במשפחות גולדין ושאול בזכות מאבקם העיקש להפעלת לחץ על חמאס מבלי לוותר ולהתקפל בפני ארגון הטרור ומבלי להיענות לדרישת שחרור מחבלים תמורת בנם, שיביאו לפיגועים נוספים.
כבוד לטבריה - החייל סמ"ר יקיר אבוטבול נבחר כמצטיין זירת ים סוף
סמ"ר יקיר אבוטבול, תושב העיר טבריה, המשרת כמפקד מעבדת מערכות נשק, בבסיס זרוע הים, הנמצאת בעיר אילת ואשר תפקידה להגן על זירת ים סוף, נבחר להיות ממצטייני זירת ים סוף. קרא עוד...
כן, כן זהו שבוע הגאווה לטבריה - שיר כהן הטבריינית זכתה השבוע בקיקבוקס לבוגרים
שיר כהן מטבריה, תלמידתו של יורם בן שמעון, ממרכז הלחימה פירסט, זכתה השבוע באליפות ישראל בקיקבוקס לבוגרים, כשניצחה את האלופה המכהנת. קרא עוד..
משלוח מנות - בננות
קבוצת צמח מפעלים ומשקי עמק הירדן, אשר מאמצים את המחלקה לשיקום גריאטרי במרכז הרפואי פדה - פוריה, חגגו את חג פורים עם המטופלים. הקבוצה מאמצת מזה כשנה את המחלקה לשיקום גריאטרי במרכז הרפואי פדה - פוריה. קרא עוד..
פתיחת מרכז יום לקשיש
יום ג' הקרוב ה-26.3.19 בין השעות 9:00-12:00 פתיחה של מרכז יום לאוכלוסיית הגיל השלישי היא אירוע מיוחד, במציאות בה מסגרות לקשישים נסגרות וכמות המקומות אשר נותנים מענה לאוכלוסיית הקשישים הולכת ויורדת.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שלישי, 12 פברואר2019
Wבגדהושא
528293031010203
604050607080910
711121314151617
818192021222324
925262728010203
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.