הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי – "על עיריית טבריה לשלוח את 'אישור תושב' לתושבי העיר בחינם"

כוכב הצפון, גיליון 2368, 3.1.19

 

שנה אזרחית חדשה נכנסה ואיתה גם שנת הכספים החדשה וכל תושב שגר בטבריה זכאי בהטבת מס. בטבריה יכול כל תושב להרוויח 10 אחוז משכרו במס הכנסה ע"י הצגת "אישור תושב" למקום עבודתו.

לפני כשנתיים פנה חבר מועצת העיר, רפאל טרבלסי, לראש העיר לשעבר וביקש להקל על העומס של עובדי רשות הארנונה ולמצוא פתרון טוב ויעיל יותר. לאחר חשיבה הוחלט ליצור אפשרות להשיג את האישור תושב דרך אתר האינטרנט של עיריית טבריה, אך גם זה לא נתן מענה ובביקור פתע שערך השבוע חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי במחלקת הארנונה, גילה שעדיין יש תור ענק של תושבים שמגיעים להוציא אישור תושב ונאלצים להמתין בתור גדול למרות התגבורים שמחלקת הארנונה הביאה לטובת  ההקלה בעומס.

השבוע התחיל ליזום ולקדם רפאל טרבלסי תהליך בו תושבי טבריה לא יצטרכו להגיע כלל למחלקת הארנונה אלא שהאישור תושב יגיע לבית התושבים יחד עם חיוב הארנונה ואף האישור יינתן ללא עלות במקום ה-10 שקלים שמשולמים היום בהשוואה למקומות רבים שכלל לא גובים עמלה.

רפאל טרבלסי מסר לכתבנו כי: "אין לי ספק כי הנגשת השירותים באחריות עיריית טבריה היא דבר חשוב בעידן בו אנו חיים היום. שליחת האישורים לבתי התושבים, משרתת את שני הצדדים וחוסכת זמן יקר של עובדי המחלקה המסורים. בחודש ינואר הם אמורים להתמודד עם עבודה משולשת. בזבוז זמנם של תושבי העיר יקר כפליים. הם נאלצים לעזוב את מקום עבודתם ולהגיע למחלקה בכדי להוציא את האישור". עוד הוסיף טרבלסי "אנו נמצאים בשנת 2019, כרשות אנו חייבים להתייעל ולהיות בקידמת הבמה בשיפור השירות לתושב".

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
בתי משפט השלום במחוז הצפון זכו בפרס יוקרתי לשיפור מצוינות ארגונית במשרדי הממשלה. הנשיא פורת החמיא לעורכי הדין במחוז על תרומתם לזכייה.
כמדי שנה, נערכת תכנית פרס לצוותי שיפור מצוינות ארגונית במשרדי הממשלה וביחידות הסמך של האגף לאיכות ומצוינות בנציבות שירות המדינה. מטרת התכנית היא לעודד ולהוקיר יוזמות צוותיות לקידום המצוינות הארגונית, המבוססות על מתודולוגיות מקובלות לעבודת צוותי שיפור. להמשך כתבה.
דוד אוחנה: "רון קובי פוגע בילדים מיוחדים ללא סיבה מיוחדת"
כ-10 שנים פועלת באזורנו עמותת "שמעיה", אשר פעילותה בארץ מתפרשת על שנים רבות עוד יותר. העמותה הוקמה במטרה לתת מענה לילדים ומבוגרים הסובלים מליקויי שמיעה. עד היום, נאלצים ילדים מיוחדים אלו למצוא מענה טיפולי בבריכה ובמועדוניות מחוץ לעיר. מדובר בילדים מכל קצוות הקשת, ללא שיוך למגזר זה או אחר. להמשך כתבה.
השנה ימלאו 43 שנים לנפילתו של יוני נתניהו ז"ל במבצע אנטבה.
מאת: ח"כ יואב קיש זהו ציטוט של אחד ממכתביו שהופך בימים אלו לרלוונטי מתמיד: "אני מעדיף לחיות כאן תוך לחימה מתמשכת, מלהיות חלק מן העם היהודי הנודד. כל מקרה של התפשרות יגרום לקירוב הקץ. כיוון שאין לי כוונות לספר לנכדים שלי על מדינת היהודים במאה העשרים כעל אפיזודה חולפת וקצרה באלפי שנות נדודים, אני מתכונן להיאחז כאן בכוח רב". להמשך כתבה.
נוער מד"א - הנוער שעושה חיים
ביום ג' השבוע סיימו כ-50 בני נוער קורס מגישי עזרה ראשונה בתחנת מד"א בטבריה. בטקס מרגש הוסמכו החניכים כמגישי עזרה ראשונה וקיבלו תעודות סיום ואת מדי הארגון. להמשך כתבה.
הסיפור של השבוע קפץ לי בגלל ידיעה קצרה וזניחה בחדשות..
הגעתי אל דני ודנה בפעם הראשונה הביתה, זוג צעיר בני 30 בערך עם שני ילדים קטנים, חיים בדירה שכורה ומרוויחים לא רע, הוא מרוויח מחברה שהקים והיא עצמאית בתחילת דרכה. הכסף נכנס אבל החשבון מראה מינוס שכבר חצה את ה- 30,000. אז אנחנו מקשקשים ואני מתחיל בסדרת שאלות להבין איפה נמצא הבלאגן הגדול. אני עובר על רשימה שיש לי, של כל האלמנטים הגדולים שנמצאים ברשימת ההוצאות של זוג. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום רביעי, 17 יולי2019
Wאבגדהוש
2730010203040506
2807080910111213
2914151617181920
3021222324252627
3128293031010203
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.