הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
המרכולים של דבאח מסתערים על שוק המזון

כוכב הצפון, גיליון 2366, 21.12.18

 

המשפחה הצפונית, המוכרת בזכות עסקי הבשר שבבעלותה, נערכת לפתיחת חמישה סניפים בהשקעה של 200 מיליון שקל. "מעדיפים למכור יותר ובמחיר נמוך".

רשת שיווק המזון סלאח דבאח ובניו הפועלת בצפון הארץ, נערכת לפריסה ארצית בהשקעה של כ־200 מיליון שקל. סלאח דבאח היא כיום אחת משתי ספקיות הבשר הגדולות בארץ. בשנות ה־90 פתחה המשפחה סופרמרקט גדול ראשון שבצומת דיר אל־אסד ובהמשך התרחבה לסניפים נוספים. כיום בבעלות המשפחה שלושה סניפי סופרמרקטים. בנוסף מחזיקה המשפחה במשחטה, חברת קלייה וברשת מסעדות הבשר אנגוס. הרשת נערכת בימים אלו להכפיל את היקף פעילותה בחמש השנים הקרובות, עם פתיחת חמש חנויות חדשות. החנות הראשונה, שתושק בעוד חצי שנה, תהווה למעשה יציאה ראשונה של הרשת מאזור הצפון. הרשת תפתח בעוד כחצי שנה בהשקעה של 30 מיליון שקל סניף בבאר שבע, בצמוד לחנות איקאה החדשה. בסניף שישתרע על שטח של 7,000 מ"ר, יועסקו כ־300 עובדים מהאזור.

סלאח דבאח, מנכ"ל ומבעלי הרשת, אומר כי מדובר בצעד ראשון להתרחבות ארצית: "השאיפה היא תוך זמן קצר להתפרס על כל פני הארץ עם סניפים נוספים". עם השלמת הקמת החנות בבאר שבע, תקים משפחת דבאח מרכז מסחרי בדיר אל אסד. במרכז הקניות, שיוקם על נדל"ן בבעלותה בשטח של 47 אלף מ"ר, תבנה חנות בהשקעה של כ־40 מיליון שקל, אשר תחליף את החנות שהוקמה לפני כ־15 שנה. הרשת חתמה על חוזה להקמת חנות נוספת ב־2021 בראש העין על שטח של 7,000 מ"ר, חנות באזור נצרת וחנות בנשר. ההשקעה בהתרחבות הרשת, תבוצע מההון העצמי של המשפחה.

סלאח דבאח, טוען כי מטה החברה, המונה כ־30 עובדים, יוכל להמשיך לתת מענה גם לחנויות החדשות ולא יהיה צורך להרחיבו. "נשמור גם על היעילות התפעולית שלנו ונשמר את הרווחיות שלנו, שנמוכה מהמקובל בענף. את מדיניות התמחור המוזלת של החברה מסביר דבאח ברצון להגדיל את היקף המכירות: "אנחנו מעדיפים למכור כמות גדולה יותר במחיר נמוך ומקפידים על כך". דבאח הוסיף כי הרחבת הרשת תניב לה שיפור בתנאי הסחר מהספקים. "הספקים רואים בנו לקוחות אסטרטגיים ועובדים אתנו בשיתוף פעולה מלא, מתוך רצון שהרשת תצליח. אני מעריך שהרחבת הרשת תוביל לשיפור תנאי סחר, אבל אנחנו מעבירים כל שיפור שאנחנו מקבלים מהספק לצרכן, בין אם במחיר ובין אם בהשקעה בנראות של החנות וחווית הקנייה". דבאח רואה את הבידול של הרשת במחלקות הבשר והקלייה, המציעות מגוון חריג בהיקפיו ביחס לשאר הרשתות. "החלק העיקרי בבידול נוגע לחוויית קנייה בסטנדרטים בינלאומיים ובפניה לכל האוכלוסייה. אנחנו חוגגים את חג המולד, במקביל לחנוכה ואת חג הקורבן בסמוך לראש השנה ואנחנו מתאימים לכל פלח בשוק את המוצרים שמתאימים לו ופונים אליו בשפה שלו".

דבאח מציין כי אינו חושש מהקניבליזציה שתיווצר עם פתיחת החנויות החדשות. "רוב הרשתות כבר פועלות בפריסה ארצית וכיוון שאנחנו רואים בתחרות יתרון, אנחנו רוצים להביא את הרשת לכל צרכן ולא רואים שתהיה השפעה שלילית על מכירות הסניפים הוותיקים, בשל הריחוק הגאוגרפי בניהם. בנוסף, אנחנו מנהלים את הרשת מקצה לקצה, כלומר, אנחנו אחראים על הבשר בקצביות ועל הפיצוחים בבית הקלייה ולא קונים סחורה מספקים מתחלפים. זה מאפשר לנו לשמר את היעילות שלנו שבאה לידי ביטוי במכירות גבוהות למ"ר, בזכות המגוון והחוויה". דבאח מסרב לחשוף את נתוני הרווחיות של הרשת שמכירותיה מוערכות על ידי BDI בכ־570 מיליון שקל בשנה. "רמות הרווחיות שלנו טובות ביחס לענף", הוא אומר. ביחס לגל ההתייקרויות ששוטף את ישראל, טוען דבאח כי הרשת נמנעת מהעלאת המחירים ככל שניתן: "אנחנו מנסים כמה שיותר לספוג ולשמור על הצרכן, אבל כמו שרואים מהאירועים האחרונים בשוק המזון, זה לא תמיד תלוי רק בנו". גם תוכנית הטלוויזיה הכל כלול ערכה שידור מיוחד ובה הביאה את פערי המחירים וההוזלות במגוון מוצרים הנמכרים ברשת.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
כולה זוהרת
סיפורים רבים קורעי לב מגיעים אל שולחני, אך הסיפור הבא שייך לבחורה צעירה בת 18, חדורת מטרה ומלאת מוטיבציה ואנרגיות חיוביות, שהספיקה לעבור בתקופת חיים קצרה, מה שלפעמים עוברים אנשים בחיים שלמים. היא משאירה אותי עם המסר ששום דבר לא עומד בפני כוח הרצון וכי החצייה של אתגרים גדולים, בסופו של דבר, תלויה, כמו תמיד, בכוחות הנפש. קרא עוד...
מגן תל חי הוענק למשפחות הדר וגולדין מתי יגבר האומץ של מורשת טרומפלדור על ההססנות העכשווית וישובו בנים הביתה?
כמידי שנה בי"א אדר, מקיימת תנועת בית"ר טקס לזכרם של גיבורי תל חי. השנה העניקה התנועה את 'מגן תל חי' למשפחותיהם של סגן הדר גולדין ואורון שאול ז"ל, שנחטפו במהלך מבצע צוק איתן וגופתם מצויה עדיין בידי החמאס. תנועת בית"ר בחרה במשפחות גולדין ושאול בזכות מאבקם העיקש להפעלת לחץ על חמאס מבלי לוותר ולהתקפל בפני ארגון הטרור ומבלי להיענות לדרישת שחרור מחבלים תמורת בנם, שיביאו לפיגועים נוספים.
כבוד לטבריה - החייל סמ"ר יקיר אבוטבול נבחר כמצטיין זירת ים סוף
סמ"ר יקיר אבוטבול, תושב העיר טבריה, המשרת כמפקד מעבדת מערכות נשק, בבסיס זרוע הים, הנמצאת בעיר אילת ואשר תפקידה להגן על זירת ים סוף, נבחר להיות ממצטייני זירת ים סוף. קרא עוד...
כן, כן זהו שבוע הגאווה לטבריה - שיר כהן הטבריינית זכתה השבוע בקיקבוקס לבוגרים
שיר כהן מטבריה, תלמידתו של יורם בן שמעון, ממרכז הלחימה פירסט, זכתה השבוע באליפות ישראל בקיקבוקס לבוגרים, כשניצחה את האלופה המכהנת. קרא עוד..
משלוח מנות - בננות
קבוצת צמח מפעלים ומשקי עמק הירדן, אשר מאמצים את המחלקה לשיקום גריאטרי במרכז הרפואי פדה - פוריה, חגגו את חג פורים עם המטופלים. הקבוצה מאמצת מזה כשנה את המחלקה לשיקום גריאטרי במרכז הרפואי פדה - פוריה. קרא עוד..
פתיחת מרכז יום לקשיש
יום ג' הקרוב ה-26.3.19 בין השעות 9:00-12:00 פתיחה של מרכז יום לאוכלוסיית הגיל השלישי היא אירוע מיוחד, במציאות בה מסגרות לקשישים נסגרות וכמות המקומות אשר נותנים מענה לאוכלוסיית הקשישים הולכת ויורדת.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום ראשון, 24 מרץ2019
Wאבגדהוש
924252627280102
1003040506070809
1110111213141516
1217181920212223
1324252627282930
1431010203040506
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.