הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
55% שלא בחרו ברון קובי חייבים ייצוג דמוקרטי

כוכב הצפון, גיליון 2365, 14.12.18

חיים חליוה


בסרטון שפורסם לאחר ישיבת המועצה המדוברת, בשעות הערב המאוחרות בפרופיל הפייסבוק האישי של חבר המועצה רפאל טרבלסי, הגיבו הוא ויוסף בן חמו בשידור חי לציבור על ההתרחשויות שהיו בישיבת המועצה הראשונה ה"חגיגית" של עירית טבריה ביד שטרית. אלו הם עיקרי הדברים שנשמעו בסרטון ע"י חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי: פנינו לאחדות, פנינו לנתינה, לעזור לטבריה, הבריונות הגואה ברשתות החברתיות בטבריה היא קשה "אדוני ראש העיר, אתה מודל לחיקוי עבור בני הנוער וחבל לי שזה מה שהם רואים ברשתות".
חשבתי שתשב על הכיסא תחדל מהבריונות הזאת ברשת... היה לי קשה לראות אותך קורא לנבחרי ציבור בשמות כאלו ואחרים. העשייה בציבור מושתת על חיבורים ושיתופי פעולה, אנחנו רוצים להיות חלק מאותם שיתופי פעולה ולרתום את היכולות שלנו. הבחירות תמו, רק 45% מהציבור בחרו בך. גם 55% שלא בחרו בך הם תושבייך. אותו ציבור חייב לקבל את זכויותיו.
אני לא אמשיך לתת יד להסתה הפרועה. אתה היום ראש עיר, מילותייך יכולות להתגלגל למצב שבו יהיה נבחר ציבור או עובד רשות... הנושא הזה יכול להסתיים ברצח, באלימות... וזה הזמן שלך להתעשת, להגיד טעיתי, די לאלימות, די להסתה... טבריה עיר אוהבת, טבריה עיר חמה, טבריה עיר ששייכת לדתיים, לדתיים לאומיים, לחרדים, לחילוניים, למסורתיים, לכולם.
קראת לי סחטן שרוצה לסחוט את קופת העיריה, אני רפאל טרבלסי שנתן 5 שנים בהתנדבות מלאה לעשייה הציבורית, תוך הוצאת כספים מהכיס האישי והפרטי שלי, אני סחטן שרוצה לסחוט את קופת העיריה. אז רון, אדוני ראש העיר, אני אכבד אותך לא אקרא לך בשמות גנאי, אתה ראש העיר וראש העיר גם שלי, איך הגעת למסקנה שאני רוצה להיות סגן בשכר, ישבת איתי? דיברת איתי? ניהלנו שיח כל שהוא? בקשתי הראשונה הייתה לשבת ולדבר על הדרך, על האמון... לא נפגשת איתי, לא דיברת איתי על דרך, על תכנית עבודה או על החזון שלך, אז כמובן שלא דיברנו על תפקידים.
אם ההתנהלות הזאת של ישיבות המועצה תמשך, אני לא מסכים לדרך הזאת, אני לא אתן יד להסתה נגד אף נבחר ציבור ולא מעניין אותי מי זה, כולנו בני אדם ולכולם יש משפחות בבית ולא משנה אם הוא חרדי, חילוני, כשל בתפקידו וגם אם הוא כשל בתפקידו, הציבור אמר את דברו, יש עניין של מוסריות, יש עניין של ערכיות ואנחנו ערכיים, אני לא אתן יד להתנהלות הפרועה הזאת.
מדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית, הלכנו לבחירות, נבחר ראש עיר, נבחרה מועצה להוביל מדיניות יחד עם ראש רשות, להתוות דרך, בכל מדינה דמוקרטית בונים קואליציה ואופוזיציה, גם לביבי נתניהו הגדול יש לו קואליציה ויש לו אופוזיציה.
בשביל שטבריה תצליח צריך שיתוף פעולה, אדם אחד לא יכול לעשות תפקיד של 15 חברי מועצה, לא אני קבעתי שיהיו 15 חברי מועצה, אלא הדמוקרטיה הישראלית.
רק טובת העיר עומדת לנגד עיניי, אל תדבר למען טובת העיר, תעשה למען העיר, לא קיים בעל בית אחד שינהל את העיר טבריה, גם ראש הממשלה יש לו שר חינוך, שר אוצר שר בינוי והוא יודע לשתף פעולה עם כולם, תפסיק לפגוע בטבריה, תקים קואליציה עם מי שאתה רוצה, אני לא חייב להיות בקואליציה אם אתה כל כך לא רוצה אותי, בקדנציה הקודמת הייתי גם בקואליציה וגם באופוזיציה, עזרתי לטבריה גם מהקואליציה וגם מהאופוזיציה.
אני פונה לציבור, תזכרו, בדיוק לפני 5 שנים, אותה אהדה הייתה לראש העיר יוסי בן דוד ואף יותר, אותם פרויקטים, גם שבוע התנדבות בראשות יוסי נבעה שבסופו של דבר החשבוניות הוגשו לתשלום של הקבלנים שהתנדבו וגם היום חלק מהמתנדבים הגישו לעירית טבריה חשבוניות, הם עדיין לא אושרו ואני מקווה שגם לא יאושרו.
אז מה אנחנו רוצים לראות ב-5 השנים הקרובות? חוץ משידורי רדיו, שידורי טלוויזיה, ניפוח האגו, פתיחה של שידורי האח הגדול ביד שטרית, תכנית ריאליטי, הגיע הזמן לפעול לשינוי צו הארנונה בשביל להיטיב עם בעלי העסקים לא בשידורים חיים, בזריית חול בעיניים, להביא לפה מכינה קדם צבאית... התכניות שלנו רבות אבל אני רוצה לתת את הכבוד לראש העיר לבוא ולהגיד לנו מה הדרך.
בקשה אישית לתושבי טבריה, אל תשתתפו בתכנית האח הגדול, בהסתה הפרועה ברשת, זכרו טוב, כולנו בשורה התחתונה יהודים, תושבי העיר טבריה שאוהבים את טבריה.
עד כאן דברי חברי המועצה, כוכב הצפון הוא הבמה של כלל הציבור, בעד ונגד, נשמח לשמוע את דעותיכם בשיח ענייני על הישיבה, על התגובות ועל כל מה שביניהם, תוך הקפדה ושמירה על שיח מכובד ודמוקרטי. תוכלו לעשות זאת בדף הפייסבוק של העיתון "כוכב הצפון".


סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
הסיפור הישראלי - חגיגת התיישבות בעמק המעיינות
אירוע חגיגי ומלא קצב התקיים בפארק המים גני חוגה שבעמק המעיינות לרגל חג השבועות. לאירוע הגיעו מאות משפחות מכל רחבי העמק והאזור אשר נהנו משלל אטרקציות ופעילות חווייתית, בהם מתחם חוויתי חדשני שבו זכו להצצה קסומה לסיפור ההתיישבות הישראלי תוך השתתפות דיגיטלית פעילה. להמשך כתבה.
חוגגים שבועות בקיבוץ עין גב
להמשך כתבה.
יום עיון 'כינרת אדם וסביבה', לזכרו של שלמק'ה בהלול איש הכינרת
בית גבריאל, יום שלישי, 18 ביוני, בין השעות 8:30-14:00 - שלמק'ה בהלול ז"ל, יליד המושבה כינרת, היה בין מייסדי מנהלת הכינרת בשנת 1969. יזם ועסק בפיתוח חופי הכינרת הציבוריים בתחילת שנות ה-90. שימש שנים רבות כסגן יו"ר מנהלת הכינרת. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום רביעי, 19 יוני2019
Wאבגדהוש
2226272829303101
2302030405060708
2409101112131415
2516171819202122
2623242526272829
2730010203040506
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.