הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
55% שלא בחרו ברון קובי חייבים ייצוג דמוקרטי

כוכב הצפון, גיליון 2365, 14.12.18

חיים חליוה


בסרטון שפורסם לאחר ישיבת המועצה המדוברת, בשעות הערב המאוחרות בפרופיל הפייסבוק האישי של חבר המועצה רפאל טרבלסי, הגיבו הוא ויוסף בן חמו בשידור חי לציבור על ההתרחשויות שהיו בישיבת המועצה הראשונה ה"חגיגית" של עירית טבריה ביד שטרית. אלו הם עיקרי הדברים שנשמעו בסרטון ע"י חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי: פנינו לאחדות, פנינו לנתינה, לעזור לטבריה, הבריונות הגואה ברשתות החברתיות בטבריה היא קשה "אדוני ראש העיר, אתה מודל לחיקוי עבור בני הנוער וחבל לי שזה מה שהם רואים ברשתות".
חשבתי שתשב על הכיסא תחדל מהבריונות הזאת ברשת... היה לי קשה לראות אותך קורא לנבחרי ציבור בשמות כאלו ואחרים. העשייה בציבור מושתת על חיבורים ושיתופי פעולה, אנחנו רוצים להיות חלק מאותם שיתופי פעולה ולרתום את היכולות שלנו. הבחירות תמו, רק 45% מהציבור בחרו בך. גם 55% שלא בחרו בך הם תושבייך. אותו ציבור חייב לקבל את זכויותיו.
אני לא אמשיך לתת יד להסתה הפרועה. אתה היום ראש עיר, מילותייך יכולות להתגלגל למצב שבו יהיה נבחר ציבור או עובד רשות... הנושא הזה יכול להסתיים ברצח, באלימות... וזה הזמן שלך להתעשת, להגיד טעיתי, די לאלימות, די להסתה... טבריה עיר אוהבת, טבריה עיר חמה, טבריה עיר ששייכת לדתיים, לדתיים לאומיים, לחרדים, לחילוניים, למסורתיים, לכולם.
קראת לי סחטן שרוצה לסחוט את קופת העיריה, אני רפאל טרבלסי שנתן 5 שנים בהתנדבות מלאה לעשייה הציבורית, תוך הוצאת כספים מהכיס האישי והפרטי שלי, אני סחטן שרוצה לסחוט את קופת העיריה. אז רון, אדוני ראש העיר, אני אכבד אותך לא אקרא לך בשמות גנאי, אתה ראש העיר וראש העיר גם שלי, איך הגעת למסקנה שאני רוצה להיות סגן בשכר, ישבת איתי? דיברת איתי? ניהלנו שיח כל שהוא? בקשתי הראשונה הייתה לשבת ולדבר על הדרך, על האמון... לא נפגשת איתי, לא דיברת איתי על דרך, על תכנית עבודה או על החזון שלך, אז כמובן שלא דיברנו על תפקידים.
אם ההתנהלות הזאת של ישיבות המועצה תמשך, אני לא מסכים לדרך הזאת, אני לא אתן יד להסתה נגד אף נבחר ציבור ולא מעניין אותי מי זה, כולנו בני אדם ולכולם יש משפחות בבית ולא משנה אם הוא חרדי, חילוני, כשל בתפקידו וגם אם הוא כשל בתפקידו, הציבור אמר את דברו, יש עניין של מוסריות, יש עניין של ערכיות ואנחנו ערכיים, אני לא אתן יד להתנהלות הפרועה הזאת.
מדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית, הלכנו לבחירות, נבחר ראש עיר, נבחרה מועצה להוביל מדיניות יחד עם ראש רשות, להתוות דרך, בכל מדינה דמוקרטית בונים קואליציה ואופוזיציה, גם לביבי נתניהו הגדול יש לו קואליציה ויש לו אופוזיציה.
בשביל שטבריה תצליח צריך שיתוף פעולה, אדם אחד לא יכול לעשות תפקיד של 15 חברי מועצה, לא אני קבעתי שיהיו 15 חברי מועצה, אלא הדמוקרטיה הישראלית.
רק טובת העיר עומדת לנגד עיניי, אל תדבר למען טובת העיר, תעשה למען העיר, לא קיים בעל בית אחד שינהל את העיר טבריה, גם ראש הממשלה יש לו שר חינוך, שר אוצר שר בינוי והוא יודע לשתף פעולה עם כולם, תפסיק לפגוע בטבריה, תקים קואליציה עם מי שאתה רוצה, אני לא חייב להיות בקואליציה אם אתה כל כך לא רוצה אותי, בקדנציה הקודמת הייתי גם בקואליציה וגם באופוזיציה, עזרתי לטבריה גם מהקואליציה וגם מהאופוזיציה.
אני פונה לציבור, תזכרו, בדיוק לפני 5 שנים, אותה אהדה הייתה לראש העיר יוסי בן דוד ואף יותר, אותם פרויקטים, גם שבוע התנדבות בראשות יוסי נבעה שבסופו של דבר החשבוניות הוגשו לתשלום של הקבלנים שהתנדבו וגם היום חלק מהמתנדבים הגישו לעירית טבריה חשבוניות, הם עדיין לא אושרו ואני מקווה שגם לא יאושרו.
אז מה אנחנו רוצים לראות ב-5 השנים הקרובות? חוץ משידורי רדיו, שידורי טלוויזיה, ניפוח האגו, פתיחה של שידורי האח הגדול ביד שטרית, תכנית ריאליטי, הגיע הזמן לפעול לשינוי צו הארנונה בשביל להיטיב עם בעלי העסקים לא בשידורים חיים, בזריית חול בעיניים, להביא לפה מכינה קדם צבאית... התכניות שלנו רבות אבל אני רוצה לתת את הכבוד לראש העיר לבוא ולהגיד לנו מה הדרך.
בקשה אישית לתושבי טבריה, אל תשתתפו בתכנית האח הגדול, בהסתה הפרועה ברשת, זכרו טוב, כולנו בשורה התחתונה יהודים, תושבי העיר טבריה שאוהבים את טבריה.
עד כאן דברי חברי המועצה, כוכב הצפון הוא הבמה של כלל הציבור, בעד ונגד, נשמח לשמוע את דעותיכם בשיח ענייני על הישיבה, על התגובות ועל כל מה שביניהם, תוך הקפדה ושמירה על שיח מכובד ודמוקרטי. תוכלו לעשות זאת בדף הפייסבוק של העיתון "כוכב הצפון".


סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
כולה זוהרת
סיפורים רבים קורעי לב מגיעים אל שולחני, אך הסיפור הבא שייך לבחורה צעירה בת 18, חדורת מטרה ומלאת מוטיבציה ואנרגיות חיוביות, שהספיקה לעבור בתקופת חיים קצרה, מה שלפעמים עוברים אנשים בחיים שלמים. היא משאירה אותי עם המסר ששום דבר לא עומד בפני כוח הרצון וכי החצייה של אתגרים גדולים, בסופו של דבר, תלויה, כמו תמיד, בכוחות הנפש. קרא עוד...
מגן תל חי הוענק למשפחות הדר וגולדין מתי יגבר האומץ של מורשת טרומפלדור על ההססנות העכשווית וישובו בנים הביתה?
כמידי שנה בי"א אדר, מקיימת תנועת בית"ר טקס לזכרם של גיבורי תל חי. השנה העניקה התנועה את 'מגן תל חי' למשפחותיהם של סגן הדר גולדין ואורון שאול ז"ל, שנחטפו במהלך מבצע צוק איתן וגופתם מצויה עדיין בידי החמאס. תנועת בית"ר בחרה במשפחות גולדין ושאול בזכות מאבקם העיקש להפעלת לחץ על חמאס מבלי לוותר ולהתקפל בפני ארגון הטרור ומבלי להיענות לדרישת שחרור מחבלים תמורת בנם, שיביאו לפיגועים נוספים.
כבוד לטבריה - החייל סמ"ר יקיר אבוטבול נבחר כמצטיין זירת ים סוף
סמ"ר יקיר אבוטבול, תושב העיר טבריה, המשרת כמפקד מעבדת מערכות נשק, בבסיס זרוע הים, הנמצאת בעיר אילת ואשר תפקידה להגן על זירת ים סוף, נבחר להיות ממצטייני זירת ים סוף. קרא עוד...
כן, כן זהו שבוע הגאווה לטבריה - שיר כהן הטבריינית זכתה השבוע בקיקבוקס לבוגרים
שיר כהן מטבריה, תלמידתו של יורם בן שמעון, ממרכז הלחימה פירסט, זכתה השבוע באליפות ישראל בקיקבוקס לבוגרים, כשניצחה את האלופה המכהנת. קרא עוד..
משלוח מנות - בננות
קבוצת צמח מפעלים ומשקי עמק הירדן, אשר מאמצים את המחלקה לשיקום גריאטרי במרכז הרפואי פדה - פוריה, חגגו את חג פורים עם המטופלים. הקבוצה מאמצת מזה כשנה את המחלקה לשיקום גריאטרי במרכז הרפואי פדה - פוריה. קרא עוד..
פתיחת מרכז יום לקשיש
יום ג' הקרוב ה-26.3.19 בין השעות 9:00-12:00 פתיחה של מרכז יום לאוכלוסיית הגיל השלישי היא אירוע מיוחד, במציאות בה מסגרות לקשישים נסגרות וכמות המקומות אשר נותנים מענה לאוכלוסיית הקשישים הולכת ויורדת.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום ראשון, 24 מרץ2019
Wאבגדהוש
924252627280102
1003040506070809
1110111213141516
1217181920212223
1324252627282930
1431010203040506
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.