הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
מוכנות תאגיד מי רקת טבריה בשעת חירום – גבוהה

כוכב הצפון, גיליון 2364, 7.12.18

 

תאגיד המים האזורי "מי רקת טבריה" קיבל ציון גבוה של 95.5 בביקורת היערכות לחירום ותרגיל איכות מים שקיימה רשות המים לתאגיד בחודשים האחרונים

רשות המים קיימה במהלך שנת 2018 ביקורת ייעודית ותרגול איכות מים לתאגיד המים האזורי "מי רקת טבריה" אותם סיים התאגיד בציון גבוה מאוד של 95.5 וכלל מספר סעיפי בדיקה של תכנון, לוגיסטיקה- תחזוקה ואחזקה, משאבי כוח אדם, מיגון, הדרכה ותרגול ופעילות התאגיד בשגרה בתחום ביטחון המים.

הביקורת הייעודית לחירום נועדה לבדוק את מוכנות התאגיד לאספקת מים וסילוק הביוב במצבי חירום ומשבר מים והתמקדה בבחינת התכניות לאספקת מים במצבי המשבר והחירום השונים, בדיקת נהלים ותכניות החירום בהתאם להנחיות רשות המים, מענה לתחום הסניטרי, מוכנות וכשירות האמצעים ותשתיות התאגיד לחירום.

הביקורת הייעודית נערכה על ידי צוות מרשות המים בראשותו של הממונה על בטחון מים וחירום במחוז הצפון מאלכ הזימה, מטעם התאגיד השתתפו בעלי התפקידים האמורים לפעול בחירום: מנכ"ל התאגיד שאול דוד, עוזרת המנכ"ל ואחראית על הארגון, כוח אדם והפעלת מתנדבים נטלי לוי, מהנדס התאגיד רועי מזרחי האחראי על אספקת המים והטיפול בתשתיות שנפגעו, אפרים קורס מנהל מחשוב וחדר מצב, מורן פיניאן – האחראית על דוברות והקשר עם הקהילה, מאיר שמש הממונה על הביטחון ומחסני החירום של התאגיד ואבי זיו – נציג התאגיד במרכז ההפעלה של העירייה.

בסיכום הביקורת נכתב כי "נושא ההערכות לחירום מטופל במלוא כובד הראש בארגונכם (תאגיד מי רקת), והעשייה ניכרת הן ברמה המנהלית והן ברמת השטח. אין לנו ספק שתמשיכו להיות מוכנים ברמה הגבוהה הזאת, על ידי תשומת לב לשינויים הדינמיים בנושא ביטחון מים, תרגול והדרכות באופן שוטף". לאחר הביקורת נערך גם תרגיל מקיף בנושא פגיעה באיכות המים על ידי הרשות במהלך חודש אוקטובר האחרון שגם לגביו זכה תאגיד "מי רקת" לשבחים. בין היתר נכתב בסיכום: "יישר כוח על מקצועיות ההנהלה והצוות. אנו מקווים שתרגיל זה תרם להיערכותכם ונתן מתווה לדרכי היערכות ותובנות נוספות".

מנכ"ל התאגיד שאול דוד אמר לאחר קבלת התוצאות: "הביקורת והתרגיל מהווים סיום מוצלח להכנות הרבות וההערכות של התאגיד לשעת חירום והציון הגבוה מעיד על העבודה הקשה המתבצעת בתאגיד 24 שעות ביממה. אני שבע רצון מתוצאות הביקורת המדברות בעד עצמן ומודה לעובדים ולנותני השירות של התאגיד על ההישג , כולי תקווה כי לא נידרש לכך בחירום אך משוכנע כי במידה והתאגיד יופעל בחירום הוא יבצע את משימותיו על הצד הטוב ביותר". 

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
כולה זוהרת
סיפורים רבים קורעי לב מגיעים אל שולחני, אך הסיפור הבא שייך לבחורה צעירה בת 18, חדורת מטרה ומלאת מוטיבציה ואנרגיות חיוביות, שהספיקה לעבור בתקופת חיים קצרה, מה שלפעמים עוברים אנשים בחיים שלמים. היא משאירה אותי עם המסר ששום דבר לא עומד בפני כוח הרצון וכי החצייה של אתגרים גדולים, בסופו של דבר, תלויה, כמו תמיד, בכוחות הנפש. קרא עוד...
מגן תל חי הוענק למשפחות הדר וגולדין מתי יגבר האומץ של מורשת טרומפלדור על ההססנות העכשווית וישובו בנים הביתה?
כמידי שנה בי"א אדר, מקיימת תנועת בית"ר טקס לזכרם של גיבורי תל חי. השנה העניקה התנועה את 'מגן תל חי' למשפחותיהם של סגן הדר גולדין ואורון שאול ז"ל, שנחטפו במהלך מבצע צוק איתן וגופתם מצויה עדיין בידי החמאס. תנועת בית"ר בחרה במשפחות גולדין ושאול בזכות מאבקם העיקש להפעלת לחץ על חמאס מבלי לוותר ולהתקפל בפני ארגון הטרור ומבלי להיענות לדרישת שחרור מחבלים תמורת בנם, שיביאו לפיגועים נוספים.
כבוד לטבריה - החייל סמ"ר יקיר אבוטבול נבחר כמצטיין זירת ים סוף
סמ"ר יקיר אבוטבול, תושב העיר טבריה, המשרת כמפקד מעבדת מערכות נשק, בבסיס זרוע הים, הנמצאת בעיר אילת ואשר תפקידה להגן על זירת ים סוף, נבחר להיות ממצטייני זירת ים סוף. קרא עוד...
כן, כן זהו שבוע הגאווה לטבריה - שיר כהן הטבריינית זכתה השבוע בקיקבוקס לבוגרים
שיר כהן מטבריה, תלמידתו של יורם בן שמעון, ממרכז הלחימה פירסט, זכתה השבוע באליפות ישראל בקיקבוקס לבוגרים, כשניצחה את האלופה המכהנת. קרא עוד..
משלוח מנות - בננות
קבוצת צמח מפעלים ומשקי עמק הירדן, אשר מאמצים את המחלקה לשיקום גריאטרי במרכז הרפואי פדה - פוריה, חגגו את חג פורים עם המטופלים. הקבוצה מאמצת מזה כשנה את המחלקה לשיקום גריאטרי במרכז הרפואי פדה - פוריה. קרא עוד..
פתיחת מרכז יום לקשיש
יום ג' הקרוב ה-26.3.19 בין השעות 9:00-12:00 פתיחה של מרכז יום לאוכלוסיית הגיל השלישי היא אירוע מיוחד, במציאות בה מסגרות לקשישים נסגרות וכמות המקומות אשר נותנים מענה לאוכלוסיית הקשישים הולכת ויורדת.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום ראשון, 24 מרץ2019
Wאבגדהוש
924252627280102
1003040506070809
1110111213141516
1217181920212223
1324252627282930
1431010203040506
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.