הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
מוכנות תאגיד מי רקת טבריה בשעת חירום – גבוהה

כוכב הצפון, גיליון 2364, 7.12.18

 

תאגיד המים האזורי "מי רקת טבריה" קיבל ציון גבוה של 95.5 בביקורת היערכות לחירום ותרגיל איכות מים שקיימה רשות המים לתאגיד בחודשים האחרונים

רשות המים קיימה במהלך שנת 2018 ביקורת ייעודית ותרגול איכות מים לתאגיד המים האזורי "מי רקת טבריה" אותם סיים התאגיד בציון גבוה מאוד של 95.5 וכלל מספר סעיפי בדיקה של תכנון, לוגיסטיקה- תחזוקה ואחזקה, משאבי כוח אדם, מיגון, הדרכה ותרגול ופעילות התאגיד בשגרה בתחום ביטחון המים.

הביקורת הייעודית לחירום נועדה לבדוק את מוכנות התאגיד לאספקת מים וסילוק הביוב במצבי חירום ומשבר מים והתמקדה בבחינת התכניות לאספקת מים במצבי המשבר והחירום השונים, בדיקת נהלים ותכניות החירום בהתאם להנחיות רשות המים, מענה לתחום הסניטרי, מוכנות וכשירות האמצעים ותשתיות התאגיד לחירום.

הביקורת הייעודית נערכה על ידי צוות מרשות המים בראשותו של הממונה על בטחון מים וחירום במחוז הצפון מאלכ הזימה, מטעם התאגיד השתתפו בעלי התפקידים האמורים לפעול בחירום: מנכ"ל התאגיד שאול דוד, עוזרת המנכ"ל ואחראית על הארגון, כוח אדם והפעלת מתנדבים נטלי לוי, מהנדס התאגיד רועי מזרחי האחראי על אספקת המים והטיפול בתשתיות שנפגעו, אפרים קורס מנהל מחשוב וחדר מצב, מורן פיניאן – האחראית על דוברות והקשר עם הקהילה, מאיר שמש הממונה על הביטחון ומחסני החירום של התאגיד ואבי זיו – נציג התאגיד במרכז ההפעלה של העירייה.

בסיכום הביקורת נכתב כי "נושא ההערכות לחירום מטופל במלוא כובד הראש בארגונכם (תאגיד מי רקת), והעשייה ניכרת הן ברמה המנהלית והן ברמת השטח. אין לנו ספק שתמשיכו להיות מוכנים ברמה הגבוהה הזאת, על ידי תשומת לב לשינויים הדינמיים בנושא ביטחון מים, תרגול והדרכות באופן שוטף". לאחר הביקורת נערך גם תרגיל מקיף בנושא פגיעה באיכות המים על ידי הרשות במהלך חודש אוקטובר האחרון שגם לגביו זכה תאגיד "מי רקת" לשבחים. בין היתר נכתב בסיכום: "יישר כוח על מקצועיות ההנהלה והצוות. אנו מקווים שתרגיל זה תרם להיערכותכם ונתן מתווה לדרכי היערכות ותובנות נוספות".

מנכ"ל התאגיד שאול דוד אמר לאחר קבלת התוצאות: "הביקורת והתרגיל מהווים סיום מוצלח להכנות הרבות וההערכות של התאגיד לשעת חירום והציון הגבוה מעיד על העבודה הקשה המתבצעת בתאגיד 24 שעות ביממה. אני שבע רצון מתוצאות הביקורת המדברות בעד עצמן ומודה לעובדים ולנותני השירות של התאגיד על ההישג , כולי תקווה כי לא נידרש לכך בחירום אך משוכנע כי במידה והתאגיד יופעל בחירום הוא יבצע את משימותיו על הצד הטוב ביותר". 

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
החברה להגנת הטבע בסיור לימודי באגודת המים
משלחת בכירי החברה להגנת הטבע הגיעה השבוע לסיור במתקן הסולארי הראשון בארץ הצף על מים של אגודת המים בעמק הירדן. אנשי החברה להגנת הטבע למדו על הניצול האופטימאלי של המשאבים בפרויקט המשלב: ייצור חשמל באנרגיה ירוקה, חסכון בחשמל, הקטנת אידוי מים וחסכונם, וניצול שטח מוסתר בצורה אופטימלית והבינו את הפוטנציאל הגלום בפרויקטים כאלו. את הסיור הדריכו זיו הר חול מאגודת המים ועופר ינאי מנכ"ל נופר אנרגיה שביצעו את הפרויקט.
משרד הכלכלה, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, מעוף-טק ועיריית טבריה קיימו אירוע חשיפה
בפאב "הביג בן" בטבריה לקראת פתיחת האקסלרטור (מאיץ טכנולוגי) הראשון בטבריה בניהול חברת סינובייט בפני יזמים. במסגרת האירוע, הציגה סיון ברעם מנהלת אקסלרטור טבריה מטעם מעוף, את מטרות האקסלרטור והסבירה כיצד ניתן להשתלב בתכנית המאיץ הטכנולוגי, אשר מטרתו: איתור מיזמים טכנולוגים וחברות בתחילת דרכן והפיכתן לסטרטאפים טכנולוגים עם לקוחות ומשקיעים. בנוסף התארחו באירוע, אביהו עמר ויהודה קריף, סטארטאפיסטים מטבריה, שסיפרו כיצד הקימו את האפליקציה ששינתה את כללי המשחק בעולם הגיימינג - Winniapp.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שני, 21 ינואר2019
Wאבגדהוש
130310102030405
206070809101112
313141516171819
420212223242526
527282930310102
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.