הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>מיכאל לרר - חבר מועצת העיר טבריה>
מיכאל לרר: אז מי אני, חבר המועצה?

כוכב הצפון, גיליון 2363, 30.11.18

 

אז מי אני, חבר המועצה?

מיכאל לרר - חבר מועצת עיריית טבריה

קוראיי ועוקבי וודאי יגידו שכבר עניתי על השאלה הזאת בטור קודם שלי בעיתון, לפני שנה כמעט.

כבר אז שפכתי את משנתי ואת מקורותיי ולכן, הרבה מהטור הנוכחי ישמע זהה למי שעקב ויחדש למי שלא. אבל אל דאגה, אחדש כמה דברים גם לעוקבים ההדוקים כי יש בפי בשורה. בכל זאת, התחדשתי בטייטל - חבר מועצה.

אז כמו שאמרתי אז וזה כמעט ללא השתנה - אני "סתם אחד". צעיר טברייני בן 26 (עדיין לא גדלתי), אשר חזר לעיר אחרי שלמד הנדסת תוכנה בטכניון במסגרת העתודה האקדמית ושירת כקצין בחיל הים.

לא מקושר - לא מקומבן - לא עובד עירייה - לא בן למשפחה ענפה, אלא הבן של אלה ואלכס, זוג פועלים עולים מאוקראינה, שהגיעו לשכונת רווקיה ולאחר מכן לקריית משה, עם בנם בן השנתיים. בקיצור "סתם אחד" - "סתם אחד" שהוא חבר מועצת העיר טבריה.

דווקא בגלל זה, יש לי כוונה לא להיות "סתם חבר מועצה", לא "עוד אחד". נראה לי שכאלה כבר הספיקו לנו בקדנציה הקודמת.

הגיע הזמן שדווקא האנשים הפשוטים, התושבים, כלל הציבור, הם אלה שיכתיבו את הטון בטבריה ואני מתכוון להיות שליח ציבור נאמן לאותם "סתם אחד", אנשים כמוני שרוצים לראות את טבריה אחרת. שרוצים לקדם את העיר ולהתקדם בעצמם. לפתח ולהתפתח. להוביל וליצור טבריה אחרת.

במשך שנים, קידמתי והקמתי לא מעט פרויקטים מגוונים בעולם הסטודנטים ובעולם העסקים, לרוב בערים אחרות. כשהחלטתי לחזור לעיר שלי, הבנתי מאוד מהר מדוע כל מה שעשיתי היה בערים אחרות.

טבריה סבלה מחוסר עשייה וחוסר רצון להתקדם, הרבה מצד ההנהגה. הבנתי שצריך להחליף את ההנהגה, אך לא חשבתי שאהיה חלק ממנה.

אבל הנה זה קרה וכעת אני מתכוון להיות כל מה שההנהגה וחברי המועצה הקודמים לא היו בשבילי - צינור, עזר, תמיכה וכל מה שרק אוכל עבור יזמים צעירים, עבור אוכלוסיות מוחלשות, עבור אנשים שאף אחד לא שם עליהם - מבוגרים, דוברי שפות שונות, לא מקומבנים ולא מקושרים בקיצור "סתם אחד" - כמוני.

לא באמת מעניין אותי עתידי הפוליטי. לא באמת מעניין אותי למי אני "חייב תודה" עבור ההזדמנות החדשה. מי שחושב שבטעות נהייתי חבר מועצה, כנראה מעולם לא החליף איתי מילה. אני שחושב שבשנה האחרונה, יד המקרה הובילה אותי, באמת תמים. מי שחושב שאהיה "סתם חבר מועצה" כנראה שמעולם לא קרא, אפילו מאמר אחד שלי.

לכן, אל תבלבלו, לא עם הגיל ולא הניסיון הפוליטי העלוב שלי, אני אומנם "סתם אחד" אבל ממש לא "סתם חבר מועצה".

באתי לתרום, באתי לשנות, אנצל את ההזדמנות שנפלה בחלקי ושתהיה לי כדי לעשות זאת. באתי לתת מעצמי למען הציבור שאני שייך לו - הציבור הטברייני! שבת שלום.

מיכאל לרר - Michael Lerer  - Лерер Михаил

 Lerer@LMP.co.il 052-6696868

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
במד"א ערוכים לאבטח רפואית את מאות האלפים שיגיעו להילולה במירון
לאחר הכנות נרחבות במשך חודשים רבים, מגן דוד אדום ערוך ומוכן לאבטח רפואית את מאות אלפי המתפללים שיגיעו להילולת הרשב"י במירון * מד"א בשיתוף ארגוני ההצלה ובתיאום מלא עם משטרת ישראל וכלל כוחות החירום והביטחון ינהל את האבטחה הרפואית באירוע ממוקד שליטה של מד"א שהוקם בהר מירון. להמשך כתבה.
2 חיילות טברייניות בין מצטיינות נשיא המדינה ליום העצמאות ה-71 למדינת ישראל.
בטקס שנערך ביום העצמאות בבית הנשיא, קיבלו 120 חיילים וחיילות אות הצטיינות על פעילותם ותרומתם למען המדינה. בתוך ה-120 מצטיינים היו 2 חיילות טברייניות שהביאו כבוד והערכה לעיר שלמה. רגע של אושר. להמשך כתבה.
מועצת הדבש ודבוראי ישראל: לכבוד יום הדבורה הבינלאומי שקבע האו"ם 20.5 יפתחו המכוורות ברחבי הארץ את שעריהן, לשבוע חגיגות בסימן יום הדבורה
ב-20.5 יקיים הדבוראי בועז בן זאב - שידור חי בעזרת מצלמה מיוחדת מתוך כוורת דבורים פעילה, בשילוב הסברים ומענה לשאלות להגברת המודעות לחשיבותה של דבורה הדבש בהאבקת גידולים חקלאיים. להמשך כתבה..
יום המוזאונים הבין-לאומי מאי 2019 - כניסה חינם לעשרות מוזאונים ברחבי הארץ
כמדי שנה, מוזאוני ישראל יפתחו את שעריהם לקהל הרחב ללא תשלום ויקיימו מגוון פעילויות בהשראת הנושא השנתי הנבחר ״המוזאון כחממה תרבותית-העתיד של העבר״. להמשך הכתבה..
ספר חדש מתאר צילומים מרתקים של הדמויות הנשיות המרכזיות בתנ"ך, על רקע נופי הגולן
ב-14.5 יתקיים אירוע השקת ספר הצילומים והדמיות החדש והייחודי, המציג תצלומים של נשים בתנ"ך בנופי הגולן, מאת דיקלה לאור, מהמכללה האקדמית כנרת, שרואה אור בימים אלה. הספר מרכז בתוכו 41 צילומים ייחודיים, המהווים 41 סיפורי מקרא. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שני, 20 מאי2019
Wאבגדהוש
1828293001020304
1905060708091011
2012131415161718
2119202122232425
2226272829303101
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.