הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 

כוכב הצפון, גיליון 2363, 30.11.18

 

הכירו את תמר, תלמידת כיתה ז' בבית הספר "אורט" בטבריה, וכנראה הסופרת הכי צעירה שתשמעו עליה. היא כתבה את הספר "כוכב באלי" וכדי להוציא אותו לאור - היא צריכה אתכם. אז איך אתם עוזרים לה להגשים את החלום? הסיפור המלא

תמר כהן מציגה את עצמה בביטחון מלא וחיוך כובש כבת 12. אבל האמת היא שזה שקר - היא רק בת 11 וחצי. ולמה זה משנה? כי כשאת כותבת את הספר הראשון שלך, ועומדת להוציא אותו לאור בכיתה ז', כל חצי שנה משנה.

אז נתחיל מהסוף - את הפנים של תמר אתם אולי מזהים ממספר כלי תקשורת ארציים שאירחו את הטבריינית הצעירה שכתבה את ספר הביכורים שלה. היא הספיקה לעניין את הוצאת הספרים "צמרת", לפתוח קמפיין למימון המונים באתר המוכר "הד-סטארט", וכל זה - מבלי לספר דבר להוריה. בגיל 9 היא החלה לכתוב את הסיפור על כוכב באלי, סיפור עם מוסר השכל על ילדה המבקשת להתרחק מהוריה. "לא סיימתי לכתוב את כולו בבת אחת", מספרת תמר בחיוך ביישני. "כל פעם כתבתי חלק נוסף, כשההשראה שלי היא הסופרת האהובה עליי ליאת רוטנר". את הספר הראשון שלה כתבה רוטנר בגיל הצעיר שמונה, והעובדה הזו היא שהיוותה השראה לתמר: "אם היא יכולה - אז גם אני, וכל אחד אחר". כשסיימה את כתב היד, שלחה אותו להוצאת הספרים, ובטופס השליחה נתבקשה להזין כתובת מייל, כזו שלא הייתה לה כי טוב, אחרי הכל, היא רק בת 11. במקום לסגת היא כתבה את זו של אמה, שלא הייתה מודעת לכלום.

"יום אחד קיבלתי מייל משונה", ממשיכה ליזו האם את הסיפור. "הוצאת הספרים כתבה שהיא מתעניינית בכתב היד ותרצה להיפגש איתי. חשבתי שמדובר בטעות, ותמר הסבירה לי את כל העניין כשעדכנתי אותה". האם הנרגשת הייתה בהלם, אבל באותו יום בו נפגשו עם הוצאת הספרים - גילתה שעוד יהיו אנשים שההפתעה שלהם תהיה אפילו יותר גדולה. "בעוד שתמר ישבה בצד, הוא דיבר איתי בלבד על כל הפרטים, החל מתשלום וכלה בעיצוב הספר ואיורו", היא מפרטת. "בתור שוטרת, הדבר הראשון שאני חושבת עליו הוא החוק ואני שיערתי שהוא מדבר רק איתי כי היא ילדה קטנה, ואני, כמובן, האפוטרופוסית שלה".

כשהגיעו לנושא העיצוב בספר תמר התעקשה להביע את דעתה ולהגיד שהיא תקבע בנושא הזה. כשהמו"ל שמולה הסתכל עליה במבט משונה, היא הסבירה: אחרי הכל אני כתבתי אותו.

"ופה הוא היה בהלם גמור", ליזו משחזרת בעיניים בורקות. "הוא לא העלה בכלל בדעתו שילדה כתבה את כל זה".

 

הכל או כלום

בהוצאה, כאמור, התלהבו מהספר. עלות הוצאתו לאור היא 34 אלף ש"ח, סכום שליזו הייתה מוכנה לבשמחה כדי להגשים את החלום של תמר. "אמא הייתה יכולה לקחת הלוואה ולשלם את זה, אבל לא רציתי", אומרת תמר בקול בטוח ובבגרות מקסימה. "הסיבה שפתחתי הד סטארט היא כי רציתי שהספר יצא לאור בעקבות האמונה והרצון של אנשים אחרים, לאו דווקא המשפחה שלי".

הד סטארט, למי שעוד לא מכיר, הוא אתר ישראלי שמטרתו מימון המונים. גולשים מעלים את רעיון הפרויקט שלהם לאתר, נוקבים בסכום כסף מסוים לו הם זקוקים ומבקשים מהציבור לתמוך במיזם שלהם. למעלה מ-2,000 פרויקטים יצאו לאור בעקבות האתר, ביניהם של חברת הכנסת תמר זנדברג, מוזיקאים כמו חנן בן ארי ולהקת ג'יין בורדו וגם אחד משלנו - הסופר הצעיר אסיף אלקיים מהיישוב פוריה, שהוציא לאור לא מכבר את ספרו השני.

 

נכון לכתיבת שורות אלה תמר גייסה 12,470 ש"ח - מתוך 34 אלף להם היא זקוקה. עוד 29 ימים ייגמר הפרויקט בהכל או כלום - אם כלל הכסף יגוייס הספר יצא לאור, ואם לא - תמר תוותר על החלום בשלב זה. אם גם אתם מעוניינים לתמוך בהוצאתו לאור של הספר "כוכב באלי", אתם מוזמנים להיכנס לאתר הד-סטארט ולחפש "כוכב באלי - תמר כהן", או לחילופין, להיכנס לדף הפייסבוק של כוכב הצפון ולמצוא שם את הקישור.

וכדי שתדעו במה אתם הולכים לתמוך - הנה חלק בלעדי מהספר:

אימא העדיפה שלא לומר כלום. רצתי לחדר בבכי וכעסתי על הוריי שכך לא האמינו לי.

"ג'יני שלי היקר, הלוואי שהייתי גרה בכוכב רחוק מאוד - לא בגלקסיה הזאת. רחוק רחוק. לבד. ושכל מה שארצה ואבקש יהיה שם. יקראו לו כוכב "באלי". ואנא ממך - עשה שקופסת הצבעים הזו תישאר כאן. אני לא גנבת ושקרנית."

"את בטוחה?" שאל הג'יני, "מה עם ההורים שלך? מה עם המשפחה? הם אוהבים אותך, אני בטוח. אל תעשי צעד פזיז כזה! את תצטערי..."

אבל ברגע כזה - של בלבול וכעס - צעקתי בכל הכוח: "עכשיו! אני רוצה שתיקח אותי לשם עכשיו!" אימא שמעה את הצעקה שלי, רצה לחדר וראתה לשנייה את הג'יני. כך היא הבינה שכל מה שסיפרתי היה נכון. אבל בדיוק אז...נעלמנו הג'יני ואני הרחק מפה.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
טבריה ויישובי האזור עדיין לא ברשימת נתוני הגיוס המובילים בארץ
דובר צה"ל פרסם את נתוני הגיוס והשירות לילידי שנתון 97' וגם השנה טבריה, הגליל התחתון, עמק הירדן, כפר תבור ומגדל - לא נמצאות כמובילות (או בכלל) באף טבלה. הערים והמועצות המקומיות הצפוניות שמובילות בגיוס לצה"ל בקרב גברים הן יקנעם, נשר וקריית שמונה. בקרב נשים: יקנעם, כרמיאל, נשר.
משלחת רפואית מצרפת הגיעה ללמוד מבית החולים פוריה
נציגי עמותת הליצנים הרפואיים בעיר ליון שבצרפת הגיעו לסיור לימודי במרכז לטיפול בנפגעי אלימות מינית בביה"ח פוריה. הסיבה: המרכז הצפוני הוא הראשון בעולם לכלול בטיפול בנפגעי אלימות ליצנים רפואיים. מיריי ומישל אימבאווד, נשיאי עמותת הליצנים הרפואיים בעיר ליון שבצרפת הגיעו יחד עם מומחים לרפואה משפטית והליצנית הרפואית בלונדין טבונון, למרכז, בעקבות ביקור קודם שערכה בו הליצנית בלונדין לפני כארבע שנים.
ניצולי השואה חוגגים חנוכה
חברי מועדון ניצולי השואה בטבריה, ציינו את חג החנוכה, ביום גדוש של פעילות עת הוזמנו להשתתף בסדנת אפיה מקצועית לכבוד החג, לצד השפים ותלמידי כיתות ט׳ ו-י׳ ממכללת רימונים בעיר. יחדיו קרצו עוגיות, בזקו סוכר על מיני המאפה הרבים ובעיקר פתחו את ליבם בחיבור של אור ותקווה וכח מחבר בין התלמידים הצעירים לצעירים ברוחם. בתום הסדנה הוזמנו המשתתפים לסעודת חנוכה. המשך היום היה טקס מרגש של הדלקת נר ראשון של חנוכה בתחנת משטרת טבריה לצד מפקד התחנה, השיטור העירוני והשוטרים שחלקם אף מצוי בקשר רצוף עם ניצולי השואה ומסייע מעת לעת בכל שנדרש. הדלקת הנר לוותה בשמחה בשירים וריקודים וכמובן אכילת סופגניות.
מרתון Winner טבריה ה -42 יוצא לדרך
מרתון ווינר טבריה ה-42 שייערך ביום שישי ה- 04/01/2019 יתקיים בסימן 42 כפול שתיים: 42 ק"מ מול 42 שנות מרתון. גם השנה יתקיים מקצה של חצי מרתון לאורך 21.1 ק"מ זו הפעם השנייה. עיריית טבריה והעומד בראשה רון קובי שמים דגש שהמרתון השנה יהיה ססגוני וחגיגה ספורטיבית שלמה בשימת דגש על חוויית הרצים. כלל הלקחים מהשנים הקודמות הופקו, במטרה להמשיך להשתפר ולשפר ולהפוך את מרתון טבריה לגדול יותר, מהיר יותר ואיכותי יותר. מרתון Winner טבריה הבינלאומי ה-42, הממותג ברמה הבינלאומית כ:Sea of Galilee Marathon יתקיים ביום שישי ה-04/01/2019 ויפתח את עונת המרתונים הבינלאומיים.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום רביעי, 12 דצמבר2018
Wאבגדהוש
4825262728293001
4902030405060708
5009101112131415
5116171819202122
5223242526272829
130310102030405
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.