הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
"אימא כבר מותר לבכות"

כוכב הצפון, גיליון 2363, 30.11.18

פנינה קובי

 

הצגת יחיד לציון היום הבינלאומי למניעת אלימות בנשים ויצו טבריה

בכל שנה בעשרים וחמישה בנובמבר אנו נושאות תפילה, הלוואי, הלוואי ולא נציין שוב את היום הזה בלוח השנה, היום למניעת אלימות נגד נשים בפרט, וכבר לא יהיה צורך להיאבק באלימות בכלל. אולם המציאות טופחת על פנינו ורק השבוע נוספו על עשרים ושתיים הנשים שחייהן קופחו עוד שתי נערות למניין הנרצחות.

אנו כחברה, נשים, גברים לא יכולים לעמוד מנגד אנו נשמיע את קולן של הנשים והילדים החיים בצל האלימות הפחד והטרור. עלינו רק לעצור לרגע להביט בילד קטן מבוהל ומפוחד העומד בפינה או מצייר אבא ענק ובעל ידיים גדולות או אישה בוכייה חרש וקולה נשמע מעבר לדלת נעולה.

"האויב" גר וחיי בבית יחד עם הקרבנות והם סובלים משני תסמינים אלימות ואילמות. הנובעות מבושה, תסכול ותחושה של חוסר אונים ואוזלת יד המערכות האמורות להגן ולעזור ובמיוחד מערכת אכיפת החוק.

את הקהל הרב שנכח במפגש זה, כבשה השחקנית / מאמנת או סאן יקוטיאלי המדהימה. שהעלתה סיפור אמתי על חייה ומאבקה של אישה אם לילדים הנשואה לגבר אלים לצאת ממעגל הזוועות והאימה. בכישרון אדיר הצליחה או סאן להעביר לקהל את התחושה הקשה את הייסורים והמלחמה היומיומית שעוברת משפחה. המסר החשוב מכל הוא המסר שהעבירה הגב', אורנה ממן, מנהלתה מרכז לטיפול במשפחה, מחלקת הרווחה עיריית טבריה, לא לחשוש לספר לדבר, להגיע לגורמים המקצועיים לפני שיהיה מאוחר! לא להתבייש, לא להכחיש עם האיתות הראשון לפעול.

בערב מיוחד זה נכח ראש העירייה, רון קובי, שברך על העשייה הברוכה במועדון ויצו, והצטרף לחשיבות העלאת המודעות לצורכי רווחת התושבים בעיר. כמו כן כיבדו אותנו בנוכחותם חברי מועצת העיר, רפאל טרבלסי, יוסי בן חמו  ודודיק אזולאי

תודה גדולה לכל העושות במלאכה שתרמו להצלחת ערב חשוב זה ובמיוחד ליו"ר ויצו הגב' ג'וליה מורד שהעלתה בדבריה את עשייתו המבורכת של מועדון ויצו טבריה, כחלק פעיל מויצ"ו ישראל. תודה לנשות ויצו על האירוח המזמין החם ואף טעים! מי ייתן ושנת 2019 תהיה שנה ללא קורבנות.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
16.8.19, יהיה יין לראש השנה - הושג הסכם עבודה ביקבי רמת הגולן
בשעה טובה ומוצלחת נחתם השבוע הסכם עבודה ראשון פורץ דרך ביקבי רמת הגולן בקצרין ובו הישגים משמעותיים לעובדי היקב, כך דיווח אבי גבאי יו"ר ההסתדרות מרחב כנרת. אבי גבאי ביקש להביע תודה מקרב לב ליאיר שפירא מנכ״ל היקב ולצוות ההנהלה אופירה, שאולי, מיקי כהן ושונפלד היינן. תודה מיוחדת לחברי וועד העובדים - מיקי יו״ר הוועד, ישראל ויעקב חברי הוועד ושותפים נאמנים ופעילים לכל אורך המו״מ. תודה לאיציק פרשה מזכיר האיגוד המקצועי של ההסתדרות מרחב כנרת ברמת הגולן. יחד נמשיך למען ציבור העובדים ולהצלחת היקב מספר אחד בישראל עם היין הטוב ביותר בעולם.
16.8.19, אגודת המים בעמק הירדן הגיעה להסדר היסטורי עם מדינת ישראל ורשות המים אשר יבטיח את עתיד החקלאות באזור.
ההסדר הינו תוצאה של תהליך ארוך ועבודה מפרכת, אשר נוהל מול אנשי המקצוע של רשות המים ומשרדי הממשלה. משמעות ההסדר אדירה לחקלאות עמק הירדן ומסירה את איום הקיומי מעל ראשי החקלאים.להמשך קריאה.
16.8.19, בלט בהיעדרו
ביום שני 12.8.19 התקיים בפארק המים "חוף גיא", יום כייף שנתי לעובדי עיריית טבריה. יום חופש ניתן לעובדי העירייה ורבים מהם בחרו לממש את כרטיסי ההנחה ולהגיע ליהנות מיום של חווית מים מהנה ושמחה. ארצי מרדכי, יו''ר ועד העובדים, ניצח על הארגון ביד רמה והוא נראה עובר בין העובדים הרבים ודורש בשלומם. בלט בהיעדרו רון קובי, ראש העירייה.
16.8.19, אם הם אומרים - בטח הם יודעים למה הם אומרים
על החלטת שופטי בג"צ בנוגע לפסילת ההפרדה, בזמן הופעתו של הזמר מוטי שטיינמץ בעפולה, אמר השבוע פרופ' עודד מודריק - מרצה בכיר באוניברסיטת אריאל וסגן נשיא בדימוס של בית המשפט המחוזי בתל אביב. "חוכמת השפיטה אינה מתמצית בהבנת הדין. חוכמת השופט היא גם ההבנה שנקיטת ייקוב הדין את ההר עלולה ללבות מחלקות רבות היקף" (מתוך ציוץ טוויטר של פרופ' מודריק)
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום חמישי, 22 אוגוסט2019
Wאבגדהוש
3128293031010203
3204050607080910
3311121314151617
3418192021222324
3525262728293031
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.