הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי מברך את משרד החינוך על החלטתו לתקצב בניית ספרייה חדשה לאולפנית טבריה

כוכב הצפון, גיליון 2363, 30.11.18

 

משרד החינוך אישר תקציב מיוחד להצטיידות הספריה המוסדית באולפנית לבנות בטבריה, בחטיבת הביניים וחטיבה העליונה. משרד החינוך יוצא במהלך רחב היקף להתאמתם של הספריות לצורכי המאה ה-21. שיפוץ וציוד מחדש של כמחצית מכלל הספריות בתוך 5 שנים, היעד-1,200 ספריות חדשניות ומתקדמות בתוך 5 שנים (כמחצית מכלל הספריות הקיימות בבתי הספר).

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "ספריות בתי הספר הינן חלק בלתי נפרד מהלב הפדגוגי הפועם של המוסד החינוכי. מחקרים רבים מצביעים על כך שתלמידים שנהנים משרותיה של ספריה מקצועית ומצוידת כהלכה קוראים יותר ובעלי יכולת מחקר, הבנה והבעה טובים יותר. לאחרונה סיים המשרד סקר רחב היקף הבוחן את מצבם של כלל הספריות הקיימות במערכת החינוך. בעקבותיו, העמדנו תכנית חומש ייעודית ויצאנו במהלך התחדשות רחב היקף בספריות שמהוות תשתית משמעותית לחיזוק הקריאה והכתיבה ואמצעי חשוב לצמצום הפערים בחברה".

מדובר במהלך שנועד להתאים את הספריות הקיימות לצורכי הלמידה של המאה ה- 21 על ידי הפיכתן למתוקשבות, ממוחשבות, מכילות מקורות מידע עדכניים ורלוונטיים, עתירות ספרים, מידע וטכנולוגיה מתקדמת וכוללות פינות למידה מגוונות ומרחבי למידה גמישים. המהלך יצא אל הפועל בעקבות ממצאי סקר מקיף שערך המשרד והצביע על כך שכ- 1,500 ספריות במערכת החינוך טעונות שיפוץ. על חשיבותו של מהלך זה ניתן ללמוד ממחקרים רבים שיצאו בנושא ומצביעים על קשר ישיר בין קיומן של ספריות חדשניות לבין הישגי התלמידים המתקבלים בשטח. במחקרים אלו ניתן לראות כי בבתי ספר בהם פועלת ספרייה מאורגנת, מצוידת, המופעלת על ידי אנשים מקצועיים, התלמידים קוראים יותר, בעלי יכולת מחקר גבוהה יותר ויכולת הבנה והבעה טובה יותר בכתב ובע"פ. בימים אלו מפרסם המשרד את תוצאותיו של הקול קורא הראשון שיצא בנושא ומודיע על 57 הספריות הראשונות שיזכו לתקציב כולל של כ- 5 מיליון ₪ לצורכי בנייה, שיפוץ והצטיידות. כמחצית מאותן ספריות יהיו ספריות חדשות לחלוטין.

התקציב הוקצה על בסיס דיפרנציאלי המשכלל את הרמה סוציואקונומית של הרשות על פי הלמ"ס, מדד הטיפוח הבית ספרי וגודל בית הספר.

תכנית החומש לחידוש ולשיפוץ הספרייה הבית ספרית הינה נדבך תוספתי חשוב בתכנית הלאומית רחבה ועמוקה לחיזוק הקריאה והכתיבה, ומהווה מנוף בלתי מבוטל לצמצום פערים ולמתן הזדמנות שווה לכל ילד.

חבר מועצת העיר טבריה רפאל טרבלסי בירך את משרד החינוך והעומד בראש, השר נפתלי בנט "השר בנט יחד עם המשרד יוצרים ומשנים מציאות טובה יותר לכלל ילדי עם ישראל. המהלך של חידוש הסיפריות והתאמתם למאה ה 21 חשוב ביותר למען בניית עתיד טוב יותר לילדנו תוך צמצום הפערים הכלכליים והחברתיים בחברה. נפעל יחד בעתיד לחדש, לקדם ולסייע ככל שניתן לבתי הספר בכדי לתת לאנשי החינוך את הכלים הטובים ביותר לבניית עתיד טוב יותר. תתחדשו!"

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
כולה זוהרת
סיפורים רבים קורעי לב מגיעים אל שולחני, אך הסיפור הבא שייך לבחורה צעירה בת 18, חדורת מטרה ומלאת מוטיבציה ואנרגיות חיוביות, שהספיקה לעבור בתקופת חיים קצרה, מה שלפעמים עוברים אנשים בחיים שלמים. היא משאירה אותי עם המסר ששום דבר לא עומד בפני כוח הרצון וכי החצייה של אתגרים גדולים, בסופו של דבר, תלויה, כמו תמיד, בכוחות הנפש. קרא עוד...
מגן תל חי הוענק למשפחות הדר וגולדין מתי יגבר האומץ של מורשת טרומפלדור על ההססנות העכשווית וישובו בנים הביתה?
כמידי שנה בי"א אדר, מקיימת תנועת בית"ר טקס לזכרם של גיבורי תל חי. השנה העניקה התנועה את 'מגן תל חי' למשפחותיהם של סגן הדר גולדין ואורון שאול ז"ל, שנחטפו במהלך מבצע צוק איתן וגופתם מצויה עדיין בידי החמאס. תנועת בית"ר בחרה במשפחות גולדין ושאול בזכות מאבקם העיקש להפעלת לחץ על חמאס מבלי לוותר ולהתקפל בפני ארגון הטרור ומבלי להיענות לדרישת שחרור מחבלים תמורת בנם, שיביאו לפיגועים נוספים.
כבוד לטבריה - החייל סמ"ר יקיר אבוטבול נבחר כמצטיין זירת ים סוף
סמ"ר יקיר אבוטבול, תושב העיר טבריה, המשרת כמפקד מעבדת מערכות נשק, בבסיס זרוע הים, הנמצאת בעיר אילת ואשר תפקידה להגן על זירת ים סוף, נבחר להיות ממצטייני זירת ים סוף. קרא עוד...
כן, כן זהו שבוע הגאווה לטבריה - שיר כהן הטבריינית זכתה השבוע בקיקבוקס לבוגרים
שיר כהן מטבריה, תלמידתו של יורם בן שמעון, ממרכז הלחימה פירסט, זכתה השבוע באליפות ישראל בקיקבוקס לבוגרים, כשניצחה את האלופה המכהנת. קרא עוד..
משלוח מנות - בננות
קבוצת צמח מפעלים ומשקי עמק הירדן, אשר מאמצים את המחלקה לשיקום גריאטרי במרכז הרפואי פדה - פוריה, חגגו את חג פורים עם המטופלים. הקבוצה מאמצת מזה כשנה את המחלקה לשיקום גריאטרי במרכז הרפואי פדה - פוריה. קרא עוד..
פתיחת מרכז יום לקשיש
יום ג' הקרוב ה-26.3.19 בין השעות 9:00-12:00 פתיחה של מרכז יום לאוכלוסיית הגיל השלישי היא אירוע מיוחד, במציאות בה מסגרות לקשישים נסגרות וכמות המקומות אשר נותנים מענה לאוכלוסיית הקשישים הולכת ויורדת.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום ראשון, 24 מרץ2019
Wאבגדהוש
924252627280102
1003040506070809
1110111213141516
1217181920212223
1324252627282930
1431010203040506
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.