הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 





בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי מברך את משרד החינוך על החלטתו לתקצב בניית ספרייה חדשה לאולפנית טבריה

כוכב הצפון, גיליון 2363, 30.11.18

 

משרד החינוך אישר תקציב מיוחד להצטיידות הספריה המוסדית באולפנית לבנות בטבריה, בחטיבת הביניים וחטיבה העליונה. משרד החינוך יוצא במהלך רחב היקף להתאמתם של הספריות לצורכי המאה ה-21. שיפוץ וציוד מחדש של כמחצית מכלל הספריות בתוך 5 שנים, היעד-1,200 ספריות חדשניות ומתקדמות בתוך 5 שנים (כמחצית מכלל הספריות הקיימות בבתי הספר).

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "ספריות בתי הספר הינן חלק בלתי נפרד מהלב הפדגוגי הפועם של המוסד החינוכי. מחקרים רבים מצביעים על כך שתלמידים שנהנים משרותיה של ספריה מקצועית ומצוידת כהלכה קוראים יותר ובעלי יכולת מחקר, הבנה והבעה טובים יותר. לאחרונה סיים המשרד סקר רחב היקף הבוחן את מצבם של כלל הספריות הקיימות במערכת החינוך. בעקבותיו, העמדנו תכנית חומש ייעודית ויצאנו במהלך התחדשות רחב היקף בספריות שמהוות תשתית משמעותית לחיזוק הקריאה והכתיבה ואמצעי חשוב לצמצום הפערים בחברה".

מדובר במהלך שנועד להתאים את הספריות הקיימות לצורכי הלמידה של המאה ה- 21 על ידי הפיכתן למתוקשבות, ממוחשבות, מכילות מקורות מידע עדכניים ורלוונטיים, עתירות ספרים, מידע וטכנולוגיה מתקדמת וכוללות פינות למידה מגוונות ומרחבי למידה גמישים. המהלך יצא אל הפועל בעקבות ממצאי סקר מקיף שערך המשרד והצביע על כך שכ- 1,500 ספריות במערכת החינוך טעונות שיפוץ. על חשיבותו של מהלך זה ניתן ללמוד ממחקרים רבים שיצאו בנושא ומצביעים על קשר ישיר בין קיומן של ספריות חדשניות לבין הישגי התלמידים המתקבלים בשטח. במחקרים אלו ניתן לראות כי בבתי ספר בהם פועלת ספרייה מאורגנת, מצוידת, המופעלת על ידי אנשים מקצועיים, התלמידים קוראים יותר, בעלי יכולת מחקר גבוהה יותר ויכולת הבנה והבעה טובה יותר בכתב ובע"פ. בימים אלו מפרסם המשרד את תוצאותיו של הקול קורא הראשון שיצא בנושא ומודיע על 57 הספריות הראשונות שיזכו לתקציב כולל של כ- 5 מיליון ₪ לצורכי בנייה, שיפוץ והצטיידות. כמחצית מאותן ספריות יהיו ספריות חדשות לחלוטין.

התקציב הוקצה על בסיס דיפרנציאלי המשכלל את הרמה סוציואקונומית של הרשות על פי הלמ"ס, מדד הטיפוח הבית ספרי וגודל בית הספר.

תכנית החומש לחידוש ולשיפוץ הספרייה הבית ספרית הינה נדבך תוספתי חשוב בתכנית הלאומית רחבה ועמוקה לחיזוק הקריאה והכתיבה, ומהווה מנוף בלתי מבוטל לצמצום פערים ולמתן הזדמנות שווה לכל ילד.

חבר מועצת העיר טבריה רפאל טרבלסי בירך את משרד החינוך והעומד בראש, השר נפתלי בנט "השר בנט יחד עם המשרד יוצרים ומשנים מציאות טובה יותר לכלל ילדי עם ישראל. המהלך של חידוש הסיפריות והתאמתם למאה ה 21 חשוב ביותר למען בניית עתיד טוב יותר לילדנו תוך צמצום הפערים הכלכליים והחברתיים בחברה. נפעל יחד בעתיד לחדש, לקדם ולסייע ככל שניתן לבתי הספר בכדי לתת לאנשי החינוך את הכלים הטובים ביותר לבניית עתיד טוב יותר. תתחדשו!"

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
החברה להגנת הטבע בסיור לימודי באגודת המים
משלחת בכירי החברה להגנת הטבע הגיעה השבוע לסיור במתקן הסולארי הראשון בארץ הצף על מים של אגודת המים בעמק הירדן. אנשי החברה להגנת הטבע למדו על הניצול האופטימאלי של המשאבים בפרויקט המשלב: ייצור חשמל באנרגיה ירוקה, חסכון בחשמל, הקטנת אידוי מים וחסכונם, וניצול שטח מוסתר בצורה אופטימלית והבינו את הפוטנציאל הגלום בפרויקטים כאלו. את הסיור הדריכו זיו הר חול מאגודת המים ועופר ינאי מנכ"ל נופר אנרגיה שביצעו את הפרויקט.
משרד הכלכלה, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, מעוף-טק ועיריית טבריה קיימו אירוע חשיפה
בפאב "הביג בן" בטבריה לקראת פתיחת האקסלרטור (מאיץ טכנולוגי) הראשון בטבריה בניהול חברת סינובייט בפני יזמים. במסגרת האירוע, הציגה סיון ברעם מנהלת אקסלרטור טבריה מטעם מעוף, את מטרות האקסלרטור והסבירה כיצד ניתן להשתלב בתכנית המאיץ הטכנולוגי, אשר מטרתו: איתור מיזמים טכנולוגים וחברות בתחילת דרכן והפיכתן לסטרטאפים טכנולוגים עם לקוחות ומשקיעים. בנוסף התארחו באירוע, אביהו עמר ויהודה קריף, סטארטאפיסטים מטבריה, שסיפרו כיצד הקימו את האפליקציה ששינתה את כללי המשחק בעולם הגיימינג - Winniapp.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שני, 21 ינואר2019
Wאבגדהוש
130310102030405
206070809101112
313141516171819
420212223242526
527282930310102
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.