הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
ניר גוזלן: ״טבריה היא עיר התרבות החזקה בישראל

כוכב הצפון, גיליון 2363, 30.11.18

״טבריה היא עיר התרבות החזקה בישראל, אלפים נוהרים לכנרת, בדרכם להופעה של עומר אדם באמפי טבריה", "טבריה מושכת אליה המוני תיירים לרגל פסטיבל מוזיקה בינלאומי״

המשפט הזה שכרגע דיי מנותק מהמציאות, צריך להיות החזון שלנו. טבריה תחת השלטון הרומי הייתה עיר יהודית מובהקת ואף על פי כן בעלת פתיחות תרבותית ובעלת תפיסה פלורליסטית. בחפירות הארכיאולוגיות האחרונות שנעשו בעיר, נתגלה אמפי תיאטרון עתיק שתוארך לשנת היווסדותה של טבריה, והוא בין הגילויים הארכיאולוגים המשמעותיים ביותר בהיסטורית העם היהודי.

עכשיו תתארו לכם את אלפי התיירים נוהרים לטבריה, ממלאים את המסעדות, יושבים בפאבים, לנים בבתי המלון, קונים בפיצוציות ומחזקים את הכלכלה הטבריינית.

החלום הזה צריך להתגשם, טבריה יכולה להיות פנינת תרבות ישראלית ואף בינלאומית. אירועי תרבות גדולים כגון פסטיבלים, ירידים ואירועי ספורט הם אמצעי אפקטיבי למיתוג העיר ולמשיכת תיירים והם מהווים מנוע חזק לצמיחה עירונית במיוחד בעיר כמו טבריה שהבסיס הכלכלי שלה הוא תחום התיירות. המודל לכך הוא פרויקט "עיר התרבות של אירופה".

לפני 34 שנים החליטה מועצת האיחוד האירופי על פרויקט חדש בשם 'עיר התרבות של אירופה'. בכל שנה הוענק התואר לעיר אירופאית אחרת ודרך כך, ניתן מימון וביטוי למפעלי התרבות הפועלים בה, מתוך הנחה כי ההכרזה תזרז פיתוח תרבותי נוסף שישפיע לחיוב על העיר. התואר מהווה הכרה בעיר ובמאמציה בתחום התרבות ומעניק דחיפה כלכלית לקיום מגוון מופעי תרבות באותה שנה.

אתונה, פירנצה, אמסטרדם, ברלין ופריז נבחרו תחילה ובשנת 1990, נבחרה העיר גלזגו, שאינה בעלת מעמד מוכר של עיר תרבות בינלאומית. לראשונה נבחרה עיר שנמצאה בקשיים כלכליים גדולים, המטרה הייתה לעשות שימוש בתרבות ככלי כלכלי, למשיכת תיירים ולשיפור תדמיתה. בשנים שלאחר האירוע הייתה עלייה של כמעט 90% במספר המבקרים הבריטיים, ומספר המבקרים הזרים בעיר עלה אף הוא ב-50% לערך. השינוי שנעשה בגלזגו עודד ערים נוספות, שלא היו ערי תרבות מובהקות, לקבל את התואר.

מה אנחנו יכולים לקחת מהפרויקט האירופאי לטבריה שלנו, ראשית זה עניין של החלטה, מקבלי ההחלטות בעיר צריכים להחליט שטבריה היא עיר תרבות על כל המשתמע מכך. להציב את זה בראש סדר העדיפויות העירוני ולהקצות משאבים וכוח אדם לדבר. לאחר מכן להכין תכנית עבודה סדורה, תכנית שמציעה תוכן לתיירים שמגיעים לעיר. אם לפני 2,000 שנה השכילו לעשות זאת פה, אין סיבה שבימינו לא נוכל ״לחדש ימינו כקדם״ ולראות את טבריה פורחת.

הכותב הינו ניר גוזלן, יליד העיר שבוחר כל יום להמשיך ולחיות בה. בעל עסק בטבריה וחבר תנועת רוח צעירה לטבריה
סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
במד"א ערוכים לאבטח רפואית את מאות האלפים שיגיעו להילולה במירון
לאחר הכנות נרחבות במשך חודשים רבים, מגן דוד אדום ערוך ומוכן לאבטח רפואית את מאות אלפי המתפללים שיגיעו להילולת הרשב"י במירון * מד"א בשיתוף ארגוני ההצלה ובתיאום מלא עם משטרת ישראל וכלל כוחות החירום והביטחון ינהל את האבטחה הרפואית באירוע ממוקד שליטה של מד"א שהוקם בהר מירון. להמשך כתבה.
2 חיילות טברייניות בין מצטיינות נשיא המדינה ליום העצמאות ה-71 למדינת ישראל.
בטקס שנערך ביום העצמאות בבית הנשיא, קיבלו 120 חיילים וחיילות אות הצטיינות על פעילותם ותרומתם למען המדינה. בתוך ה-120 מצטיינים היו 2 חיילות טברייניות שהביאו כבוד והערכה לעיר שלמה. רגע של אושר. להמשך כתבה.
מועצת הדבש ודבוראי ישראל: לכבוד יום הדבורה הבינלאומי שקבע האו"ם 20.5 יפתחו המכוורות ברחבי הארץ את שעריהן, לשבוע חגיגות בסימן יום הדבורה
ב-20.5 יקיים הדבוראי בועז בן זאב - שידור חי בעזרת מצלמה מיוחדת מתוך כוורת דבורים פעילה, בשילוב הסברים ומענה לשאלות להגברת המודעות לחשיבותה של דבורה הדבש בהאבקת גידולים חקלאיים. להמשך כתבה..
יום המוזאונים הבין-לאומי מאי 2019 - כניסה חינם לעשרות מוזאונים ברחבי הארץ
כמדי שנה, מוזאוני ישראל יפתחו את שעריהם לקהל הרחב ללא תשלום ויקיימו מגוון פעילויות בהשראת הנושא השנתי הנבחר ״המוזאון כחממה תרבותית-העתיד של העבר״. להמשך הכתבה..
ספר חדש מתאר צילומים מרתקים של הדמויות הנשיות המרכזיות בתנ"ך, על רקע נופי הגולן
ב-14.5 יתקיים אירוע השקת ספר הצילומים והדמיות החדש והייחודי, המציג תצלומים של נשים בתנ"ך בנופי הגולן, מאת דיקלה לאור, מהמכללה האקדמית כנרת, שרואה אור בימים אלה. הספר מרכז בתוכו 41 צילומים ייחודיים, המהווים 41 סיפורי מקרא. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שני, 20 מאי2019
Wאבגדהוש
1828293001020304
1905060708091011
2012131415161718
2119202122232425
2226272829303101
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.