הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>גבעתי בן יוסף: זר פרחים או זר של קוצים>
גבעתי בן יוסף - זר פרחים או זר של קוצים - זר פרחים

כוכב הצפון, גיליון 2361, 16.11.18

גבעתי בן יוסף

 

זר פרחים

אין טוב ממראה עיניים, השבוע סיירתי במקומות שונים ברחבי העיר התחתית, בעקבות הזמנה "אישית". "כדאי לך להגיע ולראות במו עינייך, דברים מתחילים לזוז, טבריה החלה בשינוי פניה, נכון זה שינוי קוסמטי, אבל רואים כבר עשייה בשטח", סיפר לי והזמין אותי לסיור, אחד מבכירי העובדים בעירייה.

כשמדובר בדברים טובים, קשה לי לאכזב. הגעתי לחוף "עירק ביץ'" ככה נוהגים לקרוא לחוף שצמוד לחמי טבריה. היו שם מספר עובדי עירייה, מספר מתנדבים וערימות אשפה שנערמו לצד הכביש. יוני הגדיר לי את מה שהיה קודם לכן במילה אחת - "זוועה". החוף ניראה יחסית נקי, "היית צריך לראות, מה היה לפני כן", עדכן אותי, אחד המתנדבים "אתה יודע כמה זבל פינינו מכאן", שואל בהתרגשות אילן, דובר העיריה. משם התכוונתי לנסוע לטיילת. אלא שבדרך לשם זיהיתי את עופר מנכ"ל העיריה, יחד עם צוות עובדים, חלקם מתנדבים, בחוף ה"כחולים". עצרתי בצד, הוא ניגש אלי והצביע על ערימת אשפה "זה כלום, אתה יודע כמה לכלוך ואשפה הוצאנו מכאן", הוא סיפר לי "תראה איזה יופי עכשיו זה נראה", גם הוא אמר בהתרגשות.

נסעתי לטיילת, גם פה אתה רואה סימנים ראשונים של שינוי, מנקים וגוזמים, כולם נותנים יד וכתף. רון קובי עובר בין עשרות עובדים ומתנדבים, נותן הוראות, מתלהב, מתרגש מהשינוי. "תראו, תראו, איזה יופי, פשוט מדהים, מדהים", הוא אומר בהתרגשות. רבים ניגשים אליו כדי ללחוץ לו את היד: "כל הכבוד", "אתה אלוף", "אין כמוך" אומרים לו שוב ושוב. ואז כולם ביחד ובקצב, מוחאים לו כפיים וצועקים "רון קובי, רון קובי".

משם נסעתי לאחד העם, גם כאן רואים את השינוי. עצים גולחו, אשפה שנאספה ממתינה בצדי הדרך לפינויה "אתה יודע כמה זמן לא ניקו כאן, כל הכבוד", מספרת לי גלית, תושבת השכונה.

יש מי שיאמרו שזאת התלהבות ראשונית, של מתחילים, יש מי שיגידו שזה רק בשביל הפוזה, כך או כך. העובדות מדברות בעד עצמן, ראיתי זאת במו עיני. ואני אומר בכיף ובגאווה - רואים את האור בקצה המנהרה, ואם תשאלו אותי, האור רק ילך ויגבר. עד שיאיר את העיר כולה, באור נגוהות אדיר.

אז למי זר הפרחים? ניחשתם נכון, לראש העיר הנבחר, רון קובי, אין ספק הוא ראוי לכך. בנוסף נעניק פרח מכל הלב, לכל מתנדב שנטל חלק במבצע.

הפינה לשיפוטכם

"זרקו אותנו מהדלת, נחזור ונכנס בשושו דרך החלון, ככה בלי שירגישו", כך היטיב לתאר לי אחד ממנהיגי החרדים בעיר את "התכנית" והוסיף בחיוך ממזרי "בתחבולות תעשה לך מלחמה". הבנתי בדיוק למה הוא מתכוון. מפגש החירום שהתקיים בשבוע שעבר אישש את דבריו, בעקבות הסיכומים שהיו, ועליהם הסכימו כל המשתתפים. והרי עיקרם - צאין, ולא עושים מלחמות, מחכים עד אשר יעבור זעם, מגבירים את ההתיישבות בעיר, כולל שליחת שליחים במצוות הרבי, שיגיעו לכל פינה חרדית בארץ, במטרה לעודד אותם להתיישב בעיר הקודש טבריא. סוכם על עידוד "נציגיהם" חברי מועצה, נושאי כיפה, כדי שיהיו חלק מהקואליציה, בהדגשה "בכל מחיר", במטרה למזער נזקים עתידיים, וכחלק ממידע מודיעיני. יש להריץ במהירות שיא, את כל הפרויקטים שכבר אושרו, והכי חשוב - להיערך כבר עכשיו לבחירות הבאות.

 שבת שלום, גבעתי בן יוסף

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
במד"א ערוכים לאבטח רפואית את מאות האלפים שיגיעו להילולה במירון
לאחר הכנות נרחבות במשך חודשים רבים, מגן דוד אדום ערוך ומוכן לאבטח רפואית את מאות אלפי המתפללים שיגיעו להילולת הרשב"י במירון * מד"א בשיתוף ארגוני ההצלה ובתיאום מלא עם משטרת ישראל וכלל כוחות החירום והביטחון ינהל את האבטחה הרפואית באירוע ממוקד שליטה של מד"א שהוקם בהר מירון. להמשך כתבה.
2 חיילות טברייניות בין מצטיינות נשיא המדינה ליום העצמאות ה-71 למדינת ישראל.
בטקס שנערך ביום העצמאות בבית הנשיא, קיבלו 120 חיילים וחיילות אות הצטיינות על פעילותם ותרומתם למען המדינה. בתוך ה-120 מצטיינים היו 2 חיילות טברייניות שהביאו כבוד והערכה לעיר שלמה. רגע של אושר. להמשך כתבה.
מועצת הדבש ודבוראי ישראל: לכבוד יום הדבורה הבינלאומי שקבע האו"ם 20.5 יפתחו המכוורות ברחבי הארץ את שעריהן, לשבוע חגיגות בסימן יום הדבורה
ב-20.5 יקיים הדבוראי בועז בן זאב - שידור חי בעזרת מצלמה מיוחדת מתוך כוורת דבורים פעילה, בשילוב הסברים ומענה לשאלות להגברת המודעות לחשיבותה של דבורה הדבש בהאבקת גידולים חקלאיים. להמשך כתבה..
יום המוזאונים הבין-לאומי מאי 2019 - כניסה חינם לעשרות מוזאונים ברחבי הארץ
כמדי שנה, מוזאוני ישראל יפתחו את שעריהם לקהל הרחב ללא תשלום ויקיימו מגוון פעילויות בהשראת הנושא השנתי הנבחר ״המוזאון כחממה תרבותית-העתיד של העבר״. להמשך הכתבה..
ספר חדש מתאר צילומים מרתקים של הדמויות הנשיות המרכזיות בתנ"ך, על רקע נופי הגולן
ב-14.5 יתקיים אירוע השקת ספר הצילומים והדמיות החדש והייחודי, המציג תצלומים של נשים בתנ"ך בנופי הגולן, מאת דיקלה לאור, מהמכללה האקדמית כנרת, שרואה אור בימים אלה. הספר מרכז בתוכו 41 צילומים ייחודיים, המהווים 41 סיפורי מקרא. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום ראשון, 19 מאי2019
Wאבגדהוש
1828293001020304
1905060708091011
2012131415161718
2119202122232425
2226272829303101
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.