הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>חיים חליוה - דעתו של כוכב>
רון קובי שאפו לניצחון - שסע בציבור החלוק על הדרך

כוכב הצפון | גיליון 2359 | 2.11.18

מאת: חיים חליוה

 

ייתנו הפרשנים פרשנות ככל שירצו, ייתנו הסוקרים תשובות ככל שיעלה על דעתם, ייתנו אנשי התקשורת והעיתונאים כל הסבר אפשרי, אך המציאות עולה על כל דמיון, רון קובי שבר כל כלל אפשרי בדרך לראשות העיר טבריה וניצח בגדול ראש עיר מכהן ועוד 4 מתמודדים מולו. הוא זכה ל-45% ויותר מהקולות, דחק החוצה את כל הפוליטיקאים של הדור הישן, אותם כינה "דור הקומבינות".

אמרו ועוד יאמרו עליו רבות לעניין שפת הדיבור שלו, החוצפה, עזות המצח, הנחישות, ההתמדה ובכלל, אבל מרגע שנבחר לראשות העיר, שומה עליו להיות ראש עיר של כל תושבי העיר ולפרוע את המנדט שנתן לו הבוחר, באופן שרון ייתן לו כיסוי. ברבות השנים, כמו שקרה להרבה פוליטיקאים וראשי ערים לפניו, לא יזכרו את כל המהומה שליוותה את הבחירות, אלא רק את הניצחון, כי זה טבעו של האדם שזיכרונו נשחק. מישהו זוכר איך יגאל ביבי נבחר? התשובה היא שהרוב המכריע לא ייזכרו, אלא את הניצחון. השאר יישאר כהיסטוריה, בין דפי החדשות בתקשורת הכתובה, הדיגיטלית, ברשתות החברתיות. רבים ישכחו כמעט את הכל, אלא אם רון יחזור לשיטות ולשפה הנמוכה והבזויה ואז יזכיר לכולנו את ההיסטוריה, לכן רצוי וראוי שהשיח יקבל תפנית ויפה שעה אחת קודם.

רון קובי עשה את הבלתי יאומן מבחינה תקשורתית, הוא ניצל כל פגם בהתנהלות הרשות והעומד בראשה והפך אותו למנוף לקידום עצמו, ראש העיר וחבר תומכיו סיפקו לרון את המזון היומיומי להאדרת שמו והוא פשוט חיכה מתחת לעץ לעוד תפוח ועוד תפוח שיפול לידיו והתפוחים אכן נפלו.

דרכו לא הייתה דרך תרבותית ומנומסת, בלשון המעטה, לשון הרע והוצאת דיבה הייתה מנת חלקו היומיומית אבל ככל שהשתלח יותר, הציבור ראה בהצגה כטובה יותר לצערי, אם כי ברור לכולם שאת הציבור הוביל בסופו של דבר ייאוש עמוק, שרון נתן לו תקווה ומה יעשו אנשים בלי תקווה? כולי תקווה שהתקווה תתממש, אנחנו יכולים להיות חלוקים על הדרך, אבל כולם רוצים את אותה מטרה והיא שטבריה תפרח ותשגשג.

כיום הוא ראש העיר של כולם ולמרבית הפלא גם של החרדים, הם לא נעלמו לפי מה שבדקתי אמש. נכון להיום כללי המשחק השתנו ומשתנים ומהר. עכשיו רון צריך לזכור שאם לא יפעל ויעשה למען הציבור כפי שהבטיח, יעשו עליו סרטונים והיות והכללים שהוא קבע הם נוקשים ומכוערים, לטעמי יכו בו בכלים שלו וביתר עוצמה, שהרי ניוטון קבע לא מכבר, שלכל אקציה יש ראקציה. לכן, רצוי להתרכז בעשייה, כי מעשייך הם שידברו! ב-2013 בן דוד נתן תקווה לבוחריו ועלה לראשות עם 57% תמיכה. בגלל השפה ותרבות השיח רון ניצח באופן מזהיר, אך עם 45% תמיכה. כפי שמיטיבים לומר הטבריינים: "חלאס דיבורים, קדימה עשייה"!

רון קובי זרק את החרדים לא מהדלת, כי אם מהחלון. מספר המנדטים שלהם בשל הפירוד ירד וכוחם ירד. רון סחף אחריו במיומנות תקשורת המונים, ציבור שהלך אחריו בעיניים עצומות, על בסיס שנאה וכעס כלפי או על המגזר החרדי ועל מה שנציגיהם מייצגים ולטענתו עושים. ללא מפלגה מאחוריו, ללא תמיכה כספית, ללא דבר וחצי דבר, ללא שרים או ח"כ, כאשר בידו היה רק מכשיר פלאפון ורטוריקה של לשון ושפה, שכבשה את ההמונים וזה הצליח ובגדול ואת זה אי אפשר לקחת ממנו. שאפו לך רון  על ההצלחה ולתושבים שהראו, שאם הם רוצים, הכוח בידיהם!

אשרי היום שאחרי, בו תהיה חייב להוכיח עשיה ולהביא תקציבים, כי אז פרעת את חובך לבוחרים ואספת עוד רבים אחריך. "אין כיסופים ללא כספים" אמר זאב שור, מי שהיה ראש המועצה האזורית בעמק הירדן ואחד הטובים.  

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
מגדולי פסלי הארץ חי כאן בטבריה בצניעות בינינו הפסל שמואל בו עמי – אגדה והיסטוריה מהלכת
לעיתים מסתובבים בינינו אנשים גדולים, שסוחבים אחריהם היסטוריה שלמה, תרבות והישגים שאמורים לנפח לנו את הגאווה הטבריינית מקצה על קצה, אבל אנחנו לא יודעים עליהם מספיק, לא רואים את הפלא שמתרחש תחת ידינו ובינינו, את האוצרות הטמונים במקום שאינו מכבד אותם מספיק, במקום להיות מוצגים בגלריית אומנות מרהיבה בטבריה. איזה פספוס, זו הייתה הרגשתי, כשביקרתי במקום בו אצורים אוצרות הפסלים והתמונות המדברות היסטוריה שלמה, בביתו של הפסל הטברייני שמואל בן עמי. לכתבה המלאה והסרטון שמלווה איתה, בגיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון..
לא לוקחים סיכון – מתכוננים למחסור באספקת המים במקרה חירום
מעיינות ישועה גם בחירום - כנס בטחון מים באגודת המים של עמק הירדן בכנס בטחון מים שקיימה אגודת המים בעמק הירדן ביום חמישי האחרון, הוצגו האיומים השונים והתרחישים האפשריים העלולים להוביל לפגיעה באספקת המים לתושבים והוצגו פתרונות ומתקנים מתקדמים להתמודדות במצבי חירום. עוד נדונה בכנס הסכנה הסניטרית האפשרית בשל תמותה גבוהה של מאות אלפי בעלי חיים, עקב חוסר במים. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
תקפו שוטרים ושוחררו ממעצר לאחר שעות ספורות
באופן נדיר לעבירת תקיפת שוטרים, השופטת ברלינר-לוי קיבלה את בקשתו של עורך הדין ד"ר ניסן שריפי והאריכה את מעצר החשודים למשך שעות בלבד. ארבעה בני משפחה אחת במושב הזורעים ליד טבריה הובאו ביום שישי האחרון להארכת מעצרם בשל תקיפת שוטרים אשר באו להגן על חברת המים "מי ג'"ת" של המועצה האזורית גליל-תחתון בעת ביצוע עבודות בנחלה של המשפחה במושב ביום חמישי בערב. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
מבצע ניקיון 'שביל סובב כינרת' לפסח
רשות הכינרת ברכו את ההנהלה, המורים, המדריכים הצעירים והתלמידים המקסימים מבית ספר האזורי "מול גלעד" מקיבוץ אשדוד יעקב, 400 תלמידים מכיתות א' עד ח', תושבי רכס הפוריות וקיבוצי עמק הירדן על פרויקט הניקיון השנתי לקראת חג הפסח. התלמידים הגיעו מלווים בצוות מורים ומדריכים, קבלו כפפות ושקיות זבל גדולות של רשות הכינרת, וניקו את השביל מאשפה רבה שהצטברה. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
מניתוח פשוט בשקדים אבירם דן ז"ל בן 44 מצא את מותו
מקרה מזעזע בו נכנס בחור בן 44 אבירם דן לניתוח שקדים בגרון, ניתוח הנחשב לניתוח קל שבקלים ונעשה מידיי יום ביומו בעשרות פעמים בשבוע וכאן בבית החולים פוריה אבירם מוצא את מותו. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שלישי, 23 אפריל2019
Wאבגדהוש
1431010203040506
1507080910111213
1614151617181920
1721222324252627
1828293001020304
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.