הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>חיים חליוה - דעתו של כוכב>
רון קובי שאפו לניצחון - שסע בציבור החלוק על הדרך

כוכב הצפון | גיליון 2359 | 2.11.18

מאת: חיים חליוה

 

ייתנו הפרשנים פרשנות ככל שירצו, ייתנו הסוקרים תשובות ככל שיעלה על דעתם, ייתנו אנשי התקשורת והעיתונאים כל הסבר אפשרי, אך המציאות עולה על כל דמיון, רון קובי שבר כל כלל אפשרי בדרך לראשות העיר טבריה וניצח בגדול ראש עיר מכהן ועוד 4 מתמודדים מולו. הוא זכה ל-45% ויותר מהקולות, דחק החוצה את כל הפוליטיקאים של הדור הישן, אותם כינה "דור הקומבינות".

אמרו ועוד יאמרו עליו רבות לעניין שפת הדיבור שלו, החוצפה, עזות המצח, הנחישות, ההתמדה ובכלל, אבל מרגע שנבחר לראשות העיר, שומה עליו להיות ראש עיר של כל תושבי העיר ולפרוע את המנדט שנתן לו הבוחר, באופן שרון ייתן לו כיסוי. ברבות השנים, כמו שקרה להרבה פוליטיקאים וראשי ערים לפניו, לא יזכרו את כל המהומה שליוותה את הבחירות, אלא רק את הניצחון, כי זה טבעו של האדם שזיכרונו נשחק. מישהו זוכר איך יגאל ביבי נבחר? התשובה היא שהרוב המכריע לא ייזכרו, אלא את הניצחון. השאר יישאר כהיסטוריה, בין דפי החדשות בתקשורת הכתובה, הדיגיטלית, ברשתות החברתיות. רבים ישכחו כמעט את הכל, אלא אם רון יחזור לשיטות ולשפה הנמוכה והבזויה ואז יזכיר לכולנו את ההיסטוריה, לכן רצוי וראוי שהשיח יקבל תפנית ויפה שעה אחת קודם.

רון קובי עשה את הבלתי יאומן מבחינה תקשורתית, הוא ניצל כל פגם בהתנהלות הרשות והעומד בראשה והפך אותו למנוף לקידום עצמו, ראש העיר וחבר תומכיו סיפקו לרון את המזון היומיומי להאדרת שמו והוא פשוט חיכה מתחת לעץ לעוד תפוח ועוד תפוח שיפול לידיו והתפוחים אכן נפלו.

דרכו לא הייתה דרך תרבותית ומנומסת, בלשון המעטה, לשון הרע והוצאת דיבה הייתה מנת חלקו היומיומית אבל ככל שהשתלח יותר, הציבור ראה בהצגה כטובה יותר לצערי, אם כי ברור לכולם שאת הציבור הוביל בסופו של דבר ייאוש עמוק, שרון נתן לו תקווה ומה יעשו אנשים בלי תקווה? כולי תקווה שהתקווה תתממש, אנחנו יכולים להיות חלוקים על הדרך, אבל כולם רוצים את אותה מטרה והיא שטבריה תפרח ותשגשג.

כיום הוא ראש העיר של כולם ולמרבית הפלא גם של החרדים, הם לא נעלמו לפי מה שבדקתי אמש. נכון להיום כללי המשחק השתנו ומשתנים ומהר. עכשיו רון צריך לזכור שאם לא יפעל ויעשה למען הציבור כפי שהבטיח, יעשו עליו סרטונים והיות והכללים שהוא קבע הם נוקשים ומכוערים, לטעמי יכו בו בכלים שלו וביתר עוצמה, שהרי ניוטון קבע לא מכבר, שלכל אקציה יש ראקציה. לכן, רצוי להתרכז בעשייה, כי מעשייך הם שידברו! ב-2013 בן דוד נתן תקווה לבוחריו ועלה לראשות עם 57% תמיכה. בגלל השפה ותרבות השיח רון ניצח באופן מזהיר, אך עם 45% תמיכה. כפי שמיטיבים לומר הטבריינים: "חלאס דיבורים, קדימה עשייה"!

רון קובי זרק את החרדים לא מהדלת, כי אם מהחלון. מספר המנדטים שלהם בשל הפירוד ירד וכוחם ירד. רון סחף אחריו במיומנות תקשורת המונים, ציבור שהלך אחריו בעיניים עצומות, על בסיס שנאה וכעס כלפי או על המגזר החרדי ועל מה שנציגיהם מייצגים ולטענתו עושים. ללא מפלגה מאחוריו, ללא תמיכה כספית, ללא דבר וחצי דבר, ללא שרים או ח"כ, כאשר בידו היה רק מכשיר פלאפון ורטוריקה של לשון ושפה, שכבשה את ההמונים וזה הצליח ובגדול ואת זה אי אפשר לקחת ממנו. שאפו לך רון  על ההצלחה ולתושבים שהראו, שאם הם רוצים, הכוח בידיהם!

אשרי היום שאחרי, בו תהיה חייב להוכיח עשיה ולהביא תקציבים, כי אז פרעת את חובך לבוחרים ואספת עוד רבים אחריך. "אין כיסופים ללא כספים" אמר זאב שור, מי שהיה ראש המועצה האזורית בעמק הירדן ואחד הטובים.  

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
כוכב הצפון, 16.11.18, לא עוד רצח נשים
נעמת מרחב כנרת ביחד עם נשים נוספות בניהם מירי לוי פעילה ציבורית ציינו את יום המאבק למניעת אלימות ורצח נשים. למפגש הגיעו נשים רבות שלקחו חלק באירוע ואף האזינו בקשב רב להרצאה מרתקת מפיו של ניר אלימלך, אח של ענת אלימלך ז"ל, דוגמנית שחקנית שנרצחה. האירוע היה בסימן של "לא עוד רצח נשים".
כוכב הצפון, 16.11.18, פרשת ילדי תימן: מבצע ארצי לאיסוף דגימות DNA מבני המשפחות
ח"כ נורית קורן, היושבת בראש הועדה לחקר פרשת חטופי תימן, המזרח והבלקן הודיעה על יום מרוכז לאיסוף בדיקות DNA: "אנו פותחים במבצע ארצי וממשיכים בכל הכוח לאסוף דגימות. עד כה נאספו כ- 1500 דגימות ו- 4 ילדים מאומצים זכו להתאחד עם בני משפחותיהם הביולוגיים באמצעות הדגימות. חשוב לבוא להיבדק על-מנת שנוכל להפוך כל אבן ולהגיע לחקר האמת". היום המרוכז יערך ביום רביעי, 18.11, במרכז מורשת יהדות תימן וקהילות ישראל ברחובות. הוא מיועד לבני משפחה – הורים, אחים ואחיות.
כוכב הצפון, 16.11.18, נעים להכיר: שבוע פתוח במרכז צעירים טבריה
המשרד לפיתוח הפריפריה בנגב ובגליל יקיים בשבוע הבא (18-22.11) שבוע פתוח בכל מרכזי הצעירים בפריפריה הגיאוגרפית. המטרה, מסבירים במרכז הצעירים של טבריה, היא לאפשר לצעירי העיר להכיר את המרכז, את האפשרויות והכלים שהוא מציע. במהלך השבוע (וגם בשגרה) יהיה ניתן לקבל ייעוץ והכוונה בשלל תחומים - הכוונה לחיילים משוחררים, קריירה ועוד, וגם יהיו הרצאות וסדנאות חינמיות, כדוגמת סחר בשוק ההון.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום ראשון, 18 נובמבר2018
Wאבגדהוש
4428293031010203
4504050607080910
4611121314151617
4718192021222324
4825262728293001
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.