הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
הציבור מכיר את הטוב לרפאל טרבלסי

כוכב הצפון | גיליון 2359 | 2.11.18

מאת: חיים חליוה

 

במשך חמש שנים עשה, רפאל טרבלסי, למען הציבור מבלי הבדל בין אדם לאדם ולדעתו. עזר לצעירים, עזר לתנועות הנוער, עזר לקשישים, עזר לבית ספר אחד בדיוק כפי שעזר לשני, הביא תקציבים לעיר ולמערך החינוך מבלי הבדל בין חילוני ממלכתי או דתי, עזר למנהלי בתי הספר, למורים לציבור מוגבלים ובקיצור באמת ובתמים האיש עשה המון למען הציבור והאיש מקושר לרבים וטובים אבל... בצניעותו אינו מנופף במה שהוא יכול הוא פשוט עושה. עליו ניתן לומר "לא מתנשא פשוט עושה".

העשייה שלו פרושה על פני חמש השנים האחרונות, כך גם המאבקים הציבוריים, על העיר ותושביה ובמיוחד זכור הקרב הגדול למען הרב שלמה דידי שליט"א, הרב של תושבי העיר טבריה. זה היה השיא לפועלו של רפאל למען העיר ותושביה. לא צלחה דרכו אך מאבקו ראוי להערצה והערכה והציבור זכר לו זאת בקלפי.

כך עשה הציבור בטבריה, הוקיר והעריך את פועלו והעניק לו מנדט נוסף על הקיים. על כך נאמר בגמרא במסכת מגילה: "כל המוסיף מוסיפים לו". כך עשה הציבור בטבריה והעניק לרפאל טרבלסי כפול משהיה לו ואפילו יותר.

אומרים שקינאת סופרים מרבה דעת. זאת, כל עוד שקינאת הסופרים לא מעבירה את ה"סופר" על דעתו או שהיהירות וזחיחות הדעת תופשים את מקום קנאה הסופרים.

"היו בריוני מקלדת, שהתיימרו להיות "סופרים" או "כותבים" שכתבו לטרבלסי בעלון שלהם בכותרת גדולה, "תחילת הסוף".

טרבלסי ביקש לומר להם כך: לכו תלמדו גמרה, ובמיוחד את מסכת מגילה, תשכילו ותבינו שהיום אצלי זה רק תחילת הטיפוס מעלה מעלה בשליחותי הציבורית. שליחות  שאעשה בצניעות האופיינית לי למען הציבור ובעוד קדנציה אכפיל בע"ה והציבור את כוחי".

עוד הוסיף טרבלסי ואמר "לטעמי זה רק תחילת הסוף שלכם! של מי שחשב שזו תחילת הסוף שלי". אבל בכל זאת אני מאחל לכם בהצלחה אמר טרבלסי לכתבנו.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
כוכב הצפון, 16.11.18, לא עוד רצח נשים
נעמת מרחב כנרת ביחד עם נשים נוספות בניהם מירי לוי פעילה ציבורית ציינו את יום המאבק למניעת אלימות ורצח נשים. למפגש הגיעו נשים רבות שלקחו חלק באירוע ואף האזינו בקשב רב להרצאה מרתקת מפיו של ניר אלימלך, אח של ענת אלימלך ז"ל, דוגמנית שחקנית שנרצחה. האירוע היה בסימן של "לא עוד רצח נשים".
כוכב הצפון, 16.11.18, פרשת ילדי תימן: מבצע ארצי לאיסוף דגימות DNA מבני המשפחות
ח"כ נורית קורן, היושבת בראש הועדה לחקר פרשת חטופי תימן, המזרח והבלקן הודיעה על יום מרוכז לאיסוף בדיקות DNA: "אנו פותחים במבצע ארצי וממשיכים בכל הכוח לאסוף דגימות. עד כה נאספו כ- 1500 דגימות ו- 4 ילדים מאומצים זכו להתאחד עם בני משפחותיהם הביולוגיים באמצעות הדגימות. חשוב לבוא להיבדק על-מנת שנוכל להפוך כל אבן ולהגיע לחקר האמת". היום המרוכז יערך ביום רביעי, 18.11, במרכז מורשת יהדות תימן וקהילות ישראל ברחובות. הוא מיועד לבני משפחה – הורים, אחים ואחיות.
כוכב הצפון, 16.11.18, נעים להכיר: שבוע פתוח במרכז צעירים טבריה
המשרד לפיתוח הפריפריה בנגב ובגליל יקיים בשבוע הבא (18-22.11) שבוע פתוח בכל מרכזי הצעירים בפריפריה הגיאוגרפית. המטרה, מסבירים במרכז הצעירים של טבריה, היא לאפשר לצעירי העיר להכיר את המרכז, את האפשרויות והכלים שהוא מציע. במהלך השבוע (וגם בשגרה) יהיה ניתן לקבל ייעוץ והכוונה בשלל תחומים - הכוונה לחיילים משוחררים, קריירה ועוד, וגם יהיו הרצאות וסדנאות חינמיות, כדוגמת סחר בשוק ההון.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום ראשון, 18 נובמבר2018
Wאבגדהוש
4428293031010203
4504050607080910
4611121314151617
4718192021222324
4825262728293001
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.