הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
הציבור מכיר את הטוב לרפאל טרבלסי

כוכב הצפון | גיליון 2359 | 2.11.18

מאת: חיים חליוה

 

במשך חמש שנים עשה, רפאל טרבלסי, למען הציבור מבלי הבדל בין אדם לאדם ולדעתו. עזר לצעירים, עזר לתנועות הנוער, עזר לקשישים, עזר לבית ספר אחד בדיוק כפי שעזר לשני, הביא תקציבים לעיר ולמערך החינוך מבלי הבדל בין חילוני ממלכתי או דתי, עזר למנהלי בתי הספר, למורים לציבור מוגבלים ובקיצור באמת ובתמים האיש עשה המון למען הציבור והאיש מקושר לרבים וטובים אבל... בצניעותו אינו מנופף במה שהוא יכול הוא פשוט עושה. עליו ניתן לומר "לא מתנשא פשוט עושה".

העשייה שלו פרושה על פני חמש השנים האחרונות, כך גם המאבקים הציבוריים, על העיר ותושביה ובמיוחד זכור הקרב הגדול למען הרב שלמה דידי שליט"א, הרב של תושבי העיר טבריה. זה היה השיא לפועלו של רפאל למען העיר ותושביה. לא צלחה דרכו אך מאבקו ראוי להערצה והערכה והציבור זכר לו זאת בקלפי.

כך עשה הציבור בטבריה, הוקיר והעריך את פועלו והעניק לו מנדט נוסף על הקיים. על כך נאמר בגמרא במסכת מגילה: "כל המוסיף מוסיפים לו". כך עשה הציבור בטבריה והעניק לרפאל טרבלסי כפול משהיה לו ואפילו יותר.

אומרים שקינאת סופרים מרבה דעת. זאת, כל עוד שקינאת הסופרים לא מעבירה את ה"סופר" על דעתו או שהיהירות וזחיחות הדעת תופשים את מקום קנאה הסופרים.

"היו בריוני מקלדת, שהתיימרו להיות "סופרים" או "כותבים" שכתבו לטרבלסי בעלון שלהם בכותרת גדולה, "תחילת הסוף".

טרבלסי ביקש לומר להם כך: לכו תלמדו גמרה, ובמיוחד את מסכת מגילה, תשכילו ותבינו שהיום אצלי זה רק תחילת הטיפוס מעלה מעלה בשליחותי הציבורית. שליחות  שאעשה בצניעות האופיינית לי למען הציבור ובעוד קדנציה אכפיל בע"ה והציבור את כוחי".

עוד הוסיף טרבלסי ואמר "לטעמי זה רק תחילת הסוף שלכם! של מי שחשב שזו תחילת הסוף שלי". אבל בכל זאת אני מאחל לכם בהצלחה אמר טרבלסי לכתבנו.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
מגדולי פסלי הארץ חי כאן בטבריה בצניעות בינינו הפסל שמואל בו עמי – אגדה והיסטוריה מהלכת
לעיתים מסתובבים בינינו אנשים גדולים, שסוחבים אחריהם היסטוריה שלמה, תרבות והישגים שאמורים לנפח לנו את הגאווה הטבריינית מקצה על קצה, אבל אנחנו לא יודעים עליהם מספיק, לא רואים את הפלא שמתרחש תחת ידינו ובינינו, את האוצרות הטמונים במקום שאינו מכבד אותם מספיק, במקום להיות מוצגים בגלריית אומנות מרהיבה בטבריה. איזה פספוס, זו הייתה הרגשתי, כשביקרתי במקום בו אצורים אוצרות הפסלים והתמונות המדברות היסטוריה שלמה, בביתו של הפסל הטברייני שמואל בן עמי. לכתבה המלאה והסרטון שמלווה איתה, בגיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון..
לא לוקחים סיכון – מתכוננים למחסור באספקת המים במקרה חירום
מעיינות ישועה גם בחירום - כנס בטחון מים באגודת המים של עמק הירדן בכנס בטחון מים שקיימה אגודת המים בעמק הירדן ביום חמישי האחרון, הוצגו האיומים השונים והתרחישים האפשריים העלולים להוביל לפגיעה באספקת המים לתושבים והוצגו פתרונות ומתקנים מתקדמים להתמודדות במצבי חירום. עוד נדונה בכנס הסכנה הסניטרית האפשרית בשל תמותה גבוהה של מאות אלפי בעלי חיים, עקב חוסר במים. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
תקפו שוטרים ושוחררו ממעצר לאחר שעות ספורות
באופן נדיר לעבירת תקיפת שוטרים, השופטת ברלינר-לוי קיבלה את בקשתו של עורך הדין ד"ר ניסן שריפי והאריכה את מעצר החשודים למשך שעות בלבד. ארבעה בני משפחה אחת במושב הזורעים ליד טבריה הובאו ביום שישי האחרון להארכת מעצרם בשל תקיפת שוטרים אשר באו להגן על חברת המים "מי ג'"ת" של המועצה האזורית גליל-תחתון בעת ביצוע עבודות בנחלה של המשפחה במושב ביום חמישי בערב. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
מבצע ניקיון 'שביל סובב כינרת' לפסח
רשות הכינרת ברכו את ההנהלה, המורים, המדריכים הצעירים והתלמידים המקסימים מבית ספר האזורי "מול גלעד" מקיבוץ אשדוד יעקב, 400 תלמידים מכיתות א' עד ח', תושבי רכס הפוריות וקיבוצי עמק הירדן על פרויקט הניקיון השנתי לקראת חג הפסח. התלמידים הגיעו מלווים בצוות מורים ומדריכים, קבלו כפפות ושקיות זבל גדולות של רשות הכינרת, וניקו את השביל מאשפה רבה שהצטברה. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
מניתוח פשוט בשקדים אבירם דן ז"ל בן 44 מצא את מותו
מקרה מזעזע בו נכנס בחור בן 44 אבירם דן לניתוח שקדים בגרון, ניתוח הנחשב לניתוח קל שבקלים ונעשה מידיי יום ביומו בעשרות פעמים בשבוע וכאן בבית החולים פוריה אבירם מוצא את מותו. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שלישי, 23 אפריל2019
Wאבגדהוש
1431010203040506
1507080910111213
1614151617181920
1721222324252627
1828293001020304
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.