הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>סיעת הימין החדש - רפאל טרבלסי, יוסי בן חמו>
רפאל טרבלסי: בחרתם בפתק לבן "טב" - קיבלתם רפאל טרבלסי

כוכב הצפון | גיליון 2357 | 19.10.18

מאת: רפאל טרבלסי

 

מעט צניעות לא מזיקהלאף אדם אמר וינסטון צ'רצ'יל. זה יפה גם למתמודדים לראשות העיר בטבריה, בתקופה שיש אחדות דעים על נושא אחד בטבריה, "אין מנהיג אמיתי, מוסכם ואיכותי המתאים לכהן כראש עיר"! 90% מהציבור מסכימים עם אמירה זו.

לפתע, כל מועמד לראשות העיר מבקש את קולכם ובחוצפה לא קטנה עוד בשני פתקים. מעט צניעות לא תזיק את זה כבר אמרנו?

חוזקה של הדמוקרטיה היא לתת ייצוג טוב ונכון לכלל האוכלוסיות. הבחירה היום, היא העשייה של המחר.

דווקא היום אני רוצה להזכיר לציבור שני נושאים כואבים במהלך הקדנציה שחלפה. דווקא המפלגות הקטנות והלא קשורות לראשות נלחמו למען התושבים, ללא פחד וללא אינטרסים זרים.

הראשון, נושא הצעת העלאת הארנונה, להזכירכם היחידים שנלחמו והצביעו נגד היו חבר המועצה זיו יעיש ואני. ומה עשתה סיעתו של רה"ע וסגנו? הצביעו בעד! למרות שהם "למען הקהילה".

השני, בחירת הרב הראשי לעיר טבריה, להזכירכם היחיד שנלחם ועזב את הקואליציה הייתי אני האיש הקטן, המתנדב בעשיה הציבורית! יצאתי למאבק חסר תקדים כי הרב שלמה דידי שליט"א חשוב לכולנו. אך מה עשה ראש העיר וסגניו? כלום! אתם זוכרים את עצרת התמיכה שארגנתי בגן העיר עם אלפים שהגיעו לתמוך. ומה קיבלנו בגלל אוזלת היד? במקום את הרב שלמה דידי שליט"א את הרב בוחבוט. אלף אלפי הבדלות! ראש העיר יוסי בן דוד יכל למנוע זאת גם סגניו דודיק אזולאי, דרור ללוש, ואף יו"ר האופוזיציה ציון פיניאן לא עשו מעשה ולא פעלו למנוע את האסון שהגיע לעיר. רק אני, עבדכם הנאמן, רפאל טרבלסי, נלחמתי ונאבקתי מאבק עיקש מתוך אמונה והגעתי עד לבית המשפט העליון למען כולנו למען הרב שלמה דידי הרב של כל תושבי העיר טבריה.

עוד נקודה למחשבה ברשותכם תושבים יקרים, יהיה ראש עיר אשר אהיה.

לכם יש את הכוח לבחור מי יהיה ראש העיר. אני רק יכול להמליץ  כי תחשבו היטב בטרם תשלשלו את הפתק בקלפי לראשות העיר. לבקש את אמונכם לבחור גם בפתק הלבן למועצת העיר, זאת כבר עזות מצח. שהרי מה הם בעצם מבקשים? תנו לנו את כל הכוח בכדי שאנשים כמוני וכמו זיו יעיש לא יפריעו להם לעשות את מה שהם רוצים ושכל הכוח יהיה בידיהם ורק בידיהם. זו חוצפה.

בואו נראה מי מספר 2 של המעומדים ותחליטו אתם, אם באמת הייתם רוצים לראות אותם במועצת העיר.

יוסי בן דוד במועצה, קיבלתם דרור ללוש בסגנות. בחרתם דודיק אזולאי למועצה, קיבלתם נציג עם אוריינטציה להקצנה חרדית. השמועות אומרות איני יודע אם הם נכונות או לאו. מסירת ביה"ס ארליך לחרדים זה תג המחיר של אחד המועמדים. (אדגיש כי אני בעד ואף פעלתי רבות לתת פתרון לחינוך החרדי, אך לדעתי הפתרון צריך להיות בנוסף ולא במקום ו/או על חשבון אחרים), מסירת בימת העיר, סגירת כלל תחנות הדלק, הפיצוציות באזורי התיירות ועוד בכוח חוק ולא בהדברות ובאחדות, זה הקצנה דתית. זו לא דרכי וזו לא אמונתי. אני איש שומר שבת המתפלל כמו מרבית עם ישראל. תכליתה של התורה כולה על רגל אחת היא "ואהבת לרעך כמוך" כך קבע רבי עקיבא. אוסיף ממשנתי ואמונתי, אנו חייבים בטבריה להבין כי "איש באמונתו יחיה".

נראה לי שהבנתם את החשיבות לתמוך בפתק אחד צהוב לראשות העיר ופתק אחד לבן עם האותיות "טב" למועצה. בכך לתת את הכוח לאנשים שאין בידם הכוח לשררה, אינם מקבלי שכר,  הם בלתי תלויים ואינם חוששים לפרנסתם או על מקומם הפוליטי. הם רק משרתים באופן נאמן את הציבור, וזו תכלית עשייתי כידוע לרבים מבין תומכי.

אני שב וחוזר על בקשתי, זכרו כי החיים ממשיכים יום אחרי הבחירות, בואו נכבד אחד את השני, בוא נגיד מה טוב ומה עשינו לטובת טבריה ותושביה. ובו נהיה שותפים לתהליכים דמוקרטיים בעיר. ושהטוב ינצח.

אני לא איש מתנשא, אני איש שעושה! בזבוז קולכם להבטחות סרק לא יעניק לכם עתיד מבטיח.

שבת שלום ומבורך. רפאל טרבלסי הבית היהודי מדברים במעשים.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
מגדולי פסלי הארץ חי כאן בטבריה בצניעות בינינו הפסל שמואל בו עמי – אגדה והיסטוריה מהלכת
לעיתים מסתובבים בינינו אנשים גדולים, שסוחבים אחריהם היסטוריה שלמה, תרבות והישגים שאמורים לנפח לנו את הגאווה הטבריינית מקצה על קצה, אבל אנחנו לא יודעים עליהם מספיק, לא רואים את הפלא שמתרחש תחת ידינו ובינינו, את האוצרות הטמונים במקום שאינו מכבד אותם מספיק, במקום להיות מוצגים בגלריית אומנות מרהיבה בטבריה. איזה פספוס, זו הייתה הרגשתי, כשביקרתי במקום בו אצורים אוצרות הפסלים והתמונות המדברות היסטוריה שלמה, בביתו של הפסל הטברייני שמואל בן עמי. לכתבה המלאה והסרטון שמלווה איתה, בגיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון..
לא לוקחים סיכון – מתכוננים למחסור באספקת המים במקרה חירום
מעיינות ישועה גם בחירום - כנס בטחון מים באגודת המים של עמק הירדן בכנס בטחון מים שקיימה אגודת המים בעמק הירדן ביום חמישי האחרון, הוצגו האיומים השונים והתרחישים האפשריים העלולים להוביל לפגיעה באספקת המים לתושבים והוצגו פתרונות ומתקנים מתקדמים להתמודדות במצבי חירום. עוד נדונה בכנס הסכנה הסניטרית האפשרית בשל תמותה גבוהה של מאות אלפי בעלי חיים, עקב חוסר במים. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
תקפו שוטרים ושוחררו ממעצר לאחר שעות ספורות
באופן נדיר לעבירת תקיפת שוטרים, השופטת ברלינר-לוי קיבלה את בקשתו של עורך הדין ד"ר ניסן שריפי והאריכה את מעצר החשודים למשך שעות בלבד. ארבעה בני משפחה אחת במושב הזורעים ליד טבריה הובאו ביום שישי האחרון להארכת מעצרם בשל תקיפת שוטרים אשר באו להגן על חברת המים "מי ג'"ת" של המועצה האזורית גליל-תחתון בעת ביצוע עבודות בנחלה של המשפחה במושב ביום חמישי בערב. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
מבצע ניקיון 'שביל סובב כינרת' לפסח
רשות הכינרת ברכו את ההנהלה, המורים, המדריכים הצעירים והתלמידים המקסימים מבית ספר האזורי "מול גלעד" מקיבוץ אשדוד יעקב, 400 תלמידים מכיתות א' עד ח', תושבי רכס הפוריות וקיבוצי עמק הירדן על פרויקט הניקיון השנתי לקראת חג הפסח. התלמידים הגיעו מלווים בצוות מורים ומדריכים, קבלו כפפות ושקיות זבל גדולות של רשות הכינרת, וניקו את השביל מאשפה רבה שהצטברה. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
מניתוח פשוט בשקדים אבירם דן ז"ל בן 44 מצא את מותו
מקרה מזעזע בו נכנס בחור בן 44 אבירם דן לניתוח שקדים בגרון, ניתוח הנחשב לניתוח קל שבקלים ונעשה מידיי יום ביומו בעשרות פעמים בשבוע וכאן בבית החולים פוריה אבירם מוצא את מותו. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שלישי, 23 אפריל2019
Wאבגדהוש
1431010203040506
1507080910111213
1614151617181920
1721222324252627
1828293001020304
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.