הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>רפאל טרבלסי - חבר מועצת העיר טבריה>
רפאל טרבלסי: בחרתם בפתק לבן "טב" - קיבלתם רפאל טרבלסי

כוכב הצפון | גיליון 2357 | 19.10.18

מאת: רפאל טרבלסי

 

מעט צניעות לא מזיקהלאף אדם אמר וינסטון צ'רצ'יל. זה יפה גם למתמודדים לראשות העיר בטבריה, בתקופה שיש אחדות דעים על נושא אחד בטבריה, "אין מנהיג אמיתי, מוסכם ואיכותי המתאים לכהן כראש עיר"! 90% מהציבור מסכימים עם אמירה זו.

לפתע, כל מועמד לראשות העיר מבקש את קולכם ובחוצפה לא קטנה עוד בשני פתקים. מעט צניעות לא תזיק את זה כבר אמרנו?

חוזקה של הדמוקרטיה היא לתת ייצוג טוב ונכון לכלל האוכלוסיות. הבחירה היום, היא העשייה של המחר.

דווקא היום אני רוצה להזכיר לציבור שני נושאים כואבים במהלך הקדנציה שחלפה. דווקא המפלגות הקטנות והלא קשורות לראשות נלחמו למען התושבים, ללא פחד וללא אינטרסים זרים.

הראשון, נושא הצעת העלאת הארנונה, להזכירכם היחידים שנלחמו והצביעו נגד היו חבר המועצה זיו יעיש ואני. ומה עשתה סיעתו של רה"ע וסגנו? הצביעו בעד! למרות שהם "למען הקהילה".

השני, בחירת הרב הראשי לעיר טבריה, להזכירכם היחיד שנלחם ועזב את הקואליציה הייתי אני האיש הקטן, המתנדב בעשיה הציבורית! יצאתי למאבק חסר תקדים כי הרב שלמה דידי שליט"א חשוב לכולנו. אך מה עשה ראש העיר וסגניו? כלום! אתם זוכרים את עצרת התמיכה שארגנתי בגן העיר עם אלפים שהגיעו לתמוך. ומה קיבלנו בגלל אוזלת היד? במקום את הרב שלמה דידי שליט"א את הרב בוחבוט. אלף אלפי הבדלות! ראש העיר יוסי בן דוד יכל למנוע זאת גם סגניו דודיק אזולאי, דרור ללוש, ואף יו"ר האופוזיציה ציון פיניאן לא עשו מעשה ולא פעלו למנוע את האסון שהגיע לעיר. רק אני, עבדכם הנאמן, רפאל טרבלסי, נלחמתי ונאבקתי מאבק עיקש מתוך אמונה והגעתי עד לבית המשפט העליון למען כולנו למען הרב שלמה דידי הרב של כל תושבי העיר טבריה.

עוד נקודה למחשבה ברשותכם תושבים יקרים, יהיה ראש עיר אשר אהיה.

לכם יש את הכוח לבחור מי יהיה ראש העיר. אני רק יכול להמליץ  כי תחשבו היטב בטרם תשלשלו את הפתק בקלפי לראשות העיר. לבקש את אמונכם לבחור גם בפתק הלבן למועצת העיר, זאת כבר עזות מצח. שהרי מה הם בעצם מבקשים? תנו לנו את כל הכוח בכדי שאנשים כמוני וכמו זיו יעיש לא יפריעו להם לעשות את מה שהם רוצים ושכל הכוח יהיה בידיהם ורק בידיהם. זו חוצפה.

בואו נראה מי מספר 2 של המעומדים ותחליטו אתם, אם באמת הייתם רוצים לראות אותם במועצת העיר.

יוסי בן דוד במועצה, קיבלתם דרור ללוש בסגנות. בחרתם דודיק אזולאי למועצה, קיבלתם נציג עם אוריינטציה להקצנה חרדית. השמועות אומרות איני יודע אם הם נכונות או לאו. מסירת ביה"ס ארליך לחרדים זה תג המחיר של אחד המועמדים. (אדגיש כי אני בעד ואף פעלתי רבות לתת פתרון לחינוך החרדי, אך לדעתי הפתרון צריך להיות בנוסף ולא במקום ו/או על חשבון אחרים), מסירת בימת העיר, סגירת כלל תחנות הדלק, הפיצוציות באזורי התיירות ועוד בכוח חוק ולא בהדברות ובאחדות, זה הקצנה דתית. זו לא דרכי וזו לא אמונתי. אני איש שומר שבת המתפלל כמו מרבית עם ישראל. תכליתה של התורה כולה על רגל אחת היא "ואהבת לרעך כמוך" כך קבע רבי עקיבא. אוסיף ממשנתי ואמונתי, אנו חייבים בטבריה להבין כי "איש באמונתו יחיה".

נראה לי שהבנתם את החשיבות לתמוך בפתק אחד צהוב לראשות העיר ופתק אחד לבן עם האותיות "טב" למועצה. בכך לתת את הכוח לאנשים שאין בידם הכוח לשררה, אינם מקבלי שכר,  הם בלתי תלויים ואינם חוששים לפרנסתם או על מקומם הפוליטי. הם רק משרתים באופן נאמן את הציבור, וזו תכלית עשייתי כידוע לרבים מבין תומכי.

אני שב וחוזר על בקשתי, זכרו כי החיים ממשיכים יום אחרי הבחירות, בואו נכבד אחד את השני, בוא נגיד מה טוב ומה עשינו לטובת טבריה ותושביה. ובו נהיה שותפים לתהליכים דמוקרטיים בעיר. ושהטוב ינצח.

אני לא איש מתנשא, אני איש שעושה! בזבוז קולכם להבטחות סרק לא יעניק לכם עתיד מבטיח.

שבת שלום ומבורך. רפאל טרבלסי הבית היהודי מדברים במעשים.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
כוכב הצפון, 16.11.18, לא עוד רצח נשים
נעמת מרחב כנרת ביחד עם נשים נוספות בניהם מירי לוי פעילה ציבורית ציינו את יום המאבק למניעת אלימות ורצח נשים. למפגש הגיעו נשים רבות שלקחו חלק באירוע ואף האזינו בקשב רב להרצאה מרתקת מפיו של ניר אלימלך, אח של ענת אלימלך ז"ל, דוגמנית שחקנית שנרצחה. האירוע היה בסימן של "לא עוד רצח נשים".
כוכב הצפון, 16.11.18, פרשת ילדי תימן: מבצע ארצי לאיסוף דגימות DNA מבני המשפחות
ח"כ נורית קורן, היושבת בראש הועדה לחקר פרשת חטופי תימן, המזרח והבלקן הודיעה על יום מרוכז לאיסוף בדיקות DNA: "אנו פותחים במבצע ארצי וממשיכים בכל הכוח לאסוף דגימות. עד כה נאספו כ- 1500 דגימות ו- 4 ילדים מאומצים זכו להתאחד עם בני משפחותיהם הביולוגיים באמצעות הדגימות. חשוב לבוא להיבדק על-מנת שנוכל להפוך כל אבן ולהגיע לחקר האמת". היום המרוכז יערך ביום רביעי, 18.11, במרכז מורשת יהדות תימן וקהילות ישראל ברחובות. הוא מיועד לבני משפחה – הורים, אחים ואחיות.
כוכב הצפון, 16.11.18, נעים להכיר: שבוע פתוח במרכז צעירים טבריה
המשרד לפיתוח הפריפריה בנגב ובגליל יקיים בשבוע הבא (18-22.11) שבוע פתוח בכל מרכזי הצעירים בפריפריה הגיאוגרפית. המטרה, מסבירים במרכז הצעירים של טבריה, היא לאפשר לצעירי העיר להכיר את המרכז, את האפשרויות והכלים שהוא מציע. במהלך השבוע (וגם בשגרה) יהיה ניתן לקבל ייעוץ והכוונה בשלל תחומים - הכוונה לחיילים משוחררים, קריירה ועוד, וגם יהיו הרצאות וסדנאות חינמיות, כדוגמת סחר בשוק ההון.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום ראשון, 18 נובמבר2018
Wאבגדהוש
4428293031010203
4504050607080910
4611121314151617
4718192021222324
4825262728293001
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.