הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>סיעת הבית היהודי - רפאל טרבלסי, יוסי בן חמו>
רפאל טרבלסי: בחרתם בפתק לבן "טב" - קיבלתם רפאל טרבלסי

כוכב הצפון | גיליון 2357 | 19.10.18

מאת: רפאל טרבלסי

 

מעט צניעות לא מזיקהלאף אדם אמר וינסטון צ'רצ'יל. זה יפה גם למתמודדים לראשות העיר בטבריה, בתקופה שיש אחדות דעים על נושא אחד בטבריה, "אין מנהיג אמיתי, מוסכם ואיכותי המתאים לכהן כראש עיר"! 90% מהציבור מסכימים עם אמירה זו.

לפתע, כל מועמד לראשות העיר מבקש את קולכם ובחוצפה לא קטנה עוד בשני פתקים. מעט צניעות לא תזיק את זה כבר אמרנו?

חוזקה של הדמוקרטיה היא לתת ייצוג טוב ונכון לכלל האוכלוסיות. הבחירה היום, היא העשייה של המחר.

דווקא היום אני רוצה להזכיר לציבור שני נושאים כואבים במהלך הקדנציה שחלפה. דווקא המפלגות הקטנות והלא קשורות לראשות נלחמו למען התושבים, ללא פחד וללא אינטרסים זרים.

הראשון, נושא הצעת העלאת הארנונה, להזכירכם היחידים שנלחמו והצביעו נגד היו חבר המועצה זיו יעיש ואני. ומה עשתה סיעתו של רה"ע וסגנו? הצביעו בעד! למרות שהם "למען הקהילה".

השני, בחירת הרב הראשי לעיר טבריה, להזכירכם היחיד שנלחם ועזב את הקואליציה הייתי אני האיש הקטן, המתנדב בעשיה הציבורית! יצאתי למאבק חסר תקדים כי הרב שלמה דידי שליט"א חשוב לכולנו. אך מה עשה ראש העיר וסגניו? כלום! אתם זוכרים את עצרת התמיכה שארגנתי בגן העיר עם אלפים שהגיעו לתמוך. ומה קיבלנו בגלל אוזלת היד? במקום את הרב שלמה דידי שליט"א את הרב בוחבוט. אלף אלפי הבדלות! ראש העיר יוסי בן דוד יכל למנוע זאת גם סגניו דודיק אזולאי, דרור ללוש, ואף יו"ר האופוזיציה ציון פיניאן לא עשו מעשה ולא פעלו למנוע את האסון שהגיע לעיר. רק אני, עבדכם הנאמן, רפאל טרבלסי, נלחמתי ונאבקתי מאבק עיקש מתוך אמונה והגעתי עד לבית המשפט העליון למען כולנו למען הרב שלמה דידי הרב של כל תושבי העיר טבריה.

עוד נקודה למחשבה ברשותכם תושבים יקרים, יהיה ראש עיר אשר אהיה.

לכם יש את הכוח לבחור מי יהיה ראש העיר. אני רק יכול להמליץ  כי תחשבו היטב בטרם תשלשלו את הפתק בקלפי לראשות העיר. לבקש את אמונכם לבחור גם בפתק הלבן למועצת העיר, זאת כבר עזות מצח. שהרי מה הם בעצם מבקשים? תנו לנו את כל הכוח בכדי שאנשים כמוני וכמו זיו יעיש לא יפריעו להם לעשות את מה שהם רוצים ושכל הכוח יהיה בידיהם ורק בידיהם. זו חוצפה.

בואו נראה מי מספר 2 של המעומדים ותחליטו אתם, אם באמת הייתם רוצים לראות אותם במועצת העיר.

יוסי בן דוד במועצה, קיבלתם דרור ללוש בסגנות. בחרתם דודיק אזולאי למועצה, קיבלתם נציג עם אוריינטציה להקצנה חרדית. השמועות אומרות איני יודע אם הם נכונות או לאו. מסירת ביה"ס ארליך לחרדים זה תג המחיר של אחד המועמדים. (אדגיש כי אני בעד ואף פעלתי רבות לתת פתרון לחינוך החרדי, אך לדעתי הפתרון צריך להיות בנוסף ולא במקום ו/או על חשבון אחרים), מסירת בימת העיר, סגירת כלל תחנות הדלק, הפיצוציות באזורי התיירות ועוד בכוח חוק ולא בהדברות ובאחדות, זה הקצנה דתית. זו לא דרכי וזו לא אמונתי. אני איש שומר שבת המתפלל כמו מרבית עם ישראל. תכליתה של התורה כולה על רגל אחת היא "ואהבת לרעך כמוך" כך קבע רבי עקיבא. אוסיף ממשנתי ואמונתי, אנו חייבים בטבריה להבין כי "איש באמונתו יחיה".

נראה לי שהבנתם את החשיבות לתמוך בפתק אחד צהוב לראשות העיר ופתק אחד לבן עם האותיות "טב" למועצה. בכך לתת את הכוח לאנשים שאין בידם הכוח לשררה, אינם מקבלי שכר,  הם בלתי תלויים ואינם חוששים לפרנסתם או על מקומם הפוליטי. הם רק משרתים באופן נאמן את הציבור, וזו תכלית עשייתי כידוע לרבים מבין תומכי.

אני שב וחוזר על בקשתי, זכרו כי החיים ממשיכים יום אחרי הבחירות, בואו נכבד אחד את השני, בוא נגיד מה טוב ומה עשינו לטובת טבריה ותושביה. ובו נהיה שותפים לתהליכים דמוקרטיים בעיר. ושהטוב ינצח.

אני לא איש מתנשא, אני איש שעושה! בזבוז קולכם להבטחות סרק לא יעניק לכם עתיד מבטיח.

שבת שלום ומבורך. רפאל טרבלסי הבית היהודי מדברים במעשים.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
החברה להגנת הטבע בסיור לימודי באגודת המים
משלחת בכירי החברה להגנת הטבע הגיעה השבוע לסיור במתקן הסולארי הראשון בארץ הצף על מים של אגודת המים בעמק הירדן. אנשי החברה להגנת הטבע למדו על הניצול האופטימאלי של המשאבים בפרויקט המשלב: ייצור חשמל באנרגיה ירוקה, חסכון בחשמל, הקטנת אידוי מים וחסכונם, וניצול שטח מוסתר בצורה אופטימלית והבינו את הפוטנציאל הגלום בפרויקטים כאלו. את הסיור הדריכו זיו הר חול מאגודת המים ועופר ינאי מנכ"ל נופר אנרגיה שביצעו את הפרויקט.
משרד הכלכלה, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, מעוף-טק ועיריית טבריה קיימו אירוע חשיפה
בפאב "הביג בן" בטבריה לקראת פתיחת האקסלרטור (מאיץ טכנולוגי) הראשון בטבריה בניהול חברת סינובייט בפני יזמים. במסגרת האירוע, הציגה סיון ברעם מנהלת אקסלרטור טבריה מטעם מעוף, את מטרות האקסלרטור והסבירה כיצד ניתן להשתלב בתכנית המאיץ הטכנולוגי, אשר מטרתו: איתור מיזמים טכנולוגים וחברות בתחילת דרכן והפיכתן לסטרטאפים טכנולוגים עם לקוחות ומשקיעים. בנוסף התארחו באירוע, אביהו עמר ויהודה קריף, סטארטאפיסטים מטבריה, שסיפרו כיצד הקימו את האפליקציה ששינתה את כללי המשחק בעולם הגיימינג - Winniapp.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
שבת, 19 ינואר2019
Wאבגדהוש
130310102030405
206070809101112
313141516171819
420212223242526
527282930310102
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.