הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>גבעתי בן יוסף: זר פרחים או זר של קוצים>
גבעתי בן יוסף: זר פרחים או זר של קוצים - זר פרחים

כוכב הצפון | גיליון 2355 | 5.10.18

 

זר פרחים

בחול המועד סוכות, הוזמנתי על ידי הרב גילי נחמני, לשמחת בית השואבה בסוכתו "תגיע" הוא ציווה עלי. אני כמובן, לא יכולתי לסרב. הגעתי, במקום כבר נכחו מספר "אושפוזין" את פני קיבל גילי בחיוך רחב "שמח לראותך" הוא אמר. לאחר שיחת חולין קצרה, והיכרות עם "הסביבה", מצאתי את מקומי והתיישבתי. עוד ועוד "אושפיזין" הוסיפו להגיע, עד כי "הארץ מלאה". פתאום מצאתי את עצמי מוקף "בעמך ישראל", חרדים לצד חילוניים גמורים, חלקם עם קעקועים על הידיים והרגליים ובמקומות אחרים, היו מי שלבשו מכנסיים קצרים, לצידם דתיים עם חליפות וכובעים גדולים המעטרים את ראשם, בשולחן אחר ישבו "דתיים לייט", לצד אושפיזין חרדים ש"תורתם אמונתם". בחדר הסמוך ישבו הנשים, חלקן עם מטפחת או פאה על ראשן, וחלקן "גלויות ראש", בהן גם כוכבת הילדים רינת גבאי, כמו שאמרתי "עמך בית ישראל".

וראה זה פלא, כולם דיברו עם כולם, צחקו וסיפרו מעט בדיחות, בשיחות היה הרבה גם מן הקודש. בשלב מסוים נטל הרב גילי את המיקרופון ונתן דברי תורה, לאחריו תזמורת הכליזמרים, פצחה במוסיקה נעימה, כולם שרו. הרב גילי שוב נטל את המיקרופון והרטיט בקולו הנעים, לאחריו, אבינועם גבאי, פצח בפיוט בקולו החודר, בין לבין היו עוד קצת דברי תורה, היו קצת בדיחות וספורים מעניינים "של החברה", בקיצור, היה כייף ושמח.

האוכל, כמו גם היין המשובח זרמו אל השולחנות, כשגילי עובר בין השולחנות ומתעניין "הכל בסדר?" החגיגה נמשכה עמוק אל תוך הלילה, עד שבשלב מסוים "נכנעתי" לא לפני שהודיתי לגילי ולאשתו תהילה, על ערב מדהים, שכולו אהבת ישראל.

ולמה אני כותב על כך? כי בעיני באותה סוכת "שלום" בעלת המסורת של עשור בשנים, הייתה נוכחת מדינת ישראל ב"זעיר אנפין" על כל מרכיביה היהודים, חילוניים גמורים, לצד חרדים ודתיים ומסורתיים, נשים וגברים, גם ילדים היו שם. והינה זה היה ערב נפלא, כולם דברו עם כולם, צחקו ונהנו וידעו לשמוע את ה"אחר". מה שמוכיח שאפשר לחיות ביחד, שאפשר אפילו להיות מאושרים יחדיו, בתנאי, ש"איש באמונתו יחיה" מבלי לכפות, ומבלי לפגוע באחר.

זר פרחים ענק לרב גילי, על שזיכני להיות אושפיזין בסוכתו, לאשתו המקסימה תהילה על שפע המטעמים, לאיש שהיה על המנגל (ווא, סליחה ברח לי השם). תודה בשמי ובשם אחרים שפנו אלי ואמרו לי "תכתוב משהו עליהם, מגיע להם".

 

הפינה לשיפוטכם

הרבה שואלים ואני בניהם, האם ראוי שרבנים יהיו מעורבים אישית במערכת בחירות, ויודיעו על תמיכתם בצד זה או אחר, במיוחד במערכת בחירות כמו אצלנו, שהופכת לאגרסיבית ולא נעימה בלשון המעטה. מערכת הכוללת האשמות קשות (ויתכן שחלקן נכונות) לא אני ה"שופט". אך עולה ומבצבצת לה השאלה האם ראוי הוא שרב זה או אחר, מקובל ככל שיהיה "ילכלך" את ידיו במערכה הכל כך "מלוכלכת בלשון עדינה"? יש דעות לכאן ולכאן, זה בסדר, זה ויכוח לגיטימי.

דעתי האישית היא, שאין לערב את הרבנים ובטח לא את הגדולים שביניהם, ואין לערב בין קודש לחול, בפוליטיקה, במיוחד לא בפוליטיקה המקומית, בעיר כמו שלנו, בה כולם מכירים את כולם, ויש בה גם את המחר. קבלתי מכתב אישי מרגש, לקראת החג מהרב הצדיק, הרב קוק. אלא, ושלא כמנהגי, השנה, לא הלכתי אליו לקראת החגים, העדפתי שלא להכניס אותו לקלחת הבחירות, שכן ביקור שלי היה מהווה מעין "רמז", לכן, העדפתי שלא..

 

שבת שלום, גבעתי בן יוסף

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
טבריה ויישובי האזור עדיין לא ברשימת נתוני הגיוס המובילים בארץ
דובר צה"ל פרסם את נתוני הגיוס והשירות לילידי שנתון 97' וגם השנה טבריה, הגליל התחתון, עמק הירדן, כפר תבור ומגדל - לא נמצאות כמובילות (או בכלל) באף טבלה. הערים והמועצות המקומיות הצפוניות שמובילות בגיוס לצה"ל בקרב גברים הן יקנעם, נשר וקריית שמונה. בקרב נשים: יקנעם, כרמיאל, נשר.
משלחת רפואית מצרפת הגיעה ללמוד מבית החולים פוריה
נציגי עמותת הליצנים הרפואיים בעיר ליון שבצרפת הגיעו לסיור לימודי במרכז לטיפול בנפגעי אלימות מינית בביה"ח פוריה. הסיבה: המרכז הצפוני הוא הראשון בעולם לכלול בטיפול בנפגעי אלימות ליצנים רפואיים. מיריי ומישל אימבאווד, נשיאי עמותת הליצנים הרפואיים בעיר ליון שבצרפת הגיעו יחד עם מומחים לרפואה משפטית והליצנית הרפואית בלונדין טבונון, למרכז, בעקבות ביקור קודם שערכה בו הליצנית בלונדין לפני כארבע שנים.
ניצולי השואה חוגגים חנוכה
חברי מועדון ניצולי השואה בטבריה, ציינו את חג החנוכה, ביום גדוש של פעילות עת הוזמנו להשתתף בסדנת אפיה מקצועית לכבוד החג, לצד השפים ותלמידי כיתות ט׳ ו-י׳ ממכללת רימונים בעיר. יחדיו קרצו עוגיות, בזקו סוכר על מיני המאפה הרבים ובעיקר פתחו את ליבם בחיבור של אור ותקווה וכח מחבר בין התלמידים הצעירים לצעירים ברוחם. בתום הסדנה הוזמנו המשתתפים לסעודת חנוכה. המשך היום היה טקס מרגש של הדלקת נר ראשון של חנוכה בתחנת משטרת טבריה לצד מפקד התחנה, השיטור העירוני והשוטרים שחלקם אף מצוי בקשר רצוף עם ניצולי השואה ומסייע מעת לעת בכל שנדרש. הדלקת הנר לוותה בשמחה בשירים וריקודים וכמובן אכילת סופגניות.
מרתון Winner טבריה ה -42 יוצא לדרך
מרתון ווינר טבריה ה-42 שייערך ביום שישי ה- 04/01/2019 יתקיים בסימן 42 כפול שתיים: 42 ק"מ מול 42 שנות מרתון. גם השנה יתקיים מקצה של חצי מרתון לאורך 21.1 ק"מ זו הפעם השנייה. עיריית טבריה והעומד בראשה רון קובי שמים דגש שהמרתון השנה יהיה ססגוני וחגיגה ספורטיבית שלמה בשימת דגש על חוויית הרצים. כלל הלקחים מהשנים הקודמות הופקו, במטרה להמשיך להשתפר ולשפר ולהפוך את מרתון טבריה לגדול יותר, מהיר יותר ואיכותי יותר. מרתון Winner טבריה הבינלאומי ה-42, הממותג ברמה הבינלאומית כ:Sea of Galilee Marathon יתקיים ביום שישי ה-04/01/2019 ויפתח את עונת המרתונים הבינלאומיים.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שלישי, 11 דצמבר2018
Wאבגדהוש
4825262728293001
4902030405060708
5009101112131415
5116171819202122
5223242526272829
130310102030405
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.