הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>גבעתי בן יוסף: זר פרחים או זר של קוצים>
גבעתי בן יוסף: זר פרחים או זר של קוצים - זר פרחים

כוכב הצפון | גיליון 2355 | 5.10.18

 

זר פרחים

בחול המועד סוכות, הוזמנתי על ידי הרב גילי נחמני, לשמחת בית השואבה בסוכתו "תגיע" הוא ציווה עלי. אני כמובן, לא יכולתי לסרב. הגעתי, במקום כבר נכחו מספר "אושפוזין" את פני קיבל גילי בחיוך רחב "שמח לראותך" הוא אמר. לאחר שיחת חולין קצרה, והיכרות עם "הסביבה", מצאתי את מקומי והתיישבתי. עוד ועוד "אושפיזין" הוסיפו להגיע, עד כי "הארץ מלאה". פתאום מצאתי את עצמי מוקף "בעמך ישראל", חרדים לצד חילוניים גמורים, חלקם עם קעקועים על הידיים והרגליים ובמקומות אחרים, היו מי שלבשו מכנסיים קצרים, לצידם דתיים עם חליפות וכובעים גדולים המעטרים את ראשם, בשולחן אחר ישבו "דתיים לייט", לצד אושפיזין חרדים ש"תורתם אמונתם". בחדר הסמוך ישבו הנשים, חלקן עם מטפחת או פאה על ראשן, וחלקן "גלויות ראש", בהן גם כוכבת הילדים רינת גבאי, כמו שאמרתי "עמך בית ישראל".

וראה זה פלא, כולם דיברו עם כולם, צחקו וסיפרו מעט בדיחות, בשיחות היה הרבה גם מן הקודש. בשלב מסוים נטל הרב גילי את המיקרופון ונתן דברי תורה, לאחריו תזמורת הכליזמרים, פצחה במוסיקה נעימה, כולם שרו. הרב גילי שוב נטל את המיקרופון והרטיט בקולו הנעים, לאחריו, אבינועם גבאי, פצח בפיוט בקולו החודר, בין לבין היו עוד קצת דברי תורה, היו קצת בדיחות וספורים מעניינים "של החברה", בקיצור, היה כייף ושמח.

האוכל, כמו גם היין המשובח זרמו אל השולחנות, כשגילי עובר בין השולחנות ומתעניין "הכל בסדר?" החגיגה נמשכה עמוק אל תוך הלילה, עד שבשלב מסוים "נכנעתי" לא לפני שהודיתי לגילי ולאשתו תהילה, על ערב מדהים, שכולו אהבת ישראל.

ולמה אני כותב על כך? כי בעיני באותה סוכת "שלום" בעלת המסורת של עשור בשנים, הייתה נוכחת מדינת ישראל ב"זעיר אנפין" על כל מרכיביה היהודים, חילוניים גמורים, לצד חרדים ודתיים ומסורתיים, נשים וגברים, גם ילדים היו שם. והינה זה היה ערב נפלא, כולם דברו עם כולם, צחקו ונהנו וידעו לשמוע את ה"אחר". מה שמוכיח שאפשר לחיות ביחד, שאפשר אפילו להיות מאושרים יחדיו, בתנאי, ש"איש באמונתו יחיה" מבלי לכפות, ומבלי לפגוע באחר.

זר פרחים ענק לרב גילי, על שזיכני להיות אושפיזין בסוכתו, לאשתו המקסימה תהילה על שפע המטעמים, לאיש שהיה על המנגל (ווא, סליחה ברח לי השם). תודה בשמי ובשם אחרים שפנו אלי ואמרו לי "תכתוב משהו עליהם, מגיע להם".

 

הפינה לשיפוטכם

הרבה שואלים ואני בניהם, האם ראוי שרבנים יהיו מעורבים אישית במערכת בחירות, ויודיעו על תמיכתם בצד זה או אחר, במיוחד במערכת בחירות כמו אצלנו, שהופכת לאגרסיבית ולא נעימה בלשון המעטה. מערכת הכוללת האשמות קשות (ויתכן שחלקן נכונות) לא אני ה"שופט". אך עולה ומבצבצת לה השאלה האם ראוי הוא שרב זה או אחר, מקובל ככל שיהיה "ילכלך" את ידיו במערכה הכל כך "מלוכלכת בלשון עדינה"? יש דעות לכאן ולכאן, זה בסדר, זה ויכוח לגיטימי.

דעתי האישית היא, שאין לערב את הרבנים ובטח לא את הגדולים שביניהם, ואין לערב בין קודש לחול, בפוליטיקה, במיוחד לא בפוליטיקה המקומית, בעיר כמו שלנו, בה כולם מכירים את כולם, ויש בה גם את המחר. קבלתי מכתב אישי מרגש, לקראת החג מהרב הצדיק, הרב קוק. אלא, ושלא כמנהגי, השנה, לא הלכתי אליו לקראת החגים, העדפתי שלא להכניס אותו לקלחת הבחירות, שכן ביקור שלי היה מהווה מעין "רמז", לכן, העדפתי שלא..

 

שבת שלום, גבעתי בן יוסף

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
הסיפור הישראלי - חגיגת התיישבות בעמק המעיינות
אירוע חגיגי ומלא קצב התקיים בפארק המים גני חוגה שבעמק המעיינות לרגל חג השבועות. לאירוע הגיעו מאות משפחות מכל רחבי העמק והאזור אשר נהנו משלל אטרקציות ופעילות חווייתית, בהם מתחם חוויתי חדשני שבו זכו להצצה קסומה לסיפור ההתיישבות הישראלי תוך השתתפות דיגיטלית פעילה. להמשך כתבה.
חוגגים שבועות בקיבוץ עין גב
להמשך כתבה.
יום עיון 'כינרת אדם וסביבה', לזכרו של שלמק'ה בהלול איש הכינרת
בית גבריאל, יום שלישי, 18 ביוני, בין השעות 8:30-14:00 - שלמק'ה בהלול ז"ל, יליד המושבה כינרת, היה בין מייסדי מנהלת הכינרת בשנת 1969. יזם ועסק בפיתוח חופי הכינרת הציבוריים בתחילת שנות ה-90. שימש שנים רבות כסגן יו"ר מנהלת הכינרת. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שני, 17 יוני2019
Wאבגדהוש
2226272829303101
2302030405060708
2409101112131415
2516171819202122
2623242526272829
2730010203040506
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.