הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>חיים חליוה - דעתו של כוכב>
חיים חליוה: עימות רדיופוני

כוכב הצפון | גיליון 2355 | 5.10.18

מאת: חיים חליוה

 

עימות ברדיו "קול רגע" בין המועמדים לראשות העיר טבריה התקיים אמש. המועמדים הגיעו לאולפן למעט... כן האיש שמפחד לחשוף מיהו ומהו, מה כוונותיו, מה רצונותיו האיש שכל באיי הפאנל כינו אותו פחדן המסתתר מאחורי מצלמה וניבולי פה האיש שלא מסוגל להתמודד עם האמת או עם מישהו המציב לו מראה בפרצופו.

חיים הכט, מרדיו קול לרגע, הצליח להושיב את ארבעת המועמדים לראשות העיר טבריה, יוסי בן דוד, דודיק אזולאי, יניב כהן וזקן הפוליטיקאים בעיר ציון פיניאן. אומרים על אהוד (ברק) ברח עכשיו גם אומרים זאת על המועמד שלא הגיע קובי רון ברח.

להתמודד עם האמת קשה לרון קובי ולכן לא התייצב לעימות. הציבור צריך וחייב לשאול את השאלה למה הוא ברח מהעימות ומדוע לא הגיע? ממה הוא מפחד. חודש לפני והוא מפחד. חיים הכט שאל "אם רון קובי יעלה לסיבוב שני מי מבניכם יתמוך בו"?

יוסי בן דוד ראש העיר היה היחידי שהצהיר באופן שלא משתמע לשתי פנים "בכל מצב אם אדרש לבחור בין תמיכה ברון קובי למישהו אחר מהפנל הזה הוא לא יצטרף או יתמוך ברון קובי בסיבוב השני או בכלל. אמירה ברורה וחדה.

כמובן, ציון פיניאן אמר "הכל פתוח", דודיק אזולאי, החליק בתשובותיו והתחמק מהשאלה ואילו יניב כהן לא השיב נחרצות בטענה שהוא לא דן באיש כי אם בחזון שלו לעיר והיות ולא הגיע אז אינו יכול להשיב.

אין ספק שהתופעה של האיש מאתר הפייסבוק מרימים את טבריה מהקרשים מעניינת ומסקרנת אפילו אותי כאיש תקשורת. האיש הביא סגנון חדש שאין לו אח ורע במציאות הישראלית. סגנון של הכפשות, איומים הגובלים בסחיטה של ממש לכאורה, בטכניקות המאפיינות סוג של עבריינות לכאורה, שפת רחוב שגורה בפיו שלא ירחק היום והיא תהיה סביב שולחן המועצה, הסתה  שסחפה את הציבור לשנאה לחרדים, החדרת הפחדות לקיום שחיתות שאין לה כל הוכחה או ביסוס, כל אלו חדרו לתודעה של הציבור בטבריה הצמא לשינוי, שהפך לציבור להיות אחוז שנאה עיוורת שאין לה מקום בעיר, אבל זה ההישג הפסול של "פייק ניוז" פרי המצאתו של רון קובי.  אם הציבור בטבריה מספיק טיפש, האיש עלול להיות ראש וזו תהיה שפת השיח השגורה בפי כולנו בעיר. שהרי אם הצליח האיש לגרור אחרי שיח שכזה 28% מהציבור הטברייני זה מוכיח רק מי אנחנו כציבור ואת הסיכוי שהוא עלול לגרור אותנו לבור אפל ושחור עוד יותר. נציגיו / תומכיו כבר היום בפייסבוק מדברים בסגנון עברייני בשפה בזויה ולעיתים הזויה בדיוק כמו האיש עצמו. הם הם יהיו נחלת העיר טבריה.

התושבים אולי מאוכזבים, דורשים בצדק יותר כאן ועכשיו, רוצים משהו שקשה מנשוא להשגה, דורשים את טבריה שהייתה אז אבל היא איננה עוד. לעיתים אנחנו שוכחים שיוסי בן דוד קיבל עיר על הפנים מבחינה כלכלית, אינו יכול לאשר כסף אם הוא לא בתקציב, כי יש חשב מלווה שהגיע עוד טרם כניסתו לתפקיד. את זה הורישו לו קודמיו ובאהבה, הוא עובד קשה ונדמה כי כמו משה כחלון, שר האוצר ושר התקשורת שדואג לכל תושב ותושב בישראל שהוריד לכולנו את מחיר הפלאפון ועוד דברים רבים אבל הכרת הטוב והתודה מהציבור אליו אין. התודה והתמיכה לא משתנה כי אם רק יורדת והוא אפילו לא מצליח עדיין לשחזר את הצלחתו הקודמת 10 מנדטים. פשוט ציבור שאין לו הכרת הטוב לכחלון. וכך גם קורה ליוסי בן דוד.

יוסי בן דוד איבד בדרך הקשה בניהול העיר בחמש שנים האחרונות את רבים מחבריו הטובים, אך עם יד על הלב הוא לא ויתר על העקרונות שלו ליושרה ונאמנות לתפקיד, מה שיכל בקלות יוסי בן דוד לעשות כמו קודמיו שעוד בחרו בהם גם בפעם השניה. הוא יכול היה למכור, לתת ואולי גם לקבל ולהיות אהוב ונחמד עם כולם והיום הם היו מחזירים לו בתמיכה בקלפי. אך הוא בחר שלא! אני מכיר משפחות שלמות שתמכו ביוסי פרץ כאשר קיבלו הם טובות הנאה ממנעמי השלטון, אני מכיר כאלו משפחות שעשו זאת גם עם ראשי עיר נוספים אבל עם יוסי בן דוד אני לא מכיר. והוא היום משלם מחיר על משהו שהוא לא קנה ולא הסכים לו.

לכן לא פעם בשל יהירות, אולי התנשאות אולי ניהול לא הכי מקצועי ומושלם הוא איבד חברים רבים בדרך שרצו בסה"כ שיהיה כמו קודמיו, אבל הוא לא. והנה הציבור לא מעריך זאת! וזה עצוב עבורכם תושבי טבריה. צא ולמד ושאל את עצמך במה תומכים 28% מהציבור? בכלום, באוויר, במילים בזויות, בסרטונים, לא בעשיה כל שהיא, לא בחזון כל שהוא, לא בדרך כל שהיא שתראה לכולנו את הדרך אל האופק שיביא מזור לעיר, זה ציבור שבוחר מתוך הסתה, שנאה עיוורת,  זוהי הצבעת מחאה, אולי מוצדקת אבל לא צודקת! כי תמיד יש את יום המחרת שבא מיד אחרי הבחירות, יום בו יתקל האיש בין הפחדן לבין האמיץ שייבחר במציאות הקיימת שאיש מתושבי העיר לא מכיר באמת, כי מה שרואים מכאן לא רואים משם וזה תמיד שונה.

אישית, אני מודה מאוד קשה לבחור, הבחירה היא לא בין מצוין לגרוע, לא בין טוב לבינוני, הבחירה היא בין דרך ארץ ושילוב ידיים יחד למען דבר שנעשה בטבריה במשך שנים לבין קיצוניות, הפחדה, איומים, ביטולם של ציבורים, פה מלוכלך, חוסר חזון וחוסר דרך ושלא נדבר על הפגיעה הגדולה בעסקים בטבריה כאשר האיש פוגע בתדמיתה של העיר מבחינת התיירות ובארץ בכלל.

זה העתיד שלכם של כולנו, תהיו אחראים ותשקלו צעדים, תחפשו אחר האמת, אחר המידע, תדרשו תשובות לשאלות נוקבות אם אין לכם את התשובות אל תהמרו להחליט ולבחור, החיים הם לא רולטה רוסית, נראה כי בטבריה ציבור לא מבוטל מתכוון להגיע לקזינו שיפתח ביום הבחירות ולסובב את הרולטה של חייהם מחדש. 

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
טבריה ויישובי האזור עדיין לא ברשימת נתוני הגיוס המובילים בארץ
דובר צה"ל פרסם את נתוני הגיוס והשירות לילידי שנתון 97' וגם השנה טבריה, הגליל התחתון, עמק הירדן, כפר תבור ומגדל - לא נמצאות כמובילות (או בכלל) באף טבלה. הערים והמועצות המקומיות הצפוניות שמובילות בגיוס לצה"ל בקרב גברים הן יקנעם, נשר וקריית שמונה. בקרב נשים: יקנעם, כרמיאל, נשר.
משלחת רפואית מצרפת הגיעה ללמוד מבית החולים פוריה
נציגי עמותת הליצנים הרפואיים בעיר ליון שבצרפת הגיעו לסיור לימודי במרכז לטיפול בנפגעי אלימות מינית בביה"ח פוריה. הסיבה: המרכז הצפוני הוא הראשון בעולם לכלול בטיפול בנפגעי אלימות ליצנים רפואיים. מיריי ומישל אימבאווד, נשיאי עמותת הליצנים הרפואיים בעיר ליון שבצרפת הגיעו יחד עם מומחים לרפואה משפטית והליצנית הרפואית בלונדין טבונון, למרכז, בעקבות ביקור קודם שערכה בו הליצנית בלונדין לפני כארבע שנים.
ניצולי השואה חוגגים חנוכה
חברי מועדון ניצולי השואה בטבריה, ציינו את חג החנוכה, ביום גדוש של פעילות עת הוזמנו להשתתף בסדנת אפיה מקצועית לכבוד החג, לצד השפים ותלמידי כיתות ט׳ ו-י׳ ממכללת רימונים בעיר. יחדיו קרצו עוגיות, בזקו סוכר על מיני המאפה הרבים ובעיקר פתחו את ליבם בחיבור של אור ותקווה וכח מחבר בין התלמידים הצעירים לצעירים ברוחם. בתום הסדנה הוזמנו המשתתפים לסעודת חנוכה. המשך היום היה טקס מרגש של הדלקת נר ראשון של חנוכה בתחנת משטרת טבריה לצד מפקד התחנה, השיטור העירוני והשוטרים שחלקם אף מצוי בקשר רצוף עם ניצולי השואה ומסייע מעת לעת בכל שנדרש. הדלקת הנר לוותה בשמחה בשירים וריקודים וכמובן אכילת סופגניות.
מרתון Winner טבריה ה -42 יוצא לדרך
מרתון ווינר טבריה ה-42 שייערך ביום שישי ה- 04/01/2019 יתקיים בסימן 42 כפול שתיים: 42 ק"מ מול 42 שנות מרתון. גם השנה יתקיים מקצה של חצי מרתון לאורך 21.1 ק"מ זו הפעם השנייה. עיריית טבריה והעומד בראשה רון קובי שמים דגש שהמרתון השנה יהיה ססגוני וחגיגה ספורטיבית שלמה בשימת דגש על חוויית הרצים. כלל הלקחים מהשנים הקודמות הופקו, במטרה להמשיך להשתפר ולשפר ולהפוך את מרתון טבריה לגדול יותר, מהיר יותר ואיכותי יותר. מרתון Winner טבריה הבינלאומי ה-42, הממותג ברמה הבינלאומית כ:Sea of Galilee Marathon יתקיים ביום שישי ה-04/01/2019 ויפתח את עונת המרתונים הבינלאומיים.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שלישי, 11 דצמבר2018
Wאבגדהוש
4825262728293001
4902030405060708
5009101112131415
5116171819202122
5223242526272829
130310102030405
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.