הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 

כוכב הצפון | גיליון 2354 | 18.9.18

מאת: רפאל טרבלסי

 

מרגש לראות איך עם ישראל בכל שנה יוצא בהמוניו לאמירת הסליחות. בעיניי, יותר מחשיבות התפילה, שהיא בפני עצמה ערך עצום, חשוב גם המפגש בין איש לרעהו, האחדות שנוצרת בעם ישראל בזמן הסליחות.

אנו חיים בעולם טכנולוגי, כמעט הכל קורה ברשתות החברתיות ועד שאנחנו יושבים לקפה עם חבר, גם אז רוב הזמן אנחנו עסוקים סביב המכשיר הקטן שלוקח לנו את הזמן היקר.

בתקופת הסליחות אותם אנו נסיים הערב, יום הכיפורים, עברנו תקופת זיכוך, הכנעה וניקוי הלב והנשמה.

אני מייחל לכולנו שנדע במשך כל השנה כולה לדעת לכבד את האחר, לדעת לסלוח ופחות לכעוס, ללמוד להקשיב ולהבחין בין הטוב לרע. לא כל הנוצץ - זהב!

אנו נמצאים בתקופת בחירות. לפני הכל אני רוצה לאחל לכלל המעומדים לראשות ולמועצה, הצלחה רבה. הלוואי שהמרץ, ההשקעה והנחמדות ילוו אותנו במשך כל תקופת השליחות.

לצערי הרב, נכון לעכשיו, המועמדים לראשות העיר עסוקים איך למנוע מהשני להיבחר ופחות מציגים לנו הציבור וגם למתמודדים למועצת העיר, תוכניות עבודה.

כמובן שאיני מחפש את "תוכניות העבודה" שמנותקות לחלוטין מהמציאות. יצא לי השבוע לשמוע את אחד המועמדים למועצת העיר אשר דיבר עם בחור מהציונות הדתית ומתחייב "הדבר הראשון שאני אטפל בו, זה סניף בני עקיבא". חבר, היית כבר חמש שנים חבר מועצה, ומה עשית בנושא? האם פעם אחת בכל חמש השנים ביקרת בסניף? רק לבקר את הנוער המדהים הזה שעושה עבודה ופעילות במשך כל השנה ולא רק לפני בחירות? התשובה ברורה: לא! אני כן הייתי שם לפחות פעם בחודש, אני הייתי זמין בשביל כל נער, מדריך ואחראי בתנועות נוער, ועדיין אין לי את האומץ להבטיח את מה שאתה חבר הבטחת לאותו תושב תמים אך מספיק חכם להבחין בין דיבורים למעשים.

אז חבריי, בוא נקבל על עצמנו, דווקא בערב כיפור, לדבר אמת, להציג קמפיין של מעשים ולא הבטחות מנותקות מהמציאות.

קמפיין חיובי ואוהב ולא קמפיין שלילי שמחפש מה רע אצל האחר אלא מה טוב אצלנו.

מבקש ברמה האישית לבקש סליחה מחילה וכפרה. השתדלתי תמיד להיות אתכם בכל מקום, בכל זמן. בטוח שלא תמיד נהגתי לפי רצון המקום, לא תמיד יכולתי לענות לפלאפון ולעזור לכל בקשה. השתדלתי. צום מועיל.

 

תתאחדו!

אנו עומדים רגע לפני חג הסוכות, חג שאנו מחויבים לשמוח, להיות עם המשפחה ופשוט ליהנות.

המלצה לי לכם, תהיו עם המשפחה, תהיו עם הילדים, תהיו עם החברים. תצאו לטייל במדינה המדהימה שלנו ותמיד תזכרו שיש לנו ארץ נהדרת שטובי בנינו נלחמו ומסרו את נפשם בכדי שנוכל לחיות כאן בשקט ובביטחון. 

מיד אחרי סוכות, עם ישראל יוצא לחגוג את שמחת התורה. יחד כולם כאחד. המסר החשוב והנכון ביותר לתקופתנו: זכרו כולם שיש יום אחרי הבחירות ואולי אנחנו חלוקים על טיב המועמד או הבחירה אבל זכרו טוב כי בתאריך 30.10.18 בשעה 22:00 יבחר מי שיבחר כולנו חוזרים להיות עם אחד, עיר אחת, למען מטרה אחת והיא לבנות עתיד טוב יותר לטבריה ותושביה.

 

חג שמח לכם ולבני משפחותיכם - כוחנו באחדותנו.

חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי, הבית היהודי טבריה – אומרים ועושים.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
טבריה ויישובי האזור עדיין לא ברשימת נתוני הגיוס המובילים בארץ
דובר צה"ל פרסם את נתוני הגיוס והשירות לילידי שנתון 97' וגם השנה טבריה, הגליל התחתון, עמק הירדן, כפר תבור ומגדל - לא נמצאות כמובילות (או בכלל) באף טבלה. הערים והמועצות המקומיות הצפוניות שמובילות בגיוס לצה"ל בקרב גברים הן יקנעם, נשר וקריית שמונה. בקרב נשים: יקנעם, כרמיאל, נשר.
משלחת רפואית מצרפת הגיעה ללמוד מבית החולים פוריה
נציגי עמותת הליצנים הרפואיים בעיר ליון שבצרפת הגיעו לסיור לימודי במרכז לטיפול בנפגעי אלימות מינית בביה"ח פוריה. הסיבה: המרכז הצפוני הוא הראשון בעולם לכלול בטיפול בנפגעי אלימות ליצנים רפואיים. מיריי ומישל אימבאווד, נשיאי עמותת הליצנים הרפואיים בעיר ליון שבצרפת הגיעו יחד עם מומחים לרפואה משפטית והליצנית הרפואית בלונדין טבונון, למרכז, בעקבות ביקור קודם שערכה בו הליצנית בלונדין לפני כארבע שנים.
ניצולי השואה חוגגים חנוכה
חברי מועדון ניצולי השואה בטבריה, ציינו את חג החנוכה, ביום גדוש של פעילות עת הוזמנו להשתתף בסדנת אפיה מקצועית לכבוד החג, לצד השפים ותלמידי כיתות ט׳ ו-י׳ ממכללת רימונים בעיר. יחדיו קרצו עוגיות, בזקו סוכר על מיני המאפה הרבים ובעיקר פתחו את ליבם בחיבור של אור ותקווה וכח מחבר בין התלמידים הצעירים לצעירים ברוחם. בתום הסדנה הוזמנו המשתתפים לסעודת חנוכה. המשך היום היה טקס מרגש של הדלקת נר ראשון של חנוכה בתחנת משטרת טבריה לצד מפקד התחנה, השיטור העירוני והשוטרים שחלקם אף מצוי בקשר רצוף עם ניצולי השואה ומסייע מעת לעת בכל שנדרש. הדלקת הנר לוותה בשמחה בשירים וריקודים וכמובן אכילת סופגניות.
מרתון Winner טבריה ה -42 יוצא לדרך
מרתון ווינר טבריה ה-42 שייערך ביום שישי ה- 04/01/2019 יתקיים בסימן 42 כפול שתיים: 42 ק"מ מול 42 שנות מרתון. גם השנה יתקיים מקצה של חצי מרתון לאורך 21.1 ק"מ זו הפעם השנייה. עיריית טבריה והעומד בראשה רון קובי שמים דגש שהמרתון השנה יהיה ססגוני וחגיגה ספורטיבית שלמה בשימת דגש על חוויית הרצים. כלל הלקחים מהשנים הקודמות הופקו, במטרה להמשיך להשתפר ולשפר ולהפוך את מרתון טבריה לגדול יותר, מהיר יותר ואיכותי יותר. מרתון Winner טבריה הבינלאומי ה-42, הממותג ברמה הבינלאומית כ:Sea of Galilee Marathon יתקיים ביום שישי ה-04/01/2019 ויפתח את עונת המרתונים הבינלאומיים.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שלישי, 11 דצמבר2018
Wאבגדהוש
4825262728293001
4902030405060708
5009101112131415
5116171819202122
5223242526272829
130310102030405
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.