הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 

כוכב הצפון | גיליון 2354 | 18.9.18

מאת: רפאל טרבלסי

 

מרגש לראות איך עם ישראל בכל שנה יוצא בהמוניו לאמירת הסליחות. בעיניי, יותר מחשיבות התפילה, שהיא בפני עצמה ערך עצום, חשוב גם המפגש בין איש לרעהו, האחדות שנוצרת בעם ישראל בזמן הסליחות.

אנו חיים בעולם טכנולוגי, כמעט הכל קורה ברשתות החברתיות ועד שאנחנו יושבים לקפה עם חבר, גם אז רוב הזמן אנחנו עסוקים סביב המכשיר הקטן שלוקח לנו את הזמן היקר.

בתקופת הסליחות אותם אנו נסיים הערב, יום הכיפורים, עברנו תקופת זיכוך, הכנעה וניקוי הלב והנשמה.

אני מייחל לכולנו שנדע במשך כל השנה כולה לדעת לכבד את האחר, לדעת לסלוח ופחות לכעוס, ללמוד להקשיב ולהבחין בין הטוב לרע. לא כל הנוצץ - זהב!

אנו נמצאים בתקופת בחירות. לפני הכל אני רוצה לאחל לכלל המעומדים לראשות ולמועצה, הצלחה רבה. הלוואי שהמרץ, ההשקעה והנחמדות ילוו אותנו במשך כל תקופת השליחות.

לצערי הרב, נכון לעכשיו, המועמדים לראשות העיר עסוקים איך למנוע מהשני להיבחר ופחות מציגים לנו הציבור וגם למתמודדים למועצת העיר, תוכניות עבודה.

כמובן שאיני מחפש את "תוכניות העבודה" שמנותקות לחלוטין מהמציאות. יצא לי השבוע לשמוע את אחד המועמדים למועצת העיר אשר דיבר עם בחור מהציונות הדתית ומתחייב "הדבר הראשון שאני אטפל בו, זה סניף בני עקיבא". חבר, היית כבר חמש שנים חבר מועצה, ומה עשית בנושא? האם פעם אחת בכל חמש השנים ביקרת בסניף? רק לבקר את הנוער המדהים הזה שעושה עבודה ופעילות במשך כל השנה ולא רק לפני בחירות? התשובה ברורה: לא! אני כן הייתי שם לפחות פעם בחודש, אני הייתי זמין בשביל כל נער, מדריך ואחראי בתנועות נוער, ועדיין אין לי את האומץ להבטיח את מה שאתה חבר הבטחת לאותו תושב תמים אך מספיק חכם להבחין בין דיבורים למעשים.

אז חבריי, בוא נקבל על עצמנו, דווקא בערב כיפור, לדבר אמת, להציג קמפיין של מעשים ולא הבטחות מנותקות מהמציאות.

קמפיין חיובי ואוהב ולא קמפיין שלילי שמחפש מה רע אצל האחר אלא מה טוב אצלנו.

מבקש ברמה האישית לבקש סליחה מחילה וכפרה. השתדלתי תמיד להיות אתכם בכל מקום, בכל זמן. בטוח שלא תמיד נהגתי לפי רצון המקום, לא תמיד יכולתי לענות לפלאפון ולעזור לכל בקשה. השתדלתי. צום מועיל.

 

תתאחדו!

אנו עומדים רגע לפני חג הסוכות, חג שאנו מחויבים לשמוח, להיות עם המשפחה ופשוט ליהנות.

המלצה לי לכם, תהיו עם המשפחה, תהיו עם הילדים, תהיו עם החברים. תצאו לטייל במדינה המדהימה שלנו ותמיד תזכרו שיש לנו ארץ נהדרת שטובי בנינו נלחמו ומסרו את נפשם בכדי שנוכל לחיות כאן בשקט ובביטחון. 

מיד אחרי סוכות, עם ישראל יוצא לחגוג את שמחת התורה. יחד כולם כאחד. המסר החשוב והנכון ביותר לתקופתנו: זכרו כולם שיש יום אחרי הבחירות ואולי אנחנו חלוקים על טיב המועמד או הבחירה אבל זכרו טוב כי בתאריך 30.10.18 בשעה 22:00 יבחר מי שיבחר כולנו חוזרים להיות עם אחד, עיר אחת, למען מטרה אחת והיא לבנות עתיד טוב יותר לטבריה ותושביה.

 

חג שמח לכם ולבני משפחותיכם - כוחנו באחדותנו.

חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי, הבית היהודי טבריה – אומרים ועושים.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
הסיפור הישראלי - חגיגת התיישבות בעמק המעיינות
אירוע חגיגי ומלא קצב התקיים בפארק המים גני חוגה שבעמק המעיינות לרגל חג השבועות. לאירוע הגיעו מאות משפחות מכל רחבי העמק והאזור אשר נהנו משלל אטרקציות ופעילות חווייתית, בהם מתחם חוויתי חדשני שבו זכו להצצה קסומה לסיפור ההתיישבות הישראלי תוך השתתפות דיגיטלית פעילה. להמשך כתבה.
חוגגים שבועות בקיבוץ עין גב
להמשך כתבה.
יום עיון 'כינרת אדם וסביבה', לזכרו של שלמק'ה בהלול איש הכינרת
בית גבריאל, יום שלישי, 18 ביוני, בין השעות 8:30-14:00 - שלמק'ה בהלול ז"ל, יליד המושבה כינרת, היה בין מייסדי מנהלת הכינרת בשנת 1969. יזם ועסק בפיתוח חופי הכינרת הציבוריים בתחילת שנות ה-90. שימש שנים רבות כסגן יו"ר מנהלת הכינרת. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שני, 17 יוני2019
Wאבגדהוש
2226272829303101
2302030405060708
2409101112131415
2516171819202122
2623242526272829
2730010203040506
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.