הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 

כוכב הצפון | גיליון 2354 | 18.9.18

מאת: רפאל טרבלסי

 

מרגש לראות איך עם ישראל בכל שנה יוצא בהמוניו לאמירת הסליחות. בעיניי, יותר מחשיבות התפילה, שהיא בפני עצמה ערך עצום, חשוב גם המפגש בין איש לרעהו, האחדות שנוצרת בעם ישראל בזמן הסליחות.

אנו חיים בעולם טכנולוגי, כמעט הכל קורה ברשתות החברתיות ועד שאנחנו יושבים לקפה עם חבר, גם אז רוב הזמן אנחנו עסוקים סביב המכשיר הקטן שלוקח לנו את הזמן היקר.

בתקופת הסליחות אותם אנו נסיים הערב, יום הכיפורים, עברנו תקופת זיכוך, הכנעה וניקוי הלב והנשמה.

אני מייחל לכולנו שנדע במשך כל השנה כולה לדעת לכבד את האחר, לדעת לסלוח ופחות לכעוס, ללמוד להקשיב ולהבחין בין הטוב לרע. לא כל הנוצץ - זהב!

אנו נמצאים בתקופת בחירות. לפני הכל אני רוצה לאחל לכלל המעומדים לראשות ולמועצה, הצלחה רבה. הלוואי שהמרץ, ההשקעה והנחמדות ילוו אותנו במשך כל תקופת השליחות.

לצערי הרב, נכון לעכשיו, המועמדים לראשות העיר עסוקים איך למנוע מהשני להיבחר ופחות מציגים לנו הציבור וגם למתמודדים למועצת העיר, תוכניות עבודה.

כמובן שאיני מחפש את "תוכניות העבודה" שמנותקות לחלוטין מהמציאות. יצא לי השבוע לשמוע את אחד המועמדים למועצת העיר אשר דיבר עם בחור מהציונות הדתית ומתחייב "הדבר הראשון שאני אטפל בו, זה סניף בני עקיבא". חבר, היית כבר חמש שנים חבר מועצה, ומה עשית בנושא? האם פעם אחת בכל חמש השנים ביקרת בסניף? רק לבקר את הנוער המדהים הזה שעושה עבודה ופעילות במשך כל השנה ולא רק לפני בחירות? התשובה ברורה: לא! אני כן הייתי שם לפחות פעם בחודש, אני הייתי זמין בשביל כל נער, מדריך ואחראי בתנועות נוער, ועדיין אין לי את האומץ להבטיח את מה שאתה חבר הבטחת לאותו תושב תמים אך מספיק חכם להבחין בין דיבורים למעשים.

אז חבריי, בוא נקבל על עצמנו, דווקא בערב כיפור, לדבר אמת, להציג קמפיין של מעשים ולא הבטחות מנותקות מהמציאות.

קמפיין חיובי ואוהב ולא קמפיין שלילי שמחפש מה רע אצל האחר אלא מה טוב אצלנו.

מבקש ברמה האישית לבקש סליחה מחילה וכפרה. השתדלתי תמיד להיות אתכם בכל מקום, בכל זמן. בטוח שלא תמיד נהגתי לפי רצון המקום, לא תמיד יכולתי לענות לפלאפון ולעזור לכל בקשה. השתדלתי. צום מועיל.

 

תתאחדו!

אנו עומדים רגע לפני חג הסוכות, חג שאנו מחויבים לשמוח, להיות עם המשפחה ופשוט ליהנות.

המלצה לי לכם, תהיו עם המשפחה, תהיו עם הילדים, תהיו עם החברים. תצאו לטייל במדינה המדהימה שלנו ותמיד תזכרו שיש לנו ארץ נהדרת שטובי בנינו נלחמו ומסרו את נפשם בכדי שנוכל לחיות כאן בשקט ובביטחון. 

מיד אחרי סוכות, עם ישראל יוצא לחגוג את שמחת התורה. יחד כולם כאחד. המסר החשוב והנכון ביותר לתקופתנו: זכרו כולם שיש יום אחרי הבחירות ואולי אנחנו חלוקים על טיב המועמד או הבחירה אבל זכרו טוב כי בתאריך 30.10.18 בשעה 22:00 יבחר מי שיבחר כולנו חוזרים להיות עם אחד, עיר אחת, למען מטרה אחת והיא לבנות עתיד טוב יותר לטבריה ותושביה.

 

חג שמח לכם ולבני משפחותיכם - כוחנו באחדותנו.

חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי, הבית היהודי טבריה – אומרים ועושים.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
אופיר שוורץ מונה למנכ"ל החברה החדשה "צמח שיווק תוצרת חקלאית"
בחודש שעבר השיקה קבוצת צמח מפעלים חברה חדשה בשם "צמח שיווק תוצרת חקלאית", אשר מטרתה ריכוז ושיווק תוצרת המשקים החברים בקבוצה ופתיחת השוק לענפים חדשים. לתפקיד מנכ"ל החברה החדשה מונה אופיר שוורץ שהגיע היישר מתחום השיווק והמכירות של חברות גדולות במשק הישראלי.
שומרים על הכינרת: בהמשך לפיילוט המוצלח "חופים שקטים" בשנה שעברה, גיוס נרחב יחל החודש ליחידה משטרתית התנדבותית של איגוד ערים כינרת
תחת הכותרת "שומרים על הכינרת", משנים את המציאות בחופי הכינרת ומחזירים את הכינרת למשפחות. יחל החודש, גיוס נרחב ליחידה משטרתית התנדבותית, בתחום הגנת הסביבה, השומרת על איכות הסביבה ואיכות המים בסובב כינרת ובחופיה.
"נפלאות המחול והצבע" - תערוכת ציורים של דינה זילברברג בגלריית בית "דונה גרציה" טבריה
הפנינה התרבותית והייחודית המשמרת את מורשת יהדות ספרד, וסיפורה של הגבירה "דונה גרציה" נמצא כאן בטבריה.
השבוע התקיים טורניר הכדורסל המסורתי ה- 17 במספר, לזכרו של דורון קליין ז"ל
עיריית טבריה ומועדון הכדורסל עירוני טבריה בשיתוף המשפחה והחברים, פועלים זו השנה השבע עשרה ברציפות במפעל ההנצחה ע"ש דורון קליין ז"ל, ע"י קיומו של אירוע ספורטיבי המשלב פעילות ילדים, נוער ובוגרים.
עמוס טל ז"ל טורניר כדורסל ראשון לזכרו
תושבי היישוב "גבעת אבני" שבגליל התחתון, חבריו הטובים של עמוס טל ז"ל, בני המשפחה ומוקירי זכרו התאחדו יחדיו בכדי להנציח את זכרו של עמוס במסורת דרך הספורט שהוא כה אהב, והוחלט על משחק כדורסל שנתי שיתקיים לזכרו מיידי שנה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום רביעי, 20 פברואר2019
Wאבגדהוש
527282930310102
603040506070809
710111213141516
817181920212223
924252627280102
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.