הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>שמוליק חרמש - חבר מועצת העיר טבריה>
שמוליק חרמש: שנה חלפה – בפתח חדשה

כוכב  הצפון | גיליון 2353 |  7.9.18

מאת: שמוליק חרמש

 

חלפה לה שנה, חדשה כבר בפתח. אפשר לסכם וללמוד את הלקח. אינני שופט, גם לא כליל השלמות.

רק שופר לציבור מכוח שליחות. נפרדים לשלום, משנה כלל לא קלה. על קו הזינוק - לפני ההתחלה. ניצבים, מקווים, מביטים נוכחה, חולמים על עתיד של שלום ובטחה. שבעי הבטחות ומדושני מרור, נשאיר את השנה הרעה מאחור.

שמאל וימין, חילוני ודתי, קיטוב וקרע, שנאה רבתית.  ערבי מוסלמי, יהודי ונוצרי, והנה לכם מעורב ישראלי. מחירם של החטופים, אל על הוא נסק. מהם מחבלים עם דם על הידיים, לעומת שחרורם של בנינו - היקרים.  "מחאה לקיפוח" באוהלה של ש"ס. מבקר המדינה, וראש המשטרה, מנהלים מלחמה נגד ראש ממשלה, שופטי העליון משמאל ושופטי העליון מימין והשופטת החדשה מי יאמין, כן כן אישה אמיצה שאת הכללים משנה. מי כאן ישלוט בעתידה של המדינה, והוא לא ירחק. ראש ממשלה טוב למדינה, תקשורת רעה, התקשורת שולטת, לכנסת לכאורה נבחרה. "ימני" הוא מחוץ לתחומה. נתניהו בצל חקירות, רעייתו שותפה, התוצאה - לא היה כלום ולא יהיה כלום, זו הסיסמא. בממשלה קואליציה מאיימת אך לא מתפרקת. מו"מ מסוכן, רמת הגולן בהשאלה. גוש קטיף לא נשכח, השומרון "וההתכנסות" בתרדמה. עוד חזון "לציונות הדתית", האיחוד הלאומי, עדיין בהליכי תקומה, הבית היהודי בתקומה, בנט בראש הקבוצה. "ירושלים הבירה" עכשיו כבר לנצח הבירה, כלל, לא לשני עמים נועדה. עם חוצה קטבים, ותהלוכה של "האחרים" כנגד לדתיים, ואם כאלה יש אצלנו, אז מי צריך אויבים.

גם אנחנו בשכונה, דבש לא ליקקנו. קבלנו אל חיקנו ראש עיר, חדש. נאמר את האמת, היו לנו "ראשים", אך עם כאלה לא התנסינו. קשה לנו ללעוס, נשאר לנו רק לבלוע. כמה "בלאגן היה אפשר למנוע. ברית ערים תאומות כתשלום למשלחות, מילת המפתח לטיולים למקורבים, על חשבון התקציב הרעוע, ועד לאיזונו, יש למנוע. מנכ"ל ידיד הוחלף, מנכ"ל מטאטא חדש מנקה, נאחל לו הצלחה, רוצים טבריה חדשה.

תקציב העירייה נפגע. אך מהו ערך הכסף כשהוא לא מכיסך. מכתבים קשים אל ראש עירנו, נשלחו, אז מי צריך מד מים לשיפור המאזן. תחלופה ומינוי מקצוענים, הם סימן לבאות, נשארו רק חודשיים, ליום הבחירות. אז פה העלמת עין, וכאן העדפה - המחיר הוא על חשבון העירייה. חקירות הן, פרי המצאה ללא שום ראייה. מילים ריקות מתוכן, כובשות את לב הטברייני. עוד הרבה פרשיות, הפכו לשם דבר ממטולה ועד לאילת. "מונטה קרלו" היא בגדר "חלום", התקווה חלפה ונגוזה מאותו "חזון". יש עוד פרשיות, קצר הוא הדף. הכיוון הוא ברור וברורים מניעיו של האיש בעל ליטרת הבשר... נקווה שבשבילנו זו השנה שפתח, תהיה שנת שינוי ומפנה לאותה מטרה, שמזמן לא מומשה, הגיע הזמן להגשימה. נשארה לנו התקווה, שיבוא אותו ראש, שחרש וזרע, לקראת שנה חדשה, שתביא עמה שינוי וגם ידע, בחינוך ובספורט, בחברה וברווחה, בתעסוקה וקצת תרבות עבור הנשמה, והיי טק היא משימה. ואל לנו לשכוח את כבישנו ומדרכותינו, ושכונותינו, שנדחקו לסוף השיירה. ועכשיו יש לשנות דפוסים קיימים, נתחיל מלמטה, ונעלה עד למעלה, טובתה של טבריה לנגד עינינו הפקוחות, הפעם.

שתהיה לכולנו שנה נהדרת, במיוחד לעתיד ילדינו כי זהו צו השעה. שנה של שלום ובטחון, הרבה הרבה הצלחות. העיקר, יחס של כבוד לכל איש ודעתו. אאחל לנו הטבריינים, בהצלחה לכל המועמדים, והטוב בניהם, יישב גם יישב על כיסא ראש העיר.

שלכם, שמוליק חרמש חבר מועצת העיר טבריה, שנה טובה, מבורכת ומתחדשת, לכל הטבריינים באשר הם כמו גם לכל חיילי צ.ה.ל וכוחות הביטחון.  

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
כוכב הצפון, 16.11.18, לא עוד רצח נשים
נעמת מרחב כנרת ביחד עם נשים נוספות בניהם מירי לוי פעילה ציבורית ציינו את יום המאבק למניעת אלימות ורצח נשים. למפגש הגיעו נשים רבות שלקחו חלק באירוע ואף האזינו בקשב רב להרצאה מרתקת מפיו של ניר אלימלך, אח של ענת אלימלך ז"ל, דוגמנית שחקנית שנרצחה. האירוע היה בסימן של "לא עוד רצח נשים".
כוכב הצפון, 16.11.18, פרשת ילדי תימן: מבצע ארצי לאיסוף דגימות DNA מבני המשפחות
ח"כ נורית קורן, היושבת בראש הועדה לחקר פרשת חטופי תימן, המזרח והבלקן הודיעה על יום מרוכז לאיסוף בדיקות DNA: "אנו פותחים במבצע ארצי וממשיכים בכל הכוח לאסוף דגימות. עד כה נאספו כ- 1500 דגימות ו- 4 ילדים מאומצים זכו להתאחד עם בני משפחותיהם הביולוגיים באמצעות הדגימות. חשוב לבוא להיבדק על-מנת שנוכל להפוך כל אבן ולהגיע לחקר האמת". היום המרוכז יערך ביום רביעי, 18.11, במרכז מורשת יהדות תימן וקהילות ישראל ברחובות. הוא מיועד לבני משפחה – הורים, אחים ואחיות.
כוכב הצפון, 16.11.18, נעים להכיר: שבוע פתוח במרכז צעירים טבריה
המשרד לפיתוח הפריפריה בנגב ובגליל יקיים בשבוע הבא (18-22.11) שבוע פתוח בכל מרכזי הצעירים בפריפריה הגיאוגרפית. המטרה, מסבירים במרכז הצעירים של טבריה, היא לאפשר לצעירי העיר להכיר את המרכז, את האפשרויות והכלים שהוא מציע. במהלך השבוע (וגם בשגרה) יהיה ניתן לקבל ייעוץ והכוונה בשלל תחומים - הכוונה לחיילים משוחררים, קריירה ועוד, וגם יהיו הרצאות וסדנאות חינמיות, כדוגמת סחר בשוק ההון.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום ראשון, 18 נובמבר2018
Wאבגדהוש
4428293031010203
4504050607080910
4611121314151617
4718192021222324
4825262728293001
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.