הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>שמוליק חרמש - חבר מועצת העיר טבריה>
שמוליק חרמש: שנה חלפה – בפתח חדשה

כוכב  הצפון | גיליון 2353 |  7.9.18

מאת: שמוליק חרמש

 

חלפה לה שנה, חדשה כבר בפתח. אפשר לסכם וללמוד את הלקח. אינני שופט, גם לא כליל השלמות.

רק שופר לציבור מכוח שליחות. נפרדים לשלום, משנה כלל לא קלה. על קו הזינוק - לפני ההתחלה. ניצבים, מקווים, מביטים נוכחה, חולמים על עתיד של שלום ובטחה. שבעי הבטחות ומדושני מרור, נשאיר את השנה הרעה מאחור.

שמאל וימין, חילוני ודתי, קיטוב וקרע, שנאה רבתית.  ערבי מוסלמי, יהודי ונוצרי, והנה לכם מעורב ישראלי. מחירם של החטופים, אל על הוא נסק. מהם מחבלים עם דם על הידיים, לעומת שחרורם של בנינו - היקרים.  "מחאה לקיפוח" באוהלה של ש"ס. מבקר המדינה, וראש המשטרה, מנהלים מלחמה נגד ראש ממשלה, שופטי העליון משמאל ושופטי העליון מימין והשופטת החדשה מי יאמין, כן כן אישה אמיצה שאת הכללים משנה. מי כאן ישלוט בעתידה של המדינה, והוא לא ירחק. ראש ממשלה טוב למדינה, תקשורת רעה, התקשורת שולטת, לכנסת לכאורה נבחרה. "ימני" הוא מחוץ לתחומה. נתניהו בצל חקירות, רעייתו שותפה, התוצאה - לא היה כלום ולא יהיה כלום, זו הסיסמא. בממשלה קואליציה מאיימת אך לא מתפרקת. מו"מ מסוכן, רמת הגולן בהשאלה. גוש קטיף לא נשכח, השומרון "וההתכנסות" בתרדמה. עוד חזון "לציונות הדתית", האיחוד הלאומי, עדיין בהליכי תקומה, הבית היהודי בתקומה, בנט בראש הקבוצה. "ירושלים הבירה" עכשיו כבר לנצח הבירה, כלל, לא לשני עמים נועדה. עם חוצה קטבים, ותהלוכה של "האחרים" כנגד לדתיים, ואם כאלה יש אצלנו, אז מי צריך אויבים.

גם אנחנו בשכונה, דבש לא ליקקנו. קבלנו אל חיקנו ראש עיר, חדש. נאמר את האמת, היו לנו "ראשים", אך עם כאלה לא התנסינו. קשה לנו ללעוס, נשאר לנו רק לבלוע. כמה "בלאגן היה אפשר למנוע. ברית ערים תאומות כתשלום למשלחות, מילת המפתח לטיולים למקורבים, על חשבון התקציב הרעוע, ועד לאיזונו, יש למנוע. מנכ"ל ידיד הוחלף, מנכ"ל מטאטא חדש מנקה, נאחל לו הצלחה, רוצים טבריה חדשה.

תקציב העירייה נפגע. אך מהו ערך הכסף כשהוא לא מכיסך. מכתבים קשים אל ראש עירנו, נשלחו, אז מי צריך מד מים לשיפור המאזן. תחלופה ומינוי מקצוענים, הם סימן לבאות, נשארו רק חודשיים, ליום הבחירות. אז פה העלמת עין, וכאן העדפה - המחיר הוא על חשבון העירייה. חקירות הן, פרי המצאה ללא שום ראייה. מילים ריקות מתוכן, כובשות את לב הטברייני. עוד הרבה פרשיות, הפכו לשם דבר ממטולה ועד לאילת. "מונטה קרלו" היא בגדר "חלום", התקווה חלפה ונגוזה מאותו "חזון". יש עוד פרשיות, קצר הוא הדף. הכיוון הוא ברור וברורים מניעיו של האיש בעל ליטרת הבשר... נקווה שבשבילנו זו השנה שפתח, תהיה שנת שינוי ומפנה לאותה מטרה, שמזמן לא מומשה, הגיע הזמן להגשימה. נשארה לנו התקווה, שיבוא אותו ראש, שחרש וזרע, לקראת שנה חדשה, שתביא עמה שינוי וגם ידע, בחינוך ובספורט, בחברה וברווחה, בתעסוקה וקצת תרבות עבור הנשמה, והיי טק היא משימה. ואל לנו לשכוח את כבישנו ומדרכותינו, ושכונותינו, שנדחקו לסוף השיירה. ועכשיו יש לשנות דפוסים קיימים, נתחיל מלמטה, ונעלה עד למעלה, טובתה של טבריה לנגד עינינו הפקוחות, הפעם.

שתהיה לכולנו שנה נהדרת, במיוחד לעתיד ילדינו כי זהו צו השעה. שנה של שלום ובטחון, הרבה הרבה הצלחות. העיקר, יחס של כבוד לכל איש ודעתו. אאחל לנו הטבריינים, בהצלחה לכל המועמדים, והטוב בניהם, יישב גם יישב על כיסא ראש העיר.

שלכם, שמוליק חרמש חבר מועצת העיר טבריה, שנה טובה, מבורכת ומתחדשת, לכל הטבריינים באשר הם כמו גם לכל חיילי צ.ה.ל וכוחות הביטחון.  

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שני, 24 ספטמבר2018
Wאבגדהוש
3526272829303101
3602030405060708
3709101112131415
3816171819202122
3923242526272829
4030010203040506
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.