הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>שמוליק חרמש - חבר מועצת העיר טבריה>
שמוליק חרמש: שנה חלפה – בפתח חדשה

כוכב  הצפון | גיליון 2353 |  7.9.18

מאת: שמוליק חרמש

 

חלפה לה שנה, חדשה כבר בפתח. אפשר לסכם וללמוד את הלקח. אינני שופט, גם לא כליל השלמות.

רק שופר לציבור מכוח שליחות. נפרדים לשלום, משנה כלל לא קלה. על קו הזינוק - לפני ההתחלה. ניצבים, מקווים, מביטים נוכחה, חולמים על עתיד של שלום ובטחה. שבעי הבטחות ומדושני מרור, נשאיר את השנה הרעה מאחור.

שמאל וימין, חילוני ודתי, קיטוב וקרע, שנאה רבתית.  ערבי מוסלמי, יהודי ונוצרי, והנה לכם מעורב ישראלי. מחירם של החטופים, אל על הוא נסק. מהם מחבלים עם דם על הידיים, לעומת שחרורם של בנינו - היקרים.  "מחאה לקיפוח" באוהלה של ש"ס. מבקר המדינה, וראש המשטרה, מנהלים מלחמה נגד ראש ממשלה, שופטי העליון משמאל ושופטי העליון מימין והשופטת החדשה מי יאמין, כן כן אישה אמיצה שאת הכללים משנה. מי כאן ישלוט בעתידה של המדינה, והוא לא ירחק. ראש ממשלה טוב למדינה, תקשורת רעה, התקשורת שולטת, לכנסת לכאורה נבחרה. "ימני" הוא מחוץ לתחומה. נתניהו בצל חקירות, רעייתו שותפה, התוצאה - לא היה כלום ולא יהיה כלום, זו הסיסמא. בממשלה קואליציה מאיימת אך לא מתפרקת. מו"מ מסוכן, רמת הגולן בהשאלה. גוש קטיף לא נשכח, השומרון "וההתכנסות" בתרדמה. עוד חזון "לציונות הדתית", האיחוד הלאומי, עדיין בהליכי תקומה, הבית היהודי בתקומה, בנט בראש הקבוצה. "ירושלים הבירה" עכשיו כבר לנצח הבירה, כלל, לא לשני עמים נועדה. עם חוצה קטבים, ותהלוכה של "האחרים" כנגד לדתיים, ואם כאלה יש אצלנו, אז מי צריך אויבים.

גם אנחנו בשכונה, דבש לא ליקקנו. קבלנו אל חיקנו ראש עיר, חדש. נאמר את האמת, היו לנו "ראשים", אך עם כאלה לא התנסינו. קשה לנו ללעוס, נשאר לנו רק לבלוע. כמה "בלאגן היה אפשר למנוע. ברית ערים תאומות כתשלום למשלחות, מילת המפתח לטיולים למקורבים, על חשבון התקציב הרעוע, ועד לאיזונו, יש למנוע. מנכ"ל ידיד הוחלף, מנכ"ל מטאטא חדש מנקה, נאחל לו הצלחה, רוצים טבריה חדשה.

תקציב העירייה נפגע. אך מהו ערך הכסף כשהוא לא מכיסך. מכתבים קשים אל ראש עירנו, נשלחו, אז מי צריך מד מים לשיפור המאזן. תחלופה ומינוי מקצוענים, הם סימן לבאות, נשארו רק חודשיים, ליום הבחירות. אז פה העלמת עין, וכאן העדפה - המחיר הוא על חשבון העירייה. חקירות הן, פרי המצאה ללא שום ראייה. מילים ריקות מתוכן, כובשות את לב הטברייני. עוד הרבה פרשיות, הפכו לשם דבר ממטולה ועד לאילת. "מונטה קרלו" היא בגדר "חלום", התקווה חלפה ונגוזה מאותו "חזון". יש עוד פרשיות, קצר הוא הדף. הכיוון הוא ברור וברורים מניעיו של האיש בעל ליטרת הבשר... נקווה שבשבילנו זו השנה שפתח, תהיה שנת שינוי ומפנה לאותה מטרה, שמזמן לא מומשה, הגיע הזמן להגשימה. נשארה לנו התקווה, שיבוא אותו ראש, שחרש וזרע, לקראת שנה חדשה, שתביא עמה שינוי וגם ידע, בחינוך ובספורט, בחברה וברווחה, בתעסוקה וקצת תרבות עבור הנשמה, והיי טק היא משימה. ואל לנו לשכוח את כבישנו ומדרכותינו, ושכונותינו, שנדחקו לסוף השיירה. ועכשיו יש לשנות דפוסים קיימים, נתחיל מלמטה, ונעלה עד למעלה, טובתה של טבריה לנגד עינינו הפקוחות, הפעם.

שתהיה לכולנו שנה נהדרת, במיוחד לעתיד ילדינו כי זהו צו השעה. שנה של שלום ובטחון, הרבה הרבה הצלחות. העיקר, יחס של כבוד לכל איש ודעתו. אאחל לנו הטבריינים, בהצלחה לכל המועמדים, והטוב בניהם, יישב גם יישב על כיסא ראש העיר.

שלכם, שמוליק חרמש חבר מועצת העיר טבריה, שנה טובה, מבורכת ומתחדשת, לכל הטבריינים באשר הם כמו גם לכל חיילי צ.ה.ל וכוחות הביטחון.  

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
מגדולי פסלי הארץ חי כאן בטבריה בצניעות בינינו הפסל שמואל בו עמי – אגדה והיסטוריה מהלכת
לעיתים מסתובבים בינינו אנשים גדולים, שסוחבים אחריהם היסטוריה שלמה, תרבות והישגים שאמורים לנפח לנו את הגאווה הטבריינית מקצה על קצה, אבל אנחנו לא יודעים עליהם מספיק, לא רואים את הפלא שמתרחש תחת ידינו ובינינו, את האוצרות הטמונים במקום שאינו מכבד אותם מספיק, במקום להיות מוצגים בגלריית אומנות מרהיבה בטבריה. איזה פספוס, זו הייתה הרגשתי, כשביקרתי במקום בו אצורים אוצרות הפסלים והתמונות המדברות היסטוריה שלמה, בביתו של הפסל הטברייני שמואל בן עמי. לכתבה המלאה והסרטון שמלווה איתה, בגיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון..
לא לוקחים סיכון – מתכוננים למחסור באספקת המים במקרה חירום
מעיינות ישועה גם בחירום - כנס בטחון מים באגודת המים של עמק הירדן בכנס בטחון מים שקיימה אגודת המים בעמק הירדן ביום חמישי האחרון, הוצגו האיומים השונים והתרחישים האפשריים העלולים להוביל לפגיעה באספקת המים לתושבים והוצגו פתרונות ומתקנים מתקדמים להתמודדות במצבי חירום. עוד נדונה בכנס הסכנה הסניטרית האפשרית בשל תמותה גבוהה של מאות אלפי בעלי חיים, עקב חוסר במים. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
תקפו שוטרים ושוחררו ממעצר לאחר שעות ספורות
באופן נדיר לעבירת תקיפת שוטרים, השופטת ברלינר-לוי קיבלה את בקשתו של עורך הדין ד"ר ניסן שריפי והאריכה את מעצר החשודים למשך שעות בלבד. ארבעה בני משפחה אחת במושב הזורעים ליד טבריה הובאו ביום שישי האחרון להארכת מעצרם בשל תקיפת שוטרים אשר באו להגן על חברת המים "מי ג'"ת" של המועצה האזורית גליל-תחתון בעת ביצוע עבודות בנחלה של המשפחה במושב ביום חמישי בערב. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
מבצע ניקיון 'שביל סובב כינרת' לפסח
רשות הכינרת ברכו את ההנהלה, המורים, המדריכים הצעירים והתלמידים המקסימים מבית ספר האזורי "מול גלעד" מקיבוץ אשדוד יעקב, 400 תלמידים מכיתות א' עד ח', תושבי רכס הפוריות וקיבוצי עמק הירדן על פרויקט הניקיון השנתי לקראת חג הפסח. התלמידים הגיעו מלווים בצוות מורים ומדריכים, קבלו כפפות ושקיות זבל גדולות של רשות הכינרת, וניקו את השביל מאשפה רבה שהצטברה. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
מניתוח פשוט בשקדים אבירם דן ז"ל בן 44 מצא את מותו
מקרה מזעזע בו נכנס בחור בן 44 אבירם דן לניתוח שקדים בגרון, ניתוח הנחשב לניתוח קל שבקלים ונעשה מידיי יום ביומו בעשרות פעמים בשבוע וכאן בבית החולים פוריה אבירם מוצא את מותו. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
שבת, 20 אפריל2019
Wאבגדהוש
1431010203040506
1507080910111213
1614151617181920
1721222324252627
1828293001020304
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.