הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 

כוכב  הצפון | גיליון 2353 |  7.9.18

מאת: רפאל טרבלסי

 

בשנים האחרונות התרגלנו לקבל שירותים בינוניים. הצבנו את המטרה נמוך מידיי ולא גבוהה יותר. אני בחרתי ובוחר להתמקד בנושא הקרוב לליבי, בעל החשיבות הגדולה ביותר לכל אמא והוא החינוך.

יש לנו אנשי חינוך מצוינים בטבריה אשר מצליחים למרות הכל ובגלל הכל לעשות את הבלתי אפשרי וכמעט ללא הרשות. למה אני מתכוון, בעיר מתוקנת, אנשי החינוך צריכים להתעסק בחינוך, בנתינת כלים וצורת חשיבה אשר תפתח את התלמיד ותיתן לו כלים ויכולת להצליח בעולם הגדול. צריכים להתעסק בחשיבה מחוץ לקופא באיך לטפס יותר ויותר גבוה בסולם.

לצערי הרב בטבריה, אנשי החינוך צריכים להתעסק גם בברז הדולף, בהסעות, בבטיחות המבנה ובכל דבר ואילו החינוך נותר למה שנותר מהזמן. בכל עירייה מתוקנת יש ממונה על מערכת החינוך עם צוות מקצועי וחלוקת תפקידים ברורה, אשר מתמנים ע"י קישוריהם ולא ע"י קשריהם הפוליטיים.

אם אני מגיע לבית ספר ואומרים לי "המזגן בכיתה לא עובד" - נכשלנו. אם אני מגיע לגן ואומרים לי "אין מתקני משחקים בחצר" - נכשלנו. אם אני מגיע לתיכון ואומרים לי שאין רשת אלחוטית - נכשלנו.

אהיה חד, ואניח את האצבע המאשימה היחידה שיש לי לכיוון הרשות ולממונים שזה בדיוק תפקידם. זה לא תפקידם של אנשי החינוך לעסוק בנושאים אלו. אם הממונה על החינוך, דרור ללוש, מוצא זמן לטוס לחו"ל בשיא ההערכות לשנת לימודים החדשה, ואין בר סמכא לקבלת החלטות, סימן שזה מראה עד כמה "חשוב" לאיש החינוך והתפקיד אשר הוא נושא על כתפיו. מבלי להתגאות, אני רפאל טרבלסי כחבר מועצה לא יצאתי לחופשה בקיץ כבר חמש שנים! תשאלו למה? הרי אני לא ממונה על החינוך. אך מה לעשות שהפתגם אומר "במקום שאין איש אהיה איש".

חמש שנים שאני כל חופש עובר בין מוסדות החינוך, נפגש עם הצוותים המקצועיים ומנסה לסייע בכל כוחי, למרות שאיני אחראי על החינוך בטבריה. את הכל אני עושה בהתנדבות מלאה.

הדבר שהכי מצחיק או ליתר דיוק מעציב אותי לראות את קמפיין החינוך הפוליטי אשר משולם ע"י משלם המיסים ובו מנסים להציג מצג שווא ולשנות אווירה כאילו החינוך פורח ומשגשג בזכות הממונים על החינוך בעירייה. עפרונות, סרגלים ומה לא? אבל בתכלס המטרה אצלהם סומנה מראש נורא נמוך.

החינוך בטבריה מצליח לטפס בעיקר בזכות עבודת הקודש של אנשי החינוך, בעיקר בזכות התיקצוב והתוכניות של שר החינוך נפתלי בנט, בזכות התרומה של אדליס שנותנת את האפשרות להשקיע בתלמידים יותר שעות למידה. זוהי האמת הפשוטה, ללא צורך בקמפיין פרסום, ללא צורך בזריעת חול בעיני התושבים, ללא שימוש בחינוך לצרכים פוליטיים יש חובה לשים את החינוך בראש סדר העדיפויות. כל ילד בעיני אימו הוא העולם כולו בהתגלמותו. האם אנחנו הפוליטיקאים העוסקים בכתב הירושה לאותם אימהות וילדים עושים מלאכתנו נאמנה? אני עושה! והממונים על החינוך? שיחליטו האימהות.

דבר אחד למדתי בפוליטיקה טוב, ברגע שאתה מצליח בעשייה עליה אתה ממונה, אין לך שום צורך בפרסום ובקמפיינים כי העשייה עושה את שלה.

 אינטרסים אישיים

אין לי ספק, שמערכת הבחירות העומדות בפתח היא אחת המערכות בחירות הכי "מוזרות" שאני מכיר. פלוס מתחבר למינוס, שחור חובר ללבן וכל יום יש משהו חדש בטבריה. כל פעם אני שואל את עצמי "במה המהלך שעשה וסגר איקס עוזר ומקדם את טבריה ותושביה?" התשובה ברורה: כלום.

בשבועיים האחרונים פונים אליי ספקים בכדי שהמפלגה תשתמש בשירותיהם, בגדול אני אמור להעביר את שם הספק למפלגה וחברה חיצונית אשר מנהלת את הבחירות ברמה הפרטנית מול הספקים, יוצרת קשר, סוגרת ומשלמת.

נדהמתי לקבל בימים האחרונים ע"י אותו ספק באופן ישיר ובאופן עקיף איומים שבמידה והמפלגה לא תיתן לו עבודה, הוא יפגע בי ברמה הפוליטית והציבורית. האמת, שקלתי לפנות למשטרה, אך המפלגה לא אישרה לי נכון לעכשיו. פשוט בושה. איום גרידא שאין למעשה כל פרשנות אחרת. אך אם אתחיל לחשוש מכל זב חותם ותאב בצע עדיף שאעזוב את תפקידי הציבורי.

תושבי טבריה היקרים, אני סומך ומאמין שיש בכם דעת והשכל הישר לדעת להבחין ולסנן את "המידע" שנמכר לכם השקם והערב בל מדיה אפשרית. מעשיי פרושים על פני החמש שנים האחרונות החל מפועלי למען החינוך ועד לקרב האחרון על היות הרב שלמה דידי שליט"א רבה של העיר טבריה. (לצערי לא צלחתי אך את ידי לא הרמתי). לא סיסמאות והבטחות בחירות הם סגנוני. יש מי שחושב ומחשיב את הטבריינים לטיפשים או לכל היותר ללא חכמים, אני לא חושב כך. לכן, זה המקום בו קיימת חובה לגלות אחריות, שכל ישר והגיון בריא כמו גם דרך ארץ ואל תחששו להילחם על האמת שלכם כי זה מה שתורישו לדורות הבאים אחריכם. אנחנו כותבים במו ידנו את צו הירושה לדורות הבאים איש איש במקומו הוא ובעבודתו ותהא אשר תהא. החלטה נכונה מביאה לעתיד טוב, החלטה גרועה כמוה כרכישה גרועה למוצר פגום. זה בידיים שלכם.

אסיים בברכת שנה טובה, מי ייתן ורק שמחה תיכון בקרבכם. שתהא שנה מוצלחת תוך בריאות איתנה עם עשייה ללא דיבורים והכי חשוב להינות בחג עם המשפחה והחברים באחדות.

שהקב"ה ישמור את חיילנו העומדים על משמר ארצנו גם בזמן שאנו חוגגים את ארוחת חג בבתים ויחזיר את חיילנו אורון שאול והדר גולדין עם שאר הנעדרים למשפחתם ולארצם.

שבת שלום ושנה מתוקה. חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי, הבית היהודי בטבריה - אומרים ועושים.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
השבוע שהיה - רצף אירועים חדשותיים בטבריה
יום ראשון: תאונת דרכים באזור טבריה עילית – לקראת השעה 15:15 התקבלה קריאה במוקדי ההצלה על שלושה פצועים בתאונת דרכים שאירעה בסמוך לכיכר שלפני צומת פוריה, כמו כן שלושת הפצועים נפצעו בצורה קלה ופונו על ידי אמבולנס מריזן לבית החולים פוריה לקבלת המשך טיפול. קרא עוד...
ראיון בלעדי עם חבר מועצת העיר טבריה דוד אוחנה
ספרדי ראשון בהיסטוריה הממקם עצמו ברשימת 'דגל התורה' לכנסת ה-21 כאשר במקום ריאלי והוא קרוב מתמיד לכהן כחבר הכנסת מטעמה של הסיעה. חבר מועצת העיר דוד אוחנה קרוב יותר מתמיד לכהן כחבר כנסת מטעם מפלגת 'יהדות התורה' המחוברת משתי הסיעות 'אגודת ישראל' ו- 'דגל התורה'. כתבנו אומר שמש יצא לפגוש לראיון את אוחנה בכדי להבין האם העיר טבריה תזכה בכל זאת, לנציגות בכנסת ה-21 והכיצד זה מפלגה אשכנזית מכניסה ספרדי לרשימה שלה לראשונה בהיסטוריה.קרא עוד...
מוטי אוחנה טברייני שנשאר טברייני בטור אישי
כשאני נפגש עם אנשים ששואלים אותי מאיפה אתה? אני עונה תמיד את התשובה הבאה: אני גר בירושלים, אבל במקור אני מטבריה. טברייני זה משהו שמלווה אותך לכל החיים ובשל כך אני רוצה לומר כמה דברים על טבריה. קרא עוד...
יום אלון 2019 "יום פורה, מעניין ומעורר מחשבה במטרה ללמוד על מנהיגות ראויה"
אירוע האזכרה השנתי ליגאל אלון התקיים בשבוע שעבר בקיבוץ גינוסר בנוכחות 500 חניכי מכינות קדם צבאיות ותלמידי תיכון, נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות, ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין, פרופ' שלמה אבינרי ויוסי קוצ'יק, יו"ר הועד המנהל של בית אלון. "אני רואה לפניי קהל צעיר מגוון ומרגש", אמרה הנשיאה חיות, "ואני מקווה שכל אחת ואחד מכם ימצא את הדרך שלו להטות שכם ולהיות מעורב בעשייה ערכית למען הכלל, ובכך לתרום לקידום ולטיפוח החברה הישראלית".. קרא עוד..
בלעדי בכוכב הצפון יוסי אלימלך, הפעיל הפוליטי המרכזי של ראש העיר – אין איום או הסתה כנגד ראש העיר, טעיתי, אוציא הודעה מתקנת
רון קובי נרצח, ישראל כואבת ובוכה. הרוצח: אייטולה – אלו המילים שהופיעו בצדה של תמונת ראש העיר במודעה שהופצה ברשתות החברתיות. ביום שלישי בשבוע שעבר הוגשה תלונה במשטרת ישראל המבקשת ממנה לחקור מי האחראי ליצירה וההפצה של תוכן ההסתה הנוראי הזה, שיש להוקיע אותו לכל הדעות. הטענה בתלונה הייתה כי יש לברר האם מדובר במעשה אלימות של מתנגדי ראש העיר או בניסיון לצייר את ראש העיר בכוונת תחילה כקדוש מעונה ולעורר בעצם בכך פרובוקציה. קרא עוד...
גזבר עיריית טבריה לירן סלמון סיים עבודתו בטבריה לטובת יוקנעם
גזבר עיריית טבריה, לירן סלמון, סיים את עבודתו בעיריית טבריה לטובת עיריית יוקנעם. לירן סלמון, אחד הגזברים היותר טובים ומוערכים שידעה העיר טבריה נוטש את הספינה הטובעת בטבריה ומסיים את תפקידו כגזבר העירייה לאחר תקופה של כשנתיים בתפקידו. קרא עוד...
שחייני עמק הירדן שוב קוצרים הצלחות
הפועל בית איל עמק הירדן יצאה עם קבוצת שחייה קטנה אך ענקית מ"הפריפריה" לאליפות הארץ לגילאים (10-14) חורף 2019 לבריכות קצרות. יצאנו לווינגייט עם יחידת עלית איכותית ומאוזנת יפה - שלוש שחייניות ושלושה שחיינים. קרא עוד...
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
שבת, 23 פברואר2019
Wאבגדהוש
527282930310102
603040506070809
710111213141516
817181920212223
924252627280102
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.