הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 

כוכב  הצפון | גיליון 2353 |  7.9.18

מאת: רפאל טרבלסי

 

בשנים האחרונות התרגלנו לקבל שירותים בינוניים. הצבנו את המטרה נמוך מידיי ולא גבוהה יותר. אני בחרתי ובוחר להתמקד בנושא הקרוב לליבי, בעל החשיבות הגדולה ביותר לכל אמא והוא החינוך.

יש לנו אנשי חינוך מצוינים בטבריה אשר מצליחים למרות הכל ובגלל הכל לעשות את הבלתי אפשרי וכמעט ללא הרשות. למה אני מתכוון, בעיר מתוקנת, אנשי החינוך צריכים להתעסק בחינוך, בנתינת כלים וצורת חשיבה אשר תפתח את התלמיד ותיתן לו כלים ויכולת להצליח בעולם הגדול. צריכים להתעסק בחשיבה מחוץ לקופא באיך לטפס יותר ויותר גבוה בסולם.

לצערי הרב בטבריה, אנשי החינוך צריכים להתעסק גם בברז הדולף, בהסעות, בבטיחות המבנה ובכל דבר ואילו החינוך נותר למה שנותר מהזמן. בכל עירייה מתוקנת יש ממונה על מערכת החינוך עם צוות מקצועי וחלוקת תפקידים ברורה, אשר מתמנים ע"י קישוריהם ולא ע"י קשריהם הפוליטיים.

אם אני מגיע לבית ספר ואומרים לי "המזגן בכיתה לא עובד" - נכשלנו. אם אני מגיע לגן ואומרים לי "אין מתקני משחקים בחצר" - נכשלנו. אם אני מגיע לתיכון ואומרים לי שאין רשת אלחוטית - נכשלנו.

אהיה חד, ואניח את האצבע המאשימה היחידה שיש לי לכיוון הרשות ולממונים שזה בדיוק תפקידם. זה לא תפקידם של אנשי החינוך לעסוק בנושאים אלו. אם הממונה על החינוך, דרור ללוש, מוצא זמן לטוס לחו"ל בשיא ההערכות לשנת לימודים החדשה, ואין בר סמכא לקבלת החלטות, סימן שזה מראה עד כמה "חשוב" לאיש החינוך והתפקיד אשר הוא נושא על כתפיו. מבלי להתגאות, אני רפאל טרבלסי כחבר מועצה לא יצאתי לחופשה בקיץ כבר חמש שנים! תשאלו למה? הרי אני לא ממונה על החינוך. אך מה לעשות שהפתגם אומר "במקום שאין איש אהיה איש".

חמש שנים שאני כל חופש עובר בין מוסדות החינוך, נפגש עם הצוותים המקצועיים ומנסה לסייע בכל כוחי, למרות שאיני אחראי על החינוך בטבריה. את הכל אני עושה בהתנדבות מלאה.

הדבר שהכי מצחיק או ליתר דיוק מעציב אותי לראות את קמפיין החינוך הפוליטי אשר משולם ע"י משלם המיסים ובו מנסים להציג מצג שווא ולשנות אווירה כאילו החינוך פורח ומשגשג בזכות הממונים על החינוך בעירייה. עפרונות, סרגלים ומה לא? אבל בתכלס המטרה אצלהם סומנה מראש נורא נמוך.

החינוך בטבריה מצליח לטפס בעיקר בזכות עבודת הקודש של אנשי החינוך, בעיקר בזכות התיקצוב והתוכניות של שר החינוך נפתלי בנט, בזכות התרומה של אדליס שנותנת את האפשרות להשקיע בתלמידים יותר שעות למידה. זוהי האמת הפשוטה, ללא צורך בקמפיין פרסום, ללא צורך בזריעת חול בעיני התושבים, ללא שימוש בחינוך לצרכים פוליטיים יש חובה לשים את החינוך בראש סדר העדיפויות. כל ילד בעיני אימו הוא העולם כולו בהתגלמותו. האם אנחנו הפוליטיקאים העוסקים בכתב הירושה לאותם אימהות וילדים עושים מלאכתנו נאמנה? אני עושה! והממונים על החינוך? שיחליטו האימהות.

דבר אחד למדתי בפוליטיקה טוב, ברגע שאתה מצליח בעשייה עליה אתה ממונה, אין לך שום צורך בפרסום ובקמפיינים כי העשייה עושה את שלה.

 אינטרסים אישיים

אין לי ספק, שמערכת הבחירות העומדות בפתח היא אחת המערכות בחירות הכי "מוזרות" שאני מכיר. פלוס מתחבר למינוס, שחור חובר ללבן וכל יום יש משהו חדש בטבריה. כל פעם אני שואל את עצמי "במה המהלך שעשה וסגר איקס עוזר ומקדם את טבריה ותושביה?" התשובה ברורה: כלום.

בשבועיים האחרונים פונים אליי ספקים בכדי שהמפלגה תשתמש בשירותיהם, בגדול אני אמור להעביר את שם הספק למפלגה וחברה חיצונית אשר מנהלת את הבחירות ברמה הפרטנית מול הספקים, יוצרת קשר, סוגרת ומשלמת.

נדהמתי לקבל בימים האחרונים ע"י אותו ספק באופן ישיר ובאופן עקיף איומים שבמידה והמפלגה לא תיתן לו עבודה, הוא יפגע בי ברמה הפוליטית והציבורית. האמת, שקלתי לפנות למשטרה, אך המפלגה לא אישרה לי נכון לעכשיו. פשוט בושה. איום גרידא שאין למעשה כל פרשנות אחרת. אך אם אתחיל לחשוש מכל זב חותם ותאב בצע עדיף שאעזוב את תפקידי הציבורי.

תושבי טבריה היקרים, אני סומך ומאמין שיש בכם דעת והשכל הישר לדעת להבחין ולסנן את "המידע" שנמכר לכם השקם והערב בל מדיה אפשרית. מעשיי פרושים על פני החמש שנים האחרונות החל מפועלי למען החינוך ועד לקרב האחרון על היות הרב שלמה דידי שליט"א רבה של העיר טבריה. (לצערי לא צלחתי אך את ידי לא הרמתי). לא סיסמאות והבטחות בחירות הם סגנוני. יש מי שחושב ומחשיב את הטבריינים לטיפשים או לכל היותר ללא חכמים, אני לא חושב כך. לכן, זה המקום בו קיימת חובה לגלות אחריות, שכל ישר והגיון בריא כמו גם דרך ארץ ואל תחששו להילחם על האמת שלכם כי זה מה שתורישו לדורות הבאים אחריכם. אנחנו כותבים במו ידנו את צו הירושה לדורות הבאים איש איש במקומו הוא ובעבודתו ותהא אשר תהא. החלטה נכונה מביאה לעתיד טוב, החלטה גרועה כמוה כרכישה גרועה למוצר פגום. זה בידיים שלכם.

אסיים בברכת שנה טובה, מי ייתן ורק שמחה תיכון בקרבכם. שתהא שנה מוצלחת תוך בריאות איתנה עם עשייה ללא דיבורים והכי חשוב להינות בחג עם המשפחה והחברים באחדות.

שהקב"ה ישמור את חיילנו העומדים על משמר ארצנו גם בזמן שאנו חוגגים את ארוחת חג בבתים ויחזיר את חיילנו אורון שאול והדר גולדין עם שאר הנעדרים למשפחתם ולארצם.

שבת שלום ושנה מתוקה. חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי, הבית היהודי בטבריה - אומרים ועושים.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
השתלמות למתנדבי "איחוד הצלה"
כ-50 מתנדבי "איחוד הצלה" הגיעו ביום שלישי, 2.7.19 ליום השתלמות אזורי במלר"ד (מיון) המרכז הרפואי פדה-פוריה. משה בן סימון, האח האחראי במלר"ד (מחלקה לרפואה דחופה), ציין כי זו שנה שלישית שצוות המלר"ד מארגן ימי הדרכה והכשרה שכוללים לצד ההרצאות, סימולציות ותרגולים מעשיים במיון הממוגן.
איך עושים כיף לילדים מבלי לנסוע רחוק
מאת: חיים חליוה כולנו שוברים את הראש לאן לקחת את הילדים בחופש הגדול. רבים מחפשים בכל קצוות הארץ אבל הם רק לא מסתכלים ממש מתחת לפנס ואל מול העיניים שלהם. אז זה כך, ממש בטיילת אלון בטבריה יש מתקני שעשועים לילדים עם המון פעילויות מדהימות. אטרקציות מדהימות ופעילות מגוונת והל על מנת לתת לילדים מעט פעילות, הנאה, הוצאת מרץ, כיופים שעות איכות עם ההורים. אז אם אתם הורים לילדים מחכים לכם בטיילת אלון בטבריה "מתקני שעשועים" הפתעות והנאות מובטחות. להמשך קריאה.
שיטה לזיהוי הרכב האבנים בכליות בהתבסס על בדיקת שתן תתרום בעתיד אף לזיהוי מוקדם
מחקר חדש הוביל לגילוי שיטה חדשה אשר פותחה ע"י פרופ' יוסף רייחלין וד"ר רפאל מינס מהמחלקה לפיזיקה באוניברסיטת אריאל, מאפשרת לזהות את ההרכב של האבנים בכליות בהתבסס על בדיקת שתן. להמשך כתבה.
הכדור עגול והמשחק לא נגמר
מאת: חיים חליוה אילן סידא, שחקן עבר של הפועל טבריה, עדיין פעיל בתחום הכדורגל והוא שחקן פעיל מאוד בקבוצת "בזק" בליגה לשכונות ובליגה למקומות עבודה בעפולה. למרות גילו היחסית מופלג, מפגין עדיין אילן את יכולותיו וכישוריו הן מהבחינה של הכושר הגופני המעולה שלו והן כישורי הכדורגל שלו. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
שבת, 20 יולי2019
Wאבגדהוש
2730010203040506
2807080910111213
2914151617181920
3021222324252627
3128293031010203
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.