הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>רפאל טרבלסי - חבר מועצת העיר טבריה>
רפאל טרבלסי: לשאוף לחינוך טוב יותר

כוכב  הצפון | גיליון 2353 |  7.9.18

מאת: רפאל טרבלסי

 

בשנים האחרונות התרגלנו לקבל שירותים בינוניים. הצבנו את המטרה נמוך מידיי ולא גבוהה יותר. אני בחרתי ובוחר להתמקד בנושא הקרוב לליבי, בעל החשיבות הגדולה ביותר לכל אמא והוא החינוך.

יש לנו אנשי חינוך מצוינים בטבריה אשר מצליחים למרות הכל ובגלל הכל לעשות את הבלתי אפשרי וכמעט ללא הרשות. למה אני מתכוון, בעיר מתוקנת, אנשי החינוך צריכים להתעסק בחינוך, בנתינת כלים וצורת חשיבה אשר תפתח את התלמיד ותיתן לו כלים ויכולת להצליח בעולם הגדול. צריכים להתעסק בחשיבה מחוץ לקופא באיך לטפס יותר ויותר גבוה בסולם.

לצערי הרב בטבריה, אנשי החינוך צריכים להתעסק גם בברז הדולף, בהסעות, בבטיחות המבנה ובכל דבר ואילו החינוך נותר למה שנותר מהזמן. בכל עירייה מתוקנת יש ממונה על מערכת החינוך עם צוות מקצועי וחלוקת תפקידים ברורה, אשר מתמנים ע"י קישוריהם ולא ע"י קשריהם הפוליטיים.

אם אני מגיע לבית ספר ואומרים לי "המזגן בכיתה לא עובד" - נכשלנו. אם אני מגיע לגן ואומרים לי "אין מתקני משחקים בחצר" - נכשלנו. אם אני מגיע לתיכון ואומרים לי שאין רשת אלחוטית - נכשלנו.

אהיה חד, ואניח את האצבע המאשימה היחידה שיש לי לכיוון הרשות ולממונים שזה בדיוק תפקידם. זה לא תפקידם של אנשי החינוך לעסוק בנושאים אלו. אם הממונה על החינוך, דרור ללוש, מוצא זמן לטוס לחו"ל בשיא ההערכות לשנת לימודים החדשה, ואין בר סמכא לקבלת החלטות, סימן שזה מראה עד כמה "חשוב" לאיש החינוך והתפקיד אשר הוא נושא על כתפיו. מבלי להתגאות, אני רפאל טרבלסי כחבר מועצה לא יצאתי לחופשה בקיץ כבר חמש שנים! תשאלו למה? הרי אני לא ממונה על החינוך. אך מה לעשות שהפתגם אומר "במקום שאין איש אהיה איש".

חמש שנים שאני כל חופש עובר בין מוסדות החינוך, נפגש עם הצוותים המקצועיים ומנסה לסייע בכל כוחי, למרות שאיני אחראי על החינוך בטבריה. את הכל אני עושה בהתנדבות מלאה.

הדבר שהכי מצחיק או ליתר דיוק מעציב אותי לראות את קמפיין החינוך הפוליטי אשר משולם ע"י משלם המיסים ובו מנסים להציג מצג שווא ולשנות אווירה כאילו החינוך פורח ומשגשג בזכות הממונים על החינוך בעירייה. עפרונות, סרגלים ומה לא? אבל בתכלס המטרה אצלהם סומנה מראש נורא נמוך.

החינוך בטבריה מצליח לטפס בעיקר בזכות עבודת הקודש של אנשי החינוך, בעיקר בזכות התיקצוב והתוכניות של שר החינוך נפתלי בנט, בזכות התרומה של אדליס שנותנת את האפשרות להשקיע בתלמידים יותר שעות למידה. זוהי האמת הפשוטה, ללא צורך בקמפיין פרסום, ללא צורך בזריעת חול בעיני התושבים, ללא שימוש בחינוך לצרכים פוליטיים יש חובה לשים את החינוך בראש סדר העדיפויות. כל ילד בעיני אימו הוא העולם כולו בהתגלמותו. האם אנחנו הפוליטיקאים העוסקים בכתב הירושה לאותם אימהות וילדים עושים מלאכתנו נאמנה? אני עושה! והממונים על החינוך? שיחליטו האימהות.

דבר אחד למדתי בפוליטיקה טוב, ברגע שאתה מצליח בעשייה עליה אתה ממונה, אין לך שום צורך בפרסום ובקמפיינים כי העשייה עושה את שלה.

 אינטרסים אישיים

אין לי ספק, שמערכת הבחירות העומדות בפתח היא אחת המערכות בחירות הכי "מוזרות" שאני מכיר. פלוס מתחבר למינוס, שחור חובר ללבן וכל יום יש משהו חדש בטבריה. כל פעם אני שואל את עצמי "במה המהלך שעשה וסגר איקס עוזר ומקדם את טבריה ותושביה?" התשובה ברורה: כלום.

בשבועיים האחרונים פונים אליי ספקים בכדי שהמפלגה תשתמש בשירותיהם, בגדול אני אמור להעביר את שם הספק למפלגה וחברה חיצונית אשר מנהלת את הבחירות ברמה הפרטנית מול הספקים, יוצרת קשר, סוגרת ומשלמת.

נדהמתי לקבל בימים האחרונים ע"י אותו ספק באופן ישיר ובאופן עקיף איומים שבמידה והמפלגה לא תיתן לו עבודה, הוא יפגע בי ברמה הפוליטית והציבורית. האמת, שקלתי לפנות למשטרה, אך המפלגה לא אישרה לי נכון לעכשיו. פשוט בושה. איום גרידא שאין למעשה כל פרשנות אחרת. אך אם אתחיל לחשוש מכל זב חותם ותאב בצע עדיף שאעזוב את תפקידי הציבורי.

תושבי טבריה היקרים, אני סומך ומאמין שיש בכם דעת והשכל הישר לדעת להבחין ולסנן את "המידע" שנמכר לכם השקם והערב בל מדיה אפשרית. מעשיי פרושים על פני החמש שנים האחרונות החל מפועלי למען החינוך ועד לקרב האחרון על היות הרב שלמה דידי שליט"א רבה של העיר טבריה. (לצערי לא צלחתי אך את ידי לא הרמתי). לא סיסמאות והבטחות בחירות הם סגנוני. יש מי שחושב ומחשיב את הטבריינים לטיפשים או לכל היותר ללא חכמים, אני לא חושב כך. לכן, זה המקום בו קיימת חובה לגלות אחריות, שכל ישר והגיון בריא כמו גם דרך ארץ ואל תחששו להילחם על האמת שלכם כי זה מה שתורישו לדורות הבאים אחריכם. אנחנו כותבים במו ידנו את צו הירושה לדורות הבאים איש איש במקומו הוא ובעבודתו ותהא אשר תהא. החלטה נכונה מביאה לעתיד טוב, החלטה גרועה כמוה כרכישה גרועה למוצר פגום. זה בידיים שלכם.

אסיים בברכת שנה טובה, מי ייתן ורק שמחה תיכון בקרבכם. שתהא שנה מוצלחת תוך בריאות איתנה עם עשייה ללא דיבורים והכי חשוב להינות בחג עם המשפחה והחברים באחדות.

שהקב"ה ישמור את חיילנו העומדים על משמר ארצנו גם בזמן שאנו חוגגים את ארוחת חג בבתים ויחזיר את חיילנו אורון שאול והדר גולדין עם שאר הנעדרים למשפחתם ולארצם.

שבת שלום ושנה מתוקה. חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי, הבית היהודי בטבריה - אומרים ועושים.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
כוכב הצפון, 16.11.18, לא עוד רצח נשים
נעמת מרחב כנרת ביחד עם נשים נוספות בניהם מירי לוי פעילה ציבורית ציינו את יום המאבק למניעת אלימות ורצח נשים. למפגש הגיעו נשים רבות שלקחו חלק באירוע ואף האזינו בקשב רב להרצאה מרתקת מפיו של ניר אלימלך, אח של ענת אלימלך ז"ל, דוגמנית שחקנית שנרצחה. האירוע היה בסימן של "לא עוד רצח נשים".
כוכב הצפון, 16.11.18, פרשת ילדי תימן: מבצע ארצי לאיסוף דגימות DNA מבני המשפחות
ח"כ נורית קורן, היושבת בראש הועדה לחקר פרשת חטופי תימן, המזרח והבלקן הודיעה על יום מרוכז לאיסוף בדיקות DNA: "אנו פותחים במבצע ארצי וממשיכים בכל הכוח לאסוף דגימות. עד כה נאספו כ- 1500 דגימות ו- 4 ילדים מאומצים זכו להתאחד עם בני משפחותיהם הביולוגיים באמצעות הדגימות. חשוב לבוא להיבדק על-מנת שנוכל להפוך כל אבן ולהגיע לחקר האמת". היום המרוכז יערך ביום רביעי, 18.11, במרכז מורשת יהדות תימן וקהילות ישראל ברחובות. הוא מיועד לבני משפחה – הורים, אחים ואחיות.
כוכב הצפון, 16.11.18, נעים להכיר: שבוע פתוח במרכז צעירים טבריה
המשרד לפיתוח הפריפריה בנגב ובגליל יקיים בשבוע הבא (18-22.11) שבוע פתוח בכל מרכזי הצעירים בפריפריה הגיאוגרפית. המטרה, מסבירים במרכז הצעירים של טבריה, היא לאפשר לצעירי העיר להכיר את המרכז, את האפשרויות והכלים שהוא מציע. במהלך השבוע (וגם בשגרה) יהיה ניתן לקבל ייעוץ והכוונה בשלל תחומים - הכוונה לחיילים משוחררים, קריירה ועוד, וגם יהיו הרצאות וסדנאות חינמיות, כדוגמת סחר בשוק ההון.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום ראשון, 18 נובמבר2018
Wאבגדהוש
4428293031010203
4504050607080910
4611121314151617
4718192021222324
4825262728293001
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.