הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 

כוכב  הצפון | גיליון 2353 |  7.9.18

 

מאת: מיכאל לרר

חודש פורה ועשיר באירועים עבר על טבריה. פרישות, חיבורים, חשיפות והכרזות למיניהן יצרו תמונה שמעטים חשבו עליה. המפה הפוליטית בעיר לא ברורה יותר מאי פעם. אבל שעת השין קרבה ומתקתקת.

לפני 9 חודשים בדיוק, בטורי הראשון, ביקשתי לעשות חשבון נפש ולהבין כיצד טבריה הגיע למצבה העגום. מאז היו כאלה שניסו לשכנע אותי אחרת, אפילו הוציא שלטים שמתארים טבריה מקסימה עם עתיד נוצץ. מאז חברתי לאנשים שגרמו לי להבין שזה אפשרי, אבל גם הצליחו לנפץ לי את האשליה.

היו אלה 9 חודשים נורא עמוסים ובעיקר מלמדים. למדתי על העיר שבה גדלתי דברים שלא חלמתי. למדתי מה צריך לעשות ואיך לעשות. מה אפשר לעשות ואי אפשר. מאיפה צריך להתחיל ומי מונע מדברים לקרות. היום יותר מתמיד אני מרשה לעצמי לומר - טבריה יכולה להשתנות אבל זה לא יהיה קל.

זה תלוי בכל כך הרבה גורמים אבל בראש ובראשונה בהנהגה נכונה. טבריה צריכה הנהגה שלא מפחדת מהצל של עצמה. הנהגה שיודעת לרתום אנשים לדרך. הנהגה שיודעת לפרגן ולתמוך אך גם לדרוש. הנהגה נטולת אגו ומלא אמביציה.

טבריה חייבת לשנות כיוון ולחשב מסלול מחדש. אסור לנו, הטבריינים, ליפול שוב לשקרים ולהנפצות. חייבים לבחור אנשים ראויים באמת. צר לי לומר שיש מעטים כאלה בעיר. אך אולי אלה יהיו צדיקים בסדום.

בחודש האחרון מצאתי את עצמי נאבק על שביב התקווה האחרון שיש לי על החיים בעיר. מרגיש לי לפעמים שאני אחרון הדור שלי בעיר. הלוואי שהעיר תדע למשוך צעירים. הלוואי וההנהגה שתגיע פחות תדבר על עצמה ועל יריביה הפוליטיים ויותר על דור ההמשך, על דרכים להחזיר את הצעירים לעיר. הרי בנו תלוי עתיד העיר – אנחנו אלה שנקים עסקים, אלה שנצא לבלות, אלה שנביא ילדים ונגדל אותם – השאלה היא האם זה יהיה בעיר טבריה, בה אנחנו גדלנו או שמה נבחר מקום נעים יותר וראוי יותר.

הפעם, לא נוכל להאשים אף אחד אלא את עצמנו, התושבים, הבחירות האלה יכריעו את גורל העיר אז הגיע הזמן להתייחס לכל העניין ברצינות ולא לשכוח – ב-30 באוקטובר, טבריה תעלה על נתיב חדש - האם זה יהיה נתיב ללא מוצא או נתיב להצלחה, את זה לא בטוח שנדע בשנה הקרובה.

שלכם, מיכאל לרר 

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
השתלמות למתנדבי "איחוד הצלה"
כ-50 מתנדבי "איחוד הצלה" הגיעו ביום שלישי, 2.7.19 ליום השתלמות אזורי במלר"ד (מיון) המרכז הרפואי פדה-פוריה. משה בן סימון, האח האחראי במלר"ד (מחלקה לרפואה דחופה), ציין כי זו שנה שלישית שצוות המלר"ד מארגן ימי הדרכה והכשרה שכוללים לצד ההרצאות, סימולציות ותרגולים מעשיים במיון הממוגן.
איך עושים כיף לילדים מבלי לנסוע רחוק
מאת: חיים חליוה כולנו שוברים את הראש לאן לקחת את הילדים בחופש הגדול. רבים מחפשים בכל קצוות הארץ אבל הם רק לא מסתכלים ממש מתחת לפנס ואל מול העיניים שלהם. אז זה כך, ממש בטיילת אלון בטבריה יש מתקני שעשועים לילדים עם המון פעילויות מדהימות. אטרקציות מדהימות ופעילות מגוונת והל על מנת לתת לילדים מעט פעילות, הנאה, הוצאת מרץ, כיופים שעות איכות עם ההורים. אז אם אתם הורים לילדים מחכים לכם בטיילת אלון בטבריה "מתקני שעשועים" הפתעות והנאות מובטחות. להמשך קריאה.
שיטה לזיהוי הרכב האבנים בכליות בהתבסס על בדיקת שתן תתרום בעתיד אף לזיהוי מוקדם
מחקר חדש הוביל לגילוי שיטה חדשה אשר פותחה ע"י פרופ' יוסף רייחלין וד"ר רפאל מינס מהמחלקה לפיזיקה באוניברסיטת אריאל, מאפשרת לזהות את ההרכב של האבנים בכליות בהתבסס על בדיקת שתן. להמשך כתבה.
הכדור עגול והמשחק לא נגמר
מאת: חיים חליוה אילן סידא, שחקן עבר של הפועל טבריה, עדיין פעיל בתחום הכדורגל והוא שחקן פעיל מאוד בקבוצת "בזק" בליגה לשכונות ובליגה למקומות עבודה בעפולה. למרות גילו היחסית מופלג, מפגין עדיין אילן את יכולותיו וכישוריו הן מהבחינה של הכושר הגופני המעולה שלו והן כישורי הכדורגל שלו. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
שבת, 20 יולי2019
Wאבגדהוש
2730010203040506
2807080910111213
2914151617181920
3021222324252627
3128293031010203
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.