הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 

כוכב  הצפון | גיליון 2353 |  7.9.18

 

מאת: מיכאל לרר

חודש פורה ועשיר באירועים עבר על טבריה. פרישות, חיבורים, חשיפות והכרזות למיניהן יצרו תמונה שמעטים חשבו עליה. המפה הפוליטית בעיר לא ברורה יותר מאי פעם. אבל שעת השין קרבה ומתקתקת.

לפני 9 חודשים בדיוק, בטורי הראשון, ביקשתי לעשות חשבון נפש ולהבין כיצד טבריה הגיע למצבה העגום. מאז היו כאלה שניסו לשכנע אותי אחרת, אפילו הוציא שלטים שמתארים טבריה מקסימה עם עתיד נוצץ. מאז חברתי לאנשים שגרמו לי להבין שזה אפשרי, אבל גם הצליחו לנפץ לי את האשליה.

היו אלה 9 חודשים נורא עמוסים ובעיקר מלמדים. למדתי על העיר שבה גדלתי דברים שלא חלמתי. למדתי מה צריך לעשות ואיך לעשות. מה אפשר לעשות ואי אפשר. מאיפה צריך להתחיל ומי מונע מדברים לקרות. היום יותר מתמיד אני מרשה לעצמי לומר - טבריה יכולה להשתנות אבל זה לא יהיה קל.

זה תלוי בכל כך הרבה גורמים אבל בראש ובראשונה בהנהגה נכונה. טבריה צריכה הנהגה שלא מפחדת מהצל של עצמה. הנהגה שיודעת לרתום אנשים לדרך. הנהגה שיודעת לפרגן ולתמוך אך גם לדרוש. הנהגה נטולת אגו ומלא אמביציה.

טבריה חייבת לשנות כיוון ולחשב מסלול מחדש. אסור לנו, הטבריינים, ליפול שוב לשקרים ולהנפצות. חייבים לבחור אנשים ראויים באמת. צר לי לומר שיש מעטים כאלה בעיר. אך אולי אלה יהיו צדיקים בסדום.

בחודש האחרון מצאתי את עצמי נאבק על שביב התקווה האחרון שיש לי על החיים בעיר. מרגיש לי לפעמים שאני אחרון הדור שלי בעיר. הלוואי שהעיר תדע למשוך צעירים. הלוואי וההנהגה שתגיע פחות תדבר על עצמה ועל יריביה הפוליטיים ויותר על דור ההמשך, על דרכים להחזיר את הצעירים לעיר. הרי בנו תלוי עתיד העיר – אנחנו אלה שנקים עסקים, אלה שנצא לבלות, אלה שנביא ילדים ונגדל אותם – השאלה היא האם זה יהיה בעיר טבריה, בה אנחנו גדלנו או שמה נבחר מקום נעים יותר וראוי יותר.

הפעם, לא נוכל להאשים אף אחד אלא את עצמנו, התושבים, הבחירות האלה יכריעו את גורל העיר אז הגיע הזמן להתייחס לכל העניין ברצינות ולא לשכוח – ב-30 באוקטובר, טבריה תעלה על נתיב חדש - האם זה יהיה נתיב ללא מוצא או נתיב להצלחה, את זה לא בטוח שנדע בשנה הקרובה.

שלכם, מיכאל לרר 

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
כוכב הצפון, 16.11.18, לא עוד רצח נשים
נעמת מרחב כנרת ביחד עם נשים נוספות בניהם מירי לוי פעילה ציבורית ציינו את יום המאבק למניעת אלימות ורצח נשים. למפגש הגיעו נשים רבות שלקחו חלק באירוע ואף האזינו בקשב רב להרצאה מרתקת מפיו של ניר אלימלך, אח של ענת אלימלך ז"ל, דוגמנית שחקנית שנרצחה. האירוע היה בסימן של "לא עוד רצח נשים".
כוכב הצפון, 16.11.18, פרשת ילדי תימן: מבצע ארצי לאיסוף דגימות DNA מבני המשפחות
ח"כ נורית קורן, היושבת בראש הועדה לחקר פרשת חטופי תימן, המזרח והבלקן הודיעה על יום מרוכז לאיסוף בדיקות DNA: "אנו פותחים במבצע ארצי וממשיכים בכל הכוח לאסוף דגימות. עד כה נאספו כ- 1500 דגימות ו- 4 ילדים מאומצים זכו להתאחד עם בני משפחותיהם הביולוגיים באמצעות הדגימות. חשוב לבוא להיבדק על-מנת שנוכל להפוך כל אבן ולהגיע לחקר האמת". היום המרוכז יערך ביום רביעי, 18.11, במרכז מורשת יהדות תימן וקהילות ישראל ברחובות. הוא מיועד לבני משפחה – הורים, אחים ואחיות.
כוכב הצפון, 16.11.18, נעים להכיר: שבוע פתוח במרכז צעירים טבריה
המשרד לפיתוח הפריפריה בנגב ובגליל יקיים בשבוע הבא (18-22.11) שבוע פתוח בכל מרכזי הצעירים בפריפריה הגיאוגרפית. המטרה, מסבירים במרכז הצעירים של טבריה, היא לאפשר לצעירי העיר להכיר את המרכז, את האפשרויות והכלים שהוא מציע. במהלך השבוע (וגם בשגרה) יהיה ניתן לקבל ייעוץ והכוונה בשלל תחומים - הכוונה לחיילים משוחררים, קריירה ועוד, וגם יהיו הרצאות וסדנאות חינמיות, כדוגמת סחר בשוק ההון.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום ראשון, 18 נובמבר2018
Wאבגדהוש
4428293031010203
4504050607080910
4611121314151617
4718192021222324
4825262728293001
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.