הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
ברשות הכינרת נערכים לחגי תשרי: חודש אכיפה מוגברת להבטחת ביטחון הנופשים בכינרת

כוכב  הצפון | גיליון 2353 |  7.9.18

 

במהלך סוף השבוע האחרון, בזמן שכ-20,000 נופשים נהנו ב-15 חופי איגוד ערים כינרת והמשיכו ליהנות ממהפכת 'החופים השקטים', במסגרתה נאסרת השמעת מוסיקה רועשת בכל חופי האיגוד, התקיים מבצע משולב להגברת האכיפה ושמירה על ביטחון הרוחצים והנופשים בכינרת. במסגרת המבצע שולבו כל כוחות יחידות האכיפה סביב האגם הלאומי. רשות הכינרת, משטרת טבריה, השיטור הימי, רט"ג, יס"מ ומנהל נמל כינרת מטעם רשות הספנות.

במסגרת המבצע נאכפו עברות המסכנות חיי אדם באגם הלאומי, באמצעות עזרים טכנולוגיים חדשניים ומתקדמים, לרבות אופנועי-ים חדישים ומהירים, ספינת פיקוח, סיורים רגליים ושימוש ברחפנים חדישים. כמו כן, ניתנו דוחות בנושא בטיחות השייט ואיסור נהיגה בחוף.

השימוש בעזרים אוויריים מאפשר לצוותי יחידת הפיקוח ברשות הכינרת לאתר אירועים הסמויים מהעין. כך לדוגמא בתמונה ברצועת חוף מגדל חדרו כלי רכב לשטח אסור לנהיגה, בקרבת חוף הרחצה, כלי הרכב הוחבאו בין השיחים. לאחר איתור המפגע פעלו הצוותים למצות את הדין עם הנהגים מפרי החוק ומסכני חיי האדם, בנהיגה בסמוך לאזור חוף מלא ברוחצים, אנשים וילדים.

יוני דותן, מיחידת הפיקוח ברשות הכינרת שפעל עם הכוחות ציין: "הדגש במבצע היה בטיפול בעבירות המסכנות חיי אדם. מדובר בעבירות חמורות מאוד, בהן אנו מטפלים באפס סבלנות, במטרה לאפשר לנופשים באגם הלאומי ליהנות ולנפוש בביטחון מוחלט".

חגי לוין, מנהל יחידת הפיקוח והאכיפה ברשות הכינרת הוסיף: "הצבנו את נושא אכיפת הסדר, בטיחות וניקיון בחופי הכינרת, במרכז פעילות האגף ואנו מבצעים אכיפה מוגברת לצמצום תופעות אלו באופן עצמאי לאורך כל העונה וכן בפעילות משותפת עם גופים נוספים. נמשיך לאכוף את הסדר והחוקים בחופי האגם הלאומי". כמו כן, ציין לוין, כי ברשות הכינרת וביחידת האכיפה אותה הוא מנהל, נערכים לקראת חגי תשרי, שהוגדר כחודש פעילות אכיפה מוגברת, בעקבות צפי להגעת עשרות אלפי נופשים לחופי האגם הלאומי, "המטרה לאפשר לעם ישראל להגיע ליהנות ולנפוש בבטחה בכינרת, כל מי שיסכן אותם יפגוש צוותי פיקוח שיטפלו בכך באפס סבלנות" הוסיף לוין.

 

 

רשות הכינרת, הקהילה בעמק הירדן בפרויקט מיוחד ניקוי וטיפוח מורד הירדן

רגע לפני ראש השנה וחגי תשרי במהלכם צפויים להגיע אלפי מטיילים למקורות המים השונים, התגייסו ברשות הכינרת, הקהילה בעמק הירדן לפרויקט משותף לניקיון מורד הירדן, פרויקט מורכב שכלל ניקיון גם בתוך המים.

ברשות הכינרת מובילים בשנים האחרונות מגוון פעילויות משולבות קהילתיות המעודדות שמירה וטיפוח של הסביבה באזור מורד הירדן. לשם כך גויס רכז לתחום זה, דני גרינבלט מקיבוץ דגניה, המעורב בחיי הקהילה וחשיבות הנחלים זורמת בדמו. גרינבלט פועל לגיוס מתנדבים לאורך השנה, במטרה לקדם את הפעילות ולשמר ולטפח את הנחל.

לאחר חודשי הקיץ במהלכם פקדו את האזור עשרות אלפי מטיילים והשאירו אחריהם לכלוך רב, החליטו ברשות הכינרת לקדם פרויקט משולב לניקיון בתוך הנחל עצמו וכן את צידיו וסביבתו. אתר השייט 'רוי-בוי' הממוקם באזור זה נרתם לסייע עם כלי שייט ומתנדבים מעמק הירדן נרתמו לביצוע הפעילות המבורכת, שכללה איסוף אשפה במהלך שייט, ניקוש עשבייה ועבודות ניקיון כלליות. בנוסף, כמו כן, קבוצת מתנדבים מטעם רשות הטבע והגנים התגייסה לסייע גם היא בפרויקט והגופים השונים מתכוונים להרחיב את שיתופי הפעולה למען העשייה הקהילתית והחינוכית.

ברשות הכינרת ציינו: "מדובר בפעילות מבורכת ואחד מיני רבות שמקיימים ב'קהילת מורד הירדן', לרבות הסברה והגברת המודעות לחשיבות השמירה על מקורות המים שלנו והטבע הקסום. אנו קוראים לעם ישראל להגיע לנפוש ולבלות במקורות המים השונים ומבקשים לשמור על הניקיון למען המטיילים הבאים".

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
השתלמות למתנדבי "איחוד הצלה"
כ-50 מתנדבי "איחוד הצלה" הגיעו ביום שלישי, 2.7.19 ליום השתלמות אזורי במלר"ד (מיון) המרכז הרפואי פדה-פוריה. משה בן סימון, האח האחראי במלר"ד (מחלקה לרפואה דחופה), ציין כי זו שנה שלישית שצוות המלר"ד מארגן ימי הדרכה והכשרה שכוללים לצד ההרצאות, סימולציות ותרגולים מעשיים במיון הממוגן.
איך עושים כיף לילדים מבלי לנסוע רחוק
מאת: חיים חליוה כולנו שוברים את הראש לאן לקחת את הילדים בחופש הגדול. רבים מחפשים בכל קצוות הארץ אבל הם רק לא מסתכלים ממש מתחת לפנס ואל מול העיניים שלהם. אז זה כך, ממש בטיילת אלון בטבריה יש מתקני שעשועים לילדים עם המון פעילויות מדהימות. אטרקציות מדהימות ופעילות מגוונת והל על מנת לתת לילדים מעט פעילות, הנאה, הוצאת מרץ, כיופים שעות איכות עם ההורים. אז אם אתם הורים לילדים מחכים לכם בטיילת אלון בטבריה "מתקני שעשועים" הפתעות והנאות מובטחות. להמשך קריאה.
שיטה לזיהוי הרכב האבנים בכליות בהתבסס על בדיקת שתן תתרום בעתיד אף לזיהוי מוקדם
מחקר חדש הוביל לגילוי שיטה חדשה אשר פותחה ע"י פרופ' יוסף רייחלין וד"ר רפאל מינס מהמחלקה לפיזיקה באוניברסיטת אריאל, מאפשרת לזהות את ההרכב של האבנים בכליות בהתבסס על בדיקת שתן. להמשך כתבה.
הכדור עגול והמשחק לא נגמר
מאת: חיים חליוה אילן סידא, שחקן עבר של הפועל טבריה, עדיין פעיל בתחום הכדורגל והוא שחקן פעיל מאוד בקבוצת "בזק" בליגה לשכונות ובליגה למקומות עבודה בעפולה. למרות גילו היחסית מופלג, מפגין עדיין אילן את יכולותיו וכישוריו הן מהבחינה של הכושר הגופני המעולה שלו והן כישורי הכדורגל שלו. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
שבת, 20 יולי2019
Wאבגדהוש
2730010203040506
2807080910111213
2914151617181920
3021222324252627
3128293031010203
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.