הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
ברשות הכינרת נערכים לחגי תשרי: חודש אכיפה מוגברת להבטחת ביטחון הנופשים בכינרת

כוכב  הצפון | גיליון 2353 |  7.9.18

 

במהלך סוף השבוע האחרון, בזמן שכ-20,000 נופשים נהנו ב-15 חופי איגוד ערים כינרת והמשיכו ליהנות ממהפכת 'החופים השקטים', במסגרתה נאסרת השמעת מוסיקה רועשת בכל חופי האיגוד, התקיים מבצע משולב להגברת האכיפה ושמירה על ביטחון הרוחצים והנופשים בכינרת. במסגרת המבצע שולבו כל כוחות יחידות האכיפה סביב האגם הלאומי. רשות הכינרת, משטרת טבריה, השיטור הימי, רט"ג, יס"מ ומנהל נמל כינרת מטעם רשות הספנות.

במסגרת המבצע נאכפו עברות המסכנות חיי אדם באגם הלאומי, באמצעות עזרים טכנולוגיים חדשניים ומתקדמים, לרבות אופנועי-ים חדישים ומהירים, ספינת פיקוח, סיורים רגליים ושימוש ברחפנים חדישים. כמו כן, ניתנו דוחות בנושא בטיחות השייט ואיסור נהיגה בחוף.

השימוש בעזרים אוויריים מאפשר לצוותי יחידת הפיקוח ברשות הכינרת לאתר אירועים הסמויים מהעין. כך לדוגמא בתמונה ברצועת חוף מגדל חדרו כלי רכב לשטח אסור לנהיגה, בקרבת חוף הרחצה, כלי הרכב הוחבאו בין השיחים. לאחר איתור המפגע פעלו הצוותים למצות את הדין עם הנהגים מפרי החוק ומסכני חיי האדם, בנהיגה בסמוך לאזור חוף מלא ברוחצים, אנשים וילדים.

יוני דותן, מיחידת הפיקוח ברשות הכינרת שפעל עם הכוחות ציין: "הדגש במבצע היה בטיפול בעבירות המסכנות חיי אדם. מדובר בעבירות חמורות מאוד, בהן אנו מטפלים באפס סבלנות, במטרה לאפשר לנופשים באגם הלאומי ליהנות ולנפוש בביטחון מוחלט".

חגי לוין, מנהל יחידת הפיקוח והאכיפה ברשות הכינרת הוסיף: "הצבנו את נושא אכיפת הסדר, בטיחות וניקיון בחופי הכינרת, במרכז פעילות האגף ואנו מבצעים אכיפה מוגברת לצמצום תופעות אלו באופן עצמאי לאורך כל העונה וכן בפעילות משותפת עם גופים נוספים. נמשיך לאכוף את הסדר והחוקים בחופי האגם הלאומי". כמו כן, ציין לוין, כי ברשות הכינרת וביחידת האכיפה אותה הוא מנהל, נערכים לקראת חגי תשרי, שהוגדר כחודש פעילות אכיפה מוגברת, בעקבות צפי להגעת עשרות אלפי נופשים לחופי האגם הלאומי, "המטרה לאפשר לעם ישראל להגיע ליהנות ולנפוש בבטחה בכינרת, כל מי שיסכן אותם יפגוש צוותי פיקוח שיטפלו בכך באפס סבלנות" הוסיף לוין.

 

 

רשות הכינרת, הקהילה בעמק הירדן בפרויקט מיוחד ניקוי וטיפוח מורד הירדן

רגע לפני ראש השנה וחגי תשרי במהלכם צפויים להגיע אלפי מטיילים למקורות המים השונים, התגייסו ברשות הכינרת, הקהילה בעמק הירדן לפרויקט משותף לניקיון מורד הירדן, פרויקט מורכב שכלל ניקיון גם בתוך המים.

ברשות הכינרת מובילים בשנים האחרונות מגוון פעילויות משולבות קהילתיות המעודדות שמירה וטיפוח של הסביבה באזור מורד הירדן. לשם כך גויס רכז לתחום זה, דני גרינבלט מקיבוץ דגניה, המעורב בחיי הקהילה וחשיבות הנחלים זורמת בדמו. גרינבלט פועל לגיוס מתנדבים לאורך השנה, במטרה לקדם את הפעילות ולשמר ולטפח את הנחל.

לאחר חודשי הקיץ במהלכם פקדו את האזור עשרות אלפי מטיילים והשאירו אחריהם לכלוך רב, החליטו ברשות הכינרת לקדם פרויקט משולב לניקיון בתוך הנחל עצמו וכן את צידיו וסביבתו. אתר השייט 'רוי-בוי' הממוקם באזור זה נרתם לסייע עם כלי שייט ומתנדבים מעמק הירדן נרתמו לביצוע הפעילות המבורכת, שכללה איסוף אשפה במהלך שייט, ניקוש עשבייה ועבודות ניקיון כלליות. בנוסף, כמו כן, קבוצת מתנדבים מטעם רשות הטבע והגנים התגייסה לסייע גם היא בפרויקט והגופים השונים מתכוונים להרחיב את שיתופי הפעולה למען העשייה הקהילתית והחינוכית.

ברשות הכינרת ציינו: "מדובר בפעילות מבורכת ואחד מיני רבות שמקיימים ב'קהילת מורד הירדן', לרבות הסברה והגברת המודעות לחשיבות השמירה על מקורות המים שלנו והטבע הקסום. אנו קוראים לעם ישראל להגיע לנפוש ולבלות במקורות המים השונים ומבקשים לשמור על הניקיון למען המטיילים הבאים".

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
כוכב הצפון, 16.11.18, לא עוד רצח נשים
נעמת מרחב כנרת ביחד עם נשים נוספות בניהם מירי לוי פעילה ציבורית ציינו את יום המאבק למניעת אלימות ורצח נשים. למפגש הגיעו נשים רבות שלקחו חלק באירוע ואף האזינו בקשב רב להרצאה מרתקת מפיו של ניר אלימלך, אח של ענת אלימלך ז"ל, דוגמנית שחקנית שנרצחה. האירוע היה בסימן של "לא עוד רצח נשים".
כוכב הצפון, 16.11.18, פרשת ילדי תימן: מבצע ארצי לאיסוף דגימות DNA מבני המשפחות
ח"כ נורית קורן, היושבת בראש הועדה לחקר פרשת חטופי תימן, המזרח והבלקן הודיעה על יום מרוכז לאיסוף בדיקות DNA: "אנו פותחים במבצע ארצי וממשיכים בכל הכוח לאסוף דגימות. עד כה נאספו כ- 1500 דגימות ו- 4 ילדים מאומצים זכו להתאחד עם בני משפחותיהם הביולוגיים באמצעות הדגימות. חשוב לבוא להיבדק על-מנת שנוכל להפוך כל אבן ולהגיע לחקר האמת". היום המרוכז יערך ביום רביעי, 18.11, במרכז מורשת יהדות תימן וקהילות ישראל ברחובות. הוא מיועד לבני משפחה – הורים, אחים ואחיות.
כוכב הצפון, 16.11.18, נעים להכיר: שבוע פתוח במרכז צעירים טבריה
המשרד לפיתוח הפריפריה בנגב ובגליל יקיים בשבוע הבא (18-22.11) שבוע פתוח בכל מרכזי הצעירים בפריפריה הגיאוגרפית. המטרה, מסבירים במרכז הצעירים של טבריה, היא לאפשר לצעירי העיר להכיר את המרכז, את האפשרויות והכלים שהוא מציע. במהלך השבוע (וגם בשגרה) יהיה ניתן לקבל ייעוץ והכוונה בשלל תחומים - הכוונה לחיילים משוחררים, קריירה ועוד, וגם יהיו הרצאות וסדנאות חינמיות, כדוגמת סחר בשוק ההון.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום ראשון, 18 נובמבר2018
Wאבגדהוש
4428293031010203
4504050607080910
4611121314151617
4718192021222324
4825262728293001
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.