הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>חיים חליוה - דעתו של כוכב>
חיים חליוה: לא לשנאה כן לאהבה

כוכב  הצפון | גיליון 2353 |  7.9.18

מאת: חיים חליוה

אני שואל את עצמי ושב ושואל, מה הועילו כל הכתבות והדיבורים ברשתות החברתיות על התחרדות העיר? השנאה הזאת שמופנית במלוא עוצמתה כלפי ציבור שלם, בין אם אתה מזדהה איתו ובין אם אתה סבור שטוב היה שכוחו צריך להיות מוקטן עד נעלם. אם אתה חרדי, דתי קיצוני, דתי מסורתי אתה חושב לעצמך: "טבריה מתאימה לי, בואו נהגר אליה, בעצת רב או בלעדיו".

אם אתה חילוני גמור, תל אביבי שחושב לנפוש בצפון, אתה אומר לעצמך: מה יש לחפש בטבריה? עיר חרדית. הרי הטבריינים בעצמם מוציאים את דיבתה של טבריה חזור ושנות, אז מי אני שאתווכח? האם זה שירת את החילונים? לא, הם הקצינו את התופעה והוציאו שם רע לטבריה. האם זה שירת את החרדים? אולי הם יבואו לגור בטבריה, אבל כוח הקנייה יילך ויפחת בה, עקב העדר עניין בה והעדר הטרוגניות ואז הם ייפגעו גם כן.

40 שנה "כוכב הצפון" נטוע בליבה של טבריה, תרצו או לא תרצו, מטבריה העתיקה ועד ימינו אנו. "כוכב הצפון" ראה ראשי ערים נופלים וקמים. בין אם אדם יסכים עם דעה זו או אחרת בעיתונינו היקר, אף לא אחד יוכל להתווכח באמת על אהבתו של "כוכב הצפון" לטבריה, אשר נטועה בשורשיו. הכוח לשינוי בטבריה לא באמת טמון כולו בנבחרים, הוא טמון בנו, בציבור. שבוע שעבר פורסמה ידיעה בעיתון לפיה 25,000 נופשים הגיעו לנפוש בכנרת האהובה שלנו.

הידיעה הופיעה גם כפוסט בפייסבוק של כוכב הצפון. שאלו את עצמכם כמה מכם אוהבי טבריה עשו לייק בפוסט, כדי לחזק את טבריה, כדי לאהוב את טבריה, כדי לומר לכל אלו שיושבים במרכז ובדרום: בואו אלינו. אם לא יבואו, איך ישרדו העסקים ויוכלו להציע למה לבוא, מהיכן ישיגו את המימון למשוך את הקהל? זוהי הביצה והתרנגולת. די לשנאה. אמרו לאאאאאאא לשנאה. אמרו כןןןןןןןןןן לאהבה.

אהבו את טבריה, פרגנו לה. האמינו בכך שהשינוי תלוי בכם והוא אכן יהיה תלוי בכם. אל תבחרו בשנאה, בחרו באהבה! אל תמתינו, עשו לייק לטבריה ולטוב שבה, עכשיו! (סימן של פייסבוק)

סה"כ 2 תגובות לכתבה זו
2. כן לאהבה
כיף לקרוא פוסט כזה. כשאנו נשכיל לאהוב את האחר למרות שהוא שונה, נחיה חיים טובים יותר.
איציק   17/09/2018
1. חיים חליווה ימחבל
חיים   09/09/2018
השתלמות למתנדבי "איחוד הצלה"
כ-50 מתנדבי "איחוד הצלה" הגיעו ביום שלישי, 2.7.19 ליום השתלמות אזורי במלר"ד (מיון) המרכז הרפואי פדה-פוריה. משה בן סימון, האח האחראי במלר"ד (מחלקה לרפואה דחופה), ציין כי זו שנה שלישית שצוות המלר"ד מארגן ימי הדרכה והכשרה שכוללים לצד ההרצאות, סימולציות ותרגולים מעשיים במיון הממוגן.
איך עושים כיף לילדים מבלי לנסוע רחוק
מאת: חיים חליוה כולנו שוברים את הראש לאן לקחת את הילדים בחופש הגדול. רבים מחפשים בכל קצוות הארץ אבל הם רק לא מסתכלים ממש מתחת לפנס ואל מול העיניים שלהם. אז זה כך, ממש בטיילת אלון בטבריה יש מתקני שעשועים לילדים עם המון פעילויות מדהימות. אטרקציות מדהימות ופעילות מגוונת והל על מנת לתת לילדים מעט פעילות, הנאה, הוצאת מרץ, כיופים שעות איכות עם ההורים. אז אם אתם הורים לילדים מחכים לכם בטיילת אלון בטבריה "מתקני שעשועים" הפתעות והנאות מובטחות. להמשך קריאה.
שיטה לזיהוי הרכב האבנים בכליות בהתבסס על בדיקת שתן תתרום בעתיד אף לזיהוי מוקדם
מחקר חדש הוביל לגילוי שיטה חדשה אשר פותחה ע"י פרופ' יוסף רייחלין וד"ר רפאל מינס מהמחלקה לפיזיקה באוניברסיטת אריאל, מאפשרת לזהות את ההרכב של האבנים בכליות בהתבסס על בדיקת שתן. להמשך כתבה.
הכדור עגול והמשחק לא נגמר
מאת: חיים חליוה אילן סידא, שחקן עבר של הפועל טבריה, עדיין פעיל בתחום הכדורגל והוא שחקן פעיל מאוד בקבוצת "בזק" בליגה לשכונות ובליגה למקומות עבודה בעפולה. למרות גילו היחסית מופלג, מפגין עדיין אילן את יכולותיו וכישוריו הן מהבחינה של הכושר הגופני המעולה שלו והן כישורי הכדורגל שלו. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
שבת, 20 יולי2019
Wאבגדהוש
2730010203040506
2807080910111213
2914151617181920
3021222324252627
3128293031010203
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.