הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>חיים חליוה - דעתו של כוכב>
חיים חליוה: בני קריתי הסיר את מועמדותו לראשות העיר והשאר הוא היסטוריה

כוכב הצפון | גיליון 2347 | 26.7.18

 

בני קריתי הסיר את מועמדותו מהתמודדות לראשות העיר טבריה. בני מסר לכתבנו כי: "מסיבות משפחתיות, אישיות המהולות בעיקרן בנסיבות ענייניות גרידא, לאחר שנוכחתי כי יהיה טוב יותר לעיר ולתושביה, אם אסיר את מועמדותי ואסייע לבן דוד לקדם פרויקטים בתחום התמחותי וזאת תוך ראיית טובת העיר טבריה, בחרתי להסיר את מועמדותי ולעמוד לצידו של ראש העיר המכהן, בן דוד ולסייע לו ללא כל שכר או תמורה כל שהיא.

תושבי טבריה יקרים וקרובים לליבי ואני מוכן להירתם ולתרום מכישורי ומיכולותיי על מנת להוציא את טבריה מהמקום בו העיר נמצאת. אני תקווה ותפילה שאכן בצעד זה שעשיתי, העיר תרוויח". 

כמובן שהחגיגה בסביבתו של ראש העיר, בן דוד וסגנו דרור ללוש, הייתה גדולה, הם הצליחו להוריד מועמד בעל סיכויים גבוהים לנצח, לו היה ממשיך במירוץ, וכרגע הדבר נדמה בעיניהם כהצלחה גדולה.

לצערי זוהי כבר היסטוריה עצובה לעיר ולתושביה, שנשארנו עם מה שמצוי ולא מה שרצוי. בינינו, מה זה מעניין את הפוליטיקאים מה רוצה הציבור? מה שמעניין זה מה הם הרוויחו וירוויחו.

כידוע לרבים בפוליטיקה אין חלל ואם נוצר כזה, הוא מיד מתמלא. מסתבר שהחגיגה המוקדמת הייתה קצרה מידיי, היות והיו כאלו שבחשו עוד לפני בקלחת והנה מתקבלת הידיעה שנכנס למרוץ לראשות העיר, מועמד נוסף שצמח מהשטח, דודיק אזולאי, מטעם רשימת "כולנו".

ואם זה לא מספיק, אז כבר ישנם שמועות על מועמד נוסף המתכוון לרוץ ולהוות אלטרנטיבה שתינתן לציבור בקלפי. אם תשאלו כל טברייני אם היה צריך לבחור בין יוסי בן דוד, ציון פיניאן, ובעל דף הפייסבוק "להרים את טבריה מהקרשים", היו עונים רבים וטובים לא בזה ולא בזה! אף אחד מהם לא ראוי ולא רצוי וזה מעמיד את מצב הדברים במצב לא פשוט, היות ואי הצבעה בכלל מחזקת את המועמד שבעיני הבוחר הוא הגרוע מכולם, באשר היא מעלה את כוחו היחסי. אם מעניקים אלטרנטיבה טובה יותר או טובה פחות בדמות מישהו חדש, ישנו סיכוי גבוה יחסית שהציבור יעניק לו את אמונו.

במצב שלנו בעיר טבריה עם פרישת בני קריתי זה המצב שנוצר. יוסי בן דוד מוביל במירוץ כרגע, אך לא מצליח לעלות מעל 30% תמיכה. ציון פיניאן גרוע בהרבה מכל מועמד ויש לו היסטוריה מוכחת למצבו מה גם שהסקרים אומרים זאת 7%. המועמד מאתר הפייסבוק גם הוא בתקרת השיא שלו בחשיפה בין לטוב ובין לרע. לאיש יש כ-20% ומעט יותר תמיכה בכל סקר שנעשה וזה אומר שהוא בשיא התמיכה שלו וניתן רק לגרוע לו תומכים. הוא אמנם ברמת החשיפה התקשורתית הגדולה ביותר ואולי אף גדולה בהרבה מזו של יוסי בן דוד, אך הסלידה של רבים בעיר מסגנון ושפת התנהלותו הבוטה והביריונית ציבורית, שענייניה נדונים היום במספר בתי משפט ברחבי הארץ בתביעות דיבה כנגדו היא העקב אכילס שלו. גרוע מכל, המועמד הזה לא מציג שום תוכנית מעשית ראויה לטיפול במצבה של העיר. מומחיותו היא בלקטרג. אדם שיודע לבקר בלי סוף בלשון נוראית ושלוחת רסן אין בו מידה של צניעות ולכן ראוי להבין שעל כאלה אמרו רבנינו "דיבורים לחוד ומעשים לחוד", "מי שמדבר הרבה עושה בד"כ הרבה פחות" אני לא אומר שמועמד חדש, ויהיה אשר יהיה, יבחר להיות ראש עיר, אבל הוא יעצור את מה שאנשים רבים כבר הכתירו מירידתו של בני קריתי מהמרוץ כקומבינה וכהבטחת ראשות העיר ליוסי בן דוד והמרוץ לראשות יפתח מחדש, יפתח לטובתינו התושבים. חגיגה אמיתית של דמוקרטיה לא רק מקנה לנו אפשרויות, היא שומרת על תחרות ברמה גבוהה.

לטעמי, טעו יוסי בן דוד וסגנו, כאשר לא ביקשו ואפילו סייעו לבני קריתי להמשיך במרוץ עד לסיבוב השני. לו אחד מהמועמדים הנ"ל היה יורד לטובת חברו בסיבוב השני, הייתי רואה בכך פחות חוסר אחריות ציבורית, אך נדמה כי הרצון לנצח שוכח את האחריות הציבורית לדמוקרטיה במיטבה וחבל. קרוב לוודאי גם שהדבר לא היה מוביל מועמדים חדשים להציג מועמדותם, אך בכך אנו הציבור הרווחנו ובייחוד אלו שלא מוצאים עצמם נחושים בנכונות הבחירה באחד המועמדים הקיימים.

ימים יגידו אם הירידה של בני קריתי מהמרוץ סייעה ליוסי בן דוד, אם בכלל, או שהרצים החדשים החזירו את יוסי בן דוד למצב היום והאם הייתה בדרך פגיעה בתדמיתו של בן דוד כמי שסוגר קומבינות בכדי לדאוג להמשך כהונתו, גם אם לא לכך התכוונו בליבם הכוחות שהתאחדו. שתהיה שבת שלום לכל אוהבי טבריה, באשר הם. תקוותי כמותם, שיבואו ימים אחרים על טבריה ובמהרה בימינו אנו.

 

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
5.6.20, צוות המלר"ד במרכז הרפואי פדה - פוריה ביצע פעולת החייאה מהירה והציל את חיו של רופא שהתמוטט בכניסה למיון
האירוע הזה הוא מסוג האירועים שגם צוות המלר"ד במרכז הרפואי פדה - פוריה, המתורגל באירועי חירום לא ישכח הרבה זמן. משה בן סימון, האח האחראי במלר"ד מתאר את מה שקרה לפני כשבוע. "ביום שני בצהרים הגיע אלינו ד"ר סולימאן כמאל, רופא משפחה שאנחנו מכירים מיבנאל. הוא ניגש לדלפק האחיות ואמר שהוא לא מרגיש טוב, מיד אח"כ הוא התמוטט במקום". הצוות הסיעודי: איוב חורי, ומתן גבאי יחד עם ד"ר בת שבע צדוק, סגנית מנהל המלר"ד, החלו מיד בביצוע פעולות החייאה, כולל מכות חשמל. כתוצאה מהפעילות המהירה, הצוות הצליח להציל אותו ולהחזיר פעילות דופק. להמשך קריאה.
5.6.20, אפטר קורונה על שפת הכנרת
מלון נוף גינוסר שעל שפת הכנרת, פתח את שעריו על 245 חדריו. הראשונים להתארח היו עיתונאים, מעצבי דעה ברשת ובלוגרים שזכו לקבל את המלון לאחר חיטוי מדוקדק והקפדה על כללי ה"תו סגול", פתיחה מפנקת, לצד כנרת ברום גובהה ומזג אויר מושלם פתח את חג הביכורים באווירה קיבוצית – ישראלית. בתמונה נשות התקשורת מיכל ינאי ומירב מילר שהצפינו לחופשה ראשונה "אפטר קורונה" עם ילדיהם שנהנו מכל רגע. להמשך קריאה.
5.6.20, המשפחה הנפלאה מאשדוד
חוגגים כל שנה את חג השבועות על הכינרת עם חולצות מדוגמות אחידות, שירים, אוכל, פירות הארץ והרבה שמחה. השנה חששו כי עד חג השבועות ימשך הסגר והינה הפתעה, נפתחו החופים והם הגיעו כל הדרך מאשדוד לחופי הכינרת ונהנו עד מאוד. המסבירנים של איגוד ערים כינרת לא התאפקו וביקשו לצלם את המשפחה השמחה. להמשך קריאה.
5.6.20, תעודת הוקרה לסא"ל אבי גבאי
השבוע, בסיום ישיבת הפקת לקחים ממשבר הקורונה של מנהלי האגפים והמחלקות של העירייה, העניק מנכ"ל העירייה עופר אזרד תעודת הוקרה לסא"ל אבי גבאי מפקד יקל"ר טבריה היוצא על פועלו הרב במהלך השנים וביתר שאת בתקופת משבר הקורונה. השניים איחלו למחליפו רס"ן עומרי נחום בהצלחה בתפקיד. להמשך קריאה.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
שבת, 06 יוני2020
Wאבגדהוש
2331010203040506
2407080910111213
2514151617181920
2621222324252627
2728293001020304
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.