הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>חיים חליוה - דעתו של כוכב>
חיים חליוה: בני קריתי הסיר את מועמדותו לראשות העיר והשאר הוא היסטוריה

כוכב הצפון | גיליון 2347 | 26.7.18

 

בני קריתי הסיר את מועמדותו מהתמודדות לראשות העיר טבריה. בני מסר לכתבנו כי: "מסיבות משפחתיות, אישיות המהולות בעיקרן בנסיבות ענייניות גרידא, לאחר שנוכחתי כי יהיה טוב יותר לעיר ולתושביה, אם אסיר את מועמדותי ואסייע לבן דוד לקדם פרויקטים בתחום התמחותי וזאת תוך ראיית טובת העיר טבריה, בחרתי להסיר את מועמדותי ולעמוד לצידו של ראש העיר המכהן, בן דוד ולסייע לו ללא כל שכר או תמורה כל שהיא.

תושבי טבריה יקרים וקרובים לליבי ואני מוכן להירתם ולתרום מכישורי ומיכולותיי על מנת להוציא את טבריה מהמקום בו העיר נמצאת. אני תקווה ותפילה שאכן בצעד זה שעשיתי, העיר תרוויח". 

כמובן שהחגיגה בסביבתו של ראש העיר, בן דוד וסגנו דרור ללוש, הייתה גדולה, הם הצליחו להוריד מועמד בעל סיכויים גבוהים לנצח, לו היה ממשיך במירוץ, וכרגע הדבר נדמה בעיניהם כהצלחה גדולה.

לצערי זוהי כבר היסטוריה עצובה לעיר ולתושביה, שנשארנו עם מה שמצוי ולא מה שרצוי. בינינו, מה זה מעניין את הפוליטיקאים מה רוצה הציבור? מה שמעניין זה מה הם הרוויחו וירוויחו.

כידוע לרבים בפוליטיקה אין חלל ואם נוצר כזה, הוא מיד מתמלא. מסתבר שהחגיגה המוקדמת הייתה קצרה מידיי, היות והיו כאלו שבחשו עוד לפני בקלחת והנה מתקבלת הידיעה שנכנס למרוץ לראשות העיר, מועמד נוסף שצמח מהשטח, דודיק אזולאי, מטעם רשימת "כולנו".

ואם זה לא מספיק, אז כבר ישנם שמועות על מועמד נוסף המתכוון לרוץ ולהוות אלטרנטיבה שתינתן לציבור בקלפי. אם תשאלו כל טברייני אם היה צריך לבחור בין יוסי בן דוד, ציון פיניאן, ובעל דף הפייסבוק "להרים את טבריה מהקרשים", היו עונים רבים וטובים לא בזה ולא בזה! אף אחד מהם לא ראוי ולא רצוי וזה מעמיד את מצב הדברים במצב לא פשוט, היות ואי הצבעה בכלל מחזקת את המועמד שבעיני הבוחר הוא הגרוע מכולם, באשר היא מעלה את כוחו היחסי. אם מעניקים אלטרנטיבה טובה יותר או טובה פחות בדמות מישהו חדש, ישנו סיכוי גבוה יחסית שהציבור יעניק לו את אמונו.

במצב שלנו בעיר טבריה עם פרישת בני קריתי זה המצב שנוצר. יוסי בן דוד מוביל במירוץ כרגע, אך לא מצליח לעלות מעל 30% תמיכה. ציון פיניאן גרוע בהרבה מכל מועמד ויש לו היסטוריה מוכחת למצבו מה גם שהסקרים אומרים זאת 7%. המועמד מאתר הפייסבוק גם הוא בתקרת השיא שלו בחשיפה בין לטוב ובין לרע. לאיש יש כ-20% ומעט יותר תמיכה בכל סקר שנעשה וזה אומר שהוא בשיא התמיכה שלו וניתן רק לגרוע לו תומכים. הוא אמנם ברמת החשיפה התקשורתית הגדולה ביותר ואולי אף גדולה בהרבה מזו של יוסי בן דוד, אך הסלידה של רבים בעיר מסגנון ושפת התנהלותו הבוטה והביריונית ציבורית, שענייניה נדונים היום במספר בתי משפט ברחבי הארץ בתביעות דיבה כנגדו היא העקב אכילס שלו. גרוע מכל, המועמד הזה לא מציג שום תוכנית מעשית ראויה לטיפול במצבה של העיר. מומחיותו היא בלקטרג. אדם שיודע לבקר בלי סוף בלשון נוראית ושלוחת רסן אין בו מידה של צניעות ולכן ראוי להבין שעל כאלה אמרו רבנינו "דיבורים לחוד ומעשים לחוד", "מי שמדבר הרבה עושה בד"כ הרבה פחות" אני לא אומר שמועמד חדש, ויהיה אשר יהיה, יבחר להיות ראש עיר, אבל הוא יעצור את מה שאנשים רבים כבר הכתירו מירידתו של בני קריתי מהמרוץ כקומבינה וכהבטחת ראשות העיר ליוסי בן דוד והמרוץ לראשות יפתח מחדש, יפתח לטובתינו התושבים. חגיגה אמיתית של דמוקרטיה לא רק מקנה לנו אפשרויות, היא שומרת על תחרות ברמה גבוהה.

לטעמי, טעו יוסי בן דוד וסגנו, כאשר לא ביקשו ואפילו סייעו לבני קריתי להמשיך במרוץ עד לסיבוב השני. לו אחד מהמועמדים הנ"ל היה יורד לטובת חברו בסיבוב השני, הייתי רואה בכך פחות חוסר אחריות ציבורית, אך נדמה כי הרצון לנצח שוכח את האחריות הציבורית לדמוקרטיה במיטבה וחבל. קרוב לוודאי גם שהדבר לא היה מוביל מועמדים חדשים להציג מועמדותם, אך בכך אנו הציבור הרווחנו ובייחוד אלו שלא מוצאים עצמם נחושים בנכונות הבחירה באחד המועמדים הקיימים.

ימים יגידו אם הירידה של בני קריתי מהמרוץ סייעה ליוסי בן דוד, אם בכלל, או שהרצים החדשים החזירו את יוסי בן דוד למצב היום והאם הייתה בדרך פגיעה בתדמיתו של בן דוד כמי שסוגר קומבינות בכדי לדאוג להמשך כהונתו, גם אם לא לכך התכוונו בליבם הכוחות שהתאחדו. שתהיה שבת שלום לכל אוהבי טבריה, באשר הם. תקוותי כמותם, שיבואו ימים אחרים על טבריה ובמהרה בימינו אנו.

 

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
8.11.19, נחנך מרכז המבקרים החדש של קק"ל באגמון החולה
מרכז המבקרים החדש של קק"ל באגמון החולה נחנך השבוע, בהשקעה של כ-130 מיליון שקל. המרכז יכלול בית היתר עמדת VR שכוללת מיטות וכורסאות מונגשות עם משקפי מציאות מדומה, קיר הציפורים הגדול ביותר במזרח התיכון, גלובוס לדים המציג את נתיבי הנדידה העולמיים לאחר עשור שנות תכנון והקמה, ובהשקעה של כ-130 מיליון ש"ח חנכה קרן קימת לישראל את מרכז המבקרים החדש ע"ש סטיבן ג'יי הארפר באגמון החולה.להמשך קריאה.
8.11.19 סופ"ש עם הילדים - אתר קינדרלנד ממליץ:
אז מה עושים בסופ"ש הקרוב עם הילדים? קבלו כמה רעיונות שמצאנו באתר קינדרלנד שדואג שלילדים אף פעם לא יהיה משעמם: פותחים את עונת קטיף התפוזים, מצילים את העולם במתחם חדש של מציאות מדומה בתל אביב, נוסעים לטייל ועוצרים לטעימות בפסטיבל הזית בגליל, מבקרים בחממת סחלבים חדשה ונכנסים בחינם למוזיאון המדע בירושלים או שקופצים לפסטיבל האמנות בתל אביב: להמשך קריאה.
8.11.19, הסתיימה עונת הרחצה: ירידה במספר טביעות הילדים
13 ילדים ובני נוער טבעו בעונת הרחצה 2019 שהסתיימה בשבוע שעבר (יום ב'). זהו נתון הנמוך ב-26% ביחס לממוצע מספר מקרי תמותת ילדים מטביעה בחמש השנים האחרונות. בתוכנית הלאומית לבטיחות ילדים מדגישים כי גם בשנה הבאה ימשיכו לפעול במטרה להמשיך את המגמה ולמנוע טביעת ילדים. להמשך כתבה.
8.11.19, פעילויות ילדים בכל שבוע בקניוןBIG FASHION DANILOF טבריה
חודש שכולו כיף בקניון BIG FASHION DANILOF טבריה. בחודש נובמבר יהנו ילדי טבריה והסביבה מהצגות ופעילויות מדהימות לקטנטנים בנושאי מחזור ואיכות הסביבה. מה מחכה לנו השבוע - ביום רביעי ה 6.11 תתקיים הצגה "בוקי בקבוקי" בשעה 17:30 אחה"צ. הפעילויות יתקיימו בקניון BIG FASHION DANILOF טבריה.
25.1019, גיליון כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שישי, 15 נובמבר2019
Wאבגדהוש
4427282930310102
4503040506070809
4610111213141516
4717181920212223
4824252627282930
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.