הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>חיים חליוה - דעתו של כוכב>
חיים חליוה: בני קריתי הסיר את מועמדותו לראשות העיר והשאר הוא היסטוריה

כוכב הצפון | גיליון 2347 | 26.7.18

 

בני קריתי הסיר את מועמדותו מהתמודדות לראשות העיר טבריה. בני מסר לכתבנו כי: "מסיבות משפחתיות, אישיות המהולות בעיקרן בנסיבות ענייניות גרידא, לאחר שנוכחתי כי יהיה טוב יותר לעיר ולתושביה, אם אסיר את מועמדותי ואסייע לבן דוד לקדם פרויקטים בתחום התמחותי וזאת תוך ראיית טובת העיר טבריה, בחרתי להסיר את מועמדותי ולעמוד לצידו של ראש העיר המכהן, בן דוד ולסייע לו ללא כל שכר או תמורה כל שהיא.

תושבי טבריה יקרים וקרובים לליבי ואני מוכן להירתם ולתרום מכישורי ומיכולותיי על מנת להוציא את טבריה מהמקום בו העיר נמצאת. אני תקווה ותפילה שאכן בצעד זה שעשיתי, העיר תרוויח". 

כמובן שהחגיגה בסביבתו של ראש העיר, בן דוד וסגנו דרור ללוש, הייתה גדולה, הם הצליחו להוריד מועמד בעל סיכויים גבוהים לנצח, לו היה ממשיך במירוץ, וכרגע הדבר נדמה בעיניהם כהצלחה גדולה.

לצערי זוהי כבר היסטוריה עצובה לעיר ולתושביה, שנשארנו עם מה שמצוי ולא מה שרצוי. בינינו, מה זה מעניין את הפוליטיקאים מה רוצה הציבור? מה שמעניין זה מה הם הרוויחו וירוויחו.

כידוע לרבים בפוליטיקה אין חלל ואם נוצר כזה, הוא מיד מתמלא. מסתבר שהחגיגה המוקדמת הייתה קצרה מידיי, היות והיו כאלו שבחשו עוד לפני בקלחת והנה מתקבלת הידיעה שנכנס למרוץ לראשות העיר, מועמד נוסף שצמח מהשטח, דודיק אזולאי, מטעם רשימת "כולנו".

ואם זה לא מספיק, אז כבר ישנם שמועות על מועמד נוסף המתכוון לרוץ ולהוות אלטרנטיבה שתינתן לציבור בקלפי. אם תשאלו כל טברייני אם היה צריך לבחור בין יוסי בן דוד, ציון פיניאן, ובעל דף הפייסבוק "להרים את טבריה מהקרשים", היו עונים רבים וטובים לא בזה ולא בזה! אף אחד מהם לא ראוי ולא רצוי וזה מעמיד את מצב הדברים במצב לא פשוט, היות ואי הצבעה בכלל מחזקת את המועמד שבעיני הבוחר הוא הגרוע מכולם, באשר היא מעלה את כוחו היחסי. אם מעניקים אלטרנטיבה טובה יותר או טובה פחות בדמות מישהו חדש, ישנו סיכוי גבוה יחסית שהציבור יעניק לו את אמונו.

במצב שלנו בעיר טבריה עם פרישת בני קריתי זה המצב שנוצר. יוסי בן דוד מוביל במירוץ כרגע, אך לא מצליח לעלות מעל 30% תמיכה. ציון פיניאן גרוע בהרבה מכל מועמד ויש לו היסטוריה מוכחת למצבו מה גם שהסקרים אומרים זאת 7%. המועמד מאתר הפייסבוק גם הוא בתקרת השיא שלו בחשיפה בין לטוב ובין לרע. לאיש יש כ-20% ומעט יותר תמיכה בכל סקר שנעשה וזה אומר שהוא בשיא התמיכה שלו וניתן רק לגרוע לו תומכים. הוא אמנם ברמת החשיפה התקשורתית הגדולה ביותר ואולי אף גדולה בהרבה מזו של יוסי בן דוד, אך הסלידה של רבים בעיר מסגנון ושפת התנהלותו הבוטה והביריונית ציבורית, שענייניה נדונים היום במספר בתי משפט ברחבי הארץ בתביעות דיבה כנגדו היא העקב אכילס שלו. גרוע מכל, המועמד הזה לא מציג שום תוכנית מעשית ראויה לטיפול במצבה של העיר. מומחיותו היא בלקטרג. אדם שיודע לבקר בלי סוף בלשון נוראית ושלוחת רסן אין בו מידה של צניעות ולכן ראוי להבין שעל כאלה אמרו רבנינו "דיבורים לחוד ומעשים לחוד", "מי שמדבר הרבה עושה בד"כ הרבה פחות" אני לא אומר שמועמד חדש, ויהיה אשר יהיה, יבחר להיות ראש עיר, אבל הוא יעצור את מה שאנשים רבים כבר הכתירו מירידתו של בני קריתי מהמרוץ כקומבינה וכהבטחת ראשות העיר ליוסי בן דוד והמרוץ לראשות יפתח מחדש, יפתח לטובתינו התושבים. חגיגה אמיתית של דמוקרטיה לא רק מקנה לנו אפשרויות, היא שומרת על תחרות ברמה גבוהה.

לטעמי, טעו יוסי בן דוד וסגנו, כאשר לא ביקשו ואפילו סייעו לבני קריתי להמשיך במרוץ עד לסיבוב השני. לו אחד מהמועמדים הנ"ל היה יורד לטובת חברו בסיבוב השני, הייתי רואה בכך פחות חוסר אחריות ציבורית, אך נדמה כי הרצון לנצח שוכח את האחריות הציבורית לדמוקרטיה במיטבה וחבל. קרוב לוודאי גם שהדבר לא היה מוביל מועמדים חדשים להציג מועמדותם, אך בכך אנו הציבור הרווחנו ובייחוד אלו שלא מוצאים עצמם נחושים בנכונות הבחירה באחד המועמדים הקיימים.

ימים יגידו אם הירידה של בני קריתי מהמרוץ סייעה ליוסי בן דוד, אם בכלל, או שהרצים החדשים החזירו את יוסי בן דוד למצב היום והאם הייתה בדרך פגיעה בתדמיתו של בן דוד כמי שסוגר קומבינות בכדי לדאוג להמשך כהונתו, גם אם לא לכך התכוונו בליבם הכוחות שהתאחדו. שתהיה שבת שלום לכל אוהבי טבריה, באשר הם. תקוותי כמותם, שיבואו ימים אחרים על טבריה ובמהרה בימינו אנו.

 

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
מגדולי פסלי הארץ חי כאן בטבריה בצניעות בינינו הפסל שמואל בו עמי – אגדה והיסטוריה מהלכת
לעיתים מסתובבים בינינו אנשים גדולים, שסוחבים אחריהם היסטוריה שלמה, תרבות והישגים שאמורים לנפח לנו את הגאווה הטבריינית מקצה על קצה, אבל אנחנו לא יודעים עליהם מספיק, לא רואים את הפלא שמתרחש תחת ידינו ובינינו, את האוצרות הטמונים במקום שאינו מכבד אותם מספיק, במקום להיות מוצגים בגלריית אומנות מרהיבה בטבריה. איזה פספוס, זו הייתה הרגשתי, כשביקרתי במקום בו אצורים אוצרות הפסלים והתמונות המדברות היסטוריה שלמה, בביתו של הפסל הטברייני שמואל בן עמי. לכתבה המלאה והסרטון שמלווה איתה, בגיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון..
לא לוקחים סיכון – מתכוננים למחסור באספקת המים במקרה חירום
מעיינות ישועה גם בחירום - כנס בטחון מים באגודת המים של עמק הירדן בכנס בטחון מים שקיימה אגודת המים בעמק הירדן ביום חמישי האחרון, הוצגו האיומים השונים והתרחישים האפשריים העלולים להוביל לפגיעה באספקת המים לתושבים והוצגו פתרונות ומתקנים מתקדמים להתמודדות במצבי חירום. עוד נדונה בכנס הסכנה הסניטרית האפשרית בשל תמותה גבוהה של מאות אלפי בעלי חיים, עקב חוסר במים. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
תקפו שוטרים ושוחררו ממעצר לאחר שעות ספורות
באופן נדיר לעבירת תקיפת שוטרים, השופטת ברלינר-לוי קיבלה את בקשתו של עורך הדין ד"ר ניסן שריפי והאריכה את מעצר החשודים למשך שעות בלבד. ארבעה בני משפחה אחת במושב הזורעים ליד טבריה הובאו ביום שישי האחרון להארכת מעצרם בשל תקיפת שוטרים אשר באו להגן על חברת המים "מי ג'"ת" של המועצה האזורית גליל-תחתון בעת ביצוע עבודות בנחלה של המשפחה במושב ביום חמישי בערב. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
מבצע ניקיון 'שביל סובב כינרת' לפסח
רשות הכינרת ברכו את ההנהלה, המורים, המדריכים הצעירים והתלמידים המקסימים מבית ספר האזורי "מול גלעד" מקיבוץ אשדוד יעקב, 400 תלמידים מכיתות א' עד ח', תושבי רכס הפוריות וקיבוצי עמק הירדן על פרויקט הניקיון השנתי לקראת חג הפסח. התלמידים הגיעו מלווים בצוות מורים ומדריכים, קבלו כפפות ושקיות זבל גדולות של רשות הכינרת, וניקו את השביל מאשפה רבה שהצטברה. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
מניתוח פשוט בשקדים אבירם דן ז"ל בן 44 מצא את מותו
מקרה מזעזע בו נכנס בחור בן 44 אבירם דן לניתוח שקדים בגרון, ניתוח הנחשב לניתוח קל שבקלים ונעשה מידיי יום ביומו בעשרות פעמים בשבוע וכאן בבית החולים פוריה אבירם מוצא את מותו. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שלישי, 23 אפריל2019
Wאבגדהוש
1431010203040506
1507080910111213
1614151617181920
1721222324252627
1828293001020304
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.