הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 

כוכב הצפון | גיליון 2346 | 19.7.18

בעוד 100 ימים, משהו יקרה כאן! קשה עדיין לומר מה בדיוק, קשה עדיין להבין לאן זה הולך. אבל הפעם זה מורגש מאוד באוויר.

בניגוד לפעמים קודמות ובניגוד לערים אחרות - משהו יקרה כאן! בטבריה! בעוד שבלא מעט ערים, רק עכשיו, 100 ימים לפני מועד הבחירות, מתחילים עם הקמפיינים, בטבריה אנחנו בקמפיין ממושך. ממש ריצת מרתון עם סוף לא ידוע.

בניגוד לערים אחרות, שם אדם כזה או אחר, הוא רק שינוי לסדר עדיפויות שונה אבל מה שהיה הוא שיהיה. בטבריה, 100 הימים הללו, יכריעו את גורל העיר. השאלה הנשאלת היא מי יוביל את ההכרעה הזו? האם המיעוט הרועש הוא בעל הדעה או דווקא הרוב הדומם, החושב, הרציונלי הוא זה שיכריע.

הרוב הדומם לרוב אינו שותף להכרעה כי הוא במילא לא שותף לעשייה של העיר. אבל הפעם זה חייב להשתנות. הפעם גם אלה שפוליטיקה לא מעניינת אותם, חייבים להבין שמה שהוביל את טבריה למצבה העגום היא הפוליטיקה הטבריינית ולא השותפות שלהם בפתק הקטן בכדי לשנות גורל של עיר. אותם אינטרסים צרים ורצונות אישיים הנחו ומנחים עדיין בטבריה את מערכת הבחירות.

לכן בטבריה, אולי יותר מכל עיר אחרת בישראל, תפקיד ראש העיר הוא בעל השפעה עצומה לחזות העיר ועתידה.

לכן עלינו לקבל החלטה שקולה. לא קל להיות ראש עיר. לא כל אחד יכול, את זה כבר ראינו. אני מקווה שגם למדנו את הלקח, שהרי הקדנציה האחרונה רבים לא מרוצים ממנה.

אם לא נפעל, אז הצעירים, שכולנו רוצים שיחזרו לטבריה, או שיישארו פה - לא רק שימצאו את עצמם בערים אחרות בארץ אלא גם ימשכו איתם את הוריהם ואת שאר בני המשפחה.

לכן אני אומר בפה מלא ובכאב עמוק - אלה הם 100 הימים האחרונים של טבריה, להשכיל ולהבין לאן היא הולכת. אלה הם 100 הימים האחרונים שלנו, הטבריינים, לחקור, לשאול, לבדוק, לחשוב - איך אנחנו רוצים לראות את העתיד.

אבל בואו נסתכל על הדבר החיובי שבעניין ואיתו נתחיל את הסופ"ש ואת ה-100 ימים הללו - טבריה יכולה להיות העיר שכולנו רוצים שתהיה. יש לה את ההזדמנות הזאת. זה אפשרי ועדיין לא מאוחר. הצעירים שעזבו, מוכנים לחזור אם רק תהיה להם סיבה טובה. אז בואו נייצר את הסיבות הללו - בואו ניתן לנו, להם וביחד את התקווה לשינוי. בעוד 100 כולם חייבים להגיע לטבריה ולקבל החלטה מושכלת כדי לשנות אותה. כי מצבה של טבריה זאת אחריות של כולנו!  

מיכאל לרר – Michael Lerer  - Лерер Михаил - Lerer@LMP.co.il 052-6696868

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
תודה למועדון הסריגה של רינה פנחסוב
במפגש מיוחד הודה מנהל המרכז הרפואי פדה - פוריה לרינה פנחסוב ונשות "מועדון הסריגה של כפר סירקין" אשר התגייסו למען שדרוג חדר ההורים בפגייה. במפגש חמים ומיוחד בכפר סירקין, הודו ד"ר ארז און מנהל המרכז הרפואי פדה-פוריה ומיה צבן, דוברת המרכז הרפואי והממונה על קשרי קהילה, לרינה פנחסוב ולארבעים חברות מועדון הסריגה של רינל'ה אשר גם השנה ארגנו יריד מכירות מיוחד לגיוס כספים למען המרכז הרפואי. במפגש החגיגי העניקה רינה לד"ר און סכום של 25,000 ₪ הכולל את הכספים שגויסו במהלך היריד ותרומה נוספת בסך 5,000 ₪ שהוסיף בנדיבות רבה, בעלה של רינה, מוטי פנחסוב. מיה צבן, ציינה כי הכספים גויסו השנה לקראת שיפוץ ושדרוג חדר אשר ישמש את ההורים אשר ילדיהם מאושפזים בפגייה.
חיים סתתיהו, מנכ"ל תיירות עין גב, כינס את כל מנהלי התיירות לסדנת משא ומתן בהנחיית אלון אפרת.
"הסדנה נערכה ב'חדר השלום' בבית גבריאל, על שפת הכינרת, בו התקיימו שיחות השלום עם ירדן ב- 10 בנובמבר 1994, כצעד המשך לחתימת השלום ההיסטורית בערבה, אושרו החתימות והחוזה בין שתי המדינות במעמד המלך חוסיין וראש הממשלה יצחק רבין, זכרם לברכה, דיפלומטים ואישים רבים אחרים, שהתכנסו לרגל האירוע בבית גבריאל. אין ספק, כי זהו מקום מתאים לניהול סדנת משא ומתן ושיבוא שוב שלום" אומר סתתיהו.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום חמישי, 17 ינואר2019
Wאבגדהוש
130310102030405
206070809101112
313141516171819
420212223242526
527282930310102
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.