הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 

כוכב הצפון | גיליון 2346 | 19.7.18

בעוד 100 ימים, משהו יקרה כאן! קשה עדיין לומר מה בדיוק, קשה עדיין להבין לאן זה הולך. אבל הפעם זה מורגש מאוד באוויר.

בניגוד לפעמים קודמות ובניגוד לערים אחרות - משהו יקרה כאן! בטבריה! בעוד שבלא מעט ערים, רק עכשיו, 100 ימים לפני מועד הבחירות, מתחילים עם הקמפיינים, בטבריה אנחנו בקמפיין ממושך. ממש ריצת מרתון עם סוף לא ידוע.

בניגוד לערים אחרות, שם אדם כזה או אחר, הוא רק שינוי לסדר עדיפויות שונה אבל מה שהיה הוא שיהיה. בטבריה, 100 הימים הללו, יכריעו את גורל העיר. השאלה הנשאלת היא מי יוביל את ההכרעה הזו? האם המיעוט הרועש הוא בעל הדעה או דווקא הרוב הדומם, החושב, הרציונלי הוא זה שיכריע.

הרוב הדומם לרוב אינו שותף להכרעה כי הוא במילא לא שותף לעשייה של העיר. אבל הפעם זה חייב להשתנות. הפעם גם אלה שפוליטיקה לא מעניינת אותם, חייבים להבין שמה שהוביל את טבריה למצבה העגום היא הפוליטיקה הטבריינית ולא השותפות שלהם בפתק הקטן בכדי לשנות גורל של עיר. אותם אינטרסים צרים ורצונות אישיים הנחו ומנחים עדיין בטבריה את מערכת הבחירות.

לכן בטבריה, אולי יותר מכל עיר אחרת בישראל, תפקיד ראש העיר הוא בעל השפעה עצומה לחזות העיר ועתידה.

לכן עלינו לקבל החלטה שקולה. לא קל להיות ראש עיר. לא כל אחד יכול, את זה כבר ראינו. אני מקווה שגם למדנו את הלקח, שהרי הקדנציה האחרונה רבים לא מרוצים ממנה.

אם לא נפעל, אז הצעירים, שכולנו רוצים שיחזרו לטבריה, או שיישארו פה - לא רק שימצאו את עצמם בערים אחרות בארץ אלא גם ימשכו איתם את הוריהם ואת שאר בני המשפחה.

לכן אני אומר בפה מלא ובכאב עמוק - אלה הם 100 הימים האחרונים של טבריה, להשכיל ולהבין לאן היא הולכת. אלה הם 100 הימים האחרונים שלנו, הטבריינים, לחקור, לשאול, לבדוק, לחשוב - איך אנחנו רוצים לראות את העתיד.

אבל בואו נסתכל על הדבר החיובי שבעניין ואיתו נתחיל את הסופ"ש ואת ה-100 ימים הללו - טבריה יכולה להיות העיר שכולנו רוצים שתהיה. יש לה את ההזדמנות הזאת. זה אפשרי ועדיין לא מאוחר. הצעירים שעזבו, מוכנים לחזור אם רק תהיה להם סיבה טובה. אז בואו נייצר את הסיבות הללו - בואו ניתן לנו, להם וביחד את התקווה לשינוי. בעוד 100 כולם חייבים להגיע לטבריה ולקבל החלטה מושכלת כדי לשנות אותה. כי מצבה של טבריה זאת אחריות של כולנו!  

מיכאל לרר – Michael Lerer  - Лерер Михаил - Lerer@LMP.co.il 052-6696868

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
מגדולי פסלי הארץ חי כאן בטבריה בצניעות בינינו הפסל שמואל בו עמי – אגדה והיסטוריה מהלכת
לעיתים מסתובבים בינינו אנשים גדולים, שסוחבים אחריהם היסטוריה שלמה, תרבות והישגים שאמורים לנפח לנו את הגאווה הטבריינית מקצה על קצה, אבל אנחנו לא יודעים עליהם מספיק, לא רואים את הפלא שמתרחש תחת ידינו ובינינו, את האוצרות הטמונים במקום שאינו מכבד אותם מספיק, במקום להיות מוצגים בגלריית אומנות מרהיבה בטבריה. איזה פספוס, זו הייתה הרגשתי, כשביקרתי במקום בו אצורים אוצרות הפסלים והתמונות המדברות היסטוריה שלמה, בביתו של הפסל הטברייני שמואל בן עמי. לכתבה המלאה והסרטון שמלווה איתה, בגיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון..
לא לוקחים סיכון – מתכוננים למחסור באספקת המים במקרה חירום
מעיינות ישועה גם בחירום - כנס בטחון מים באגודת המים של עמק הירדן בכנס בטחון מים שקיימה אגודת המים בעמק הירדן ביום חמישי האחרון, הוצגו האיומים השונים והתרחישים האפשריים העלולים להוביל לפגיעה באספקת המים לתושבים והוצגו פתרונות ומתקנים מתקדמים להתמודדות במצבי חירום. עוד נדונה בכנס הסכנה הסניטרית האפשרית בשל תמותה גבוהה של מאות אלפי בעלי חיים, עקב חוסר במים. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
תקפו שוטרים ושוחררו ממעצר לאחר שעות ספורות
באופן נדיר לעבירת תקיפת שוטרים, השופטת ברלינר-לוי קיבלה את בקשתו של עורך הדין ד"ר ניסן שריפי והאריכה את מעצר החשודים למשך שעות בלבד. ארבעה בני משפחה אחת במושב הזורעים ליד טבריה הובאו ביום שישי האחרון להארכת מעצרם בשל תקיפת שוטרים אשר באו להגן על חברת המים "מי ג'"ת" של המועצה האזורית גליל-תחתון בעת ביצוע עבודות בנחלה של המשפחה במושב ביום חמישי בערב. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
מבצע ניקיון 'שביל סובב כינרת' לפסח
רשות הכינרת ברכו את ההנהלה, המורים, המדריכים הצעירים והתלמידים המקסימים מבית ספר האזורי "מול גלעד" מקיבוץ אשדוד יעקב, 400 תלמידים מכיתות א' עד ח', תושבי רכס הפוריות וקיבוצי עמק הירדן על פרויקט הניקיון השנתי לקראת חג הפסח. התלמידים הגיעו מלווים בצוות מורים ומדריכים, קבלו כפפות ושקיות זבל גדולות של רשות הכינרת, וניקו את השביל מאשפה רבה שהצטברה. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
מניתוח פשוט בשקדים אבירם דן ז"ל בן 44 מצא את מותו
מקרה מזעזע בו נכנס בחור בן 44 אבירם דן לניתוח שקדים בגרון, ניתוח הנחשב לניתוח קל שבקלים ונעשה מידיי יום ביומו בעשרות פעמים בשבוע וכאן בבית החולים פוריה אבירם מוצא את מותו. לכתבה המלאה כנסו גיליון הדיגיטלי של כוכב הצפון...
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
שבת, 20 אפריל2019
Wאבגדהוש
1431010203040506
1507080910111213
1614151617181920
1721222324252627
1828293001020304
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.