בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>מיכאל לרר - פעיל חברתי>
מיכאל לרר: 100 ימים אחרונים

כוכב הצפון | גיליון 2346 | 19.7.18

בעוד 100 ימים, משהו יקרה כאן! קשה עדיין לומר מה בדיוק, קשה עדיין להבין לאן זה הולך. אבל הפעם זה מורגש מאוד באוויר.

בניגוד לפעמים קודמות ובניגוד לערים אחרות - משהו יקרה כאן! בטבריה! בעוד שבלא מעט ערים, רק עכשיו, 100 ימים לפני מועד הבחירות, מתחילים עם הקמפיינים, בטבריה אנחנו בקמפיין ממושך. ממש ריצת מרתון עם סוף לא ידוע.

בניגוד לערים אחרות, שם אדם כזה או אחר, הוא רק שינוי לסדר עדיפויות שונה אבל מה שהיה הוא שיהיה. בטבריה, 100 הימים הללו, יכריעו את גורל העיר. השאלה הנשאלת היא מי יוביל את ההכרעה הזו? האם המיעוט הרועש הוא בעל הדעה או דווקא הרוב הדומם, החושב, הרציונלי הוא זה שיכריע.

הרוב הדומם לרוב אינו שותף להכרעה כי הוא במילא לא שותף לעשייה של העיר. אבל הפעם זה חייב להשתנות. הפעם גם אלה שפוליטיקה לא מעניינת אותם, חייבים להבין שמה שהוביל את טבריה למצבה העגום היא הפוליטיקה הטבריינית ולא השותפות שלהם בפתק הקטן בכדי לשנות גורל של עיר. אותם אינטרסים צרים ורצונות אישיים הנחו ומנחים עדיין בטבריה את מערכת הבחירות.

לכן בטבריה, אולי יותר מכל עיר אחרת בישראל, תפקיד ראש העיר הוא בעל השפעה עצומה לחזות העיר ועתידה.

לכן עלינו לקבל החלטה שקולה. לא קל להיות ראש עיר. לא כל אחד יכול, את זה כבר ראינו. אני מקווה שגם למדנו את הלקח, שהרי הקדנציה האחרונה רבים לא מרוצים ממנה.

אם לא נפעל, אז הצעירים, שכולנו רוצים שיחזרו לטבריה, או שיישארו פה - לא רק שימצאו את עצמם בערים אחרות בארץ אלא גם ימשכו איתם את הוריהם ואת שאר בני המשפחה.

לכן אני אומר בפה מלא ובכאב עמוק - אלה הם 100 הימים האחרונים של טבריה, להשכיל ולהבין לאן היא הולכת. אלה הם 100 הימים האחרונים שלנו, הטבריינים, לחקור, לשאול, לבדוק, לחשוב - איך אנחנו רוצים לראות את העתיד.

אבל בואו נסתכל על הדבר החיובי שבעניין ואיתו נתחיל את הסופ"ש ואת ה-100 ימים הללו - טבריה יכולה להיות העיר שכולנו רוצים שתהיה. יש לה את ההזדמנות הזאת. זה אפשרי ועדיין לא מאוחר. הצעירים שעזבו, מוכנים לחזור אם רק תהיה להם סיבה טובה. אז בואו נייצר את הסיבות הללו - בואו ניתן לנו, להם וביחד את התקווה לשינוי. בעוד 100 כולם חייבים להגיע לטבריה ולקבל החלטה מושכלת כדי לשנות אותה. כי מצבה של טבריה זאת אחריות של כולנו!  

מיכאל לרר – Michael Lerer  - Лерер Михаил - Lerer@LMP.co.il 052-6696868

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
כוכב הצפון, 2.8.18, קייטנת כיופים במתנ"ס פירסט
מתנ"ס פירסט בהנהלתו של יום טוב אליהו וצוות עובדיו המסורים עושים פלאים לילדים במהלך קיץ 2018 בקייטנת כיופית המתקיימת במתנ"ס בחודשים יולי ואוגוסט. הילדים נהנים ממגוון עשיר ורחב של פעילויות יצירה, בילוי, הנאה, כיופים כמו גם פעילויות חינוכיות ומפנקות. הילדים המאושרים וההורים שעוד יותר מאושרים הרעיפו על הצוות במתנ"ס מחמאות רבות והילדים חוגגים ומאושרים עד השמיים. אז כל שנותר הוא לאחל לילדים תמשיכו לעשות חיים בקייטנת כיופים במתנ"ס. מתנ"ס פירסט מעניק מגוון שרותים לאוכלוסיה בעיר טבריה, החל מהילדים הקטנים ועד לחינוך ולימודים למבוגרים. כל שצריך זה רק לברר פרטים במזכירות בטוח יש משהו שיתאים גם לכם.
כוכב הצפון, 2.8.18, ילדי טבריה והסביבה ממשיכים ליהנות מהופעות הקיץ בBIG FASHION DANILOF טבריה
ילדי טבריה והסביבה ממשיכים לפקוד את הקניון בכל שבוע וליהנות ממיטב אמני הילדים והנוער בקניון BIG FASHION DANILOF טבריה. השבוע הגיעה אלינו ביום שני אנה זק - כוכבת הנוער הבינלאומית הראשונה של ישראל במופע בלווי רקדנים! מאות בני נוער שרו, רקדו ואף הצטלמו עם הכוכבת. וביום רביעי נהנו הקטנטנים במופע של מטוסי העל - כוכבי הסדרה המצליחה מערוץ הופ! במופע חובק עולם. ומה מחכה לנו השבוע? מולי וצומי מגיעים אלינו לעשות שמח והיישר מגיאורגיה – קרקס אקרוסטארם במופע סוחף! יום שני 06.08 בשעה 18:00 הופעה של מולי ומוצי. יום רביעי 08/08 בשעה 18:00 קרקס אקרוסטארם
כוכב הצפון, 2.8.18, שיפוץ מחלקת ילודים ופגיה
בשבוע שעבר החלו עבודות שיפוצים במחלקות ילודים ופגיה של המרכז הרפואי פדה-פוריה, לחידוש , שיפוץ ושדרוג המחלקות. בשל העבודות הועברו התינוקות ליחידה זמנית ששטחה מצומצם, במחלקת היולדות. בשל כך, בתקופת השיפוץ שתארך מספר שבועות, התינוקות ישהו לצד האימהות, בביות מלא. אנו מתנצלים על אי הנוחות הכרוכה במצב זה. ופועלים בכל דרך לקיצור תקופת השיפוצים. צוות המחלקות עומד לרשות היולדות לסיוע, תמיכה והדרכה במהלך כל האשפוז.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום חמישי, 16 אוגוסט2018
Wאבגדהוש
3129303101020304
3205060708091011
3312131415161718
3419202122232425
3526272829303101
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.