הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>רפאל טרבלסי - חבר מועצת העיר טבריה>
רפאל טרבלסי: אפשר לפעול אחרת בכדי להשיג שינוי סדרי עדיפויות בממשלת ישראל.

כוכב הצפון | גיליון 2344 | 6.7.18

 

יום רביעי, 4:50 לפנות בוקר, רעידת אדמה מעירה את תושבי העיר טבריה, בדיוק כמו הלילה בו צה"ל תקף בסוריה ונשמעו פיצוצים חזקים בטבריה, גם הלילה הפלאפון שלי עוד רגע קרס מהודעות וטלפונים של תושבים מודאגים. כמובן שתוך שניות התאפסתי על עצמי והתחלתי להרגיע את התושבים יחד עם חברי היקר, אושרי ויצמן, מקבוצת החדשות בפייסבוק ובוואצפ "חדשות טבריה והסביבה".

החלטתי בשעה 8:00 לצאת לסיור בשכונות אשר בהן הבניינים רבי קומות, אך בבעלות פרטית ופשוט הזדעזעתי למראה עיניי. עד היום "שברתי" את הראש איך בונים תוכנית עבודה מסודרת לשכונה בה אני גר, שיכון א', אך לא כל כך הצלחתי מכיוון שמדובר בעיקר בבתים פרטיים.

אך היום, כשאני חושב על זה יותר לעומק, הרי רוב העיר טבריה בנויה עם מבנים ישנים והיום אני יכול להגיד בוודאות מוחלטת - המבנים מסוכנים מאוד למגורים. בנס לא הייתה רעידת אדמה יותר חזקה ואין לי ספק שהיינו עומדים היום בפני אסון ענק, אסון שלדעתי היו בו מאות פצועים ועשרות הרוגים.

אז בטח אתם שואלים מה ניתן לעשות?

אין לי תשובה ברורה לנושא, אך אני ממליץ, לבנות כרשות, תוכנית כוללת לכל העיר טבריה. בתוכנית זו נציג איך אנחנו מחזקים את כלל הבתים הפרטיים שנמצאים בסכנה. את אשר ראו עיניי היום אי אפשר לתאר במילים. בניני מגורים של כ 6 קומות ויותר, עמודי המבנה ממש סדוקים והברזלים החלודים חשופים לעיני כל.

לאחר שנבנה את תוכנית "חיזוק מבני טבריה", עלינו לצאת למאבק על עתידנו. עלינו לדרוש מממשלת ישראל לשנות את סדרי העדיפויות ולדרוש מהם להכניס את היד לכיס ולהשקיע בנו, בתושבי הצפון בכלל ובטבריה בפרט.

מאבק זה אמור להיות נטול אגו ומשותף לכלל סיעות הבית במועצת העיר. עלינו לאחד כוחות ולהפעיל את כל הלחץ האפשרי בכדי שממשלת ישראל תתקצב תוכנית זאת גם אם נצטרך להיאבק מבחינה משפטית והגשת בג"צ באומץ כמו שעשיתי לבד בבחירות לרב הראשי בעיר.

אני יודע שיהיו כאלו שיגידו שאין לממשלה כסף בשבילנו, אז אני יחדש לכם מתוך ניסיון אישי ותפקידי הקודמים: יש כסף והמון כסף, רק צריך לדעת לבקש ולעבוד מול משרדי הממשלה השונים, להציג להם תוכנית מסודרת ומתוקצבת ופשוט לדרוש. נכון, אם יש קשר אישי לשר הממונה זה לא יזיק, אך הפוליטיקאי הטברייני צריך להיות מספיק אמיץ ולשים נגד עיניו רק את טובת תושבי העיר, כי את רוב "הקופון" הציבורי יקבל ראש העיר מעצם מעמדו ותפקידו.

אך אני מבטיח, בדיוק כמו שנהגתי בכל השנים האחרונות, להיות שותף, פעיל ומוביל בכל מאבק שיקדם את האינטרס של טבריה ותושביה.

אפשר, אפשר להביא תקציבים לטובת טבריה בדיוק כמו שהבאתי בכל השנים האחרונות, מכל משרד ממשלתי שהיה שם שר ממונה מטעם סיעת "הבית היהודי", משרד השיכון, משרד החינוך, המשרד לאזרחים ותיקים ואפילו ממשרד המשפטים שאישרו תיקצוב לבניית בית משפט חדש בטבריה.

לא אסתיר, בהתחלה כשעוד הייתי "צעיר" כן היה חשוב לי לקבל את "הקרדיט" על עבודתי בהתנדבות מלאה. אך זיהיתי שאם אמשיך להילחם על "הקרדיט" המאבקים הפוליטיים הפנימיים ינצחו את העשייה וטבריה תפסיד תקציבים גדולים למען טבריה ותושביה.

לכן, קיבלתי החלטה לאחר מספר חודשים מבחירתי למועצת העיר, כי טבריה חשובה יותר ממני ומכל פוליטיקה או פוליטיקאי.

רק ביחד, שילוב של כלל נבחרי הציבורי, כלי התקשורת ותושבי העיר נוכל להגיע למטרה – שיפוץ וחיזוק טבריה – יחד נצליח לשנות את סדרי העדיפויות של ממשלת ישראל.

שלכם,  שבת שלום ומבורך.

רפאל טרבלסי

הבית היהודי בטבריה – אומרים ועושים. 
סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
כוכב הצפון, 16.11.18, לא עוד רצח נשים
נעמת מרחב כנרת ביחד עם נשים נוספות בניהם מירי לוי פעילה ציבורית ציינו את יום המאבק למניעת אלימות ורצח נשים. למפגש הגיעו נשים רבות שלקחו חלק באירוע ואף האזינו בקשב רב להרצאה מרתקת מפיו של ניר אלימלך, אח של ענת אלימלך ז"ל, דוגמנית שחקנית שנרצחה. האירוע היה בסימן של "לא עוד רצח נשים".
כוכב הצפון, 16.11.18, פרשת ילדי תימן: מבצע ארצי לאיסוף דגימות DNA מבני המשפחות
ח"כ נורית קורן, היושבת בראש הועדה לחקר פרשת חטופי תימן, המזרח והבלקן הודיעה על יום מרוכז לאיסוף בדיקות DNA: "אנו פותחים במבצע ארצי וממשיכים בכל הכוח לאסוף דגימות. עד כה נאספו כ- 1500 דגימות ו- 4 ילדים מאומצים זכו להתאחד עם בני משפחותיהם הביולוגיים באמצעות הדגימות. חשוב לבוא להיבדק על-מנת שנוכל להפוך כל אבן ולהגיע לחקר האמת". היום המרוכז יערך ביום רביעי, 18.11, במרכז מורשת יהדות תימן וקהילות ישראל ברחובות. הוא מיועד לבני משפחה – הורים, אחים ואחיות.
כוכב הצפון, 16.11.18, נעים להכיר: שבוע פתוח במרכז צעירים טבריה
המשרד לפיתוח הפריפריה בנגב ובגליל יקיים בשבוע הבא (18-22.11) שבוע פתוח בכל מרכזי הצעירים בפריפריה הגיאוגרפית. המטרה, מסבירים במרכז הצעירים של טבריה, היא לאפשר לצעירי העיר להכיר את המרכז, את האפשרויות והכלים שהוא מציע. במהלך השבוע (וגם בשגרה) יהיה ניתן לקבל ייעוץ והכוונה בשלל תחומים - הכוונה לחיילים משוחררים, קריירה ועוד, וגם יהיו הרצאות וסדנאות חינמיות, כדוגמת סחר בשוק ההון.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום ראשון, 18 נובמבר2018
Wאבגדהוש
4428293031010203
4504050607080910
4611121314151617
4718192021222324
4825262728293001
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.