הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>סיעת הבית היהודי - רפאל טרבלסי, יוסי בן חמו>
רפאל טרבלסי: אפשר לפעול אחרת בכדי להשיג שינוי סדרי עדיפויות בממשלת ישראל.

כוכב הצפון | גיליון 2344 | 6.7.18

 

יום רביעי, 4:50 לפנות בוקר, רעידת אדמה מעירה את תושבי העיר טבריה, בדיוק כמו הלילה בו צה"ל תקף בסוריה ונשמעו פיצוצים חזקים בטבריה, גם הלילה הפלאפון שלי עוד רגע קרס מהודעות וטלפונים של תושבים מודאגים. כמובן שתוך שניות התאפסתי על עצמי והתחלתי להרגיע את התושבים יחד עם חברי היקר, אושרי ויצמן, מקבוצת החדשות בפייסבוק ובוואצפ "חדשות טבריה והסביבה".

החלטתי בשעה 8:00 לצאת לסיור בשכונות אשר בהן הבניינים רבי קומות, אך בבעלות פרטית ופשוט הזדעזעתי למראה עיניי. עד היום "שברתי" את הראש איך בונים תוכנית עבודה מסודרת לשכונה בה אני גר, שיכון א', אך לא כל כך הצלחתי מכיוון שמדובר בעיקר בבתים פרטיים.

אך היום, כשאני חושב על זה יותר לעומק, הרי רוב העיר טבריה בנויה עם מבנים ישנים והיום אני יכול להגיד בוודאות מוחלטת - המבנים מסוכנים מאוד למגורים. בנס לא הייתה רעידת אדמה יותר חזקה ואין לי ספק שהיינו עומדים היום בפני אסון ענק, אסון שלדעתי היו בו מאות פצועים ועשרות הרוגים.

אז בטח אתם שואלים מה ניתן לעשות?

אין לי תשובה ברורה לנושא, אך אני ממליץ, לבנות כרשות, תוכנית כוללת לכל העיר טבריה. בתוכנית זו נציג איך אנחנו מחזקים את כלל הבתים הפרטיים שנמצאים בסכנה. את אשר ראו עיניי היום אי אפשר לתאר במילים. בניני מגורים של כ 6 קומות ויותר, עמודי המבנה ממש סדוקים והברזלים החלודים חשופים לעיני כל.

לאחר שנבנה את תוכנית "חיזוק מבני טבריה", עלינו לצאת למאבק על עתידנו. עלינו לדרוש מממשלת ישראל לשנות את סדרי העדיפויות ולדרוש מהם להכניס את היד לכיס ולהשקיע בנו, בתושבי הצפון בכלל ובטבריה בפרט.

מאבק זה אמור להיות נטול אגו ומשותף לכלל סיעות הבית במועצת העיר. עלינו לאחד כוחות ולהפעיל את כל הלחץ האפשרי בכדי שממשלת ישראל תתקצב תוכנית זאת גם אם נצטרך להיאבק מבחינה משפטית והגשת בג"צ באומץ כמו שעשיתי לבד בבחירות לרב הראשי בעיר.

אני יודע שיהיו כאלו שיגידו שאין לממשלה כסף בשבילנו, אז אני יחדש לכם מתוך ניסיון אישי ותפקידי הקודמים: יש כסף והמון כסף, רק צריך לדעת לבקש ולעבוד מול משרדי הממשלה השונים, להציג להם תוכנית מסודרת ומתוקצבת ופשוט לדרוש. נכון, אם יש קשר אישי לשר הממונה זה לא יזיק, אך הפוליטיקאי הטברייני צריך להיות מספיק אמיץ ולשים נגד עיניו רק את טובת תושבי העיר, כי את רוב "הקופון" הציבורי יקבל ראש העיר מעצם מעמדו ותפקידו.

אך אני מבטיח, בדיוק כמו שנהגתי בכל השנים האחרונות, להיות שותף, פעיל ומוביל בכל מאבק שיקדם את האינטרס של טבריה ותושביה.

אפשר, אפשר להביא תקציבים לטובת טבריה בדיוק כמו שהבאתי בכל השנים האחרונות, מכל משרד ממשלתי שהיה שם שר ממונה מטעם סיעת "הבית היהודי", משרד השיכון, משרד החינוך, המשרד לאזרחים ותיקים ואפילו ממשרד המשפטים שאישרו תיקצוב לבניית בית משפט חדש בטבריה.

לא אסתיר, בהתחלה כשעוד הייתי "צעיר" כן היה חשוב לי לקבל את "הקרדיט" על עבודתי בהתנדבות מלאה. אך זיהיתי שאם אמשיך להילחם על "הקרדיט" המאבקים הפוליטיים הפנימיים ינצחו את העשייה וטבריה תפסיד תקציבים גדולים למען טבריה ותושביה.

לכן, קיבלתי החלטה לאחר מספר חודשים מבחירתי למועצת העיר, כי טבריה חשובה יותר ממני ומכל פוליטיקה או פוליטיקאי.

רק ביחד, שילוב של כלל נבחרי הציבורי, כלי התקשורת ותושבי העיר נוכל להגיע למטרה – שיפוץ וחיזוק טבריה – יחד נצליח לשנות את סדרי העדיפויות של ממשלת ישראל.

שלכם,  שבת שלום ומבורך.

רפאל טרבלסי

הבית היהודי בטבריה – אומרים ועושים. 
סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
אופיר שוורץ מונה למנכ"ל החברה החדשה "צמח שיווק תוצרת חקלאית"
בחודש שעבר השיקה קבוצת צמח מפעלים חברה חדשה בשם "צמח שיווק תוצרת חקלאית", אשר מטרתה ריכוז ושיווק תוצרת המשקים החברים בקבוצה ופתיחת השוק לענפים חדשים. לתפקיד מנכ"ל החברה החדשה מונה אופיר שוורץ שהגיע היישר מתחום השיווק והמכירות של חברות גדולות במשק הישראלי.
שומרים על הכינרת: בהמשך לפיילוט המוצלח "חופים שקטים" בשנה שעברה, גיוס נרחב יחל החודש ליחידה משטרתית התנדבותית של איגוד ערים כינרת
תחת הכותרת "שומרים על הכינרת", משנים את המציאות בחופי הכינרת ומחזירים את הכינרת למשפחות. יחל החודש, גיוס נרחב ליחידה משטרתית התנדבותית, בתחום הגנת הסביבה, השומרת על איכות הסביבה ואיכות המים בסובב כינרת ובחופיה.
"נפלאות המחול והצבע" - תערוכת ציורים של דינה זילברברג בגלריית בית "דונה גרציה" טבריה
הפנינה התרבותית והייחודית המשמרת את מורשת יהדות ספרד, וסיפורה של הגבירה "דונה גרציה" נמצא כאן בטבריה.
השבוע התקיים טורניר הכדורסל המסורתי ה- 17 במספר, לזכרו של דורון קליין ז"ל
עיריית טבריה ומועדון הכדורסל עירוני טבריה בשיתוף המשפחה והחברים, פועלים זו השנה השבע עשרה ברציפות במפעל ההנצחה ע"ש דורון קליין ז"ל, ע"י קיומו של אירוע ספורטיבי המשלב פעילות ילדים, נוער ובוגרים.
עמוס טל ז"ל טורניר כדורסל ראשון לזכרו
תושבי היישוב "גבעת אבני" שבגליל התחתון, חבריו הטובים של עמוס טל ז"ל, בני המשפחה ומוקירי זכרו התאחדו יחדיו בכדי להנציח את זכרו של עמוס במסורת דרך הספורט שהוא כה אהב, והוחלט על משחק כדורסל שנתי שיתקיים לזכרו מיידי שנה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום רביעי, 20 פברואר2019
Wאבגדהוש
527282930310102
603040506070809
710111213141516
817181920212223
924252627280102
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.