הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
רבים שאלו ובני קריתי חושף מדוע לא המשכתי קדנציה נוספת

כוכב הצפון | גיליון 2344 | 6.7.18

 

בראיון שקיימנו השבוע עם, בנימין (בני) קריתי, מועמד לראשות העיר טבריה, שיפורסם בקרוב, חשף קריתי לכתבנו את שאלת המיליון דולר ששואל כל טברייני בעיר - למה לא המשכת לקדנציה נוספת כראש עיר בכדי להשלים את שהתחלת?

להזכירכם, בני קריתי, המועמד בבחירות הקרובות לראשות עיריית טבריה, כיהן בעבר כראש העיר בין השנים 1998-2003. אז עמד קריתי בראש המחנה החילוני וניצח ברוב מוחץ את יריבו שהיה הפייבוריט לניצחון ומוכר הרבה יותר בטבריה, סגן ראש העיר דאז, מר צביקה כהן, אשר משמש היום כסגן ראש עיריית ירושלים.

למרות הניצחון הסוחף ולמרות הקדנציה הטובה, במהלכה הצליח לשקם את העיר, לסגור את הגרעון הכספי שהשאיר לו קודמו, יוסי פרץ, להגדיל את שטח העיר בכ-40% נוספים, לדאוג בתכנון הארצי להמשך קו הרכבת מטבריה לת"א, לשקם את רחוב הירקון והמדרחוב, להכין תוכניות עתידיות, להתמודד בצורה מיטבית עם המצב הביטחוני בארץ, עקב פרוץ האינתיפאדה השנייה והמצב הקשה שהיה בארץ בתחום התיירות. החליט קריתי שלא להתמודד לקדנציה נוספת, מהלך שנראה בפני רבים תמוהה, מעין בריחה ויש הסבורים עד היום  שזהו מעשה שהציבור לא קיבל עליו תשובה מספקת, כאילו בני נטש אותם דווקא כשהתחיל להיות טוב בעיר.

השבוע בגיליון, הבאנו חלק מראיון שנפרסם בשבועות הקרובים ובסרטון שעלה בשידור שקיים קריתי בעמוד הפייסבוק שלו, הוא משתף את הציבור בשאלה כמו גם בתשובה, מה גרם לבני קריתי לקבל את ההחלטה שלא להתמודד על קדנציה נוספת כאשר הוא ראש עיר מכהן.

במשך השנים בחר קריתי שלא להגיב לשמועות, שכן לא ראה צורך לפתוח את העניין ולעלות את הנושא לדיון ציבורי. גם כשקיבל את ההחלטה להתמודד פעם נוספת על ראשות עיריית טבריה על מנת לשקמה בשנית, התלבט אם לעסוק בנקודה הרגישה מפאת צנעת הפרט, שהרי אחרי הכל מדובר בחמשת ילדיו.

כעת, רק לאחר שקיבל את אישור המשפחה וילדיו, הוא מגלה וחושף לציבור את הסיבה והיא שאחד מילדיו חלה במחלה קשה אשר העמידה אותו בסכנת חיים. ההתמודדות עם המחלה ועם הסכנה שריחפה מעל ראשו של הילד ושל בני, גרמה למועקה רבה בקרב כל בני המשפחה וזה היווה עול כבד מנשוא. עול אשר בסופו של דבר הביא לכך שהמשפחה ובראשה רומי, ביתו הצעירה, שהייתה אז בת 10, החליטה להפעיל לחץ על האבא בני קריתי ולהעמידו בפני החלטה – האם ברצונו להיות ראש עיר או אבא.

קריתי שיתף את הציבור בראיון, וחשף כי לאחר שהבין את המצב, ההחלטה בנושא הייתה מהירה והתקבלה בצורה חדה וברורה – הוא לא יתמודד לקדנציה נוספת ואף יודיע מראש שלא יתמודד – כך גם עשה.

קריתי מבהיר שהוא שלם לגמרי עם ההחלטה שקיבל דאז: "האחריות והחובה הראשונים שלנו כהורים היא כלפי הילדים שלנו. לא הייתי מסוגל להמשיך ולחיות בידיעה שאני פוגע בילדים שלי, גם אם מדובר בוויתור על המשך כהונה כראש עירייה ושלא נדבר שהמצב היה סכנת חיים של ממש".

עוד נציין כי עם סיום תפקידו כראש עיריית טבריה, הוצע לקריתי ע"י ראש הממשלה דאז, אריאל שרון, מינוי ליושב ראש חברת "מקורות", זאת על סמך פעולות רבות שעשה בעניין המים בישראל והכנרת בתפקידו בטבריה. גם הצעה נדיבה זו נדחתה עקב הסיבה המשפחתית. 

ברוך השם לאחר ההתמודדות הקשה במחלה, שארכה שנים של טיפולים, הבריא הבן החולה והיום הוא בריא ושלם.

"חזרתי להשלים את המשימה החשובה, הצבת העיר טבריה במקום הראוי לה ולתושביה. כי טבריה עבורי היא הבית בו גדלתי כילד ואת זה לא ניתן לקחת לא ממני ולא מאף אחד מאתנו". סיכם קריתי.   

סה"כ 1 תגובות לכתבה זו
1. תירוצים .. מן האצבע..??!!.
שיחשוף את "התירוץ" הנכון.....
אזרח מן הישוב.   06/07/2018
כוכב הצפון, 16.11.18, לא עוד רצח נשים
נעמת מרחב כנרת ביחד עם נשים נוספות בניהם מירי לוי פעילה ציבורית ציינו את יום המאבק למניעת אלימות ורצח נשים. למפגש הגיעו נשים רבות שלקחו חלק באירוע ואף האזינו בקשב רב להרצאה מרתקת מפיו של ניר אלימלך, אח של ענת אלימלך ז"ל, דוגמנית שחקנית שנרצחה. האירוע היה בסימן של "לא עוד רצח נשים".
כוכב הצפון, 16.11.18, פרשת ילדי תימן: מבצע ארצי לאיסוף דגימות DNA מבני המשפחות
ח"כ נורית קורן, היושבת בראש הועדה לחקר פרשת חטופי תימן, המזרח והבלקן הודיעה על יום מרוכז לאיסוף בדיקות DNA: "אנו פותחים במבצע ארצי וממשיכים בכל הכוח לאסוף דגימות. עד כה נאספו כ- 1500 דגימות ו- 4 ילדים מאומצים זכו להתאחד עם בני משפחותיהם הביולוגיים באמצעות הדגימות. חשוב לבוא להיבדק על-מנת שנוכל להפוך כל אבן ולהגיע לחקר האמת". היום המרוכז יערך ביום רביעי, 18.11, במרכז מורשת יהדות תימן וקהילות ישראל ברחובות. הוא מיועד לבני משפחה – הורים, אחים ואחיות.
כוכב הצפון, 16.11.18, נעים להכיר: שבוע פתוח במרכז צעירים טבריה
המשרד לפיתוח הפריפריה בנגב ובגליל יקיים בשבוע הבא (18-22.11) שבוע פתוח בכל מרכזי הצעירים בפריפריה הגיאוגרפית. המטרה, מסבירים במרכז הצעירים של טבריה, היא לאפשר לצעירי העיר להכיר את המרכז, את האפשרויות והכלים שהוא מציע. במהלך השבוע (וגם בשגרה) יהיה ניתן לקבל ייעוץ והכוונה בשלל תחומים - הכוונה לחיילים משוחררים, קריירה ועוד, וגם יהיו הרצאות וסדנאות חינמיות, כדוגמת סחר בשוק ההון.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום ראשון, 18 נובמבר2018
Wאבגדהוש
4428293031010203
4504050607080910
4611121314151617
4718192021222324
4825262728293001
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.