הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
רבים שאלו ובני קריתי חושף מדוע לא המשכתי קדנציה נוספת

כוכב הצפון | גיליון 2344 | 6.7.18

 

בראיון שקיימנו השבוע עם, בנימין (בני) קריתי, מועמד לראשות העיר טבריה, שיפורסם בקרוב, חשף קריתי לכתבנו את שאלת המיליון דולר ששואל כל טברייני בעיר - למה לא המשכת לקדנציה נוספת כראש עיר בכדי להשלים את שהתחלת?

להזכירכם, בני קריתי, המועמד בבחירות הקרובות לראשות עיריית טבריה, כיהן בעבר כראש העיר בין השנים 1998-2003. אז עמד קריתי בראש המחנה החילוני וניצח ברוב מוחץ את יריבו שהיה הפייבוריט לניצחון ומוכר הרבה יותר בטבריה, סגן ראש העיר דאז, מר צביקה כהן, אשר משמש היום כסגן ראש עיריית ירושלים.

למרות הניצחון הסוחף ולמרות הקדנציה הטובה, במהלכה הצליח לשקם את העיר, לסגור את הגרעון הכספי שהשאיר לו קודמו, יוסי פרץ, להגדיל את שטח העיר בכ-40% נוספים, לדאוג בתכנון הארצי להמשך קו הרכבת מטבריה לת"א, לשקם את רחוב הירקון והמדרחוב, להכין תוכניות עתידיות, להתמודד בצורה מיטבית עם המצב הביטחוני בארץ, עקב פרוץ האינתיפאדה השנייה והמצב הקשה שהיה בארץ בתחום התיירות. החליט קריתי שלא להתמודד לקדנציה נוספת, מהלך שנראה בפני רבים תמוהה, מעין בריחה ויש הסבורים עד היום  שזהו מעשה שהציבור לא קיבל עליו תשובה מספקת, כאילו בני נטש אותם דווקא כשהתחיל להיות טוב בעיר.

השבוע בגיליון, הבאנו חלק מראיון שנפרסם בשבועות הקרובים ובסרטון שעלה בשידור שקיים קריתי בעמוד הפייסבוק שלו, הוא משתף את הציבור בשאלה כמו גם בתשובה, מה גרם לבני קריתי לקבל את ההחלטה שלא להתמודד על קדנציה נוספת כאשר הוא ראש עיר מכהן.

במשך השנים בחר קריתי שלא להגיב לשמועות, שכן לא ראה צורך לפתוח את העניין ולעלות את הנושא לדיון ציבורי. גם כשקיבל את ההחלטה להתמודד פעם נוספת על ראשות עיריית טבריה על מנת לשקמה בשנית, התלבט אם לעסוק בנקודה הרגישה מפאת צנעת הפרט, שהרי אחרי הכל מדובר בחמשת ילדיו.

כעת, רק לאחר שקיבל את אישור המשפחה וילדיו, הוא מגלה וחושף לציבור את הסיבה והיא שאחד מילדיו חלה במחלה קשה אשר העמידה אותו בסכנת חיים. ההתמודדות עם המחלה ועם הסכנה שריחפה מעל ראשו של הילד ושל בני, גרמה למועקה רבה בקרב כל בני המשפחה וזה היווה עול כבד מנשוא. עול אשר בסופו של דבר הביא לכך שהמשפחה ובראשה רומי, ביתו הצעירה, שהייתה אז בת 10, החליטה להפעיל לחץ על האבא בני קריתי ולהעמידו בפני החלטה – האם ברצונו להיות ראש עיר או אבא.

קריתי שיתף את הציבור בראיון, וחשף כי לאחר שהבין את המצב, ההחלטה בנושא הייתה מהירה והתקבלה בצורה חדה וברורה – הוא לא יתמודד לקדנציה נוספת ואף יודיע מראש שלא יתמודד – כך גם עשה.

קריתי מבהיר שהוא שלם לגמרי עם ההחלטה שקיבל דאז: "האחריות והחובה הראשונים שלנו כהורים היא כלפי הילדים שלנו. לא הייתי מסוגל להמשיך ולחיות בידיעה שאני פוגע בילדים שלי, גם אם מדובר בוויתור על המשך כהונה כראש עירייה ושלא נדבר שהמצב היה סכנת חיים של ממש".

עוד נציין כי עם סיום תפקידו כראש עיריית טבריה, הוצע לקריתי ע"י ראש הממשלה דאז, אריאל שרון, מינוי ליושב ראש חברת "מקורות", זאת על סמך פעולות רבות שעשה בעניין המים בישראל והכנרת בתפקידו בטבריה. גם הצעה נדיבה זו נדחתה עקב הסיבה המשפחתית. 

ברוך השם לאחר ההתמודדות הקשה במחלה, שארכה שנים של טיפולים, הבריא הבן החולה והיום הוא בריא ושלם.

"חזרתי להשלים את המשימה החשובה, הצבת העיר טבריה במקום הראוי לה ולתושביה. כי טבריה עבורי היא הבית בו גדלתי כילד ואת זה לא ניתן לקחת לא ממני ולא מאף אחד מאתנו". סיכם קריתי.   

סה"כ 1 תגובות לכתבה זו
1. תירוצים .. מן האצבע..??!!.
שיחשוף את "התירוץ" הנכון.....
אזרח מן הישוב.   06/07/2018
אופיר שוורץ מונה למנכ"ל החברה החדשה "צמח שיווק תוצרת חקלאית"
בחודש שעבר השיקה קבוצת צמח מפעלים חברה חדשה בשם "צמח שיווק תוצרת חקלאית", אשר מטרתה ריכוז ושיווק תוצרת המשקים החברים בקבוצה ופתיחת השוק לענפים חדשים. לתפקיד מנכ"ל החברה החדשה מונה אופיר שוורץ שהגיע היישר מתחום השיווק והמכירות של חברות גדולות במשק הישראלי.
שומרים על הכינרת: בהמשך לפיילוט המוצלח "חופים שקטים" בשנה שעברה, גיוס נרחב יחל החודש ליחידה משטרתית התנדבותית של איגוד ערים כינרת
תחת הכותרת "שומרים על הכינרת", משנים את המציאות בחופי הכינרת ומחזירים את הכינרת למשפחות. יחל החודש, גיוס נרחב ליחידה משטרתית התנדבותית, בתחום הגנת הסביבה, השומרת על איכות הסביבה ואיכות המים בסובב כינרת ובחופיה.
"נפלאות המחול והצבע" - תערוכת ציורים של דינה זילברברג בגלריית בית "דונה גרציה" טבריה
הפנינה התרבותית והייחודית המשמרת את מורשת יהדות ספרד, וסיפורה של הגבירה "דונה גרציה" נמצא כאן בטבריה.
השבוע התקיים טורניר הכדורסל המסורתי ה- 17 במספר, לזכרו של דורון קליין ז"ל
עיריית טבריה ומועדון הכדורסל עירוני טבריה בשיתוף המשפחה והחברים, פועלים זו השנה השבע עשרה ברציפות במפעל ההנצחה ע"ש דורון קליין ז"ל, ע"י קיומו של אירוע ספורטיבי המשלב פעילות ילדים, נוער ובוגרים.
עמוס טל ז"ל טורניר כדורסל ראשון לזכרו
תושבי היישוב "גבעת אבני" שבגליל התחתון, חבריו הטובים של עמוס טל ז"ל, בני המשפחה ומוקירי זכרו התאחדו יחדיו בכדי להנציח את זכרו של עמוס במסורת דרך הספורט שהוא כה אהב, והוחלט על משחק כדורסל שנתי שיתקיים לזכרו מיידי שנה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום רביעי, 20 פברואר2019
Wאבגדהוש
527282930310102
603040506070809
710111213141516
817181920212223
924252627280102
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.