הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
ללא קווי לילה

כוכב הצפון | גיליון 2344 | 6.7.18

מאת: חיים חליוה

החל משנת 2009 פועל ברחבי הארץ מיזם נהדר של משרד התחבורה, "קווי לילה" שמו. מיזם זה נועד למנוע ממבלים צעירים לנהוג לאחר בילוי במועדוני לילה כשהם בהשפעת אלכוהול. בנוסף, הותאמו מחירי קווי לילה למחירי האוטובוס הפועלים ברחבי היום, והם נועדו להקל על המבלים כלכלית בחזרתם הביתה.

בתחילה, הונהג המיזם בערים הגדולות ירושלים, תל אביב וחיפה, ואט אט התפשט ברחבי הארץ. במשך כשלוש שנים נהנו צעירי טבריה מפרוייקט זה – אוטובוס שנוסע ולוקח אותם אל מרכז בילויי הלילה בחיפה, ומחזיר אותם לעיר בשעות הקטנות של הלילה. המיזם פעל בעיר בתקופת חופשות הלימודים הפרושות לאורך השנה, בימי חמישי ומוצאי שבת.

השנה, בשונה מהשנים האחרונות, נמחקה עיר הכנרת טבריה ממפת "קווי לילה" של משרד התחבורה. פעילות המיזם הורחבה במטרופולין חיפה לערים הסובבות, למשל כרמיאל, עכו ונהריה, אך טבריה נעלמה ממפת המיזם כמו מטה קסם.

בשים לב, שר התחבורה ישראל כץ מהליכוד, העוזר שלו בצפון פיניאן, גם הוא עובד במשרד התחבורה. אז עכשיו תגידו לי האם ציון פיניאן סייע לצעירי טבריה עם עניין "קווי הלילה" בכדי שאלו ימשיכו או כהרגלו חיבל חיבל כהרגלו בקיים כפי שהוא עושה גם אצל שרים רבים? תחליטו אתם. הרי הוא טוען שיש לו קשרים, נראה שהוא מנצל את הקשרים בכדי להרע עם תושבי העיר במקום להיטיב עימם. חבל שהוא לא יוצא לבלות בפאבים בחיפה ואז הוא היה דואג לכם הצעירים כפי שדאג לעצמו בעניין חוק הפוליו ששילשל לכיסו הפרטי של פיניאן כמיליון שקל. 

נחיצותם של הקווים למען צעירי העיר טבריה היא קריטית. אם ציון פיניאן מרע לצעירי העיר מצידו האחד של המטבע ומצידו השני מבקש את תמיכתם של הצעירים עם אנשי העבודה ויש עתיד אז לאן זה יוביל אותנו? כל חברי הליכוד בעיר חייבים להעביר מסר ברור וחד משמעי לשר התחבורה, ישראל כץ, שבטבריה הוא ופיניאן  יהיו מחוקים פוליטית! ימים יגידו. ואתם הצעירים חייבים להבין במי אסור לבחור.

 

סה"כ 1 תגובות לכתבה זו
1. איפה כדאי לגור
כשתהייה מנהיגות צעירה וטובה בטבריה (כניראה שזה לא הייה ב 5 השנים הקרובות.)אז אולי טבריה תהייה כמו חיפה ותל אביב. בינתים הצעירים יבלו ויגורו בארים אחרות. ויראו חיים אחרים
א.ב.   13/07/2018
כוכב הצפון, 16.11.18, לא עוד רצח נשים
נעמת מרחב כנרת ביחד עם נשים נוספות בניהם מירי לוי פעילה ציבורית ציינו את יום המאבק למניעת אלימות ורצח נשים. למפגש הגיעו נשים רבות שלקחו חלק באירוע ואף האזינו בקשב רב להרצאה מרתקת מפיו של ניר אלימלך, אח של ענת אלימלך ז"ל, דוגמנית שחקנית שנרצחה. האירוע היה בסימן של "לא עוד רצח נשים".
כוכב הצפון, 16.11.18, פרשת ילדי תימן: מבצע ארצי לאיסוף דגימות DNA מבני המשפחות
ח"כ נורית קורן, היושבת בראש הועדה לחקר פרשת חטופי תימן, המזרח והבלקן הודיעה על יום מרוכז לאיסוף בדיקות DNA: "אנו פותחים במבצע ארצי וממשיכים בכל הכוח לאסוף דגימות. עד כה נאספו כ- 1500 דגימות ו- 4 ילדים מאומצים זכו להתאחד עם בני משפחותיהם הביולוגיים באמצעות הדגימות. חשוב לבוא להיבדק על-מנת שנוכל להפוך כל אבן ולהגיע לחקר האמת". היום המרוכז יערך ביום רביעי, 18.11, במרכז מורשת יהדות תימן וקהילות ישראל ברחובות. הוא מיועד לבני משפחה – הורים, אחים ואחיות.
כוכב הצפון, 16.11.18, נעים להכיר: שבוע פתוח במרכז צעירים טבריה
המשרד לפיתוח הפריפריה בנגב ובגליל יקיים בשבוע הבא (18-22.11) שבוע פתוח בכל מרכזי הצעירים בפריפריה הגיאוגרפית. המטרה, מסבירים במרכז הצעירים של טבריה, היא לאפשר לצעירי העיר להכיר את המרכז, את האפשרויות והכלים שהוא מציע. במהלך השבוע (וגם בשגרה) יהיה ניתן לקבל ייעוץ והכוונה בשלל תחומים - הכוונה לחיילים משוחררים, קריירה ועוד, וגם יהיו הרצאות וסדנאות חינמיות, כדוגמת סחר בשוק ההון.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום ראשון, 18 נובמבר2018
Wאבגדהוש
4428293031010203
4504050607080910
4611121314151617
4718192021222324
4825262728293001
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.