הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>חיים חליוה - דעתו של כוכב>
בהמשך לטור האישי שלי משבוע שעבר - תלונות במשטרה ע"י עידן גרינבאום או המועצה

כוכב הצפון | גיליון 2344 | 6.7.18

מאת: חיים חליוה

עשרות פניות וטלפונים קיבלתי מתושבי עמק הירדן בתגובה לכתבה. כאלו שביקשו לחזק את ידי על שכתבתי וחשפתי בשבוע שעבר וגם אחרות. הפונים ביקשו, אנא המשיך לכתוב ולחשוף את הפרטים, בכדי שהציבור גם ידע יותר, יזהר וישמור נפשו. זאת על קצה המזלג.

מודה אני, נושא הילדים הוא עניין רגיש אצלי וכל מי שמכיר אותי היטב יודע ויעיד עד כמה. לכן חרה לי עד מאוד אשר קר במערכות החינוך של קיבוץ דגניה א', קיבוץ תל קציר, קיבוץ אלומות. בקיבוץ חוקוק קרה האירוע עם הבחורה וההטרדות המיניות ואף מעבר לכך, בהרחבה האקולוגית שבקיבוץ, ע"י מספר צעירים גם יחד.

לעניין מי שחשוד לכאורה שביצע מעשים מגונים בבני משפחתו ובאחרים. אירוע זה היה בקיבוץ כנרת. המקרה נחשף אצלי כשהאיש רכש קרקע ביישוב פוריה עלית ורצה לבנות את ביתו. המקרה נתגלה באקראי לחלוטין על ידי. המזעזע הוא שהאיש הוזמן לביתי מתוך רצון טוב לסייע לו ואירחתי אותו עפ"י המסורת בה אני נוהג. מהרגע שנתגלה לי קצה הסיפור הזדעזעתי ומכאן זה החל להתגלגל למידע שדליתי מחברי/ות הקיבוץ וכאלו שהיו חלק מהאירועים הקשים. לטענת חברת קיבוץ "הוא אנס את החבר שלי" היא אמרה, אך אני מנועה מלספר לבקשתו. הסיפור ידוע לכל חבר בקיבוץ בכנרת. לפני פוריה עלית ניסה האיש להתקבל בקיבוץ אלומות וגם משם סילקו אותו, לאחר שגילו את הסיפור, כך נודע לכתבנו.

המקרה דווח לראש המועצה, עידן גרינבאום, כולל מסירת הפרטים, מספרי הטלפון של מוסרי המידע והפירוט המלא לאירועים שהגיע אליי. עידן גרינבאום, לא קיים דיון במליאת המועצה, למרות שמדובר באח של חבר מליאה ועל אחת כמה וכמה. הדיון חייב להתמקד בסוגיית חובת הדיווח, מה עושים או לא עושים במכלול המקרים שקרו ויקרו ברחבי המועצה?

אולי בגלל שגור מלמד הוא חבר מליאה ואחיו של החשוד לכאורה, לא נעשה דבר בעניין ולא דווח? אבל, גור מלמד יודע מהמקרה כבר שנים, הוא וכל בני משפחתו לא יודעים שהחוק במקרים כאלו מחייב אדם שיודע על חשד לעבירה בקטין לדווח, אחרת הוא צפוי לעונש מאסר - חוק העונשין (סעיף 368 א'-ה'). גם אם זו עבירה מהעבר הרחוק יש חובה לדווח!! אגב חובה זו חלה על כל אזרח היודע על עבירה שכזו.

אז עידן, אולי בגלל שהמקרה לא בדיוק מעניין אותך, אתה לא עושה את מה שהחוק מחייב אותך או שאתה לא יודע איך מטפלים בביטחון הציבור במקרים כה מסוכנים, אלא רק לטפל באכיפת חוקי עזר בעניין שלטים בבחירות שגם אתה מתמודד בהם? נשאלת השאלה למה אתם לא מקיימים דיון במליאת המועצה ואתה לא חושף בפני החברים את המידע כולו גם על המקרה של ההטרדה המינית לכאורה שביצע בכיר במועצה בעובדת בכירה אחרת במועצה ובאדם נוסף? למה אתם ממשיכים בשיטת "לטאטא מתחת לשטיח"? שהרי אתם רואים אי דיווח זוהי עבירה פלילית? ובכלל עידן, האם נשות המועצה הם הפקר? מי שמך להיות חוקר משטרה או שופט ולהחליט במקרים שכאלו. העלה את הנושא לדיון בפני חברי המליאה, שהם יחליטו יחד כיצד לפעול אל תטאטא כבודן של נפגעי התקיפות המיניות אינו מושא לטיטוא! תפקידך מחייב אותך להתמודד עם האמת והמציאות ועם הבעיות, אף אם הן אינן קלות!

אני מצפה שעם מעט אינטגריטי ויושרה גם גור מלמד עצמו ידרוש דיון במלאת המועצה בעניין ויעניק תשובות לחברי המליאה. חברי המליאה חייבים לדעת את האמת, בכדי לקבל החלטות כיצד מתוקף תפקידם הם שומרים על שלום הציבור. המליאה חייבת להחליט כיצד להתמודד עם זה בעתיד! 

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שני, 24 ספטמבר2018
Wאבגדהוש
3526272829303101
3602030405060708
3709101112131415
3816171819202122
3923242526272829
4030010203040506
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.