בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
ספורט בכוכב>
ספורט: ארץ השמש העולה

כוכב הצפון| גיליון 2344 | 6.7.18

מאת: יוסי בן חמו

חג מונדיאל שמח. איזה חג מאושר לחובבי הכדורגל. בתקופה זו חברויות מתחדשות, קשרים נוצרים, מנגלים נפתחים וחנויות הפיצוחים חוגגות. איזה מונדיאל קיבלנו: לאחר 56 משחקים(48 בשלב הבתים ו8 בשמינית הגמר) קיבלנו לא מעט הפתעות.

אלופת העולם גרמניה החזקה זכתה לבית נוח, אך עפה לאחר הפסד לדרום קוריאה החלשה. ספרד הגדולה הלכה הביתה בבושת פנים לאחר משחק חסר תכלית בשמינית הגמר מול רוסיה והפסד בפנדלים. ארגנטינה של מסי ופורטוגל של רונאלדו גם הן כבר בבית, ואפילו קולומביה שהייתה אמורה להיות המרענן הרשמי של הטורניר, הפסידה בפנדלים לנבחרת הכי לוזרית בתחום – אנגליה.

הפתעת הטורניר עד עתה בעיניי היא יפן. נבחרת יפן שובצה לדרג ד' והוגרלה בבית אחד עם קולומביה, סנגל ופולין. במשחק הפתיחה היא ניצחה את קולומביה, הקבוצה החזקה בבית, והפתיעה את כולם. לאחר מכן סחטה תיקו מסנגל ומפולין ועלתה מהמקום השני בבית, כשהיא משובצת מול יריבה קשה – בלגיה הכשרונית.

במשחק שמינית הגמר מול בלגיה היפנים הפתיעו ביכולתם ובדקה ה60 הם כבר הובילו 2-0 ונראו כמועמדים ודאיים לשחק ברבע הגמר. הבלגים הכשרוניים התעשתו על עצמם ובדקה ה74 כבר היה 2-2. הכדורגל, שאין ספק שהוא משחק אכזרי ויפה בעת בעונה אחת הכה בנו שוב: התקפה מתפרצת מושלמת בדקה ה94 של נבחרת בלגיה מצאה את היפנים לא מוכנים, וזה נגמר בשער ניצחון ועליית הבלגים אל רבע הגמר.

תופעה נדירה בנוף הכדורגל היו אוהדי הנבחרת היפנית. אל כל אצטדיון אליו הגיעו הם נשאו עימם שקיות זבל, ששימשו אותם בסוף המשחק לניקיון כל האצטדיון כולו!

מחזה מרהיב ביותר היה לאחר שריקת הסיום למשחק עם סנגל, כאשר אוהדי שתי הנבחרות יחד אספו את הזבל שהצטבר ברחבי האצטדיון וניקו את כולו יחד, חרף היריבות הספורטיבית.

אך, מעל כל מחוות הניקיון הנדירות, תמונה אחת שבתה את ליבי ולב העולם כולו : תמונת חדר ההלבשה של היפנים, שהיו כבר עם רגל וחצי ברבע הגמר, והפסידו בהתקפה האחרונה בתוספת הזמן לבלגיה. תארו לכם כל קבוצה תחרותית בעולם, עם הפסד כה מרגיז. כיצד הייתה נוהגת? אילו חפצים היו מתעופפים בכעסם של השחקנים המפסידים?

הנבחרת היפנית הביאה לנו זוית אחרת, תרבות שהיא זן נדיר ולא קיימת בעולמנו. שחקני וצוות נבחרת יפן ניקו את חדר ההלבשה באופן יסודי(ראו תמונה), ואף השאירו שלט למזכרת – "תודה" בשפה הרוסית. למדתי רבות על החיים, מאנשים חכמים, מהוריי היקרים, מקריאת ספרים מדמותם של אנשים רמי מעלה ומעוררי השראה, אבל לא התכוננתי מעולם לשיעור כה עוצמתי וכה מלמד, דווקא במקום בו התרבות נשכחת.

תודה לך נבחרת יפן, תודה לכם שחקנים ואוהדים, תודה לכם  בני העם היפני, שלימדתם אותי, ואני מניח גם אחרים רבים על פני הגלובוס, מהי הכרת הטוב, גם בימים קשים מנשוא ספורטיבית.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שישי, 20 יולי2018
Wאבגדהוש
2701020304050607
2808091011121314
2915161718192021
3022232425262728
3129303101020304
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.