הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 

כוכב הצפון | גיליון 2343 | 29.6.18

 

השבוע הופעתי בפני צוערים בתוכנית ממשלתית של משרד הפנים, שילוב צוערים צעירים בשלטון המקומי והמרכזי. אחד השאלות שנשאלתי היא מהי טבריה בעבורי? אני רוצה לשתף אתכם בתשובתי.

טבריה היא קודם כל הבית והסביבה בה גדלתי ולמדתי. טבריה פיתחה אותי והפכה אותי למי שאני. לטוב ולרע. טבריה בעבורי היא מסלול הכשרה מהיר. צברתי בה ניסיון וכלים שספק אם הייתי צובר במקום אחר ואם כן, אז בהרבה יותר זמן. לכן אני חושב שטבריה היא עיר מצוינת! מצוינת בלייצא אנשים מצוינים!

אדם שגדל בטבריה, למד, השכיל, הפנים ואזר אומץ כדי לעשות מעשה ולהתפתח – ספק אם לא יצליח מחוץ לטבריה ואם, חלילה, יכשל? הוא יצליח להתגבר. כי טבריה חישלה אותו. זאת טבריה עבורי.

זה משמח אבל גם עצוב. כי רבים מחבריי הם כאלה. אחי וחבריו בדיוק נמצאים בתחנה האחרונה בפס הייצור שנקרא טבריה ואני בטוח שהם יצליחו. טבריה מצוינת בלייצא אנשים מצוינים. אבל נכשלת בלייבא כאלה או פשוט להשאיר אותם.

את הסיבות לכך אפשר למנות על גבי אלפי מילים אבל המקור לסיבות היא כישלון ההנהגה שהייתה כאן במשך השנים. מעטים מראשי העיר שהיו כאן, באו עם חזון ורצון לפעול שלא מתוך אינטרס אישי של כבוד או כסף. רבים מהם העדיפו את האינטרס הצר שלהם על פני טובת העיר והיום בגללם אנחנו עומדים על סף תהום. למה?

אם כשאני סיימתי את התיכון, לפני פחות מ-9 שנים, היו שואלים אותי ואת חבריי לשכבה - האם תישארו בטבריה? התשובה הממוצעת הייתה נעה בין יש סיכוי ללא.

היום, בני המחזור של אחי הקטן, יענו על השאלה הזאת בתשובה כמעט חד משמעית, ללא היסוס וללא התלבטות את התשובה כולנו יודעים ואותי מפחידה המחשבה מה תהיה התשובה בקרב הבוגרים בעוד 3 שנים, אם שום דבר כאן לא ישתנה.

אז מה חסר פה? אמרתי אי שם בטורי הראשון חסר חזון לעיר. חסר רצון לשנות. חסר מנהיג שידע להשיט את הסירה "טבריה" לחוף מבטחים. מדובר באתגר שאין כמוהו. אבל זה עדיין אפשרי. גורל טבריה יקבע ב-30 באוקטובר 2018 ואנחנו נוכל להבין אותו כבר יום למחרת.

לכן אני קורא לכל אותם האנשים שעדיין לא גיבשו עמדה. לא התעניינו. לא חושבים שילכו להצביע. הגיע הזמן שתגלו מעורבות, תשאלו ותהיו חלק מהדמוקרטיה. אל תאפשרו למיעוט צורמני לקבוע איך תראה טבריה ב-5 השנים הבאות ובכלל.

לצעירים שבינכם תבואו להצביע. זה עלול להיראות לכם מיותר כי ממילא לא תישארו פה. אבל לא. תנו לטבריה הזדמנות להשתנות. תנו לטבריה כי מגיע לה, בזכותה אתם מי שאתם. בזכותה תצליחו. כי טבריה היא עיר מצוינת היא הבית. מיכאל לרר – Michael Lerer  - Лерер w Михаил Lerer@LMP.co.il 052-6696868

 

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
כוכב הצפון, 16.11.18, לא עוד רצח נשים
נעמת מרחב כנרת ביחד עם נשים נוספות בניהם מירי לוי פעילה ציבורית ציינו את יום המאבק למניעת אלימות ורצח נשים. למפגש הגיעו נשים רבות שלקחו חלק באירוע ואף האזינו בקשב רב להרצאה מרתקת מפיו של ניר אלימלך, אח של ענת אלימלך ז"ל, דוגמנית שחקנית שנרצחה. האירוע היה בסימן של "לא עוד רצח נשים".
כוכב הצפון, 16.11.18, פרשת ילדי תימן: מבצע ארצי לאיסוף דגימות DNA מבני המשפחות
ח"כ נורית קורן, היושבת בראש הועדה לחקר פרשת חטופי תימן, המזרח והבלקן הודיעה על יום מרוכז לאיסוף בדיקות DNA: "אנו פותחים במבצע ארצי וממשיכים בכל הכוח לאסוף דגימות. עד כה נאספו כ- 1500 דגימות ו- 4 ילדים מאומצים זכו להתאחד עם בני משפחותיהם הביולוגיים באמצעות הדגימות. חשוב לבוא להיבדק על-מנת שנוכל להפוך כל אבן ולהגיע לחקר האמת". היום המרוכז יערך ביום רביעי, 18.11, במרכז מורשת יהדות תימן וקהילות ישראל ברחובות. הוא מיועד לבני משפחה – הורים, אחים ואחיות.
כוכב הצפון, 16.11.18, נעים להכיר: שבוע פתוח במרכז צעירים טבריה
המשרד לפיתוח הפריפריה בנגב ובגליל יקיים בשבוע הבא (18-22.11) שבוע פתוח בכל מרכזי הצעירים בפריפריה הגיאוגרפית. המטרה, מסבירים במרכז הצעירים של טבריה, היא לאפשר לצעירי העיר להכיר את המרכז, את האפשרויות והכלים שהוא מציע. במהלך השבוע (וגם בשגרה) יהיה ניתן לקבל ייעוץ והכוונה בשלל תחומים - הכוונה לחיילים משוחררים, קריירה ועוד, וגם יהיו הרצאות וסדנאות חינמיות, כדוגמת סחר בשוק ההון.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום ראשון, 18 נובמבר2018
Wאבגדהוש
4428293031010203
4504050607080910
4611121314151617
4718192021222324
4825262728293001
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.