הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>גבעתי בן יוסף: זר פרחים או זר של קוצים>
גבעתי בן יוסף: זר פרחים או זר של קוצים - זר פרחים

כוכב הצפון | גיליון 2343 | 29.6.18

 

"להבה" הוא פרויקט של משרד המדע, המטרה היא להקנות כלים לאוכלוסייה שזקוקה לידע במחשבים ובהפעלתם, אין ספק יוזמה מבורכת. השבוע הגעתי ל"יד שטרית" בעקבות המשך התלונות על היעדר מיזוג "או, טו, טו, הבעיה נפתרת" אמרו לי. פזמון שחוזר על עצמו מזה כשנתיים, ואני לוחש לעצמי, ווא כמה טוב שיש לפעמים בחירות.

אחר כך אמרתי לעצמי, גבעתי, אם אני כבר כאן, אז זאת הזדמנות לומר שלום לחברי הטובים שבבניין, לתמר, ואילנה ומשה ותמי ושגית וכמובן לשמעון ואהרון... בקיצור חבורה נהדרת שגם עושה עבודה טובה. בדרכי, "נתקלתי" במקרה בחדר גדול, מלא במחשבים, אבל למעט ארבעה אנשים שישבו על המחשבים, כל העמדות היו "מיותמות", ריקות. זיהיתי את המנהל, אייל אייזנקוט, טברייני מוכשר, ולידו את ימית המדריכה הכל כך מוכשרת. אחרי שהשניים הסבירו לי על הפרויקט "הרעיון הוא להנגיש את האוכלוסייה בפריפריה לטכנולוגיה המתקדמת, הלמידה היא מהבסיס, ובהתאמה לאוכלוסייה, כולל אוכלוסייה מבוגרת, ונוער, וחרדית, בהדגשה על הפרדה, בין המינים,  וגם לילדים" הסביר לי אייל. "אבל למה אין כמעט אנשים?" שאלתי, "יש לנו בעיה של פרסום, אין לנו תקציב לכך, וחבל, כי אנו יכולים לתת הרבה יותר, והכל בחיני חינם".

הרגשתי מתוסכל, ראבאק נותנים קורס במחשבים בחיני חינם והחדר כמעט ריק? אולי השעות אינן נוחות, הרהרתי ביני לבין עצמי "אה עוד משהו חשוב, הלמידה משתרעת על פני כל היום, זה פתוח משעה שמונה בבקר עד שעה שבע בערב" התפרץ אייל לראשי, הייתי לרגע המום.

החלטתי להיות שליח ושגריר של רצון טוב, למפעל כל כך יפה. ובכן, קראו והפנימו, יש לנו בעיר פרויקט חברתי מדהים, של למידה על מחשב ואינטרנט, על כל מרכיביו, המיקום  ביד שטרית, המקום נעים ומזמין, המדריכה ימית מוכשרת ומדהימה, המנהל מקצוען וחביב, והכל בחינם כן, כמו ששמעתם לא משלמים שקל, עבור הקורס, להיפך, מקבלים שירות ויחס מצוין מלווה בשתייה קרה, או חמה ובכיבוד קל, אז מה עוד אפשר לבקש? רק תגידו, עכשיו רוצו להירשם.

ואם עסקינן בקורסים ובלימודים, אז הנה לכם קוראים יקרים, עוד הצעה מצוינת. במתנ"ס על שם פירסט, אפשר להשלים 12 שנות לימוד, בתוך זמן קצר, בחינם, כן כמו ששמעתם. בחינם, בסוף מקבלים תעודה רשמית של משרד החינוך. רק צריך לבוא למתנ"ס ולהירשם, היוזמה היא של מנהל המתנ"ס, יום טוב אליהו. גילוי נאות, אני המורה, כן אני, לבינתיים טפו טפו טפו, אף אחת / אחד אצלי לא נכשל / ה במבחנים. לימדתי למעלה מ- 150 תלמידים, אפילו יותר. מותר לי, לטפוח לתלמידי על השכם, מגיע להם, עכשיו הולכים ונרשמים, זה כדאי וזה בחינם.

 

זר קוצים

נעמי בדרי, היא אישה מבוגרת, שגרה ברחוב "דונה גרציה" רחוב קטן, מהיפים בארץ. "אני לא יכולה לצאת מהבית, כי אתה נושם חול ורק חול, חלק מהכביש לא סלול, תראה את הזוהמה והלכלוך, לא נעים, נכון? אבל מה שמרגיז זה שאין לנו מספור לבתים, בשבוע שעבר חליתי והזמנתי רופא, הוא חיפש את הבית רבע שעה, אתה רואה את הקרטון בקיר, נתתי סתם מספר לבית, כתבתי 5, מה יש במדינה עדיין בתים ללא מספור, רק בטבריה זה יכול להיות, תכתוב משהו אולי יבואו קצת לנקות, הערימה ההיא כבר חצי שנה שם, אני מתביישת, תגיד לי בבקשה, תגיד אדון גבעתי, מה עושים?" 

 

ועוד קוצים

ישבתי עם חבר בקפה, מסעדה, "יאריס" האוכל היה מצוין. אבל התפאורה החיצונית, אללה יוסטור, חנויות סגורות, חלקן בשלשלות, קירות מושחתים, חלקם הרוסים, חלק מהמבנים ללא גג, לכלוך וזוהמה צצים מכל עבר, מלווים בריח שתן חריף. המסגד הכל כך יפה מוזנח, סיפרו לי שבערבים אין כמעט תאורה. אמרתי לעצמי, הרי היה אפשר בקלות, ממש בקלות לשנות את האווירה והסביבה, ולהפוך את המקום ל"שרונה" (כמו ת"א) אז למה, למה למה? לפחות הטעם הטוב מהארוחה נותר לי בפה עוד שעות.

 

שבת שלום, גבעתי בן יוסף

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
אופיר שוורץ מונה למנכ"ל החברה החדשה "צמח שיווק תוצרת חקלאית"
בחודש שעבר השיקה קבוצת צמח מפעלים חברה חדשה בשם "צמח שיווק תוצרת חקלאית", אשר מטרתה ריכוז ושיווק תוצרת המשקים החברים בקבוצה ופתיחת השוק לענפים חדשים. לתפקיד מנכ"ל החברה החדשה מונה אופיר שוורץ שהגיע היישר מתחום השיווק והמכירות של חברות גדולות במשק הישראלי.
שומרים על הכינרת: בהמשך לפיילוט המוצלח "חופים שקטים" בשנה שעברה, גיוס נרחב יחל החודש ליחידה משטרתית התנדבותית של איגוד ערים כינרת
תחת הכותרת "שומרים על הכינרת", משנים את המציאות בחופי הכינרת ומחזירים את הכינרת למשפחות. יחל החודש, גיוס נרחב ליחידה משטרתית התנדבותית, בתחום הגנת הסביבה, השומרת על איכות הסביבה ואיכות המים בסובב כינרת ובחופיה.
"נפלאות המחול והצבע" - תערוכת ציורים של דינה זילברברג בגלריית בית "דונה גרציה" טבריה
הפנינה התרבותית והייחודית המשמרת את מורשת יהדות ספרד, וסיפורה של הגבירה "דונה גרציה" נמצא כאן בטבריה.
השבוע התקיים טורניר הכדורסל המסורתי ה- 17 במספר, לזכרו של דורון קליין ז"ל
עיריית טבריה ומועדון הכדורסל עירוני טבריה בשיתוף המשפחה והחברים, פועלים זו השנה השבע עשרה ברציפות במפעל ההנצחה ע"ש דורון קליין ז"ל, ע"י קיומו של אירוע ספורטיבי המשלב פעילות ילדים, נוער ובוגרים.
עמוס טל ז"ל טורניר כדורסל ראשון לזכרו
תושבי היישוב "גבעת אבני" שבגליל התחתון, חבריו הטובים של עמוס טל ז"ל, בני המשפחה ומוקירי זכרו התאחדו יחדיו בכדי להנציח את זכרו של עמוס במסורת דרך הספורט שהוא כה אהב, והוחלט על משחק כדורסל שנתי שיתקיים לזכרו מיידי שנה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום רביעי, 20 פברואר2019
Wאבגדהוש
527282930310102
603040506070809
710111213141516
817181920212223
924252627280102
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.