הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>גבעתי בן יוסף: זר פרחים או זר של קוצים>
גבעתי בן יוסף: זר פרחים או זר של קוצים - זר פרחים

כוכב הצפון | גיליון 2343 | 29.6.18

 

"להבה" הוא פרויקט של משרד המדע, המטרה היא להקנות כלים לאוכלוסייה שזקוקה לידע במחשבים ובהפעלתם, אין ספק יוזמה מבורכת. השבוע הגעתי ל"יד שטרית" בעקבות המשך התלונות על היעדר מיזוג "או, טו, טו, הבעיה נפתרת" אמרו לי. פזמון שחוזר על עצמו מזה כשנתיים, ואני לוחש לעצמי, ווא כמה טוב שיש לפעמים בחירות.

אחר כך אמרתי לעצמי, גבעתי, אם אני כבר כאן, אז זאת הזדמנות לומר שלום לחברי הטובים שבבניין, לתמר, ואילנה ומשה ותמי ושגית וכמובן לשמעון ואהרון... בקיצור חבורה נהדרת שגם עושה עבודה טובה. בדרכי, "נתקלתי" במקרה בחדר גדול, מלא במחשבים, אבל למעט ארבעה אנשים שישבו על המחשבים, כל העמדות היו "מיותמות", ריקות. זיהיתי את המנהל, אייל אייזנקוט, טברייני מוכשר, ולידו את ימית המדריכה הכל כך מוכשרת. אחרי שהשניים הסבירו לי על הפרויקט "הרעיון הוא להנגיש את האוכלוסייה בפריפריה לטכנולוגיה המתקדמת, הלמידה היא מהבסיס, ובהתאמה לאוכלוסייה, כולל אוכלוסייה מבוגרת, ונוער, וחרדית, בהדגשה על הפרדה, בין המינים,  וגם לילדים" הסביר לי אייל. "אבל למה אין כמעט אנשים?" שאלתי, "יש לנו בעיה של פרסום, אין לנו תקציב לכך, וחבל, כי אנו יכולים לתת הרבה יותר, והכל בחיני חינם".

הרגשתי מתוסכל, ראבאק נותנים קורס במחשבים בחיני חינם והחדר כמעט ריק? אולי השעות אינן נוחות, הרהרתי ביני לבין עצמי "אה עוד משהו חשוב, הלמידה משתרעת על פני כל היום, זה פתוח משעה שמונה בבקר עד שעה שבע בערב" התפרץ אייל לראשי, הייתי לרגע המום.

החלטתי להיות שליח ושגריר של רצון טוב, למפעל כל כך יפה. ובכן, קראו והפנימו, יש לנו בעיר פרויקט חברתי מדהים, של למידה על מחשב ואינטרנט, על כל מרכיביו, המיקום  ביד שטרית, המקום נעים ומזמין, המדריכה ימית מוכשרת ומדהימה, המנהל מקצוען וחביב, והכל בחינם כן, כמו ששמעתם לא משלמים שקל, עבור הקורס, להיפך, מקבלים שירות ויחס מצוין מלווה בשתייה קרה, או חמה ובכיבוד קל, אז מה עוד אפשר לבקש? רק תגידו, עכשיו רוצו להירשם.

ואם עסקינן בקורסים ובלימודים, אז הנה לכם קוראים יקרים, עוד הצעה מצוינת. במתנ"ס על שם פירסט, אפשר להשלים 12 שנות לימוד, בתוך זמן קצר, בחינם, כן כמו ששמעתם. בחינם, בסוף מקבלים תעודה רשמית של משרד החינוך. רק צריך לבוא למתנ"ס ולהירשם, היוזמה היא של מנהל המתנ"ס, יום טוב אליהו. גילוי נאות, אני המורה, כן אני, לבינתיים טפו טפו טפו, אף אחת / אחד אצלי לא נכשל / ה במבחנים. לימדתי למעלה מ- 150 תלמידים, אפילו יותר. מותר לי, לטפוח לתלמידי על השכם, מגיע להם, עכשיו הולכים ונרשמים, זה כדאי וזה בחינם.

 

זר קוצים

נעמי בדרי, היא אישה מבוגרת, שגרה ברחוב "דונה גרציה" רחוב קטן, מהיפים בארץ. "אני לא יכולה לצאת מהבית, כי אתה נושם חול ורק חול, חלק מהכביש לא סלול, תראה את הזוהמה והלכלוך, לא נעים, נכון? אבל מה שמרגיז זה שאין לנו מספור לבתים, בשבוע שעבר חליתי והזמנתי רופא, הוא חיפש את הבית רבע שעה, אתה רואה את הקרטון בקיר, נתתי סתם מספר לבית, כתבתי 5, מה יש במדינה עדיין בתים ללא מספור, רק בטבריה זה יכול להיות, תכתוב משהו אולי יבואו קצת לנקות, הערימה ההיא כבר חצי שנה שם, אני מתביישת, תגיד לי בבקשה, תגיד אדון גבעתי, מה עושים?" 

 

ועוד קוצים

ישבתי עם חבר בקפה, מסעדה, "יאריס" האוכל היה מצוין. אבל התפאורה החיצונית, אללה יוסטור, חנויות סגורות, חלקן בשלשלות, קירות מושחתים, חלקם הרוסים, חלק מהמבנים ללא גג, לכלוך וזוהמה צצים מכל עבר, מלווים בריח שתן חריף. המסגד הכל כך יפה מוזנח, סיפרו לי שבערבים אין כמעט תאורה. אמרתי לעצמי, הרי היה אפשר בקלות, ממש בקלות לשנות את האווירה והסביבה, ולהפוך את המקום ל"שרונה" (כמו ת"א) אז למה, למה למה? לפחות הטעם הטוב מהארוחה נותר לי בפה עוד שעות.

 

שבת שלום, גבעתי בן יוסף

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
כוכב הצפון, 16.11.18, לא עוד רצח נשים
נעמת מרחב כנרת ביחד עם נשים נוספות בניהם מירי לוי פעילה ציבורית ציינו את יום המאבק למניעת אלימות ורצח נשים. למפגש הגיעו נשים רבות שלקחו חלק באירוע ואף האזינו בקשב רב להרצאה מרתקת מפיו של ניר אלימלך, אח של ענת אלימלך ז"ל, דוגמנית שחקנית שנרצחה. האירוע היה בסימן של "לא עוד רצח נשים".
כוכב הצפון, 16.11.18, פרשת ילדי תימן: מבצע ארצי לאיסוף דגימות DNA מבני המשפחות
ח"כ נורית קורן, היושבת בראש הועדה לחקר פרשת חטופי תימן, המזרח והבלקן הודיעה על יום מרוכז לאיסוף בדיקות DNA: "אנו פותחים במבצע ארצי וממשיכים בכל הכוח לאסוף דגימות. עד כה נאספו כ- 1500 דגימות ו- 4 ילדים מאומצים זכו להתאחד עם בני משפחותיהם הביולוגיים באמצעות הדגימות. חשוב לבוא להיבדק על-מנת שנוכל להפוך כל אבן ולהגיע לחקר האמת". היום המרוכז יערך ביום רביעי, 18.11, במרכז מורשת יהדות תימן וקהילות ישראל ברחובות. הוא מיועד לבני משפחה – הורים, אחים ואחיות.
כוכב הצפון, 16.11.18, נעים להכיר: שבוע פתוח במרכז צעירים טבריה
המשרד לפיתוח הפריפריה בנגב ובגליל יקיים בשבוע הבא (18-22.11) שבוע פתוח בכל מרכזי הצעירים בפריפריה הגיאוגרפית. המטרה, מסבירים במרכז הצעירים של טבריה, היא לאפשר לצעירי העיר להכיר את המרכז, את האפשרויות והכלים שהוא מציע. במהלך השבוע (וגם בשגרה) יהיה ניתן לקבל ייעוץ והכוונה בשלל תחומים - הכוונה לחיילים משוחררים, קריירה ועוד, וגם יהיו הרצאות וסדנאות חינמיות, כדוגמת סחר בשוק ההון.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום ראשון, 18 נובמבר2018
Wאבגדהוש
4428293031010203
4504050607080910
4611121314151617
4718192021222324
4825262728293001
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.