הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות עמק הירדן>
עו"ד איתמר בן זאב בפסק דין מעניין את החקלאים באזורנו

כוכב הצפון | גיליון 2338 | 24.5.18

לאחר שנים של מאבק משפטי, באמצעות עו"ד איתמר בן זאב, בית המשפט בטבריה פסק פיצוי לטובת חקלאי שנגרם לו נזק כבד לתוצרת החקלאית שלו (כרם ענבים) כתוצאה מענני אבק שהיתמרו במהלך קיץ שנת 2011 ממחצבת גשר הסמוכה לישוב מנחמיה.

המחצבה שנמצאת בתחום מועצה אזורית עמק הירדן, בסמוך ליישוב מנחמיה, לא הייתה פעילה מאז שנות ה-70 והיא מוכרת לתושבי העמק וציבור המטיילים בתור "האגם הנעלם" (הבור שנפער בזמנו במחצבה הישנה התמלא מים מאז שהמחצבה הפסיקה לפעול בשנות ה-70).

בשנת 2011 חידשו בעלי המחצבה את הפעילות במקום באישור המועצה, והיא הופעלה בשותפות בין מפעלי מלט נשר וקיבוץ גשר.

אלא שהחקלאים בסביבה לא קיבלו התרעה מראש על חידוש פעולות החציבה ועל מטרד האבק שעומד להתרחש.

עקב פעולות הכרייה החציבה הגריסה המסיביים והובלת החומר במשאיות, החלו ענני אבק להיתמר והאבק הוסע עם הרוח לכיוון מזרח - ונחת על הגידולים והשדות החקלאיים. המטרד הסביבתי גרם נזק ישיר לגידולים החקלאיים של חקלאים רבים באזור.

חקלאי אחד, כורם ממנחמיה, פנה לעו"ד איתמר בן זאב, ויחד החליטו לא לוותר אלא להילחם עד שיעשה צדק. עו"ד בן זאב הגיש תביעה בשנת 2012 על מלוא נזקי החקלאי שהוערכו בכ- 90,000 ש"ח.

חברות הביטוח של הקונצרנים המעורבים בהפעלת המחצבה הקשו על ההליך המשפטי ועשו כל שניתן כדי להתיש את התובע ולהביא אותו להתייאש ולוותר על תביעת הפיצוי המגיע לו. החקלאי לא התייאש ועו"ד איתמר בן זאב הצליח להדוף את טענות ההגנה של הנתבעות ושכנע את בית המשפט כי הצדק עם התובע – ואכן כל טענות הנתבעות נדחו אחת לאחת. בסופו של יום, ניתן לאחרונה פסק דין המחייב יחד ולחוד את הנתבעות באמצעות חברות הביטוח באחריות מלאה לשלם לחקלאי את נזקיו בהתאם לשמאות מטעם בימ"ש. כמו כן הן חויבו לשלם את הפיצוי בתוספת הפרשי הצמדה וריבית כחוק מיום קרות הנזק וגם פיצוי על הוצאותיו המשפטיות של החקלאי.

המסקנה היא, לא לחשוש להתעמת עם הקונצרנים הגדולים הגורמים נזקים לציבור ולסביבה ובמידת הצורך למצות איתן את הדין, גם אם לעיתים ההליך מתיש, בבחינת "ייקוב הדין את ההר", למען יראו ויראו.

סה"כ 1 תגובות לכתבה זו
1. I4WqQv you are not more popular because you defini
I4WqQv you are not more popular because you definitely have the gift.
I4WqQv you are not more popular because you defini   20/12/2018
20.9.19, אלפים מכל הארץ ישתתפו במרוץ בשביל הבנים הדרוזים
האירוע השנתי הרשמי להנצחת זכרם של החללים הדרוזים, מרוץ "בשביל הבנים הדרוזים" יתקיים, זו השנה השביעית, ביום שישי, 20.9.19, ביער לביא, (קרני חיטין) הסמוך לצומת גולני. המרוץ יכלול שני מקצי ריצה של 10 ק"מ ו-5 ק"מ, מקצה הליכה עממי באורך 4 ק"מ, ומקצה רכיבה באורך 25 ק"מ. להמשך כתבה.
20.9.19, הושק ספרו המיוחד של בנצי שושני, "בתים מספרים בטבריה" במרכז הורדוס
מרכז הורדוס, בית לאומנים יוצרים, כותבים שהתרבות יקרה ללבם השיק לבנצי שושני את ספרו "בתים מספרים בטבריה". בן ציון הידוע בכינוי בנצי נולד במעברה בטבריה, הוריו הגיעו לארץ ב-1949 ובנצי נקשר לאדמת הארץ, אנשיה להיסטוריה והמורשת שורשיו נטועים בעירנו. סיפורי בתים אינם סיפורי בדים. מאחורי כל בית, מבנה קיים סיפור קיימים אנשים, אירועים שהם מארג של תולדות עירנו, קהילתנו ועמנו. להמשך כתבה.
20.9.19, מינוי בכללית צפון:
ד"ר איציק מלכה מונה לסגן מנהל הרפואי של כללית מחוז צפון ד"ר איציק מלכה, 46, מומחה באורתופדיה מונה לאחרונה לסגן מנהל רפואי של כללית מחוז צפון. ד"ר מלכה, תושב כפר תבור, נשוי ואב ל-2, הינו בוגר הפקולטה לרפואה בטכניון, במסגרת האקדמית של צה"ל, התמחה ברפואת אורתופדיה במרכז רפואי העמק. את ההתמחות סיים בהצטיינות.להמשך כתבה.
20.9.19, תרומת משה אוחנה למכון הדיאליזה
מנהל המרכז הרפואי ד"ר ארז און נפגש עם משה אוחנה והעניק לו תעודת הערכה והוקרה על תרומתו למען מכון הדיאליזה החדש של המרכז הרפואי פדה-פוריה. לפני מספר חודשים השיק משה אוחנה את ספרו "היזם והים" ספר ביוגרפי המתאר את חייו ואת תרומתו לפיתוח התיירות והמסחר בעיר טבריה לאורך השנים. הספר מתאר את חייו וחיי משפחתו, המושרשת בעיר טבריה מזה דורות. עדנה לפידות, מנהלת עמותת ידידי ביה"ח פוריה, סיפרה כי בערב ההשקה הכריז משה אוחנה כי הכנסות הספר יהיו תרומה למען מכון הדיאליזה במרכז הרפואי פדה-פוריה. ד"ר און, הודה למשה על היוזמה ותרומתו המיוחדת וציין כי מכון הדיאליזה אשר כולל 22 עמדות טיפול חדשות ומרווחות יפתח במהלך החודש, לרווחתם של חולי הדיאליזה.
20.9.19, לא עוצרים בצפון
כנס הכושר של מרכז יובל בכפר המכביה תמיר וענבר לוי בעלי מרכז יובל - מכללה להכשרת מדריכים בספורט בכפר תבור ומפיקי כנס גינוסר הידוע בתחום הפיטנס. ארגנו ביום שבת האחרון כנס פיטנס בכפר המכביה. בכנס השתתפו מאות מדריכים, מדריכות ושוחרי ספורט ב50 שיעורים שונים אשר התפרשו בכל מועדון הספורט כפר המכביה.להמשך כתבה.
20.9.19, במשחק שהתקיים ביום שישי האחרון
במסגרת ליגת winner העל לנשים בטניס, ניצחה קבוצת הנשים של מרכז הטניס טבריה את קבוצת רמת השרון בתוצאה 2:1. גל גרינברג מטבריה נוצחה ע"י קארין אלטורי 6:3 6:3 ואילו מאיה בצלאל הצעירה הביסה את יריבתה בר חכם בתוצאה 6:0 6:0 במשחק הזוגות המכריע ניצחו בנות טבריה בתוצאה 7:5 6:3 ובכך השלימו ניצחון יוקרתי במחזור הבא נשחק בחוץ נגד מכבי תל אביב צפון.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
שבת, 21 ספטמבר2019
Wאבגדהוש
3601020304050607
3708091011121314
3815161718192021
3922232425262728
4029300102030405
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.