הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות עמק הירדן>
עו"ד איתמר בן זאב בפסק דין מעניין את החקלאים באזורנו

כוכב הצפון | גיליון 2338 | 24.5.18

לאחר שנים של מאבק משפטי, באמצעות עו"ד איתמר בן זאב, בית המשפט בטבריה פסק פיצוי לטובת חקלאי שנגרם לו נזק כבד לתוצרת החקלאית שלו (כרם ענבים) כתוצאה מענני אבק שהיתמרו במהלך קיץ שנת 2011 ממחצבת גשר הסמוכה לישוב מנחמיה.

המחצבה שנמצאת בתחום מועצה אזורית עמק הירדן, בסמוך ליישוב מנחמיה, לא הייתה פעילה מאז שנות ה-70 והיא מוכרת לתושבי העמק וציבור המטיילים בתור "האגם הנעלם" (הבור שנפער בזמנו במחצבה הישנה התמלא מים מאז שהמחצבה הפסיקה לפעול בשנות ה-70).

בשנת 2011 חידשו בעלי המחצבה את הפעילות במקום באישור המועצה, והיא הופעלה בשותפות בין מפעלי מלט נשר וקיבוץ גשר.

אלא שהחקלאים בסביבה לא קיבלו התרעה מראש על חידוש פעולות החציבה ועל מטרד האבק שעומד להתרחש.

עקב פעולות הכרייה החציבה הגריסה המסיביים והובלת החומר במשאיות, החלו ענני אבק להיתמר והאבק הוסע עם הרוח לכיוון מזרח - ונחת על הגידולים והשדות החקלאיים. המטרד הסביבתי גרם נזק ישיר לגידולים החקלאיים של חקלאים רבים באזור.

חקלאי אחד, כורם ממנחמיה, פנה לעו"ד איתמר בן זאב, ויחד החליטו לא לוותר אלא להילחם עד שיעשה צדק. עו"ד בן זאב הגיש תביעה בשנת 2012 על מלוא נזקי החקלאי שהוערכו בכ- 90,000 ש"ח.

חברות הביטוח של הקונצרנים המעורבים בהפעלת המחצבה הקשו על ההליך המשפטי ועשו כל שניתן כדי להתיש את התובע ולהביא אותו להתייאש ולוותר על תביעת הפיצוי המגיע לו. החקלאי לא התייאש ועו"ד איתמר בן זאב הצליח להדוף את טענות ההגנה של הנתבעות ושכנע את בית המשפט כי הצדק עם התובע – ואכן כל טענות הנתבעות נדחו אחת לאחת. בסופו של יום, ניתן לאחרונה פסק דין המחייב יחד ולחוד את הנתבעות באמצעות חברות הביטוח באחריות מלאה לשלם לחקלאי את נזקיו בהתאם לשמאות מטעם בימ"ש. כמו כן הן חויבו לשלם את הפיצוי בתוספת הפרשי הצמדה וריבית כחוק מיום קרות הנזק וגם פיצוי על הוצאותיו המשפטיות של החקלאי.

המסקנה היא, לא לחשוש להתעמת עם הקונצרנים הגדולים הגורמים נזקים לציבור ולסביבה ובמידת הצורך למצות איתן את הדין, גם אם לעיתים ההליך מתיש, בבחינת "ייקוב הדין את ההר", למען יראו ויראו.

סה"כ 1 תגובות לכתבה זו
1. I4WqQv you are not more popular because you defini
I4WqQv you are not more popular because you definitely have the gift.
I4WqQv you are not more popular because you defini   20/12/2018
הגולן חייב להישאר ישראלי
ראש הממשלה בנימין נתניהו, הסנאטור לינדזי גרהאם ושגריר ארה״ב בישראל דיוויד פרידמן סיירו ברמת הגולן ודיברו על השאלה מדוע רמת הגולן חייבת להישאר בידיים ישראליות.. קרא עוד..
הנשים המובילות של עמק הירדן
לכבוד יום האישה בחרו במול כנרת להעניק תעודת הוקרה ושי לנשים עוצמתיות ומובילות מעמק הירדן, הנשים נבחרו בזכות פועלן ותרומתן לקהילה.
יום האשה באגף לאם ולילוד
רחלי אהרון, רכזת מועדון היולדות בייבי סטארט של המרכז הרפואי פדה-פוריה, ארגנה לנשים בהריון וליולדות יום פינוק לכבוד יום האשה הבינלאומי.
לרגל יום האישה הבינלאומי התקיים כנס נשות עסקים בגלבוע 'להצליח בגדול'
ביוזמת משרד הכלכלה והתעשייה, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, 'מעוף' עפולה ומרכז צעירים תכל'ס בגלבוע.. קרא עוד..
אולי הבת שלך תהיה הדוגמנית החדשה של SWEETGIRLSHOP ?
בפורים הקרוב, כל אחת יכולה להיות דוגמנית. רשת האופנה לילדות ונערות, סוויטגירלשופ, תערוך בימים שלישי - חמישי 19-21.3 הפנינג מיוחד בקניון ביג טבריה. סוויטגירלשופ, רשת האופנה לילדות ונערות, מחפשת את הדוגמניות החדשות שלה בטבריה.
אלפי ילדים נפגעים בגני השעשועים מדי שנה
בכנס מיוחד בנושא מתקני משחקים שיזם משרד הכלכלה במסגרת התוכנית הלאומית לבטיחות ילדים ובשיתוף מרכז השלטון המקומי ומכון התקנים, יוצגו נתונים קשים אודות היפגעות ילדים בגני השעשועים.. קרא עוד..
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שלישי, 19 מרץ2019
Wאבגדהוש
924252627280102
1003040506070809
1110111213141516
1217181920212223
1324252627282930
1431010203040506
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.