הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות עמק הירדן>
עו"ד איתמר בן זאב בפסק דין מעניין את החקלאים באזורנו

כוכב הצפון | גיליון 2338 | 24.5.18

לאחר שנים של מאבק משפטי, באמצעות עו"ד איתמר בן זאב, בית המשפט בטבריה פסק פיצוי לטובת חקלאי שנגרם לו נזק כבד לתוצרת החקלאית שלו (כרם ענבים) כתוצאה מענני אבק שהיתמרו במהלך קיץ שנת 2011 ממחצבת גשר הסמוכה לישוב מנחמיה.

המחצבה שנמצאת בתחום מועצה אזורית עמק הירדן, בסמוך ליישוב מנחמיה, לא הייתה פעילה מאז שנות ה-70 והיא מוכרת לתושבי העמק וציבור המטיילים בתור "האגם הנעלם" (הבור שנפער בזמנו במחצבה הישנה התמלא מים מאז שהמחצבה הפסיקה לפעול בשנות ה-70).

בשנת 2011 חידשו בעלי המחצבה את הפעילות במקום באישור המועצה, והיא הופעלה בשותפות בין מפעלי מלט נשר וקיבוץ גשר.

אלא שהחקלאים בסביבה לא קיבלו התרעה מראש על חידוש פעולות החציבה ועל מטרד האבק שעומד להתרחש.

עקב פעולות הכרייה החציבה הגריסה המסיביים והובלת החומר במשאיות, החלו ענני אבק להיתמר והאבק הוסע עם הרוח לכיוון מזרח - ונחת על הגידולים והשדות החקלאיים. המטרד הסביבתי גרם נזק ישיר לגידולים החקלאיים של חקלאים רבים באזור.

חקלאי אחד, כורם ממנחמיה, פנה לעו"ד איתמר בן זאב, ויחד החליטו לא לוותר אלא להילחם עד שיעשה צדק. עו"ד בן זאב הגיש תביעה בשנת 2012 על מלוא נזקי החקלאי שהוערכו בכ- 90,000 ש"ח.

חברות הביטוח של הקונצרנים המעורבים בהפעלת המחצבה הקשו על ההליך המשפטי ועשו כל שניתן כדי להתיש את התובע ולהביא אותו להתייאש ולוותר על תביעת הפיצוי המגיע לו. החקלאי לא התייאש ועו"ד איתמר בן זאב הצליח להדוף את טענות ההגנה של הנתבעות ושכנע את בית המשפט כי הצדק עם התובע – ואכן כל טענות הנתבעות נדחו אחת לאחת. בסופו של יום, ניתן לאחרונה פסק דין המחייב יחד ולחוד את הנתבעות באמצעות חברות הביטוח באחריות מלאה לשלם לחקלאי את נזקיו בהתאם לשמאות מטעם בימ"ש. כמו כן הן חויבו לשלם את הפיצוי בתוספת הפרשי הצמדה וריבית כחוק מיום קרות הנזק וגם פיצוי על הוצאותיו המשפטיות של החקלאי.

המסקנה היא, לא לחשוש להתעמת עם הקונצרנים הגדולים הגורמים נזקים לציבור ולסביבה ובמידת הצורך למצות איתן את הדין, גם אם לעיתים ההליך מתיש, בבחינת "ייקוב הדין את ההר", למען יראו ויראו.

סה"כ 1 תגובות לכתבה זו
1. I4WqQv you are not more popular because you defini
I4WqQv you are not more popular because you definitely have the gift.
I4WqQv you are not more popular because you defini   20/12/2018
תודה למועדון הסריגה של רינה פנחסוב
במפגש מיוחד הודה מנהל המרכז הרפואי פדה - פוריה לרינה פנחסוב ונשות "מועדון הסריגה של כפר סירקין" אשר התגייסו למען שדרוג חדר ההורים בפגייה. במפגש חמים ומיוחד בכפר סירקין, הודו ד"ר ארז און מנהל המרכז הרפואי פדה-פוריה ומיה צבן, דוברת המרכז הרפואי והממונה על קשרי קהילה, לרינה פנחסוב ולארבעים חברות מועדון הסריגה של רינל'ה אשר גם השנה ארגנו יריד מכירות מיוחד לגיוס כספים למען המרכז הרפואי. במפגש החגיגי העניקה רינה לד"ר און סכום של 25,000 ₪ הכולל את הכספים שגויסו במהלך היריד ותרומה נוספת בסך 5,000 ₪ שהוסיף בנדיבות רבה, בעלה של רינה, מוטי פנחסוב. מיה צבן, ציינה כי הכספים גויסו השנה לקראת שיפוץ ושדרוג חדר אשר ישמש את ההורים אשר ילדיהם מאושפזים בפגייה.
חיים סתתיהו, מנכ"ל תיירות עין גב, כינס את כל מנהלי התיירות לסדנת משא ומתן בהנחיית אלון אפרת.
"הסדנה נערכה ב'חדר השלום' בבית גבריאל, על שפת הכינרת, בו התקיימו שיחות השלום עם ירדן ב- 10 בנובמבר 1994, כצעד המשך לחתימת השלום ההיסטורית בערבה, אושרו החתימות והחוזה בין שתי המדינות במעמד המלך חוסיין וראש הממשלה יצחק רבין, זכרם לברכה, דיפלומטים ואישים רבים אחרים, שהתכנסו לרגל האירוע בבית גבריאל. אין ספק, כי זהו מקום מתאים לניהול סדנת משא ומתן ושיבוא שוב שלום" אומר סתתיהו.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום רביעי, 16 ינואר2019
Wאבגדהוש
130310102030405
206070809101112
313141516171819
420212223242526
527282930310102
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.