הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
ראיון בלעדי עם ד"ר תומר סברון - מומחה להיפנוזה עצמית סדנת היפנוזה עצמית – להשתחרר מהעבר ליצור את העתיד**

כוכב הצפון | גיליון 2337 | 17.5.18

דוקטור סברון הוא פסיכולוג קליני, דוקטור בעל תואר Ph.D בנוירוביולוגיה, בוגר לימודי היפנוזה ומורשה לטפל בהיפנוזה. הוא בן 56, אב לארבעה ילדים, אשר נפצע במהלך שירותו הצבאי בעמוד השדרה הצווארי ומאז הפך מוגבל בניידות, המסתייע בכיסא גלגלים. חווייתו האישית של ד"ר סברון הובילה אותו ללימודי נוירו-ביולוגיה במכון ויצמן, שם למד רבות על תפקוד מערכת העצבים בגוף. בהמשך השלים את פיתוח השכלתו בלימודי פסיכולוגיה קלינית ומשתי תחומים אלו נולד הרצון לשלב בעבודתו את תחום הנפש והגוף. בעקבות זאת, למד את הכלים לתקשר עם התת מודע באמצעות הליך של היפנוזה עצמית וביו פידבק. הניסיון האישי בטראומת הגוף הפך את ד"ר סברון ממומחה שיודע על מה הוא מדבר בפן התיאורטי למומחה שיודע על מה הוא מדבר בפן המעשי, על כל מובניו. ד"ר סברון בחר להיתרם מהקושי הפיזיולוגי ולצמוח ממנו למחוזות ידע שהצטבר במשך שנים רבות והוביל אותו לכתיבת שלושה ספרים בתחום.

עם הפיכתו למומחה מן השורה בתחום רזי ההיפנוזה, גמלה בליבו ההחלטה להעביר את הידע המצטבר בכלים פשוטים לאנשים מן השורה באמצעות סדנה ייעודית, שמטרתה "תיכנות" מחדש של תת המודע, להשתחרר מהעבר וליצור עתיד אחר.

הסדנה היא בת 4 שעות, כוללת שתי הפסקות וזמן מענה לשאלות בסופה.

הזמנו את ד"ר סברון להעניק לנו ראיון בלעדי, על מנת ללמוד על הסדנה הייחודית, בה הוא מציע לציבור הרחב להשתתף:

ד"ר סברון שלום, ספר לנו בקווים כלליים על הסדנה שהינך מעביר

העבר שלנו ובייחוד תקופת ילדותינו משפיעים רבות על הצורה שבה המוח מגיב למצבים ואירועים שונים שאדם חווה או נתקל בהם במהלך היום יום. בתחילת הסדנה מועבר במרוכז ידע תיאורטי על אופן תפקודו של המוח במצבים שונים ועל הכשלים שנוצרים בעקבות קשיים או טראומות עבר. לאחר מכן, הסדנה מעבירה את המשתתפים לחלק המעשי, בו הם לומדים טכניקה המאפשרת להם להיכנס למצב היפנוטי מודע ומבוקר, בכדי לחולל שינוי בתת המודע שלהם, דבר המאפשר להם להביא מזור לקשיים גופניים ורגשיים שונים. בדרך זו הסדנה מובילה את המשתתף לרכוש ידע וכלים תיאורטיים ומעשיים, המאפשרים לו להשתחרר מהעבר וליצור מציאות עתידית חדשה.

האם תוכל להמחיש לנו באמצעות דוגמאות של מקרים שהתרחשו, כיצד מסייעים כלים אלו למשתתף בסדנה?

בהחלט. אמחיש זאת באמצעות דיווחים של משתתפים, שנטלו חלק בסדנה במועדים שונים. אחת המשתתפות כשלה בטסט לרכב פעמים רבות ונותרה מתוסכלת מכך שהיא לא מצליחה להשיג את רישיון הנהיגה הנכסף. לאחר שהשתתפה בסדנה הצליחה להשפיע על תת המודע שלה, באופן שאפשר לה לעבור את הטסט מיד לאחריה. מישהי אחרת הגיעה לסדנה עם תופעת מיגרנות קשות שליוותה אותה שנים רבות. בסיום הסדנה היא דיווחה על היעלמותן של המיגרנות. מישהי אחרת, שחוותה קשיים משמעותיים בקשר עם בתה המתבגרת, קשר שהיה מלווה במתחים וכעסים רבים, השתתפה בסדנה ודיווחה על שיפור משמעותי בקשר, לאחר שעשתה עבודה עצמית בסיוע הכלים, שניתנו לה בסדנה. היו גם דיווחים של אנשים שסבלו מבעיות פיזיולוגיות, שדיווחו על הפחתה או היעלמות הכאב באזורים שונים בגוף, לאחר שימוש בכלים שהעניקה הסדנה.

האין סכנה בהליך ההיפנוטי?

היפנוזה עצמית בטוחה לחלוטין. זהו מצב תודעתי טבעי לנו. אנו נמצאים פעמים רבות ביום יום בטראנס היפנוטי, אך לא מודעים לכך. בסדנה לומדים להיכנס לתהליך באופן מבוקר ומודע. במצב ההיפנוטי, האדם נמצא במודעות למה שקורה והוא יכול להחליט אם לצאת מהמצב ההיפנוטי ומתי ולאיזה עומק היפנוזה הוא נכנס. זה מצב מאוד נעים, ששונה באופן מהותי ממדיטציה, אך מזכיר חלקים שלה בד בבד.

במה השוני מהליך של מדיטציה?

השוני הוא בכך, שבהיפנוזה לומדים כיצד להיכנס להרפייה מאוד עמוקה, אך חלק מאיתנו מודע ואקטיבי. חלק זה מתכנת את התת מודע מחדש. החלק האקטיבי והפעיל הוא זה שיוצר את השינוי. מדיטציה, לעומת זאת, על פי הגדרתה, היא פאסיבית. מדובר בהתבוננות פאסיבית על המתרחש. ההיפנוזה העצמית היא כלי פשוט ליישום, אך עוצמתי מאוד לשינוי בכל תחום, לפי בחירת המשתתפים.

האם הליך היפנוטי עלול להוביל להחרפתן של בעיות נפשיות אצל חולי נפש או שמא ההיפך - התהליך מומלץ גם עבורם?

תהליך ההיפנוטי אינו מתאים לאנשים שיש להם בעיית קשר עם המציאות, משמע שתפיסת המציאות שלהם אינה תקינה או שהם פסיכוטיים. מעבר לכך, ההליך מומלץ גם לחולי נפש ויכול לסייע בעדם.

הכלים בסדנה נכונים לפתרון בעיות רגשיות באותה מידה כמו בעיות פיזיולוגיות?

השיטה נכונה באותה מידה עבור שני סוגי הבעיות. אחת המשתתפות בסדנה סבלה מדלקת פרקים, שהטיפול בה לווה בנטילת תרופות. לאחר ההשתתפות בסדנה היא הפסיקה עם נטילת התרופות והובילה את הגוף למצב של ריפוי עצמי. כאשר נוצר עיוות בגוף עקב תאונה או שבץ מוחי, קשה יותר לחולל הליך של ריפוי עצמי, אך הכלים שמעניקה הסנדה יכולים להוביל להקלות שונות בכאבים וקשיים נלווים.

היו מקרים שבהם הסדנה סייעה לחולי סרטן?

במקרים האלו קשה לבודד מה עזר, היות ובזמן הטיפול בהיפנוזה מתרחשים לרוב הליכים מקבילים של טיפול באמצעי ריפוי אחרים. יחד עם זאת, אני מאמין שהדיווחים על שיפור וריפוי קשורים אף בכלים הניתנים לריפוי עצמי באמצעות הליך היפנוטי במקרה הטוב ובמקרה הפחות טוב הכלים תומכים ומקלים  על התהליך. חשוב להדגיש שהליך היפנוטי אינו תחליף לטיפול רפואי.

מה הקשר בין ההליך ההיפנוטי להבנה של נירולוגית הגוף?

התת מודע שלנו נוצר בחלקו הגדול בעשורים הראשונים לחיינו. כתוצאה מכך נוצרים מסלולים עצביים במוחנו, שהם דומיננטיים ושולטים בהתנהלותנו, מבלי שנהיה מודעים לכך. בהליך של היפונוזה אנו מקבלים מעין "מפתח" לתת מודע באופן שיוצר שינוי. דומה הדבר למצב בו מתכנת נכנס להוראות ההפעלה של התוכנה. הכניסה אל התת מודע מאפשרת לנו ליצור מסלולים עצביים חדשים במוח, באופן שמביא לכך שהמסלולים הישנים נעשים חסרי שימוש. חלק מהמטופלים מתארים את השינוי בצורת החשיבה.

כיצד הכניסה אל התת מודע והשינוי מקלים על כאבים?

כאשר אנו יוצרים מסלולים עצביים חדשים במוחנו, הרבה פעמים הכאב משתחרר מעצמו. כאבים הם לעיתים ביטוי של לחץ או חרדה. חלק גדול מהמחלות קשורות קשר הדוק לחלק המנטלי שלנו. עם הבאת הגוף למצב של רוגע, מתבצע תהליך של ניקוי רעלים, המחלה עוברת תהליך של ריפוי ספונטני של הגוף. במהלך הסדנה המשתתפים חווים את הכניסה לטרנס היפנוטי ואף מבצעים תרגיל מסכם.

כמה משתתפים בד"כ בסדנה?

הסדנה יכולה להכיל בין 40-50 משתתפים. בחלק המעשי העבודה היא עצמית ואינטימית, אך עצם ההמצאות בקבוצה גדולה יוצרת אפקט אנרגטי, שלפעמים מוביל להתנסות חזקה יותר.

האם הסדנה תפגע בפרטיות המשתתף, האם יידרש לחלוק עם הסובבים פרטים אינטימיים?

בהחלט לא. זוהי לא סדנה שמשתפים בה, זוהי סדנה שניתנים בה כלים לעבודה עצמית. אין צורך לחפור בה בעבר או לדבר או להזכיר את הקושי שהוביל לרצון להשתתף בה. יחד עם זאת, המשתתפים מוזמנים לשאול שאלות בסיומה וגם לאחריה באמצעות יצירת קשר עימי. כמו כל דבר אחר, הכלים הניתנים בסדנה דורשים תרגול לאחר הלמידה ואני יותר משמח לענות על שאלות שעולות. עם הזמן התרגול מוביל למיומנות שמסייעת בהיבטים שונים של התפתחות עצמית ולא אחת שמעתי אנשים אומרים: מדוע לא עשינו זאת קודם?

ד"ר סברון, אנו מודים לך על הריאיון ומבטיחים להיפגש בסדנה ולדווח לקוראינו על החוויה לאחר מכן.

הסדנה תתקיים ביום שישי 25.5.18 באחוזת אוהלו בכנרת בין השעות 11:00 ל-15:00. מספר המקומות מוגבל! לפרטים נוספים ולרישום /http//www.tomersivron.co.il


סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
22.5.20, מדור אוכל: הקלסונס של שוקי "בורקס איסטנבול"
חג שבועות הוא חג של הטבריינים אבל גם חג שכולם אוהבים. חג של מים, חג של קיץ עם פירות העונה ובעיקר מאכלי החלב המאפיינים את החג. אם בטבריה אמרתם מאכלי חלב והכנסתם למשוואה את חג השבועות – אי אפשר לעבור חג בלי מאכל הקלסונס האהוב. שוקי מ"בורקס איסטנבול" מכין לכם קלסונס לחג כבר 34 שנים, משנת 1986. ואתם מוזמנים לנסות בבית, אבל המלצה שלנו – אל תפספסו את המקור. להמשך כתבה.
22.5.20, שר הפנים דרעי: "החלטה הכרחית" לפתוח את עונת הרחצה
136 חופי רחצה ברחבי הארץ נפתחו ביום רביעי האחרון, בכפוף להנחיות התו הסגול שגיבש משרד הפנים. עשרות מיליוני שקלים יוקצו לרשויות החוף לתפעול החופים. להמשך כתבה.
22.5.20, כפר נופש עין גב
בכפר הנופש עין-גב התחדשו בפוד טראק פלאפל לטובת האורחים, שחזרו לנפוש ולבלות לאחר הפוגה בעקבות וירוס הקורונה. השבוע נפתח גם חוף הרחצה של כפר הנופש לטובת הנופשים. הכל כמובן בהתאם להנחיות 'התו הסגול'. להמשך כתבה.
22.5.20, תופסנים סרוגים למסכות הכירורגיות
כ-150 תופסנים סרוגים בעבודת יד, כל אחד מרהיב ומיוחד, נסרגו במיוחד על ידי נשות מועדון הסריגה של רינהל'ה פינחסוב מכפר סירקין. התופסנים המקסימים התקבלו בהתלהבות על ידי צוות המרכז הרפואי פדה-פוריה. להמשך כתבה.
22.5.20, גרג ב"ביג פוריה"
סוף סוף זה קורה. כל כך התגעגענו 24.5 גרג פוריה פותח שעריו לכבודכם. טייק אווי ומשלוחים! ומרביעי 27.5 לישיבה מלאה במתכונת האהובה. מחכים לכם עם התפריט המוכר והאהוב ועם הקפדה לתו הסגול.
גיליון דיגיטלי של כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שלישי, 26 מאי2020
Wאבגדהוש
1826272829300102
1903040506070809
2010111213141516
2117181920212223
2224252627282930
2331010203040506
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.