בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
ספורט בכוכב>
ספורט: מלחמת עולם

כוכב הצפון | גיליון 2336 | 11.5.18

מאת: יוסי בן חמו

ביום ראשון השבוע, 6.5, התקיים משחק חצי גמר פלייאוף מחוז צפון בין קבוצת עירוני טבריה להפועל אום אל פאחם. המשחק נערך באצטדיון "השלום" שבעיר אום אל פאחם. לאחר שריקת הסיום, שבישרה על ניצחונה של הקבוצה מטבריה (קראו בהרחבה במדור הספורט) ניתנה האות למהומה: האוהדים המקומיים, שסירבו להשלים עם הפסד קבוצתם האהודה, החלו זורקים אל כר הדשא ולעבר יציע אוהדי טבריה אבנים, חזיזים, כיסאות ומכל הבא ליד. כוח השיטור שנכח במקום ספג אף הוא מטר אבנים, קצין משטרה בדרגת פקד הובהל לבית החולים לאחר שנפגע בראשו. בקבוק זכוכית נזרק לעברו של אוהד הקבוצה, שהוא גם אביו של אחד משחקני הקבוצה. למשך שעה ארוכה התרחשה דרמה ברחבי האצטדיון, כאשר אוהדי הקבוצה הטבריינית, יחד עם השחקנים ואנשי הצוות המקצועי, נתבקשו ע''י כוח השיטור להישאר בתוך תחומי המגרש - מחשש לביטחונם.

ישבנו לשיחה עם אוהד הקבוצה, אבי אלפסי, שנכח באירוע, על מנת להבין את מה שהתרחש באצטדיון.

אבי, קודם כל, מה שלומך?

אני בסדר גמור, תודה לאל.

תאר לנו מה קרה באצטדיון, מהזווית שלך.

הגענו כחצי שעה לפני המשחק, קישטנו את היציע בתפאורה על מנת לתת אוירה טובה לשחקנים שלנו. במהלך המשחק הכל היה רגוע, אנחנו עודדנו, הם עודדו. כל המהומה החלה בדקה ה-85 , אז כבש כפיר בן דוד את שערה השני של עירוני טבריה. כפיר רץ אל מצלמת השידור וסימן לב לאשתו שצפתה בשידור. אוהדי אום אל פאחם פירשו מחווה זו כהתגרות, ומיד החלו בהתפרעות.

מה ההרגשה כשאתה צריך לחכות שעה וחצי אחרי שריקת הסיום כדי לצאת מהמגרש בבטחה?

ברגע הבקעת השער השני, בעל הבית שלהם, אבו שלמה, התחיל ביצירת פרובוקציות : דחף שחקנים ורץ לעבר הספסל של טבריה. האוהדים שלהם החלו לשבור כיסאות ולזרוק לכיוון הדשא, אבנים התעופפו לכיוונינו ולכיוון השחקנים, אבא של אחד השחקנים נפגע מבקבוק ומסביב קולות נפץ של חזיזים. חייב להודות שזה מחזה שלא ראיתי מעולם במגרש כדורגל. היינו כלואים כחצי שעה בתוך היציע, ולאחר מכן הוציאו אותנו אל כר הדשא.

אמרת שזו התנהגות שלא ראית מעולם במגרש כדורגל, ומנגד יש סטיגמה שזו ההתנהלות בכל מגרשי המגזר הערבי. מה דעתך בנושא?

אני חושב שזו ההתנהלות באום אל פאחם, בסכנין ראיתי התנהלות דומה. בשאר המגזר אנחנו תמיד מגיעים ותמיד מכבדים אותנו. יש יריבות ספורטיבית, אבל זה לא גולש מעבר לזה.

האם תחזור שוב לאצטדיון "השלום" באום אל פאחם, למרות מה שקרה?

ברור שאחזור. זו המדינה שלי ואין לי סיבה לפחד באף חלק מחלקי הארץ. בהקשר לשאלה אני חייב לציין את אביב חדד, בלמה של אום אל פאחם, ששיחק בעבר בקבוצת בני יהודה, קבוצה שאני מאוד אוהב. אביב התראיין ברדיו בהקשר של המשחק ואני אצטט אותו: "אנחנו צריכים להצדיע לאוהדי אום אל פאחם שכיבדו ולא הגיעו עם דגלי פלסטין, לעומת אוהדי טבריה שעשו פרובוקציות ובאו עם דגלי ישראל". אביב חדד צריך להתבייש במילים שלו - קבוצת הכדורגל שבה הוא משחק מקבלת תקציבים ממדינת ישראל, לא מפלסטין. אסור לנו להתנצל על כך שיש לנו מדינה.

לסיום, מה דעתך על העונש שקיבלה קבוצת הפועל אום אל פאחם?

עונש מגוחך ולא מרתיע. מזכיר לכם שאוהדי אום אל פאחם כבר התפרעו השנה בקרית אתא והעונש הקל שקיבלו מההתאחדות לא הרתיע אותם, לכן הם נהגו כפי שנהגו. ההתאחדות ממשיכה בקו העונשים המקלים על גבול הזלזול בחיי אדם. הכתובת נמצאת על הקיר, ועד שלא תהיה ענישה חמורה - לא ישתנה פה כלום.


סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
פעילות אכיפה בשוק העירוני לבדיקת מכירה של מוצרי מזון מן החי
השבוע ביצעה המחלקה הווטרינרית של עיריית טבריה פעילות בשוק העירוני שמהותה פיקוח, אכיפה, בדיקה ומעקב למכירת מוצרי מזון מן החי במסגרת שמירת בריאות הציבור במרחב העירוני. במסגרת הפעילות בשוק נבדקו: שישה אטליזים, שתי מעדניות ושלוש חנויות לממכר דגים. בתום הסיור ולאחר ביצוע הבדיקות הנדרשות הושמדו בסה"כ כ 70 ק"ג של מוצרי מן החי הכולל: דגים, עוף ומוצרי עוף, בשר ומוצרי בשר, שלא היו ראויים למאכל אדם, חלקם פגי תוקף וחלקם ללא תוויות זיהוי של מקורות הייצור.
גבעתי בן יוסף מונה ל...
מינוי נוסף לגבעתי בן יוסף "בתוקף סמכותי אני ממנה אותך להיות נאמן של קרן למפעלי שיקום וסיוע למוגבלים" כך כותב בין היתר שר העבודה והרווחה ח"כ חיים כץ, לגבעתי בן יוסף בכתב המינוי, לאחר שמונה כ"נאמן" השר. הקרן מעסיקה אלפי עובדים, במספר מפעלים שפזורים ברחבי הארץ. בנוסף , מונה גבעתי לדירקטור בחברת "גשר" חברה עם מחזור של מאות מיליוני שקלים בשנה. בשנה שעברה מונה גבעתי, על ידי שר האוצר, כנציגו ברמת הגולן, בוועדה לתכנון ובנייה של קצרין "אני מודה לשרים, אין לי ספק שבעקבות ניסיוני הרב אותו צברתי, במספר ועדות קרואות, בהן כיהנתי במשך שנים רבות, וכחבר בוועדות המכרזים של משרד הביטחון, מספר שנים, וכדירקטור במספר חברות, אוכל לתרום מניסיוני הרב לטובת החברה, העובדים, ולאותם מפעלים" אומר גבעתי..
רעות ואורט במעלה מייצגי מחוז צפון ביריד החקר הלאומי
תלמידי שני בתי הספר הללו הציגו ביריד החקר המחוזי פיתוחים טכנולוגיים שנועדו להשביח את איכות חיי האדם. תלמידי ביה"ס רעות פיתחו כיסא גלגלים משודרג, שנותן מענה לצרכים יומיומיים של אנשים עם מוגבלויות. התלמידים שמשתתפים בתוכנית מדעית בביה"ח פוריה ומתנדבים בבתי אבות הבינו, שכיסא הגלגלים הקיים לא עונה על דרישות משמעותיות והתאימו לו מתקן לשתייה, פנסי דרך, חיישני בטיחות למניעת נפילה, פנס לקריאה, מדד טמפרטורה, מתקן למטען סלולרי ומאורר. כמה פשוט - כמה חכם.
פארק המים חוף גיא מתחדש!
במסגרת "מתיחת הפנים" שעבר הפארק במהלך החורף שכללה זכיין חדש למזנון, השלמת מלתחות חדשות משנה שעברה, בניית בריכות איזון וחדרי מכונות העונים לדרישות הקפדניות ביותר של משרד הבריאות, בנייתה מחדש של בריכת עולם הילד שרוצפה בקרמיקה ובתוספת, מזרקות, דולפינים יורקי מים, מגלשות לילדים ועוד... גולת הכותרת היא ספינת תענוגות מרהיבה ביופייה שבמרכזה שני תרנים הנישאים לגובה של כ- 10 מ', עליהם מותקן דלי ענק ששופך מים אחת למס' דקות, אקדחים יורקי מים, שחפים מתיזים מים, דולפינים מתיזי מים ועוד... לידם משטח של ספרי פארק הכולל מתזים, פטריות, שעשועי מים ושלל אטרקציות. שער הכניסה לפארק מעוצב כספינת ענק באורך של 20 מ' המקבלת את פני הבאים. הפארק יהיה פתוח גם בתאריכים: 25.5, 26.5 וב- .29.05. החל מ-31.05 יפתח ברצף עד חודש אוקטובר. כולל רחצות ליליות החל מיולי. ב- 22.06.18 יופיע גם דודו אהרון בפארק המים חוף גיא. אז למה אתם מחכים? להתניע ולהגיע! http://www.gaibeachhotel.com טלפון: 04-670-071
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שני, 28 מאי2018
Wאבגדהוש
1829300102030405
1906070809101112
2013141516171819
2120212223242526
2227282930310102
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.