בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
נשות ויצ"ו - איך אפשר בלי

כוכב הצפון | גיליון 2336 | 11.5.18

 

המפגש  הדו שבועי בחוג לשירה וספרות יוחד השבוע לשתי ערים המשמעותיות לנו, חברי החוג ציינו את יום שחרור ירושלים ואת יום שחרור העיר טבריה.

יום שחרור ירושלים כ"ח באייר תשכ"ז הוא היום הנותן לנו הזדמנות נפלאה להביט בעיר שחוברה לה יחדיו דרך השירים שנכתבו לאורך הדורות  מ" ויבן  עוזיהו מגדלים בירושלים" לרבי יהודה הלוי בשירת ימי הביניים "יפה נוף משוש תבל". לשירת הציונות "שאו ציונה נס ודגל". מלחמת העצמאות והשיר "באב אל וואד" ושירת השחרור בשנת 1967 "ירושלים של זהב" ירושלים מתחדשת ומשתנה אך גם משמרת.

זוהי עיר שכל אחד רואה אותה בעיניים שונות אך כולם בערגה ובאהבה גדולה, כל מקום בה, כל אבן, כל ציון דרך מספר סיפור שקל לנו להתחבר אליו וראה איזה פלא, כמה קווי דמיון יש בין ברתינו לעירנו, למרות ההבדלים הקונפליקטים  , כל המשוררים עורגים, אוהבים ומוצאים בשתי הערים את עצמם ונותנים ביטוי לקשר העמוק והאמתי הטבוע בהם. 

חברי החוג, כתבו שירים על טבריה עירם נאור נאורי חיבר שיר שהיום הוא חלק בלתי נפרד מנוף עירנו. אתי רוח הקריאה שיר בו שיקפה את חייה ויומה דרך הכנרת הנשקפת מחלונה, והוסיפה שיר המספר איך יודעים שאתה טברייני עם הרבה הומור והווי, טבריה שוחררה ב-18/4/1948 והיא מופיעה בשירה הכללית בשיר הידוע" בוא ניסע לטבריה כי אין שום מקום יפה ממנה בעולם". כמו ירושלים כך טבריה שתיים מארבע ערי הקודש, עליהן כתבו בגלות והגדיל לעשות רבי דוד חסין ממכנאס במאה ה18 שכתב את הפיוט היפה "אוחיל יום יום אשתאה תמיד עיני צופיה, אעברה נא ואראה, אדמת קודש טבריה, נעמה ישיבתה, גם טובה ראייתה, ים כנרת חומתה, שמה העיר בנויה. בפיוט יש סקירה של כל קברי הצדיקים בעיר, את אותה ערגה וגעגוע חש גם איציק חבר בחוג שישב שנים רבות בקליפורניה וחזר אל כור מחצבתו וסיפר בשירו על עיר הולדתו שקראה לו לחזור לכור מחצבתו. מאיר מקיבוץ שער הגולן ,ירושלמי במקורו כתב שיר רומנטי על ירושלים שהייתה הרקע להצעת נישואים לאשתו .אבן הבזלת היא כמו לבה זורמת בדמו של מאיר דותן ובה הוא מספר בנה את ביתו 

ודני שטרית כתב על שמות רחובות עירנו טבריה ומה שביניהם מתוך זיקה להיסטוריה והיום.

היה זה מפגש שהדגיש את דברי המשורר שאול טשרנחובסקי "האדם אינו אלא תבנית נוף מולדתו". והדגיש במיוחד את המחבר בין שני תאריכים משמעותיים בחיינו! ואת אהבתנו הגדולה לעירנו ולעיר בירתנו.


סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
כוכב הצפון, 2.8.18, קייטנת כיופים במתנ"ס פירסט
מתנ"ס פירסט בהנהלתו של יום טוב אליהו וצוות עובדיו המסורים עושים פלאים לילדים במהלך קיץ 2018 בקייטנת כיופית המתקיימת במתנ"ס בחודשים יולי ואוגוסט. הילדים נהנים ממגוון עשיר ורחב של פעילויות יצירה, בילוי, הנאה, כיופים כמו גם פעילויות חינוכיות ומפנקות. הילדים המאושרים וההורים שעוד יותר מאושרים הרעיפו על הצוות במתנ"ס מחמאות רבות והילדים חוגגים ומאושרים עד השמיים. אז כל שנותר הוא לאחל לילדים תמשיכו לעשות חיים בקייטנת כיופים במתנ"ס. מתנ"ס פירסט מעניק מגוון שרותים לאוכלוסיה בעיר טבריה, החל מהילדים הקטנים ועד לחינוך ולימודים למבוגרים. כל שצריך זה רק לברר פרטים במזכירות בטוח יש משהו שיתאים גם לכם.
כוכב הצפון, 2.8.18, ילדי טבריה והסביבה ממשיכים ליהנות מהופעות הקיץ בBIG FASHION DANILOF טבריה
ילדי טבריה והסביבה ממשיכים לפקוד את הקניון בכל שבוע וליהנות ממיטב אמני הילדים והנוער בקניון BIG FASHION DANILOF טבריה. השבוע הגיעה אלינו ביום שני אנה זק - כוכבת הנוער הבינלאומית הראשונה של ישראל במופע בלווי רקדנים! מאות בני נוער שרו, רקדו ואף הצטלמו עם הכוכבת. וביום רביעי נהנו הקטנטנים במופע של מטוסי העל - כוכבי הסדרה המצליחה מערוץ הופ! במופע חובק עולם. ומה מחכה לנו השבוע? מולי וצומי מגיעים אלינו לעשות שמח והיישר מגיאורגיה – קרקס אקרוסטארם במופע סוחף! יום שני 06.08 בשעה 18:00 הופעה של מולי ומוצי. יום רביעי 08/08 בשעה 18:00 קרקס אקרוסטארם
כוכב הצפון, 2.8.18, שיפוץ מחלקת ילודים ופגיה
בשבוע שעבר החלו עבודות שיפוצים במחלקות ילודים ופגיה של המרכז הרפואי פדה-פוריה, לחידוש , שיפוץ ושדרוג המחלקות. בשל העבודות הועברו התינוקות ליחידה זמנית ששטחה מצומצם, במחלקת היולדות. בשל כך, בתקופת השיפוץ שתארך מספר שבועות, התינוקות ישהו לצד האימהות, בביות מלא. אנו מתנצלים על אי הנוחות הכרוכה במצב זה. ופועלים בכל דרך לקיצור תקופת השיפוצים. צוות המחלקות עומד לרשות היולדות לסיוע, תמיכה והדרכה במהלך כל האשפוז.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום חמישי, 16 אוגוסט2018
Wאבגדהוש
3129303101020304
3205060708091011
3312131415161718
3419202122232425
3526272829303101
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.