הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
נשות ויצ"ו - איך אפשר בלי

כוכב הצפון | גיליון 2336 | 11.5.18

 

המפגש  הדו שבועי בחוג לשירה וספרות יוחד השבוע לשתי ערים המשמעותיות לנו, חברי החוג ציינו את יום שחרור ירושלים ואת יום שחרור העיר טבריה.

יום שחרור ירושלים כ"ח באייר תשכ"ז הוא היום הנותן לנו הזדמנות נפלאה להביט בעיר שחוברה לה יחדיו דרך השירים שנכתבו לאורך הדורות  מ" ויבן  עוזיהו מגדלים בירושלים" לרבי יהודה הלוי בשירת ימי הביניים "יפה נוף משוש תבל". לשירת הציונות "שאו ציונה נס ודגל". מלחמת העצמאות והשיר "באב אל וואד" ושירת השחרור בשנת 1967 "ירושלים של זהב" ירושלים מתחדשת ומשתנה אך גם משמרת.

זוהי עיר שכל אחד רואה אותה בעיניים שונות אך כולם בערגה ובאהבה גדולה, כל מקום בה, כל אבן, כל ציון דרך מספר סיפור שקל לנו להתחבר אליו וראה איזה פלא, כמה קווי דמיון יש בין ברתינו לעירנו, למרות ההבדלים הקונפליקטים  , כל המשוררים עורגים, אוהבים ומוצאים בשתי הערים את עצמם ונותנים ביטוי לקשר העמוק והאמתי הטבוע בהם. 

חברי החוג, כתבו שירים על טבריה עירם נאור נאורי חיבר שיר שהיום הוא חלק בלתי נפרד מנוף עירנו. אתי רוח הקריאה שיר בו שיקפה את חייה ויומה דרך הכנרת הנשקפת מחלונה, והוסיפה שיר המספר איך יודעים שאתה טברייני עם הרבה הומור והווי, טבריה שוחררה ב-18/4/1948 והיא מופיעה בשירה הכללית בשיר הידוע" בוא ניסע לטבריה כי אין שום מקום יפה ממנה בעולם". כמו ירושלים כך טבריה שתיים מארבע ערי הקודש, עליהן כתבו בגלות והגדיל לעשות רבי דוד חסין ממכנאס במאה ה18 שכתב את הפיוט היפה "אוחיל יום יום אשתאה תמיד עיני צופיה, אעברה נא ואראה, אדמת קודש טבריה, נעמה ישיבתה, גם טובה ראייתה, ים כנרת חומתה, שמה העיר בנויה. בפיוט יש סקירה של כל קברי הצדיקים בעיר, את אותה ערגה וגעגוע חש גם איציק חבר בחוג שישב שנים רבות בקליפורניה וחזר אל כור מחצבתו וסיפר בשירו על עיר הולדתו שקראה לו לחזור לכור מחצבתו. מאיר מקיבוץ שער הגולן ,ירושלמי במקורו כתב שיר רומנטי על ירושלים שהייתה הרקע להצעת נישואים לאשתו .אבן הבזלת היא כמו לבה זורמת בדמו של מאיר דותן ובה הוא מספר בנה את ביתו 

ודני שטרית כתב על שמות רחובות עירנו טבריה ומה שביניהם מתוך זיקה להיסטוריה והיום.

היה זה מפגש שהדגיש את דברי המשורר שאול טשרנחובסקי "האדם אינו אלא תבנית נוף מולדתו". והדגיש במיוחד את המחבר בין שני תאריכים משמעותיים בחיינו! ואת אהבתנו הגדולה לעירנו ולעיר בירתנו.


סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
שרת המשפטים איילת שקד מגיעה לטבריה
ביום שני הקרוב בשעה 18:45 שרת המשפטים איילת שקד, האישה המובילה בחברה הישראלית מגיעה למלון "דונה גרציה". הקהל מוזמן לשמוע ולהשמיע.
פסטיבל "צלילי בזלת" ה-4
פסטיבל "צלילי בזלת", חוזר השנה לפארק קצרין בפעם הרביעית ובמתכונת "אוקטוברפסט" – עם מוזיקה משובחת, ויסקי ממזקקת רמת הגולן ועשרה סוגי בירה מתוצרת מקומית. הכניסה חופשית מגיל 18 – בהצגת תעודה מזהה. מתי: יום ד' 31.10, שעה 20:0, יום ה' , 1.11 שעה 20:00. לפרטים נוספים: פארק קצרין- 04-6961350, דף הפייסבוק פארק קצרין
נהג רכב פרטי מבוסמת טבעון התנגש ביום שלישי השבוע בשלושה כלי רכב חונים בשיכון ד' שבעיר
שוטרי תנועה שהגיעו למקום הבחינו בנהג שרכבו ככל הנראה נפגע בתאונה מנסה לעזוב את המקום. לאחר בירור הבינו השוטרים כי מדובר בנהג הפוגע, ולא במי שרכבו נפגע. לדברי המשטרה, נדף ממנו ריח עז של אלכוהול, ובבדיקה נתגלה כי רמת האלכוהול בגופו גבוהה פי 6 מהמותר בחוק – 1,430 מ"ג ליטר אוויר נשוף. החשוד נחקר ושוחרר למעצר בית, רישיונו נשלל למשך 30 ורכבו נגרר והושבת למשך 30 ימים.
חדש במרפאת כללית עמק הירדן: נעמה שכטר, אחות טיפת חלב, הצטרפה לצוות המרפאה
נעמה שכטר, בת 34, נשואה ואם ל -3 מהמושבה כנרת, הצטרפה לצוות מרפאת כללית עמק הירדן כאחות טיפת חלב. שכטר היא בוגרת לימודי סיעוד במרכז הרפואי מאיר בכפר סבא, ובעלת תואר ראשון בסיעוד מאוניברסיטת תל אביב. בתפקידה האחרון במרכז הרפואי מאיר שימשה אחות במחלקת יילודים והתמחתה בטיפול בפגים, במצבי חירום ביילודים ובהנקה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שני, 22 אוקטובר2018
Wאבגדהוש
4030010203040506
4107080910111213
4214151617181920
4321222324252627
4428293031010203
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.