הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
נשות ויצ"ו - איך אפשר בלי

כוכב הצפון | גיליון 2336 | 11.5.18

 

המפגש  הדו שבועי בחוג לשירה וספרות יוחד השבוע לשתי ערים המשמעותיות לנו, חברי החוג ציינו את יום שחרור ירושלים ואת יום שחרור העיר טבריה.

יום שחרור ירושלים כ"ח באייר תשכ"ז הוא היום הנותן לנו הזדמנות נפלאה להביט בעיר שחוברה לה יחדיו דרך השירים שנכתבו לאורך הדורות  מ" ויבן  עוזיהו מגדלים בירושלים" לרבי יהודה הלוי בשירת ימי הביניים "יפה נוף משוש תבל". לשירת הציונות "שאו ציונה נס ודגל". מלחמת העצמאות והשיר "באב אל וואד" ושירת השחרור בשנת 1967 "ירושלים של זהב" ירושלים מתחדשת ומשתנה אך גם משמרת.

זוהי עיר שכל אחד רואה אותה בעיניים שונות אך כולם בערגה ובאהבה גדולה, כל מקום בה, כל אבן, כל ציון דרך מספר סיפור שקל לנו להתחבר אליו וראה איזה פלא, כמה קווי דמיון יש בין ברתינו לעירנו, למרות ההבדלים הקונפליקטים  , כל המשוררים עורגים, אוהבים ומוצאים בשתי הערים את עצמם ונותנים ביטוי לקשר העמוק והאמתי הטבוע בהם. 

חברי החוג, כתבו שירים על טבריה עירם נאור נאורי חיבר שיר שהיום הוא חלק בלתי נפרד מנוף עירנו. אתי רוח הקריאה שיר בו שיקפה את חייה ויומה דרך הכנרת הנשקפת מחלונה, והוסיפה שיר המספר איך יודעים שאתה טברייני עם הרבה הומור והווי, טבריה שוחררה ב-18/4/1948 והיא מופיעה בשירה הכללית בשיר הידוע" בוא ניסע לטבריה כי אין שום מקום יפה ממנה בעולם". כמו ירושלים כך טבריה שתיים מארבע ערי הקודש, עליהן כתבו בגלות והגדיל לעשות רבי דוד חסין ממכנאס במאה ה18 שכתב את הפיוט היפה "אוחיל יום יום אשתאה תמיד עיני צופיה, אעברה נא ואראה, אדמת קודש טבריה, נעמה ישיבתה, גם טובה ראייתה, ים כנרת חומתה, שמה העיר בנויה. בפיוט יש סקירה של כל קברי הצדיקים בעיר, את אותה ערגה וגעגוע חש גם איציק חבר בחוג שישב שנים רבות בקליפורניה וחזר אל כור מחצבתו וסיפר בשירו על עיר הולדתו שקראה לו לחזור לכור מחצבתו. מאיר מקיבוץ שער הגולן ,ירושלמי במקורו כתב שיר רומנטי על ירושלים שהייתה הרקע להצעת נישואים לאשתו .אבן הבזלת היא כמו לבה זורמת בדמו של מאיר דותן ובה הוא מספר בנה את ביתו 

ודני שטרית כתב על שמות רחובות עירנו טבריה ומה שביניהם מתוך זיקה להיסטוריה והיום.

היה זה מפגש שהדגיש את דברי המשורר שאול טשרנחובסקי "האדם אינו אלא תבנית נוף מולדתו". והדגיש במיוחד את המחבר בין שני תאריכים משמעותיים בחיינו! ואת אהבתנו הגדולה לעירנו ולעיר בירתנו.


סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
החברה להגנת הטבע בסיור לימודי באגודת המים
משלחת בכירי החברה להגנת הטבע הגיעה השבוע לסיור במתקן הסולארי הראשון בארץ הצף על מים של אגודת המים בעמק הירדן. אנשי החברה להגנת הטבע למדו על הניצול האופטימאלי של המשאבים בפרויקט המשלב: ייצור חשמל באנרגיה ירוקה, חסכון בחשמל, הקטנת אידוי מים וחסכונם, וניצול שטח מוסתר בצורה אופטימלית והבינו את הפוטנציאל הגלום בפרויקטים כאלו. את הסיור הדריכו זיו הר חול מאגודת המים ועופר ינאי מנכ"ל נופר אנרגיה שביצעו את הפרויקט.
משרד הכלכלה, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, מעוף-טק ועיריית טבריה קיימו אירוע חשיפה
בפאב "הביג בן" בטבריה לקראת פתיחת האקסלרטור (מאיץ טכנולוגי) הראשון בטבריה בניהול חברת סינובייט בפני יזמים. במסגרת האירוע, הציגה סיון ברעם מנהלת אקסלרטור טבריה מטעם מעוף, את מטרות האקסלרטור והסבירה כיצד ניתן להשתלב בתכנית המאיץ הטכנולוגי, אשר מטרתו: איתור מיזמים טכנולוגים וחברות בתחילת דרכן והפיכתן לסטרטאפים טכנולוגים עם לקוחות ומשקיעים. בנוסף התארחו באירוע, אביהו עמר ויהודה קריף, סטארטאפיסטים מטבריה, שסיפרו כיצד הקימו את האפליקציה ששינתה את כללי המשחק בעולם הגיימינג - Winniapp.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
שבת, 19 ינואר2019
Wאבגדהוש
130310102030405
206070809101112
313141516171819
420212223242526
527282930310102
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.