בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
נשות ויצ"ו - איך אפשר בלי

כוכב הצפון | גיליון 2336 | 11.5.18

 

המפגש  הדו שבועי בחוג לשירה וספרות יוחד השבוע לשתי ערים המשמעותיות לנו, חברי החוג ציינו את יום שחרור ירושלים ואת יום שחרור העיר טבריה.

יום שחרור ירושלים כ"ח באייר תשכ"ז הוא היום הנותן לנו הזדמנות נפלאה להביט בעיר שחוברה לה יחדיו דרך השירים שנכתבו לאורך הדורות  מ" ויבן  עוזיהו מגדלים בירושלים" לרבי יהודה הלוי בשירת ימי הביניים "יפה נוף משוש תבל". לשירת הציונות "שאו ציונה נס ודגל". מלחמת העצמאות והשיר "באב אל וואד" ושירת השחרור בשנת 1967 "ירושלים של זהב" ירושלים מתחדשת ומשתנה אך גם משמרת.

זוהי עיר שכל אחד רואה אותה בעיניים שונות אך כולם בערגה ובאהבה גדולה, כל מקום בה, כל אבן, כל ציון דרך מספר סיפור שקל לנו להתחבר אליו וראה איזה פלא, כמה קווי דמיון יש בין ברתינו לעירנו, למרות ההבדלים הקונפליקטים  , כל המשוררים עורגים, אוהבים ומוצאים בשתי הערים את עצמם ונותנים ביטוי לקשר העמוק והאמתי הטבוע בהם. 

חברי החוג, כתבו שירים על טבריה עירם נאור נאורי חיבר שיר שהיום הוא חלק בלתי נפרד מנוף עירנו. אתי רוח הקריאה שיר בו שיקפה את חייה ויומה דרך הכנרת הנשקפת מחלונה, והוסיפה שיר המספר איך יודעים שאתה טברייני עם הרבה הומור והווי, טבריה שוחררה ב-18/4/1948 והיא מופיעה בשירה הכללית בשיר הידוע" בוא ניסע לטבריה כי אין שום מקום יפה ממנה בעולם". כמו ירושלים כך טבריה שתיים מארבע ערי הקודש, עליהן כתבו בגלות והגדיל לעשות רבי דוד חסין ממכנאס במאה ה18 שכתב את הפיוט היפה "אוחיל יום יום אשתאה תמיד עיני צופיה, אעברה נא ואראה, אדמת קודש טבריה, נעמה ישיבתה, גם טובה ראייתה, ים כנרת חומתה, שמה העיר בנויה. בפיוט יש סקירה של כל קברי הצדיקים בעיר, את אותה ערגה וגעגוע חש גם איציק חבר בחוג שישב שנים רבות בקליפורניה וחזר אל כור מחצבתו וסיפר בשירו על עיר הולדתו שקראה לו לחזור לכור מחצבתו. מאיר מקיבוץ שער הגולן ,ירושלמי במקורו כתב שיר רומנטי על ירושלים שהייתה הרקע להצעת נישואים לאשתו .אבן הבזלת היא כמו לבה זורמת בדמו של מאיר דותן ובה הוא מספר בנה את ביתו 

ודני שטרית כתב על שמות רחובות עירנו טבריה ומה שביניהם מתוך זיקה להיסטוריה והיום.

היה זה מפגש שהדגיש את דברי המשורר שאול טשרנחובסקי "האדם אינו אלא תבנית נוף מולדתו". והדגיש במיוחד את המחבר בין שני תאריכים משמעותיים בחיינו! ואת אהבתנו הגדולה לעירנו ולעיר בירתנו.


סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
פעילות אכיפה בשוק העירוני לבדיקת מכירה של מוצרי מזון מן החי
השבוע ביצעה המחלקה הווטרינרית של עיריית טבריה פעילות בשוק העירוני שמהותה פיקוח, אכיפה, בדיקה ומעקב למכירת מוצרי מזון מן החי במסגרת שמירת בריאות הציבור במרחב העירוני. במסגרת הפעילות בשוק נבדקו: שישה אטליזים, שתי מעדניות ושלוש חנויות לממכר דגים. בתום הסיור ולאחר ביצוע הבדיקות הנדרשות הושמדו בסה"כ כ 70 ק"ג של מוצרי מן החי הכולל: דגים, עוף ומוצרי עוף, בשר ומוצרי בשר, שלא היו ראויים למאכל אדם, חלקם פגי תוקף וחלקם ללא תוויות זיהוי של מקורות הייצור.
גבעתי בן יוסף מונה ל...
מינוי נוסף לגבעתי בן יוסף "בתוקף סמכותי אני ממנה אותך להיות נאמן של קרן למפעלי שיקום וסיוע למוגבלים" כך כותב בין היתר שר העבודה והרווחה ח"כ חיים כץ, לגבעתי בן יוסף בכתב המינוי, לאחר שמונה כ"נאמן" השר. הקרן מעסיקה אלפי עובדים, במספר מפעלים שפזורים ברחבי הארץ. בנוסף , מונה גבעתי לדירקטור בחברת "גשר" חברה עם מחזור של מאות מיליוני שקלים בשנה. בשנה שעברה מונה גבעתי, על ידי שר האוצר, כנציגו ברמת הגולן, בוועדה לתכנון ובנייה של קצרין "אני מודה לשרים, אין לי ספק שבעקבות ניסיוני הרב אותו צברתי, במספר ועדות קרואות, בהן כיהנתי במשך שנים רבות, וכחבר בוועדות המכרזים של משרד הביטחון, מספר שנים, וכדירקטור במספר חברות, אוכל לתרום מניסיוני הרב לטובת החברה, העובדים, ולאותם מפעלים" אומר גבעתי..
רעות ואורט במעלה מייצגי מחוז צפון ביריד החקר הלאומי
תלמידי שני בתי הספר הללו הציגו ביריד החקר המחוזי פיתוחים טכנולוגיים שנועדו להשביח את איכות חיי האדם. תלמידי ביה"ס רעות פיתחו כיסא גלגלים משודרג, שנותן מענה לצרכים יומיומיים של אנשים עם מוגבלויות. התלמידים שמשתתפים בתוכנית מדעית בביה"ח פוריה ומתנדבים בבתי אבות הבינו, שכיסא הגלגלים הקיים לא עונה על דרישות משמעותיות והתאימו לו מתקן לשתייה, פנסי דרך, חיישני בטיחות למניעת נפילה, פנס לקריאה, מדד טמפרטורה, מתקן למטען סלולרי ומאורר. כמה פשוט - כמה חכם.
פארק המים חוף גיא מתחדש!
במסגרת "מתיחת הפנים" שעבר הפארק במהלך החורף שכללה זכיין חדש למזנון, השלמת מלתחות חדשות משנה שעברה, בניית בריכות איזון וחדרי מכונות העונים לדרישות הקפדניות ביותר של משרד הבריאות, בנייתה מחדש של בריכת עולם הילד שרוצפה בקרמיקה ובתוספת, מזרקות, דולפינים יורקי מים, מגלשות לילדים ועוד... גולת הכותרת היא ספינת תענוגות מרהיבה ביופייה שבמרכזה שני תרנים הנישאים לגובה של כ- 10 מ', עליהם מותקן דלי ענק ששופך מים אחת למס' דקות, אקדחים יורקי מים, שחפים מתיזים מים, דולפינים מתיזי מים ועוד... לידם משטח של ספרי פארק הכולל מתזים, פטריות, שעשועי מים ושלל אטרקציות. שער הכניסה לפארק מעוצב כספינת ענק באורך של 20 מ' המקבלת את פני הבאים. הפארק יהיה פתוח גם בתאריכים: 25.5, 26.5 וב- .29.05. החל מ-31.05 יפתח ברצף עד חודש אוקטובר. כולל רחצות ליליות החל מיולי. ב- 22.06.18 יופיע גם דודו אהרון בפארק המים חוף גיא. אז למה אתם מחכים? להתניע ולהגיע! http://www.gaibeachhotel.com טלפון: 04-670-071
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שני, 28 מאי2018
Wאבגדהוש
1829300102030405
1906070809101112
2013141516171819
2120212223242526
2227282930310102
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.