בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי: "חייבים לשנות את סדרי העדיפויות בחינוך בטבריה"
כוכב הצפון| גיליון 2336 | 10.5.18


משרד החינוך פרסם השבוע את תוצאות הנתונים החינוכיים של בתי הספר, טבריה למרות כל הציפיות, ירדה ב-10 מקומות משנה שעברה ואף נמצאת בתחתית הרשימה.
בני קריתי, מועמד לראשות העיר הגיב לתוצאות ורשם בעמוד הפייסבוק שלו "חייבים לתת עדיפות למערכת החינוך, לשפר אותה, לתקצב אותה ולתת למנהלים ולמורים את הכלים הדרושים כדי למצב אותה במקום גבוה, ולהבטיח עתיד טוב יותר לילדי טבריה".
אורגד מזרחי, יו"ר הנהגת ההורים העירונית שלח מכתב בשם חברי ההנהגה ורשם "אתמול פורסמו נתוני מדלן לכל מוסדות החינוך בארץ, בהמשך לנתוני המיצב (עליהם מבוסס מדלן) אנו רואים את תוצאות מערכת החינוך בעיר בהמשך ירידה חריפה. אנו, בהנהגת ההורים רואים נתון זה מטריד מאוד המשפיע על עתיד ילדינו בצורה משמעותית. לפיכך ובהמשך למכתב המצורף אשר נשלח לפני שנה, לאחר פרסום תוצאות מבחני המיצב, אנו דורשים להקים בדחיפות, ועדה לטיפול משמעותי בנושא ולהביא למפנה ועליה בנתוני החינוך, ועדה אשר תורכב מכל הגורמים האמונים והמקצועיים והנהגת ההורים העירונית. יש להקים ועדה זו בדחיפות ועוד לפני יציאה לחופש הגדול. אנו ממתינים לתאריך ישיבת הקמת ועדה זו עד לסוף חודש מאי 2018. במידה ולא תזומן ישיבה זו הנהגת ההורים תפעל לפי שיקול דעתה"
חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי גם הגיב לפרסום ואמר "חייבים לשנות את סדרי העדיפויות בחינוך בטבריה, אקדים ואומר, יש לנו מנהלים ואנשי חינוך מדהימים, מקצועיים אשר נותנים את כל הלב והנשמה לטובת דור העתיד שלנו. חינוך הוא בסיס החברה הישראלי, לדעתי, חברה מתפתחת לא יכולה להתקדם, להתחדש ולהוביל בלי חינוך איכותי. יחד עם זאת, אל לנו להיבהל, להילחץ או להרים ידיים. צריך לשים את האמת על השולחן, ללמוד את הנתונים מבחינה מקצועית ולהפיק לקחים מה צריך לעשות בשביל להשתפר ולהתייעל. המטרה : ללמוד מהנתונים, להשכיל לקבל את העובדות וליצור שיח בין אנשי החינוך יחד עם עוד גורמי מקצוע ולבנות דרך חדשה לשפר ולייעל את המערכת, כך שבעוד חמש שנים נהיה במקום טוב יותר למען דור העתיד. חייבים אבל חייבים לשנות את סדרי העדיפויות בטבריה, לתת למנהלי בתי הספר ולאנשי החינוך את העצמאות המקצועית ולהפוך אותם לשותפים אמתיים לבניית מטרות החינוך בעיר ולא להכתיב להם את המטרות.  ליצור אווירה חיובית, אוהבת ומחבקת, שיודעת לתת את המקום, הכבוד והערכה לכל מוסד חינוכי. לבנות לכל בית ספר "חליפה אישית" עם ייחודיות ודגל הצלחה שונה, אך ליצור את הדגל של הביחד לכלל תלמידי העיר טבריה. אני קורא לראש העירייה ללמוד את הנתונים ולהתבונן בהם באומץ, ולשבת עם אגף החינוך לבדוק, אלו כלים יכולים עוד לתת למנהלים בכדי שיצליחו לבנות דור טוב יותר. מדגיש שוב, יש לנו מנהלים ואנשי חינוך מצוינים, אך הם חייבים משאבים וכלים בכדי להצליח. הם עדיין לא קוסמים ואיני רוצה שהם היו כאלו. אני כאן בכל זמן, בכל מקום, בכדי לנסות ולסייע בכל יכולתי למען בניית עתיד טוב יותר בחינוך בעיר".

 


סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
כוכב הצפון, 2.8.18, קייטנת כיופים במתנ"ס פירסט
מתנ"ס פירסט בהנהלתו של יום טוב אליהו וצוות עובדיו המסורים עושים פלאים לילדים במהלך קיץ 2018 בקייטנת כיופית המתקיימת במתנ"ס בחודשים יולי ואוגוסט. הילדים נהנים ממגוון עשיר ורחב של פעילויות יצירה, בילוי, הנאה, כיופים כמו גם פעילויות חינוכיות ומפנקות. הילדים המאושרים וההורים שעוד יותר מאושרים הרעיפו על הצוות במתנ"ס מחמאות רבות והילדים חוגגים ומאושרים עד השמיים. אז כל שנותר הוא לאחל לילדים תמשיכו לעשות חיים בקייטנת כיופים במתנ"ס. מתנ"ס פירסט מעניק מגוון שרותים לאוכלוסיה בעיר טבריה, החל מהילדים הקטנים ועד לחינוך ולימודים למבוגרים. כל שצריך זה רק לברר פרטים במזכירות בטוח יש משהו שיתאים גם לכם.
כוכב הצפון, 2.8.18, ילדי טבריה והסביבה ממשיכים ליהנות מהופעות הקיץ בBIG FASHION DANILOF טבריה
ילדי טבריה והסביבה ממשיכים לפקוד את הקניון בכל שבוע וליהנות ממיטב אמני הילדים והנוער בקניון BIG FASHION DANILOF טבריה. השבוע הגיעה אלינו ביום שני אנה זק - כוכבת הנוער הבינלאומית הראשונה של ישראל במופע בלווי רקדנים! מאות בני נוער שרו, רקדו ואף הצטלמו עם הכוכבת. וביום רביעי נהנו הקטנטנים במופע של מטוסי העל - כוכבי הסדרה המצליחה מערוץ הופ! במופע חובק עולם. ומה מחכה לנו השבוע? מולי וצומי מגיעים אלינו לעשות שמח והיישר מגיאורגיה – קרקס אקרוסטארם במופע סוחף! יום שני 06.08 בשעה 18:00 הופעה של מולי ומוצי. יום רביעי 08/08 בשעה 18:00 קרקס אקרוסטארם
כוכב הצפון, 2.8.18, שיפוץ מחלקת ילודים ופגיה
בשבוע שעבר החלו עבודות שיפוצים במחלקות ילודים ופגיה של המרכז הרפואי פדה-פוריה, לחידוש , שיפוץ ושדרוג המחלקות. בשל העבודות הועברו התינוקות ליחידה זמנית ששטחה מצומצם, במחלקת היולדות. בשל כך, בתקופת השיפוץ שתארך מספר שבועות, התינוקות ישהו לצד האימהות, בביות מלא. אנו מתנצלים על אי הנוחות הכרוכה במצב זה. ופועלים בכל דרך לקיצור תקופת השיפוצים. צוות המחלקות עומד לרשות היולדות לסיוע, תמיכה והדרכה במהלך כל האשפוז.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום חמישי, 16 אוגוסט2018
Wאבגדהוש
3129303101020304
3205060708091011
3312131415161718
3419202122232425
3526272829303101
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.