הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי: "חייבים לשנות את סדרי העדיפויות בחינוך בטבריה"
כוכב הצפון| גיליון 2336 | 10.5.18


משרד החינוך פרסם השבוע את תוצאות הנתונים החינוכיים של בתי הספר, טבריה למרות כל הציפיות, ירדה ב-10 מקומות משנה שעברה ואף נמצאת בתחתית הרשימה.
בני קריתי, מועמד לראשות העיר הגיב לתוצאות ורשם בעמוד הפייסבוק שלו "חייבים לתת עדיפות למערכת החינוך, לשפר אותה, לתקצב אותה ולתת למנהלים ולמורים את הכלים הדרושים כדי למצב אותה במקום גבוה, ולהבטיח עתיד טוב יותר לילדי טבריה".
אורגד מזרחי, יו"ר הנהגת ההורים העירונית שלח מכתב בשם חברי ההנהגה ורשם "אתמול פורסמו נתוני מדלן לכל מוסדות החינוך בארץ, בהמשך לנתוני המיצב (עליהם מבוסס מדלן) אנו רואים את תוצאות מערכת החינוך בעיר בהמשך ירידה חריפה. אנו, בהנהגת ההורים רואים נתון זה מטריד מאוד המשפיע על עתיד ילדינו בצורה משמעותית. לפיכך ובהמשך למכתב המצורף אשר נשלח לפני שנה, לאחר פרסום תוצאות מבחני המיצב, אנו דורשים להקים בדחיפות, ועדה לטיפול משמעותי בנושא ולהביא למפנה ועליה בנתוני החינוך, ועדה אשר תורכב מכל הגורמים האמונים והמקצועיים והנהגת ההורים העירונית. יש להקים ועדה זו בדחיפות ועוד לפני יציאה לחופש הגדול. אנו ממתינים לתאריך ישיבת הקמת ועדה זו עד לסוף חודש מאי 2018. במידה ולא תזומן ישיבה זו הנהגת ההורים תפעל לפי שיקול דעתה"
חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי גם הגיב לפרסום ואמר "חייבים לשנות את סדרי העדיפויות בחינוך בטבריה, אקדים ואומר, יש לנו מנהלים ואנשי חינוך מדהימים, מקצועיים אשר נותנים את כל הלב והנשמה לטובת דור העתיד שלנו. חינוך הוא בסיס החברה הישראלי, לדעתי, חברה מתפתחת לא יכולה להתקדם, להתחדש ולהוביל בלי חינוך איכותי. יחד עם זאת, אל לנו להיבהל, להילחץ או להרים ידיים. צריך לשים את האמת על השולחן, ללמוד את הנתונים מבחינה מקצועית ולהפיק לקחים מה צריך לעשות בשביל להשתפר ולהתייעל. המטרה : ללמוד מהנתונים, להשכיל לקבל את העובדות וליצור שיח בין אנשי החינוך יחד עם עוד גורמי מקצוע ולבנות דרך חדשה לשפר ולייעל את המערכת, כך שבעוד חמש שנים נהיה במקום טוב יותר למען דור העתיד. חייבים אבל חייבים לשנות את סדרי העדיפויות בטבריה, לתת למנהלי בתי הספר ולאנשי החינוך את העצמאות המקצועית ולהפוך אותם לשותפים אמתיים לבניית מטרות החינוך בעיר ולא להכתיב להם את המטרות.  ליצור אווירה חיובית, אוהבת ומחבקת, שיודעת לתת את המקום, הכבוד והערכה לכל מוסד חינוכי. לבנות לכל בית ספר "חליפה אישית" עם ייחודיות ודגל הצלחה שונה, אך ליצור את הדגל של הביחד לכלל תלמידי העיר טבריה. אני קורא לראש העירייה ללמוד את הנתונים ולהתבונן בהם באומץ, ולשבת עם אגף החינוך לבדוק, אלו כלים יכולים עוד לתת למנהלים בכדי שיצליחו לבנות דור טוב יותר. מדגיש שוב, יש לנו מנהלים ואנשי חינוך מצוינים, אך הם חייבים משאבים וכלים בכדי להצליח. הם עדיין לא קוסמים ואיני רוצה שהם היו כאלו. אני כאן בכל זמן, בכל מקום, בכדי לנסות ולסייע בכל יכולתי למען בניית עתיד טוב יותר בחינוך בעיר".

 


סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
שרת המשפטים איילת שקד מגיעה לטבריה
ביום שני הקרוב בשעה 18:45 שרת המשפטים איילת שקד, האישה המובילה בחברה הישראלית מגיעה למלון "דונה גרציה". הקהל מוזמן לשמוע ולהשמיע.
פסטיבל "צלילי בזלת" ה-4
פסטיבל "צלילי בזלת", חוזר השנה לפארק קצרין בפעם הרביעית ובמתכונת "אוקטוברפסט" – עם מוזיקה משובחת, ויסקי ממזקקת רמת הגולן ועשרה סוגי בירה מתוצרת מקומית. הכניסה חופשית מגיל 18 – בהצגת תעודה מזהה. מתי: יום ד' 31.10, שעה 20:0, יום ה' , 1.11 שעה 20:00. לפרטים נוספים: פארק קצרין- 04-6961350, דף הפייסבוק פארק קצרין
נהג רכב פרטי מבוסמת טבעון התנגש ביום שלישי השבוע בשלושה כלי רכב חונים בשיכון ד' שבעיר
שוטרי תנועה שהגיעו למקום הבחינו בנהג שרכבו ככל הנראה נפגע בתאונה מנסה לעזוב את המקום. לאחר בירור הבינו השוטרים כי מדובר בנהג הפוגע, ולא במי שרכבו נפגע. לדברי המשטרה, נדף ממנו ריח עז של אלכוהול, ובבדיקה נתגלה כי רמת האלכוהול בגופו גבוהה פי 6 מהמותר בחוק – 1,430 מ"ג ליטר אוויר נשוף. החשוד נחקר ושוחרר למעצר בית, רישיונו נשלל למשך 30 ורכבו נגרר והושבת למשך 30 ימים.
חדש במרפאת כללית עמק הירדן: נעמה שכטר, אחות טיפת חלב, הצטרפה לצוות המרפאה
נעמה שכטר, בת 34, נשואה ואם ל -3 מהמושבה כנרת, הצטרפה לצוות מרפאת כללית עמק הירדן כאחות טיפת חלב. שכטר היא בוגרת לימודי סיעוד במרכז הרפואי מאיר בכפר סבא, ובעלת תואר ראשון בסיעוד מאוניברסיטת תל אביב. בתפקידה האחרון במרכז הרפואי מאיר שימשה אחות במחלקת יילודים והתמחתה בטיפול בפגים, במצבי חירום ביילודים ובהנקה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שני, 22 אוקטובר2018
Wאבגדהוש
4030010203040506
4107080910111213
4214151617181920
4321222324252627
4428293031010203
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.