בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי: "חייבים לשנות את סדרי העדיפויות בחינוך בטבריה"
כוכב הצפון| גיליון 2336 | 10.5.18


משרד החינוך פרסם השבוע את תוצאות הנתונים החינוכיים של בתי הספר, טבריה למרות כל הציפיות, ירדה ב-10 מקומות משנה שעברה ואף נמצאת בתחתית הרשימה.
בני קריתי, מועמד לראשות העיר הגיב לתוצאות ורשם בעמוד הפייסבוק שלו "חייבים לתת עדיפות למערכת החינוך, לשפר אותה, לתקצב אותה ולתת למנהלים ולמורים את הכלים הדרושים כדי למצב אותה במקום גבוה, ולהבטיח עתיד טוב יותר לילדי טבריה".
אורגד מזרחי, יו"ר הנהגת ההורים העירונית שלח מכתב בשם חברי ההנהגה ורשם "אתמול פורסמו נתוני מדלן לכל מוסדות החינוך בארץ, בהמשך לנתוני המיצב (עליהם מבוסס מדלן) אנו רואים את תוצאות מערכת החינוך בעיר בהמשך ירידה חריפה. אנו, בהנהגת ההורים רואים נתון זה מטריד מאוד המשפיע על עתיד ילדינו בצורה משמעותית. לפיכך ובהמשך למכתב המצורף אשר נשלח לפני שנה, לאחר פרסום תוצאות מבחני המיצב, אנו דורשים להקים בדחיפות, ועדה לטיפול משמעותי בנושא ולהביא למפנה ועליה בנתוני החינוך, ועדה אשר תורכב מכל הגורמים האמונים והמקצועיים והנהגת ההורים העירונית. יש להקים ועדה זו בדחיפות ועוד לפני יציאה לחופש הגדול. אנו ממתינים לתאריך ישיבת הקמת ועדה זו עד לסוף חודש מאי 2018. במידה ולא תזומן ישיבה זו הנהגת ההורים תפעל לפי שיקול דעתה"
חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי גם הגיב לפרסום ואמר "חייבים לשנות את סדרי העדיפויות בחינוך בטבריה, אקדים ואומר, יש לנו מנהלים ואנשי חינוך מדהימים, מקצועיים אשר נותנים את כל הלב והנשמה לטובת דור העתיד שלנו. חינוך הוא בסיס החברה הישראלי, לדעתי, חברה מתפתחת לא יכולה להתקדם, להתחדש ולהוביל בלי חינוך איכותי. יחד עם זאת, אל לנו להיבהל, להילחץ או להרים ידיים. צריך לשים את האמת על השולחן, ללמוד את הנתונים מבחינה מקצועית ולהפיק לקחים מה צריך לעשות בשביל להשתפר ולהתייעל. המטרה : ללמוד מהנתונים, להשכיל לקבל את העובדות וליצור שיח בין אנשי החינוך יחד עם עוד גורמי מקצוע ולבנות דרך חדשה לשפר ולייעל את המערכת, כך שבעוד חמש שנים נהיה במקום טוב יותר למען דור העתיד. חייבים אבל חייבים לשנות את סדרי העדיפויות בטבריה, לתת למנהלי בתי הספר ולאנשי החינוך את העצמאות המקצועית ולהפוך אותם לשותפים אמתיים לבניית מטרות החינוך בעיר ולא להכתיב להם את המטרות.  ליצור אווירה חיובית, אוהבת ומחבקת, שיודעת לתת את המקום, הכבוד והערכה לכל מוסד חינוכי. לבנות לכל בית ספר "חליפה אישית" עם ייחודיות ודגל הצלחה שונה, אך ליצור את הדגל של הביחד לכלל תלמידי העיר טבריה. אני קורא לראש העירייה ללמוד את הנתונים ולהתבונן בהם באומץ, ולשבת עם אגף החינוך לבדוק, אלו כלים יכולים עוד לתת למנהלים בכדי שיצליחו לבנות דור טוב יותר. מדגיש שוב, יש לנו מנהלים ואנשי חינוך מצוינים, אך הם חייבים משאבים וכלים בכדי להצליח. הם עדיין לא קוסמים ואיני רוצה שהם היו כאלו. אני כאן בכל זמן, בכל מקום, בכדי לנסות ולסייע בכל יכולתי למען בניית עתיד טוב יותר בחינוך בעיר".

 


סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
פעילות אכיפה בשוק העירוני לבדיקת מכירה של מוצרי מזון מן החי
השבוע ביצעה המחלקה הווטרינרית של עיריית טבריה פעילות בשוק העירוני שמהותה פיקוח, אכיפה, בדיקה ומעקב למכירת מוצרי מזון מן החי במסגרת שמירת בריאות הציבור במרחב העירוני. במסגרת הפעילות בשוק נבדקו: שישה אטליזים, שתי מעדניות ושלוש חנויות לממכר דגים. בתום הסיור ולאחר ביצוע הבדיקות הנדרשות הושמדו בסה"כ כ 70 ק"ג של מוצרי מן החי הכולל: דגים, עוף ומוצרי עוף, בשר ומוצרי בשר, שלא היו ראויים למאכל אדם, חלקם פגי תוקף וחלקם ללא תוויות זיהוי של מקורות הייצור.
גבעתי בן יוסף מונה ל...
מינוי נוסף לגבעתי בן יוסף "בתוקף סמכותי אני ממנה אותך להיות נאמן של קרן למפעלי שיקום וסיוע למוגבלים" כך כותב בין היתר שר העבודה והרווחה ח"כ חיים כץ, לגבעתי בן יוסף בכתב המינוי, לאחר שמונה כ"נאמן" השר. הקרן מעסיקה אלפי עובדים, במספר מפעלים שפזורים ברחבי הארץ. בנוסף , מונה גבעתי לדירקטור בחברת "גשר" חברה עם מחזור של מאות מיליוני שקלים בשנה. בשנה שעברה מונה גבעתי, על ידי שר האוצר, כנציגו ברמת הגולן, בוועדה לתכנון ובנייה של קצרין "אני מודה לשרים, אין לי ספק שבעקבות ניסיוני הרב אותו צברתי, במספר ועדות קרואות, בהן כיהנתי במשך שנים רבות, וכחבר בוועדות המכרזים של משרד הביטחון, מספר שנים, וכדירקטור במספר חברות, אוכל לתרום מניסיוני הרב לטובת החברה, העובדים, ולאותם מפעלים" אומר גבעתי..
רעות ואורט במעלה מייצגי מחוז צפון ביריד החקר הלאומי
תלמידי שני בתי הספר הללו הציגו ביריד החקר המחוזי פיתוחים טכנולוגיים שנועדו להשביח את איכות חיי האדם. תלמידי ביה"ס רעות פיתחו כיסא גלגלים משודרג, שנותן מענה לצרכים יומיומיים של אנשים עם מוגבלויות. התלמידים שמשתתפים בתוכנית מדעית בביה"ח פוריה ומתנדבים בבתי אבות הבינו, שכיסא הגלגלים הקיים לא עונה על דרישות משמעותיות והתאימו לו מתקן לשתייה, פנסי דרך, חיישני בטיחות למניעת נפילה, פנס לקריאה, מדד טמפרטורה, מתקן למטען סלולרי ומאורר. כמה פשוט - כמה חכם.
פארק המים חוף גיא מתחדש!
במסגרת "מתיחת הפנים" שעבר הפארק במהלך החורף שכללה זכיין חדש למזנון, השלמת מלתחות חדשות משנה שעברה, בניית בריכות איזון וחדרי מכונות העונים לדרישות הקפדניות ביותר של משרד הבריאות, בנייתה מחדש של בריכת עולם הילד שרוצפה בקרמיקה ובתוספת, מזרקות, דולפינים יורקי מים, מגלשות לילדים ועוד... גולת הכותרת היא ספינת תענוגות מרהיבה ביופייה שבמרכזה שני תרנים הנישאים לגובה של כ- 10 מ', עליהם מותקן דלי ענק ששופך מים אחת למס' דקות, אקדחים יורקי מים, שחפים מתיזים מים, דולפינים מתיזי מים ועוד... לידם משטח של ספרי פארק הכולל מתזים, פטריות, שעשועי מים ושלל אטרקציות. שער הכניסה לפארק מעוצב כספינת ענק באורך של 20 מ' המקבלת את פני הבאים. הפארק יהיה פתוח גם בתאריכים: 25.5, 26.5 וב- .29.05. החל מ-31.05 יפתח ברצף עד חודש אוקטובר. כולל רחצות ליליות החל מיולי. ב- 22.06.18 יופיע גם דודו אהרון בפארק המים חוף גיא. אז למה אתם מחכים? להתניע ולהגיע! http://www.gaibeachhotel.com טלפון: 04-670-071
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שני, 28 מאי2018
Wאבגדהוש
1829300102030405
1906070809101112
2013141516171819
2120212223242526
2227282930310102
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.