הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי: "חייבים לשנות את סדרי העדיפויות בחינוך בטבריה"
כוכב הצפון| גיליון 2336 | 10.5.18


משרד החינוך פרסם השבוע את תוצאות הנתונים החינוכיים של בתי הספר, טבריה למרות כל הציפיות, ירדה ב-10 מקומות משנה שעברה ואף נמצאת בתחתית הרשימה.
בני קריתי, מועמד לראשות העיר הגיב לתוצאות ורשם בעמוד הפייסבוק שלו "חייבים לתת עדיפות למערכת החינוך, לשפר אותה, לתקצב אותה ולתת למנהלים ולמורים את הכלים הדרושים כדי למצב אותה במקום גבוה, ולהבטיח עתיד טוב יותר לילדי טבריה".
אורגד מזרחי, יו"ר הנהגת ההורים העירונית שלח מכתב בשם חברי ההנהגה ורשם "אתמול פורסמו נתוני מדלן לכל מוסדות החינוך בארץ, בהמשך לנתוני המיצב (עליהם מבוסס מדלן) אנו רואים את תוצאות מערכת החינוך בעיר בהמשך ירידה חריפה. אנו, בהנהגת ההורים רואים נתון זה מטריד מאוד המשפיע על עתיד ילדינו בצורה משמעותית. לפיכך ובהמשך למכתב המצורף אשר נשלח לפני שנה, לאחר פרסום תוצאות מבחני המיצב, אנו דורשים להקים בדחיפות, ועדה לטיפול משמעותי בנושא ולהביא למפנה ועליה בנתוני החינוך, ועדה אשר תורכב מכל הגורמים האמונים והמקצועיים והנהגת ההורים העירונית. יש להקים ועדה זו בדחיפות ועוד לפני יציאה לחופש הגדול. אנו ממתינים לתאריך ישיבת הקמת ועדה זו עד לסוף חודש מאי 2018. במידה ולא תזומן ישיבה זו הנהגת ההורים תפעל לפי שיקול דעתה"
חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי גם הגיב לפרסום ואמר "חייבים לשנות את סדרי העדיפויות בחינוך בטבריה, אקדים ואומר, יש לנו מנהלים ואנשי חינוך מדהימים, מקצועיים אשר נותנים את כל הלב והנשמה לטובת דור העתיד שלנו. חינוך הוא בסיס החברה הישראלי, לדעתי, חברה מתפתחת לא יכולה להתקדם, להתחדש ולהוביל בלי חינוך איכותי. יחד עם זאת, אל לנו להיבהל, להילחץ או להרים ידיים. צריך לשים את האמת על השולחן, ללמוד את הנתונים מבחינה מקצועית ולהפיק לקחים מה צריך לעשות בשביל להשתפר ולהתייעל. המטרה : ללמוד מהנתונים, להשכיל לקבל את העובדות וליצור שיח בין אנשי החינוך יחד עם עוד גורמי מקצוע ולבנות דרך חדשה לשפר ולייעל את המערכת, כך שבעוד חמש שנים נהיה במקום טוב יותר למען דור העתיד. חייבים אבל חייבים לשנות את סדרי העדיפויות בטבריה, לתת למנהלי בתי הספר ולאנשי החינוך את העצמאות המקצועית ולהפוך אותם לשותפים אמתיים לבניית מטרות החינוך בעיר ולא להכתיב להם את המטרות.  ליצור אווירה חיובית, אוהבת ומחבקת, שיודעת לתת את המקום, הכבוד והערכה לכל מוסד חינוכי. לבנות לכל בית ספר "חליפה אישית" עם ייחודיות ודגל הצלחה שונה, אך ליצור את הדגל של הביחד לכלל תלמידי העיר טבריה. אני קורא לראש העירייה ללמוד את הנתונים ולהתבונן בהם באומץ, ולשבת עם אגף החינוך לבדוק, אלו כלים יכולים עוד לתת למנהלים בכדי שיצליחו לבנות דור טוב יותר. מדגיש שוב, יש לנו מנהלים ואנשי חינוך מצוינים, אך הם חייבים משאבים וכלים בכדי להצליח. הם עדיין לא קוסמים ואיני רוצה שהם היו כאלו. אני כאן בכל זמן, בכל מקום, בכדי לנסות ולסייע בכל יכולתי למען בניית עתיד טוב יותר בחינוך בעיר".

 


סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
תודה למועדון הסריגה של רינה פנחסוב
במפגש מיוחד הודה מנהל המרכז הרפואי פדה - פוריה לרינה פנחסוב ונשות "מועדון הסריגה של כפר סירקין" אשר התגייסו למען שדרוג חדר ההורים בפגייה. במפגש חמים ומיוחד בכפר סירקין, הודו ד"ר ארז און מנהל המרכז הרפואי פדה-פוריה ומיה צבן, דוברת המרכז הרפואי והממונה על קשרי קהילה, לרינה פנחסוב ולארבעים חברות מועדון הסריגה של רינל'ה אשר גם השנה ארגנו יריד מכירות מיוחד לגיוס כספים למען המרכז הרפואי. במפגש החגיגי העניקה רינה לד"ר און סכום של 25,000 ₪ הכולל את הכספים שגויסו במהלך היריד ותרומה נוספת בסך 5,000 ₪ שהוסיף בנדיבות רבה, בעלה של רינה, מוטי פנחסוב. מיה צבן, ציינה כי הכספים גויסו השנה לקראת שיפוץ ושדרוג חדר אשר ישמש את ההורים אשר ילדיהם מאושפזים בפגייה.
חיים סתתיהו, מנכ"ל תיירות עין גב, כינס את כל מנהלי התיירות לסדנת משא ומתן בהנחיית אלון אפרת.
"הסדנה נערכה ב'חדר השלום' בבית גבריאל, על שפת הכינרת, בו התקיימו שיחות השלום עם ירדן ב- 10 בנובמבר 1994, כצעד המשך לחתימת השלום ההיסטורית בערבה, אושרו החתימות והחוזה בין שתי המדינות במעמד המלך חוסיין וראש הממשלה יצחק רבין, זכרם לברכה, דיפלומטים ואישים רבים אחרים, שהתכנסו לרגל האירוע בבית גבריאל. אין ספק, כי זהו מקום מתאים לניהול סדנת משא ומתן ושיבוא שוב שלום" אומר סתתיהו.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום חמישי, 17 ינואר2019
Wאבגדהוש
130310102030405
206070809101112
313141516171819
420212223242526
527282930310102
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.