בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>חיים חליוה - דעתו של כוכב>
לי היה פשוט קשה להאמין זה קורה במכללת "ביר זית"! עכשיו זה קורה גם ב"מכללת עמק הירדן" האומנם?
כוכב הצפון| גיליון 2336 | 10.5.18


דעתי האישית על הסיפור שאספר לכם עכשיו, היא דעה אישית שלי אבל הסיפור שסיפרה לי השבוע סטודנטית, שהחלה את לימודיה במכללת עמק הירדן, באחת המגמות במכללה. האמת היא שהסיפור זעזע אותי לחלוטין. והסיפור שסופר ע"י הסטודנטית הוא זה.
היא הגיעה ממרכז הארץ, בחרה ללמוד בצפון, ובחרה ב"מכללת עמק הירדן", בגלל הכחול של המים, הירוק של הצפון והמגמה המשולבת.
הגעתי ליום הפתוח, שם נאלצת להירשם בשל נסיבות אישיות לחץ של המכללה אחרת הייתי מפסידה 800 שקלים וכד'. היא מודה לא בררתי מספיק פרטים לעומק על המכללה ולא עמדתי על אופייה. אבל שהגעתי לתחילת הלימודים אני מודה לראשונה עמדתי על גודל התופעה שנתחוורה לי, כמות הערבים הלומדים במכללה.
תחילה הזדעזעתי מכמות הערבים הלומדים במכללה, אך אני מודה גם התרגלתי לזה כי גם להם הזכות ללמוד. אחרי הכל אמרתי בליבי, גם אני אשמה, לא בדקתי, לא ידעתי, לא תהיתי על קנקנה של המכללה, נרשמתי ולא הבנתי בתחילה שזה גודל התופעה. ביום הפתוח אתה רואה רק את מי שבה להירשם ולא את כל המסה.
המשיכה הסטודנטית וסיפרה כי באחת ההרצאות שהגיעה בכדי לשמוע, המרצה פשוט הרצה את ההרצאה כולה בערבית, כן בערבית. לא האמנתי, מרצה במכללה, לא בחוג לערבית, יהודי, מרצה בערבית?! זה קורה כאן במדינת ישראל, שעברית היא השפה המדוברת. שאלתי והקשיתי, את מדברת ברצינות? הסטודנטית השיבה באסרטיביות, כן כן בערבית. אישית, לא האמנתי למשמע אוזניי. אבל היא הוסיפה וסיפרה אני גם לא הבנתי כלל על מה מדבר המרצה בהרצאתו, מה המרצה אומר ובכלל. היות, ואינני דוברת ערבית כלל.
בלית ברירה פתחתי ספר למקצוע נלמד אחר והחלתי ללמוד בו. המרצה, שדיבר בערבית בלבד ולא הניד עפעף לקורה, לא ערבב מעט עברית מעט ערבית אלא הרצה רק בערבית. אף לא מילה בעברית. עד ש... הבחין שאני כלל לא מקשיבה לו. המרצה פנה אליה ושאל למה אני לא מקשיבה להרצאה. השיבה לו הסטודנטית, אני לא דוברת את השפה הערבית כך שאני לא מבינה כלום, אני נמצאת במכללה בארץ ישראל ולמיטב ידיעתי השפה המדוברת היא עברית ואתה מרצה בערבית ואני לא מבינה ערבית אז מה בדיוק עליי לעשות?
המרצה השיב לה לאחר מחשבה, הבנתי, אני אשנה את שפת הדיבור שלי בהרצאה מערבית לעברית.
ואני תוהה ביני לביני ושואל אתכם, האם אנחנו במכללת "ביר זית" ברמלה שבגדה? או ב"מכללת עמק הירדן", שבארץ ישראל? מכללה שנתמכת וממומנת ע"י המועצה להשכלה גבוהה שבמשרד החינוך. מר נפתלי בנט, אתה השר הממונה על ההשכלה הגבוהה בישראל. אז מה זה צריך להיות? מכללה שנתמכת כך או אחרת ע"י גופים ציבוריים כאלו ואחרים. מכללה שמקבלת שטחי ציבור מהמועצה האזורית בעמק הירדן, אדוני שר החינוך, היעלה על הדעת שכך יהיה במכללה בישראל? האם במכללת או אוניברסיטת "ביר זית" מרצים בעברית לסטודנטים ערבים? האם אישרת ששפת ההרצאות הופכת להיות ערבית ולא עברית במכללות ובאוניברסיטאות? לאן הגענו?
נפתלי בנט אדוני שר החינוך, כיו"ר המועצה להשכלה גבוהה, הגוף האחראי על ממכללת כנרת בעמק הירדן, טוב תעשה אם תפעל לאלתר, למיגור התופעה בכלל ולא רק במכללת עמק הירדן. אם יש צורך לרענן נהלים אז עשה זאת. אנחנו בארץ ישראל, היא המדינה היהודית.  
שאיש לא יבין אותי לא נכון, הערבים הם חלק בלתי נפרד מאתנו בארץ ישראל, הבעת הדעה שלי לסיפור ששמעתי, אינה גזענית, כי אם באה למגר תופעה פסולה. זוהי מדינת ישראל, מדינת היהודים שמוסדותיה דוברים עברית ולא ערבית. לצערי כיום גם במספר בתי משפט שופטים ערביים מדברים בערבית עם עו"ד ערביים ואיש לא מבין מילה וזו תופעה פסולה. הרי גם בכנסת, חברי הכנסת הערבים נואמים בעברית ולא בערבית. כך צריך להיות ויש להקפיד על כך.
בתקווה שבמכללת כנרת שעמק הירדן יבינו וישכילו לפעול לתיקון התופעה הפסולה, לתיקון המעוות והחשוב הוא התקווה ששר החינוך, נפתלי בנט יפעל בהתאם למתחייב ממנו כממונה על ההשכלה הגבוהה.  

 


סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
כוכב הצפון, 2.8.18, קייטנת כיופים במתנ"ס פירסט
מתנ"ס פירסט בהנהלתו של יום טוב אליהו וצוות עובדיו המסורים עושים פלאים לילדים במהלך קיץ 2018 בקייטנת כיופית המתקיימת במתנ"ס בחודשים יולי ואוגוסט. הילדים נהנים ממגוון עשיר ורחב של פעילויות יצירה, בילוי, הנאה, כיופים כמו גם פעילויות חינוכיות ומפנקות. הילדים המאושרים וההורים שעוד יותר מאושרים הרעיפו על הצוות במתנ"ס מחמאות רבות והילדים חוגגים ומאושרים עד השמיים. אז כל שנותר הוא לאחל לילדים תמשיכו לעשות חיים בקייטנת כיופים במתנ"ס. מתנ"ס פירסט מעניק מגוון שרותים לאוכלוסיה בעיר טבריה, החל מהילדים הקטנים ועד לחינוך ולימודים למבוגרים. כל שצריך זה רק לברר פרטים במזכירות בטוח יש משהו שיתאים גם לכם.
כוכב הצפון, 2.8.18, ילדי טבריה והסביבה ממשיכים ליהנות מהופעות הקיץ בBIG FASHION DANILOF טבריה
ילדי טבריה והסביבה ממשיכים לפקוד את הקניון בכל שבוע וליהנות ממיטב אמני הילדים והנוער בקניון BIG FASHION DANILOF טבריה. השבוע הגיעה אלינו ביום שני אנה זק - כוכבת הנוער הבינלאומית הראשונה של ישראל במופע בלווי רקדנים! מאות בני נוער שרו, רקדו ואף הצטלמו עם הכוכבת. וביום רביעי נהנו הקטנטנים במופע של מטוסי העל - כוכבי הסדרה המצליחה מערוץ הופ! במופע חובק עולם. ומה מחכה לנו השבוע? מולי וצומי מגיעים אלינו לעשות שמח והיישר מגיאורגיה – קרקס אקרוסטארם במופע סוחף! יום שני 06.08 בשעה 18:00 הופעה של מולי ומוצי. יום רביעי 08/08 בשעה 18:00 קרקס אקרוסטארם
כוכב הצפון, 2.8.18, שיפוץ מחלקת ילודים ופגיה
בשבוע שעבר החלו עבודות שיפוצים במחלקות ילודים ופגיה של המרכז הרפואי פדה-פוריה, לחידוש , שיפוץ ושדרוג המחלקות. בשל העבודות הועברו התינוקות ליחידה זמנית ששטחה מצומצם, במחלקת היולדות. בשל כך, בתקופת השיפוץ שתארך מספר שבועות, התינוקות ישהו לצד האימהות, בביות מלא. אנו מתנצלים על אי הנוחות הכרוכה במצב זה. ופועלים בכל דרך לקיצור תקופת השיפוצים. צוות המחלקות עומד לרשות היולדות לסיוע, תמיכה והדרכה במהלך כל האשפוז.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום חמישי, 16 אוגוסט2018
Wאבגדהוש
3129303101020304
3205060708091011
3312131415161718
3419202122232425
3526272829303101
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.