בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>חיים חליוה - דעתו של כוכב>
לי היה פשוט קשה להאמין זה קורה במכללת "ביר זית"! עכשיו זה קורה גם ב"מכללת עמק הירדן" האומנם?
כוכב הצפון| גיליון 2336 | 10.5.18


דעתי האישית על הסיפור שאספר לכם עכשיו, היא דעה אישית שלי אבל הסיפור שסיפרה לי השבוע סטודנטית, שהחלה את לימודיה במכללת עמק הירדן, באחת המגמות במכללה. האמת היא שהסיפור זעזע אותי לחלוטין. והסיפור שסופר ע"י הסטודנטית הוא זה.
היא הגיעה ממרכז הארץ, בחרה ללמוד בצפון, ובחרה ב"מכללת עמק הירדן", בגלל הכחול של המים, הירוק של הצפון והמגמה המשולבת.
הגעתי ליום הפתוח, שם נאלצת להירשם בשל נסיבות אישיות לחץ של המכללה אחרת הייתי מפסידה 800 שקלים וכד'. היא מודה לא בררתי מספיק פרטים לעומק על המכללה ולא עמדתי על אופייה. אבל שהגעתי לתחילת הלימודים אני מודה לראשונה עמדתי על גודל התופעה שנתחוורה לי, כמות הערבים הלומדים במכללה.
תחילה הזדעזעתי מכמות הערבים הלומדים במכללה, אך אני מודה גם התרגלתי לזה כי גם להם הזכות ללמוד. אחרי הכל אמרתי בליבי, גם אני אשמה, לא בדקתי, לא ידעתי, לא תהיתי על קנקנה של המכללה, נרשמתי ולא הבנתי בתחילה שזה גודל התופעה. ביום הפתוח אתה רואה רק את מי שבה להירשם ולא את כל המסה.
המשיכה הסטודנטית וסיפרה כי באחת ההרצאות שהגיעה בכדי לשמוע, המרצה פשוט הרצה את ההרצאה כולה בערבית, כן בערבית. לא האמנתי, מרצה במכללה, לא בחוג לערבית, יהודי, מרצה בערבית?! זה קורה כאן במדינת ישראל, שעברית היא השפה המדוברת. שאלתי והקשיתי, את מדברת ברצינות? הסטודנטית השיבה באסרטיביות, כן כן בערבית. אישית, לא האמנתי למשמע אוזניי. אבל היא הוסיפה וסיפרה אני גם לא הבנתי כלל על מה מדבר המרצה בהרצאתו, מה המרצה אומר ובכלל. היות, ואינני דוברת ערבית כלל.
בלית ברירה פתחתי ספר למקצוע נלמד אחר והחלתי ללמוד בו. המרצה, שדיבר בערבית בלבד ולא הניד עפעף לקורה, לא ערבב מעט עברית מעט ערבית אלא הרצה רק בערבית. אף לא מילה בעברית. עד ש... הבחין שאני כלל לא מקשיבה לו. המרצה פנה אליה ושאל למה אני לא מקשיבה להרצאה. השיבה לו הסטודנטית, אני לא דוברת את השפה הערבית כך שאני לא מבינה כלום, אני נמצאת במכללה בארץ ישראל ולמיטב ידיעתי השפה המדוברת היא עברית ואתה מרצה בערבית ואני לא מבינה ערבית אז מה בדיוק עליי לעשות?
המרצה השיב לה לאחר מחשבה, הבנתי, אני אשנה את שפת הדיבור שלי בהרצאה מערבית לעברית.
ואני תוהה ביני לביני ושואל אתכם, האם אנחנו במכללת "ביר זית" ברמלה שבגדה? או ב"מכללת עמק הירדן", שבארץ ישראל? מכללה שנתמכת וממומנת ע"י המועצה להשכלה גבוהה שבמשרד החינוך. מר נפתלי בנט, אתה השר הממונה על ההשכלה הגבוהה בישראל. אז מה זה צריך להיות? מכללה שנתמכת כך או אחרת ע"י גופים ציבוריים כאלו ואחרים. מכללה שמקבלת שטחי ציבור מהמועצה האזורית בעמק הירדן, אדוני שר החינוך, היעלה על הדעת שכך יהיה במכללה בישראל? האם במכללת או אוניברסיטת "ביר זית" מרצים בעברית לסטודנטים ערבים? האם אישרת ששפת ההרצאות הופכת להיות ערבית ולא עברית במכללות ובאוניברסיטאות? לאן הגענו?
נפתלי בנט אדוני שר החינוך, כיו"ר המועצה להשכלה גבוהה, הגוף האחראי על ממכללת כנרת בעמק הירדן, טוב תעשה אם תפעל לאלתר, למיגור התופעה בכלל ולא רק במכללת עמק הירדן. אם יש צורך לרענן נהלים אז עשה זאת. אנחנו בארץ ישראל, היא המדינה היהודית.  
שאיש לא יבין אותי לא נכון, הערבים הם חלק בלתי נפרד מאתנו בארץ ישראל, הבעת הדעה שלי לסיפור ששמעתי, אינה גזענית, כי אם באה למגר תופעה פסולה. זוהי מדינת ישראל, מדינת היהודים שמוסדותיה דוברים עברית ולא ערבית. לצערי כיום גם במספר בתי משפט שופטים ערביים מדברים בערבית עם עו"ד ערביים ואיש לא מבין מילה וזו תופעה פסולה. הרי גם בכנסת, חברי הכנסת הערבים נואמים בעברית ולא בערבית. כך צריך להיות ויש להקפיד על כך.
בתקווה שבמכללת כנרת שעמק הירדן יבינו וישכילו לפעול לתיקון התופעה הפסולה, לתיקון המעוות והחשוב הוא התקווה ששר החינוך, נפתלי בנט יפעל בהתאם למתחייב ממנו כממונה על ההשכלה הגבוהה.  

 


סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
פעילות אכיפה בשוק העירוני לבדיקת מכירה של מוצרי מזון מן החי
השבוע ביצעה המחלקה הווטרינרית של עיריית טבריה פעילות בשוק העירוני שמהותה פיקוח, אכיפה, בדיקה ומעקב למכירת מוצרי מזון מן החי במסגרת שמירת בריאות הציבור במרחב העירוני. במסגרת הפעילות בשוק נבדקו: שישה אטליזים, שתי מעדניות ושלוש חנויות לממכר דגים. בתום הסיור ולאחר ביצוע הבדיקות הנדרשות הושמדו בסה"כ כ 70 ק"ג של מוצרי מן החי הכולל: דגים, עוף ומוצרי עוף, בשר ומוצרי בשר, שלא היו ראויים למאכל אדם, חלקם פגי תוקף וחלקם ללא תוויות זיהוי של מקורות הייצור.
גבעתי בן יוסף מונה ל...
מינוי נוסף לגבעתי בן יוסף "בתוקף סמכותי אני ממנה אותך להיות נאמן של קרן למפעלי שיקום וסיוע למוגבלים" כך כותב בין היתר שר העבודה והרווחה ח"כ חיים כץ, לגבעתי בן יוסף בכתב המינוי, לאחר שמונה כ"נאמן" השר. הקרן מעסיקה אלפי עובדים, במספר מפעלים שפזורים ברחבי הארץ. בנוסף , מונה גבעתי לדירקטור בחברת "גשר" חברה עם מחזור של מאות מיליוני שקלים בשנה. בשנה שעברה מונה גבעתי, על ידי שר האוצר, כנציגו ברמת הגולן, בוועדה לתכנון ובנייה של קצרין "אני מודה לשרים, אין לי ספק שבעקבות ניסיוני הרב אותו צברתי, במספר ועדות קרואות, בהן כיהנתי במשך שנים רבות, וכחבר בוועדות המכרזים של משרד הביטחון, מספר שנים, וכדירקטור במספר חברות, אוכל לתרום מניסיוני הרב לטובת החברה, העובדים, ולאותם מפעלים" אומר גבעתי..
רעות ואורט במעלה מייצגי מחוז צפון ביריד החקר הלאומי
תלמידי שני בתי הספר הללו הציגו ביריד החקר המחוזי פיתוחים טכנולוגיים שנועדו להשביח את איכות חיי האדם. תלמידי ביה"ס רעות פיתחו כיסא גלגלים משודרג, שנותן מענה לצרכים יומיומיים של אנשים עם מוגבלויות. התלמידים שמשתתפים בתוכנית מדעית בביה"ח פוריה ומתנדבים בבתי אבות הבינו, שכיסא הגלגלים הקיים לא עונה על דרישות משמעותיות והתאימו לו מתקן לשתייה, פנסי דרך, חיישני בטיחות למניעת נפילה, פנס לקריאה, מדד טמפרטורה, מתקן למטען סלולרי ומאורר. כמה פשוט - כמה חכם.
פארק המים חוף גיא מתחדש!
במסגרת "מתיחת הפנים" שעבר הפארק במהלך החורף שכללה זכיין חדש למזנון, השלמת מלתחות חדשות משנה שעברה, בניית בריכות איזון וחדרי מכונות העונים לדרישות הקפדניות ביותר של משרד הבריאות, בנייתה מחדש של בריכת עולם הילד שרוצפה בקרמיקה ובתוספת, מזרקות, דולפינים יורקי מים, מגלשות לילדים ועוד... גולת הכותרת היא ספינת תענוגות מרהיבה ביופייה שבמרכזה שני תרנים הנישאים לגובה של כ- 10 מ', עליהם מותקן דלי ענק ששופך מים אחת למס' דקות, אקדחים יורקי מים, שחפים מתיזים מים, דולפינים מתיזי מים ועוד... לידם משטח של ספרי פארק הכולל מתזים, פטריות, שעשועי מים ושלל אטרקציות. שער הכניסה לפארק מעוצב כספינת ענק באורך של 20 מ' המקבלת את פני הבאים. הפארק יהיה פתוח גם בתאריכים: 25.5, 26.5 וב- .29.05. החל מ-31.05 יפתח ברצף עד חודש אוקטובר. כולל רחצות ליליות החל מיולי. ב- 22.06.18 יופיע גם דודו אהרון בפארק המים חוף גיא. אז למה אתם מחכים? להתניע ולהגיע! http://www.gaibeachhotel.com טלפון: 04-670-071
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שני, 28 מאי2018
Wאבגדהוש
1829300102030405
1906070809101112
2013141516171819
2120212223242526
2227282930310102
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.