בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
אושרה הצעתו של חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי למתן הנחה בארנונה למשרתי מילואים.

כוכב הצפון | גיליון 2335 | 4.5.18

 

השבוע התכנסה ישיבת מועצת העיר ודנה בין הנושאים בהצעתו של חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי אשר מבקשת לאשר מתן הנחה בארנונה למשרתי מילואים פעילים.

כזכור, חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי הגיש לפני כארבע שנים את הצעתו והופתע לגלות התנגדות ו"גרירת רגליים" תוך חוסר מנהיגות ויכולת לקבל החלטות, מצד גורמים פוליטיים מקומיים, טרבלסי לא וויתר והעלה את הנושא בפני סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן. כך שהאחרון הכין תיקון לחוק ברמה הארצית והעביר את הנושא במשרד הפנים.

לאחר כל הדרך הארוכה שעבר טרבלסי עם בן דהן, החזיר את ההצעה טרבלסי למועצת העיר והעביר את ההחלטה.

חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי אמר "אני מברך על ההחלטה המטיבה עם משרתי המילואים שעלינו לזכור שהם עמוד השדרה של החברה הישראלית ואנו חייבים להם המון תודה והערכה. כלל לא מובן מאליו שבאמצע החיים קמים אנשי המילואים עוזבים את שגרת חייהם והולכים לשרת ולהגן על מדינת ישראל ותושביה" עוד הוסיף טרבלסי ועקץ את ראש הרשות "קיבלנו היום החלטה חשובה באיחור של ארבע שנים, הצעתי לפני כשנה וחצי מתווה שנותן פיתרון לבעיית אזורי הרישום. בואו נקבל החלטה אמיצה ונכונה לטובת מערכת החינוך ובכך נייעל את המערכת מבלי להמתין עוד שלוש שנים"

 

"מחזירים עטרה ליושנה"

בישיבה שהתקיימה לפני כחודשיים בין חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי למנהלי בתי הספר היסודי של החמ"ד טבריה, מירב עטיה – מנהלת ביה"ס תחכמוני, חי דמרי – מנהל ביה"ס נועם בנים ותמי לוגסי – מנהלת ביה"ס נועם בנות. החליטו המנהלים להחזיר עטרה ליושנה ולקחת עליהם את האחריות להשתתפות בתהלוכת רבי מאיר בעל הנס.

ואכן, השנה הגיעו אלפי תלמידים יחד עם הוריהם מבתי הספר, תחכמוני, נועם בנים ונועם בנות דבר ששדרג רבות את התהלוכה והפך אותה לסגנונית, עוצמתית ומרגשת במיוחד. אגב, ביה"ס תחכמוני עבורו זה מורשת שהם משתתפים כבר שנים רבות ואף הופיעו להקת "פרחי תחכמוני" בבמה המרכזית.

כמו כן, כמו בכל שנה גם תנועת "בני עקיבא" סניף מרכז ושיכון ד' לקחו חלק פעיל בתהלוכה ובשמחת ספרי התורה.

חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי בירך את מנהלי בתי הספר, את צוותי החינוך, את ההורים והתלמידים "את הערכים, האחדות והעוצמה של הציבור הדתי לאומי בטבריה אי אפשר לקחת. שילוב של בתי הספר היסודיים, תחכמוני, נועם בנים ונועם בנות יחד עם תנועת "בני עקיבא" הם הדרך הנכונה למיסוד כוחנו והצלחתנו ביעדים העתידיים. היה מרגש לראות אבות ובנים צועדים ושמחים בתהלוכת רבי מאיר בעל הנס, רוקדים ושמחים יחד עם ספרי התורה. ספר החוקים והמשפטים שמאחד את עם ישראל כלו – חילוני, דתי וחרדי – כי כולנו בית יהודי גדול וחזק".

 


סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
פעילות אכיפה בשוק העירוני לבדיקת מכירה של מוצרי מזון מן החי
השבוע ביצעה המחלקה הווטרינרית של עיריית טבריה פעילות בשוק העירוני שמהותה פיקוח, אכיפה, בדיקה ומעקב למכירת מוצרי מזון מן החי במסגרת שמירת בריאות הציבור במרחב העירוני. במסגרת הפעילות בשוק נבדקו: שישה אטליזים, שתי מעדניות ושלוש חנויות לממכר דגים. בתום הסיור ולאחר ביצוע הבדיקות הנדרשות הושמדו בסה"כ כ 70 ק"ג של מוצרי מן החי הכולל: דגים, עוף ומוצרי עוף, בשר ומוצרי בשר, שלא היו ראויים למאכל אדם, חלקם פגי תוקף וחלקם ללא תוויות זיהוי של מקורות הייצור.
גבעתי בן יוסף מונה ל...
מינוי נוסף לגבעתי בן יוסף "בתוקף סמכותי אני ממנה אותך להיות נאמן של קרן למפעלי שיקום וסיוע למוגבלים" כך כותב בין היתר שר העבודה והרווחה ח"כ חיים כץ, לגבעתי בן יוסף בכתב המינוי, לאחר שמונה כ"נאמן" השר. הקרן מעסיקה אלפי עובדים, במספר מפעלים שפזורים ברחבי הארץ. בנוסף , מונה גבעתי לדירקטור בחברת "גשר" חברה עם מחזור של מאות מיליוני שקלים בשנה. בשנה שעברה מונה גבעתי, על ידי שר האוצר, כנציגו ברמת הגולן, בוועדה לתכנון ובנייה של קצרין "אני מודה לשרים, אין לי ספק שבעקבות ניסיוני הרב אותו צברתי, במספר ועדות קרואות, בהן כיהנתי במשך שנים רבות, וכחבר בוועדות המכרזים של משרד הביטחון, מספר שנים, וכדירקטור במספר חברות, אוכל לתרום מניסיוני הרב לטובת החברה, העובדים, ולאותם מפעלים" אומר גבעתי..
רעות ואורט במעלה מייצגי מחוז צפון ביריד החקר הלאומי
תלמידי שני בתי הספר הללו הציגו ביריד החקר המחוזי פיתוחים טכנולוגיים שנועדו להשביח את איכות חיי האדם. תלמידי ביה"ס רעות פיתחו כיסא גלגלים משודרג, שנותן מענה לצרכים יומיומיים של אנשים עם מוגבלויות. התלמידים שמשתתפים בתוכנית מדעית בביה"ח פוריה ומתנדבים בבתי אבות הבינו, שכיסא הגלגלים הקיים לא עונה על דרישות משמעותיות והתאימו לו מתקן לשתייה, פנסי דרך, חיישני בטיחות למניעת נפילה, פנס לקריאה, מדד טמפרטורה, מתקן למטען סלולרי ומאורר. כמה פשוט - כמה חכם.
פארק המים חוף גיא מתחדש!
במסגרת "מתיחת הפנים" שעבר הפארק במהלך החורף שכללה זכיין חדש למזנון, השלמת מלתחות חדשות משנה שעברה, בניית בריכות איזון וחדרי מכונות העונים לדרישות הקפדניות ביותר של משרד הבריאות, בנייתה מחדש של בריכת עולם הילד שרוצפה בקרמיקה ובתוספת, מזרקות, דולפינים יורקי מים, מגלשות לילדים ועוד... גולת הכותרת היא ספינת תענוגות מרהיבה ביופייה שבמרכזה שני תרנים הנישאים לגובה של כ- 10 מ', עליהם מותקן דלי ענק ששופך מים אחת למס' דקות, אקדחים יורקי מים, שחפים מתיזים מים, דולפינים מתיזי מים ועוד... לידם משטח של ספרי פארק הכולל מתזים, פטריות, שעשועי מים ושלל אטרקציות. שער הכניסה לפארק מעוצב כספינת ענק באורך של 20 מ' המקבלת את פני הבאים. הפארק יהיה פתוח גם בתאריכים: 25.5, 26.5 וב- .29.05. החל מ-31.05 יפתח ברצף עד חודש אוקטובר. כולל רחצות ליליות החל מיולי. ב- 22.06.18 יופיע גם דודו אהרון בפארק המים חוף גיא. אז למה אתם מחכים? להתניע ולהגיע! http://www.gaibeachhotel.com טלפון: 04-670-071
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שני, 28 מאי2018
Wאבגדהוש
1829300102030405
1906070809101112
2013141516171819
2120212223242526
2227282930310102
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.