הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות טבריה>
אושרה הצעתו של חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי למתן הנחה בארנונה למשרתי מילואים.

כוכב הצפון | גיליון 2335 | 4.5.18

 

השבוע התכנסה ישיבת מועצת העיר ודנה בין הנושאים בהצעתו של חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי אשר מבקשת לאשר מתן הנחה בארנונה למשרתי מילואים פעילים.

כזכור, חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי הגיש לפני כארבע שנים את הצעתו והופתע לגלות התנגדות ו"גרירת רגליים" תוך חוסר מנהיגות ויכולת לקבל החלטות, מצד גורמים פוליטיים מקומיים, טרבלסי לא וויתר והעלה את הנושא בפני סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן. כך שהאחרון הכין תיקון לחוק ברמה הארצית והעביר את הנושא במשרד הפנים.

לאחר כל הדרך הארוכה שעבר טרבלסי עם בן דהן, החזיר את ההצעה טרבלסי למועצת העיר והעביר את ההחלטה.

חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי אמר "אני מברך על ההחלטה המטיבה עם משרתי המילואים שעלינו לזכור שהם עמוד השדרה של החברה הישראלית ואנו חייבים להם המון תודה והערכה. כלל לא מובן מאליו שבאמצע החיים קמים אנשי המילואים עוזבים את שגרת חייהם והולכים לשרת ולהגן על מדינת ישראל ותושביה" עוד הוסיף טרבלסי ועקץ את ראש הרשות "קיבלנו היום החלטה חשובה באיחור של ארבע שנים, הצעתי לפני כשנה וחצי מתווה שנותן פיתרון לבעיית אזורי הרישום. בואו נקבל החלטה אמיצה ונכונה לטובת מערכת החינוך ובכך נייעל את המערכת מבלי להמתין עוד שלוש שנים"

 

"מחזירים עטרה ליושנה"

בישיבה שהתקיימה לפני כחודשיים בין חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי למנהלי בתי הספר היסודי של החמ"ד טבריה, מירב עטיה – מנהלת ביה"ס תחכמוני, חי דמרי – מנהל ביה"ס נועם בנים ותמי לוגסי – מנהלת ביה"ס נועם בנות. החליטו המנהלים להחזיר עטרה ליושנה ולקחת עליהם את האחריות להשתתפות בתהלוכת רבי מאיר בעל הנס.

ואכן, השנה הגיעו אלפי תלמידים יחד עם הוריהם מבתי הספר, תחכמוני, נועם בנים ונועם בנות דבר ששדרג רבות את התהלוכה והפך אותה לסגנונית, עוצמתית ומרגשת במיוחד. אגב, ביה"ס תחכמוני עבורו זה מורשת שהם משתתפים כבר שנים רבות ואף הופיעו להקת "פרחי תחכמוני" בבמה המרכזית.

כמו כן, כמו בכל שנה גם תנועת "בני עקיבא" סניף מרכז ושיכון ד' לקחו חלק פעיל בתהלוכה ובשמחת ספרי התורה.

חבר מועצת העיר רפאל טרבלסי בירך את מנהלי בתי הספר, את צוותי החינוך, את ההורים והתלמידים "את הערכים, האחדות והעוצמה של הציבור הדתי לאומי בטבריה אי אפשר לקחת. שילוב של בתי הספר היסודיים, תחכמוני, נועם בנים ונועם בנות יחד עם תנועת "בני עקיבא" הם הדרך הנכונה למיסוד כוחנו והצלחתנו ביעדים העתידיים. היה מרגש לראות אבות ובנים צועדים ושמחים בתהלוכת רבי מאיר בעל הנס, רוקדים ושמחים יחד עם ספרי התורה. ספר החוקים והמשפטים שמאחד את עם ישראל כלו – חילוני, דתי וחרדי – כי כולנו בית יהודי גדול וחזק".

 


סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
תודה למועדון הסריגה של רינה פנחסוב
במפגש מיוחד הודה מנהל המרכז הרפואי פדה - פוריה לרינה פנחסוב ונשות "מועדון הסריגה של כפר סירקין" אשר התגייסו למען שדרוג חדר ההורים בפגייה. במפגש חמים ומיוחד בכפר סירקין, הודו ד"ר ארז און מנהל המרכז הרפואי פדה-פוריה ומיה צבן, דוברת המרכז הרפואי והממונה על קשרי קהילה, לרינה פנחסוב ולארבעים חברות מועדון הסריגה של רינל'ה אשר גם השנה ארגנו יריד מכירות מיוחד לגיוס כספים למען המרכז הרפואי. במפגש החגיגי העניקה רינה לד"ר און סכום של 25,000 ₪ הכולל את הכספים שגויסו במהלך היריד ותרומה נוספת בסך 5,000 ₪ שהוסיף בנדיבות רבה, בעלה של רינה, מוטי פנחסוב. מיה צבן, ציינה כי הכספים גויסו השנה לקראת שיפוץ ושדרוג חדר אשר ישמש את ההורים אשר ילדיהם מאושפזים בפגייה.
חיים סתתיהו, מנכ"ל תיירות עין גב, כינס את כל מנהלי התיירות לסדנת משא ומתן בהנחיית אלון אפרת.
"הסדנה נערכה ב'חדר השלום' בבית גבריאל, על שפת הכינרת, בו התקיימו שיחות השלום עם ירדן ב- 10 בנובמבר 1994, כצעד המשך לחתימת השלום ההיסטורית בערבה, אושרו החתימות והחוזה בין שתי המדינות במעמד המלך חוסיין וראש הממשלה יצחק רבין, זכרם לברכה, דיפלומטים ואישים רבים אחרים, שהתכנסו לרגל האירוע בבית גבריאל. אין ספק, כי זהו מקום מתאים לניהול סדנת משא ומתן ושיבוא שוב שלום" אומר סתתיהו.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום חמישי, 17 ינואר2019
Wאבגדהוש
130310102030405
206070809101112
313141516171819
420212223242526
527282930310102
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.