הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות עמק הירדן>
משלחת מהרשות הפלסטינאית לקחה חלק בצעדה והפנינג 'זורמים לירדן' לרגל יום המים הבינלאומי "למים אין גבולות - הם מחברים ביננו"

כוכב הצפון | גיליון 2331 | 29.3.18


 במהלך סוף השבוע האחרון, קיימו רשות הכינרת, רשות הטבע והגנים, החברה להגנת הטבע, המשרד להגנת הסביבה, מועצה אזורית עמק הירדן ו'אקופיס' את ההפנינג הסביבתי 'זורמים לירדן' לרגל 'יום המים הבינלאומי' בהשתתפות מאות משפחות. לאירוע השנה הגיעה משלחת של עשרות משתתפים מהרשות הפלסטינאית על מנת להעביר את המסר המפייס - "למים אין גבולות הם מחברים ביננו".

האירוע נפתח בצעדה במסלול מעגלי מאום ג'וני דרך דגניה א', סכר אלומות, נחל יבניאל, גשר בית זרע וחזרה לאום ג'וני. במהלך המסלול נהנו הצועדים מתחנות הסברה בנושאים מגוונים כגון: שיקום גדות הנחל, שיפור איכות המים, מגוון ביולוגי ועוד. בסיום הצעדה המוצלחת, התקיים הפנינג סביבתי עם סדנאות תנועה ,פינות יצירה לכל המשפחה, הפעלות, מופעי מוסיקה מקומית, דוכני מזון ועוד.

ברשות הכינרת מציינים, כי הצעדה הקהילתית וההפנינג הסביבתי נועדו לחשוף את התושבים ואת הקהל הרחב, לשינויים החיוביים והשיקום שהתבצע בתוואי נהר הירדן, הנחשב לציר מרכזי של חיים ומורשת בעמק הירדן, שסבל שנים רבות מהזנחה. בזכות הפרויקטים ופעולות השיקום האינטנסיביות המתבצעות בתוואי זה, במהלך השנים האחרונות, על ידי אגף ניקוז ברשות הכינרת בשיתוף רשות הטבע והגנים, המשרד להגנת הסביבה ובהתבססות על תקציבי הקרן לשמירה על השטחים הפתוחים. כמו כן, מקווים, כי פעילות זו תרתום את תושבי האזור והקהל הרחב, למעורבות סביבתית פעילה באזור הירדן, הכינרת והאזור לרווחת הקהילה כולה.

יעל סלע, מנהלת אגף חינוך וקהילה ברשות הכינרת: ״משמח לראות את ההיענות הגבוהה של הציבור לאירוע החשוב וכן את הגעת המשלחת מעבר לגבול שנטלה חלק בהפנינג שסבב את תוואי נהר הירדן״.

רותם ויצמן מאקופיס: ״אנו שמחים להיות חלק מאירוע חשוב ומרגש המתקיים מדי שנה, לקידום הגשמת היעד המשותף - שיקום הירדן. גאים בבני הנוער שהגיעו השנה מישראל ומהרשות הפלסטינאית, שכבר בגיל צעיר פעילים סביבתית ומקיימים שיח חיובי על מקורות המים המשותפים ועל מציאת פתרונות משותפים המטיבים עם כל הצדדים".

 


סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
תודה למועדון הסריגה של רינה פנחסוב
במפגש מיוחד הודה מנהל המרכז הרפואי פדה - פוריה לרינה פנחסוב ונשות "מועדון הסריגה של כפר סירקין" אשר התגייסו למען שדרוג חדר ההורים בפגייה. במפגש חמים ומיוחד בכפר סירקין, הודו ד"ר ארז און מנהל המרכז הרפואי פדה-פוריה ומיה צבן, דוברת המרכז הרפואי והממונה על קשרי קהילה, לרינה פנחסוב ולארבעים חברות מועדון הסריגה של רינל'ה אשר גם השנה ארגנו יריד מכירות מיוחד לגיוס כספים למען המרכז הרפואי. במפגש החגיגי העניקה רינה לד"ר און סכום של 25,000 ₪ הכולל את הכספים שגויסו במהלך היריד ותרומה נוספת בסך 5,000 ₪ שהוסיף בנדיבות רבה, בעלה של רינה, מוטי פנחסוב. מיה צבן, ציינה כי הכספים גויסו השנה לקראת שיפוץ ושדרוג חדר אשר ישמש את ההורים אשר ילדיהם מאושפזים בפגייה.
חיים סתתיהו, מנכ"ל תיירות עין גב, כינס את כל מנהלי התיירות לסדנת משא ומתן בהנחיית אלון אפרת.
"הסדנה נערכה ב'חדר השלום' בבית גבריאל, על שפת הכינרת, בו התקיימו שיחות השלום עם ירדן ב- 10 בנובמבר 1994, כצעד המשך לחתימת השלום ההיסטורית בערבה, אושרו החתימות והחוזה בין שתי המדינות במעמד המלך חוסיין וראש הממשלה יצחק רבין, זכרם לברכה, דיפלומטים ואישים רבים אחרים, שהתכנסו לרגל האירוע בבית גבריאל. אין ספק, כי זהו מקום מתאים לניהול סדנת משא ומתן ושיבוא שוב שלום" אומר סתתיהו.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום רביעי, 16 ינואר2019
Wאבגדהוש
130310102030405
206070809101112
313141516171819
420212223242526
527282930310102
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.