הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>עומרי נחום - טור אישי>
עומרי נחום: "אם לא נגן על הכבוד שלנו, אחרים יחשבו שהוא לא קיים"

כוכב הצפון | גיליון 2328 | 9.3.18

 

"אם לא נגן על הכבוד שלנו, אחרים יחשבו שהוא לא קיים"

ציטוט מפי מייקל לוין, מפיק אמריקאי. שלוש בובות בדמויות חיילים נתלו בשכונת מאה שערים בירושלים, במהלך חגיגות פורים. כך חוגגים "אחינו" החרדים את החג, הם תולים בובות חיילים, תולים את ילדינו ואותנו, ובכוונה אני מחריף ומחדד, כי מהם חיילי צה"ל אם לא בנינו, בנותינו ואנחנו? זה בכלל מנהג חרדי, לפני שלוש שנים שרפו בטבריה בובה בדמותו של ח"כ יאיר לפיד במהלך חגיגת ל"ג בעומר. מזכיר לי את ההתנהלות של הפלסטינים, כשבכל הפגנה בשטחים מיד מעלים באש את דגל ישראל ובובות בדמות ראש הממשלה ושר הביטחון, מה ההבדל? הוא קיים בכלל? ואני מדגיש בשביל הרגישים לכבוד החרדי, ברור שזה לא רוב החרדים, ברור שיש חבר'ה חרדים מדהימים, ועדיין צריך לחדד את העניין, לדבר עליו, לכתוב, ובעיקר להוקיע את המטורפים, גם לנו החילונים והמסורתיים יש כבוד, וגם את אורח חיינו צריך לכבד.

אישי

בדרך כלל דברים לא מזיזים לנו עד שזה הופך לאישי. בשבועות האחרונים יש נושא שהפך אצלי לאישי, המדינה מפנה את חבר שלי מביתו בהתנחלות "נתיב האבות". 17 משפחות עומדות להיות מפונות מבתיהם בזמן המידי, הם הפסידו בבג"ץ לעותרים פלסטינים שהוכיחו שהאדמות מסביב ל"נתיב האבות" נקנו מירדנים, שלא הוכיחו בעלות על האזור של הבתים עצמם, ובכל זאת נקבע שיש לפנות. תמיד היה לי ברור וגם עתה, שבכל הסכם עתידי נפנה התנחלויות, זה נשמע הגיוני ומתבקש, אבל כשזה הופך לאישי אז זה מצב מבלבל. לחבר שלי קוראים איטן חי, הכרנו בטירונות תותחנים בשנת 1998, איטן בחור גבוה וחזק, התגורר בכפר יובל, היינו קוראים לו "קוצ'יני" בשל מוצאו ההודי, בחור מצוין, ולוחם תותחנים מקצועי, ממשיך לעשות מילואים גם היום ולשרת את המדינה. היום הוא נמצא רגע לפני עקירה מביתו, והלב שלי איתו ועם משפחתו. החיים בישראל מורכבים, בסלון כשצופים בטלוויזיה זה נשמע נסבל, 17 משפחות יפונו מבתיהם, כשזה הופך לאישי זה מעיק על הנשמה.

שיעור

שיעור הסתיים ואז קיבלתי מתלמיד מחמאה ענקית, "עומרי לומדים הרבה אצלך אבל אחרי השיעור הראש כואב מרוב מחשבות". צחקנו יחד ויצאנו להפסקה, בדרך חשבתי על מה שהוא אמר לי, על מה מדברים בכיתה? על החיים בישראל, ובאמת שזה מסובך ומטריד את המחשבה. סבתא עליזה ז"ל אמרה לי פעם שיש מצבים בחיים שעדיף להיות "תהביל תירבח", בתרגום ממרוקאית, לפעמים עדיף להיות טמבל מאשר חכם, כשבן אדם מפתח מודעות אזרחית וביקורתיות כלפי הדרך שבה דברים מתנהלים, אז הוא "מתענה" מכל העוולות שהוא חושף. גם היום בטבריה יש מספר קטן של אנשים שלא מפריע להם כלום, חוגגים על הקופה הציבורית ולהם זה לא מזיז, העיר משתנה דמוגרפית ואותם זה לא מעניין, הילדים עוזבים את העיר והם בשלהם, תזהו אותם ברחוב עם חיוך תמידי, או בפייסבוק עם תגובות מלוקקות על סף המגוחכות לנוכח המציאות.    

טבריה

אפשר לכתוב הרבה על טבריה, ואפשר פשוט לקרוא שיר טיבטי שמספר את הסיפור של העיר. אותם אנשים במשך עשרות שנים, פעם הם קואליציה ופעם אופוזיציה, פעם הם בעד ופעם הם נגד, פעם אין תקווה ופעם רק תקווה, ורובנו מצביעים אותו דבר, לאותם אנשים ומקבלים את אותן התוצאות, עד שיום אחד נצביע אחרת, אולי.

 

שיר טיבטי

פרק ראשון

אני הולך ברחוב

יש בור גדול במדרכה

אני נופל לתוכו

אני אבוד

אני חסר אונים

זו לא אשמתי

לוקח לי המון זמן לצאת מהבור

 

פרק שני

אני הולך באותו רחוב

יש בור גדול במדרכה

אני מעמיד פנים שאינני רואה אותו

אני שוב נופל לבור

אינני יכול להאמין שאני שוב באותו מקום

אך זוהי לא אשמתי

עדיין לוקח לי המון זמן לצאת מהבור

 

פרק שלישי

אני הולך באותו רחוב

יש בור גדול במדרכה

אני רואה אותו

אני עדיין נופל לתוכו

זהו כוחו של הרגל

עיניי פקוחות

אני יודע היכן אני נמצא

זוהי אשמתי

אני יוצא מהבור מיד

 

פרק רביעי

אני הולך באותו רחוב

יש בור גדול במדרכה

אני עוקף אותו

 

 

פרק חמישי

אני הולך ברחוב אחר

 

שבת שלום, עומרי נחום

טבריה צריכה מנהיגות חכמה

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
16.8.19, יהיה יין לראש השנה - הושג הסכם עבודה ביקבי רמת הגולן
בשעה טובה ומוצלחת נחתם השבוע הסכם עבודה ראשון פורץ דרך ביקבי רמת הגולן בקצרין ובו הישגים משמעותיים לעובדי היקב, כך דיווח אבי גבאי יו"ר ההסתדרות מרחב כנרת. אבי גבאי ביקש להביע תודה מקרב לב ליאיר שפירא מנכ״ל היקב ולצוות ההנהלה אופירה, שאולי, מיקי כהן ושונפלד היינן. תודה מיוחדת לחברי וועד העובדים - מיקי יו״ר הוועד, ישראל ויעקב חברי הוועד ושותפים נאמנים ופעילים לכל אורך המו״מ. תודה לאיציק פרשה מזכיר האיגוד המקצועי של ההסתדרות מרחב כנרת ברמת הגולן. יחד נמשיך למען ציבור העובדים ולהצלחת היקב מספר אחד בישראל עם היין הטוב ביותר בעולם.
16.8.19, אגודת המים בעמק הירדן הגיעה להסדר היסטורי עם מדינת ישראל ורשות המים אשר יבטיח את עתיד החקלאות באזור.
ההסדר הינו תוצאה של תהליך ארוך ועבודה מפרכת, אשר נוהל מול אנשי המקצוע של רשות המים ומשרדי הממשלה. משמעות ההסדר אדירה לחקלאות עמק הירדן ומסירה את איום הקיומי מעל ראשי החקלאים.להמשך קריאה.
16.8.19, בלט בהיעדרו
ביום שני 12.8.19 התקיים בפארק המים "חוף גיא", יום כייף שנתי לעובדי עיריית טבריה. יום חופש ניתן לעובדי העירייה ורבים מהם בחרו לממש את כרטיסי ההנחה ולהגיע ליהנות מיום של חווית מים מהנה ושמחה. ארצי מרדכי, יו''ר ועד העובדים, ניצח על הארגון ביד רמה והוא נראה עובר בין העובדים הרבים ודורש בשלומם. בלט בהיעדרו רון קובי, ראש העירייה.
16.8.19, אם הם אומרים - בטח הם יודעים למה הם אומרים
על החלטת שופטי בג"צ בנוגע לפסילת ההפרדה, בזמן הופעתו של הזמר מוטי שטיינמץ בעפולה, אמר השבוע פרופ' עודד מודריק - מרצה בכיר באוניברסיטת אריאל וסגן נשיא בדימוס של בית המשפט המחוזי בתל אביב. "חוכמת השפיטה אינה מתמצית בהבנת הדין. חוכמת השופט היא גם ההבנה שנקיטת ייקוב הדין את ההר עלולה ללבות מחלקות רבות היקף" (מתוך ציוץ טוויטר של פרופ' מודריק)
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שלישי, 20 אוגוסט2019
Wאבגדהוש
3128293031010203
3204050607080910
3311121314151617
3418192021222324
3525262728293031
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.