הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>עומרי נחום - טור אישי>
עומרי נחום: "אם לא נגן על הכבוד שלנו, אחרים יחשבו שהוא לא קיים"

כוכב הצפון | גיליון 2328 | 9.3.18

 

"אם לא נגן על הכבוד שלנו, אחרים יחשבו שהוא לא קיים"

ציטוט מפי מייקל לוין, מפיק אמריקאי. שלוש בובות בדמויות חיילים נתלו בשכונת מאה שערים בירושלים, במהלך חגיגות פורים. כך חוגגים "אחינו" החרדים את החג, הם תולים בובות חיילים, תולים את ילדינו ואותנו, ובכוונה אני מחריף ומחדד, כי מהם חיילי צה"ל אם לא בנינו, בנותינו ואנחנו? זה בכלל מנהג חרדי, לפני שלוש שנים שרפו בטבריה בובה בדמותו של ח"כ יאיר לפיד במהלך חגיגת ל"ג בעומר. מזכיר לי את ההתנהלות של הפלסטינים, כשבכל הפגנה בשטחים מיד מעלים באש את דגל ישראל ובובות בדמות ראש הממשלה ושר הביטחון, מה ההבדל? הוא קיים בכלל? ואני מדגיש בשביל הרגישים לכבוד החרדי, ברור שזה לא רוב החרדים, ברור שיש חבר'ה חרדים מדהימים, ועדיין צריך לחדד את העניין, לדבר עליו, לכתוב, ובעיקר להוקיע את המטורפים, גם לנו החילונים והמסורתיים יש כבוד, וגם את אורח חיינו צריך לכבד.

אישי

בדרך כלל דברים לא מזיזים לנו עד שזה הופך לאישי. בשבועות האחרונים יש נושא שהפך אצלי לאישי, המדינה מפנה את חבר שלי מביתו בהתנחלות "נתיב האבות". 17 משפחות עומדות להיות מפונות מבתיהם בזמן המידי, הם הפסידו בבג"ץ לעותרים פלסטינים שהוכיחו שהאדמות מסביב ל"נתיב האבות" נקנו מירדנים, שלא הוכיחו בעלות על האזור של הבתים עצמם, ובכל זאת נקבע שיש לפנות. תמיד היה לי ברור וגם עתה, שבכל הסכם עתידי נפנה התנחלויות, זה נשמע הגיוני ומתבקש, אבל כשזה הופך לאישי אז זה מצב מבלבל. לחבר שלי קוראים איטן חי, הכרנו בטירונות תותחנים בשנת 1998, איטן בחור גבוה וחזק, התגורר בכפר יובל, היינו קוראים לו "קוצ'יני" בשל מוצאו ההודי, בחור מצוין, ולוחם תותחנים מקצועי, ממשיך לעשות מילואים גם היום ולשרת את המדינה. היום הוא נמצא רגע לפני עקירה מביתו, והלב שלי איתו ועם משפחתו. החיים בישראל מורכבים, בסלון כשצופים בטלוויזיה זה נשמע נסבל, 17 משפחות יפונו מבתיהם, כשזה הופך לאישי זה מעיק על הנשמה.

שיעור

שיעור הסתיים ואז קיבלתי מתלמיד מחמאה ענקית, "עומרי לומדים הרבה אצלך אבל אחרי השיעור הראש כואב מרוב מחשבות". צחקנו יחד ויצאנו להפסקה, בדרך חשבתי על מה שהוא אמר לי, על מה מדברים בכיתה? על החיים בישראל, ובאמת שזה מסובך ומטריד את המחשבה. סבתא עליזה ז"ל אמרה לי פעם שיש מצבים בחיים שעדיף להיות "תהביל תירבח", בתרגום ממרוקאית, לפעמים עדיף להיות טמבל מאשר חכם, כשבן אדם מפתח מודעות אזרחית וביקורתיות כלפי הדרך שבה דברים מתנהלים, אז הוא "מתענה" מכל העוולות שהוא חושף. גם היום בטבריה יש מספר קטן של אנשים שלא מפריע להם כלום, חוגגים על הקופה הציבורית ולהם זה לא מזיז, העיר משתנה דמוגרפית ואותם זה לא מעניין, הילדים עוזבים את העיר והם בשלהם, תזהו אותם ברחוב עם חיוך תמידי, או בפייסבוק עם תגובות מלוקקות על סף המגוחכות לנוכח המציאות.    

טבריה

אפשר לכתוב הרבה על טבריה, ואפשר פשוט לקרוא שיר טיבטי שמספר את הסיפור של העיר. אותם אנשים במשך עשרות שנים, פעם הם קואליציה ופעם אופוזיציה, פעם הם בעד ופעם הם נגד, פעם אין תקווה ופעם רק תקווה, ורובנו מצביעים אותו דבר, לאותם אנשים ומקבלים את אותן התוצאות, עד שיום אחד נצביע אחרת, אולי.

 

שיר טיבטי

פרק ראשון

אני הולך ברחוב

יש בור גדול במדרכה

אני נופל לתוכו

אני אבוד

אני חסר אונים

זו לא אשמתי

לוקח לי המון זמן לצאת מהבור

 

פרק שני

אני הולך באותו רחוב

יש בור גדול במדרכה

אני מעמיד פנים שאינני רואה אותו

אני שוב נופל לבור

אינני יכול להאמין שאני שוב באותו מקום

אך זוהי לא אשמתי

עדיין לוקח לי המון זמן לצאת מהבור

 

פרק שלישי

אני הולך באותו רחוב

יש בור גדול במדרכה

אני רואה אותו

אני עדיין נופל לתוכו

זהו כוחו של הרגל

עיניי פקוחות

אני יודע היכן אני נמצא

זוהי אשמתי

אני יוצא מהבור מיד

 

פרק רביעי

אני הולך באותו רחוב

יש בור גדול במדרכה

אני עוקף אותו

 

 

פרק חמישי

אני הולך ברחוב אחר

 

שבת שלום, עומרי נחום

טבריה צריכה מנהיגות חכמה

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
29.11.19, נחנכו מגרש הספורט, גן המשחקים ובית הכנסת בשכונת מיכלאנג'לו בטבריה
עלות הקמת השטח הקהילתי עומד על 2,000,000 ₪ חברת פידמונט אנטרפרייזס, שבנתה ואיכלסה לאחרונה את השכונה החדשה בטבריה, שכונת מיכלאנג'לו, מדווחת כעת על חנוכת השטח הקהילתי בשכונה. בימים האחרונים, נחנך מגרש ספורט משולב רב-תכליתי, קט-רגל וכדורסל הכולל גידור ותאורה ואושר ע"י מכון התקנים הישראלי. עלות הקמתו הסתכמה בכ-600,000 ₪. להמשך קריאה.
29.11.19, כנס לציון היום הבינלאומי לאלימות כלפי נשים
כ-150 איש השתתפו בכנס מיוחד לציון היום הבינלאומי לאלימות כלפי נשים שארגנו בלשכת הבריאות המחוזית בשיתוף השרות הסוציאלי של המרכז הרפואי פדה-פוריה תחת הכותרת: "שומרת אחותי" התקיים במרכז הרפואי פדה-פוריה, יום עיון מיוחד לציון היום הבינלאומי לאלימות כלפי נשים. כ-150 משתתפים: עו"ס, אחיות טיפות חלב, וצוות סיעודי מהמרכז הרפואי, הגיעו לכנס אותו ארגנו במחוז צפון של משרד הבריאות, יחד עם ענת רוזנבלום, מנהלת השירות הסוציאלי במרכז הרפואי. להמשך קריאה.
מדור ילדים ומשפחה: איך לחגוג יומולדת מבלי להישאר עם חורים בכיסים?
מאת: מיטל בן שלוש אומנית ילדים וקומיקאית. הילד חוגג יומולדת! מי יותר מתרגש? הילד? הילדה? ההורים? אנחנו הישראלים אוהבים הכול בשפע וכמה שיותר יותר טוב. וכן, הישראלים אוהבים להתלונן ולדבר על הכל. לדוגמא: אם עשיתם יומולדת מושקעת והבאתם אין סוף אטרקציות ואוכל מכל טוב, תמיד יאמרו: "וואוו איזה השקעה. ממש מטורפים, אם ככה יום ההולדת מושקעת מה יהיה בבר/ת מצווה?" ומאידך, אם עשיתם יומולדת ללא השקעה מטורפת שהיא קצת חטיפים שתייה קלה ועוגה יאמרו: מה זה ממש עלוב, איפה ההשקעה? הורים יקרים אתם מבינים לבד שלא משנה מה תעשו תמיד יהיה מה לומר, אז כמו כל דבר בחיים פשוט צריך למצוא את האיזון. להמשך קריאה.
25.10.19, גיליון כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שישי, 06 דצמבר2019
Wאבגדהוש
4901020304050607
5008091011121314
5115161718192021
5222232425262728
129303101020304
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.