הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות עמק הירדן>
שבוע "דיבור חדש" - מפגשים למה לא כאן בעמק הירדן?

כוכב הצפון | גיליון 2327 | 1.3.18

הרצאות וסדנאות לחיזוק השיח הדיאלוג והגישור בכל רחבי הארץ. שבוע דיבור חדש, לקידום מחלוקת בונה יצוין השנה בשבוע שבין התאריכים 4-10 במרץ 2018.

המיזם "דיבור חדש" – הוקם ומופעל על ידי מוזאיקה - המרכז לישוב סכסוכים בהסכמה ובשיתוף תוכנית גישורים, תכנית בחסות השירות לעבודה קהילתית במשרד הרווחה והשירותים החברתיים במטרה לחזק את תרבות המחלוקת והגישור ולעודד שיח והיכרות תוך מגזריים ובין מגזריים בחברה הישראלית, באמצעות הקניית מיומנויות תקשורת ודיאלוג המקדמות מחלוקת בונה ועניינית.

המיזם מתקיים זו השנה השלישית ברציפות ויכלול מגוון רחב של פעילויות בנושא ניהול מחלוקות, הקשבה ושיח, במוקדים רבים ברחבי הארץ, חלקם פתוח לקהל הרחב. בין הפעילויות: סדנאות, הרצאות, מפגשי לימוד משותפים, מעגלי שיח ופעילות חינוכית - חווייתית לילדים נוער. המיזם מתבסס על התאריך ט’ באדר, שעל פי המקורות היה היום בו חדלו בית הלל ובית שמאי מלנהל את המחלוקות ביניהם באופן בונה ("לשם שמים") ופנו לדרכים אלימות. השבוע לקידום מחלוקת בונה מצוין דווקא סביב תאריך זה, על מנת להדגיש את הצורך שלנו, הן כפרטים והן כחברה, בחידוד הערכים והמיומנויות הנדרשים  בעת מחלוקת.

במועצה האזורית עמק יזרעאל בתאריך 4.3 , בשעה 20:00, באולם מליאת המועצה - סדנא בניהול קונפליקטים למדריכי הנוער ביישובי המועצה - הסדנא תועבר על ידי צוות מרכז הגישור ועו"ד יעל פוקס לוי, במסגרת הסדנא, היכרות עם סגנונות שונים לניהול קונפליקטים, לימוד המאפיינים של קונפליקטים בקהילה וסימולציה של התמודדות עם קונפליקט.

6.3,  בשעה 16:00, בעמק יזרעאל - מקדמים שיח מכבד ויישוב סכסוכים בהסכמה, בי"ס התיכון ויצ'ו נהלל - דוכן של המרכז לדיאלוג קהילתי וגישור יוצג בכנס גדול של יזמים חברתיים ובעלי תפקידים ביישובי המועצה. מגשרי המרכז יחלקו חומר פרסומי ויספרו על המענים שמציע המרכז ועל התחומים בהם ניתן להיעזר בו.  במועצה אזורית גלבוע- בתאריך  6.3 - 10:00, אירוע של מפגש  פעילות חווייתית בין תלמידי בתי ספר מבית ספר חרדי ובית ספר חילוני. חווית מפגש בדגש על סובלנות. פעילות חווייתית שתעלה את נושא הגישור כשפה לפתרון סכסוכים. אירוע סגור בבית ספר.

12.3, 19:30, בבית הספר חב"ד ליד מושב אביטל: ערב אימהות בנושא הנשים כמשכינות שלום במשפחה. פתוח לנשים ופתוח לסיקור תקשורתי.

אגב, השיח מתקיים בהרבה מקומות ברחבי הארץ, בחיפה, צפת, ברמת הגולן, ובעוד רשויות ומועצות רבות.

עמק הירדן לא מוזכרת, למה? כי ה"עליתות" הקיבוציות סבורות שאין צורך בשיח או בדיאלוג. יש את העשירים מהגבעה ואנחנו בעמק למטה הקיבוצניקים השולטים. כך חונכה בת קיבוץ שרשמה פוסט שממצא את החינוך מבית אבא אמא והתנועה הקיבוצית והוא של בני הנוער בעמק הירדן. "ילד חוץ", "הילד מההרחבה" ילדי הקיבוץ והילדים מהיישובים, שמעתי גם אמירות מזעזעות כמו רצון להעמיק את ה"חינוך על ערכי הקיבוץ ומורשתו" ותהיתי ביני לביני על איזה מורשת הם מדברים? על העבירות הפליליות שבגינן יוסי ורדי סיים את תפקידו כראש מועצה והוא קיבוצניק מדגניה א' ומורשתו אדירה? על מורשת החונטה הידועה לשימצה מקיבוץ דגניה א' שחלקים ממנה ישבו שנים בכלא ועל חלקים ניתן לכתוב את אנציקלופדית הקומבינות, על אופן עבודתם ופועלם בהקמת התשתית לשחיתות הציבורית של התנועה הקיבוצית על איזה מורשת בדיוק דיברו איתי שם באותה ישיבה? על השנאה התהומית שיש בין חברי כל קיבוץ כמעט לבין עצמם, שנאה שהדבר היחידי המאחד אותם יותר מהשנאה בינם לבין עצמם היא השנאה לאחר. זה ורק זה מחייב חודשים של מפגשי הרצאות וסדנאות לחיזוק השיח הדיאלוג והגישור ולא רק שבוע דיבור חדש אחד, לקידום מחלוקת בונה.

אבל טנגו רוקדים בשתיים ועדיין החברה הקיבוצית לא בנויה לאחר, לשונה הם הגזע המורם מעל... פועל יוצא שהחברה הקיבוצית עדיין אינה בנויה לשיח עם האחר, השונה, העירוני, הכפרי, ובהנחה ששני הצדדים יוצאים מתוך אותה נקודת מוצא ששניהם שווים. בושה לכל מערכת בין חינוך לבין מוניציפלית שאינה מעודדת שיח דוגמת שיח "שבוע דיבור".

אגב אין את זה גם לא בגליל תחתון, או ביבנאל או בכפר תבור ובכלל. ממומלץ במקום לצעוק בפייסבוק ובעיתונות לדבר פנים מול פנים ולא לטאטא מתחת לשטיח את מה שחייב לראות אור שמש מחטא.

 


סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
הגולן חייב להישאר ישראלי
ראש הממשלה בנימין נתניהו, הסנאטור לינדזי גרהאם ושגריר ארה״ב בישראל דיוויד פרידמן סיירו ברמת הגולן ודיברו על השאלה מדוע רמת הגולן חייבת להישאר בידיים ישראליות.. קרא עוד..
הנשים המובילות של עמק הירדן
לכבוד יום האישה בחרו במול כנרת להעניק תעודת הוקרה ושי לנשים עוצמתיות ומובילות מעמק הירדן, הנשים נבחרו בזכות פועלן ותרומתן לקהילה.
יום האשה באגף לאם ולילוד
רחלי אהרון, רכזת מועדון היולדות בייבי סטארט של המרכז הרפואי פדה-פוריה, ארגנה לנשים בהריון וליולדות יום פינוק לכבוד יום האשה הבינלאומי.
לרגל יום האישה הבינלאומי התקיים כנס נשות עסקים בגלבוע 'להצליח בגדול'
ביוזמת משרד הכלכלה והתעשייה, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, 'מעוף' עפולה ומרכז צעירים תכל'ס בגלבוע.. קרא עוד..
אולי הבת שלך תהיה הדוגמנית החדשה של SWEETGIRLSHOP ?
בפורים הקרוב, כל אחת יכולה להיות דוגמנית. רשת האופנה לילדות ונערות, סוויטגירלשופ, תערוך בימים שלישי - חמישי 19-21.3 הפנינג מיוחד בקניון ביג טבריה. סוויטגירלשופ, רשת האופנה לילדות ונערות, מחפשת את הדוגמניות החדשות שלה בטבריה.
אלפי ילדים נפגעים בגני השעשועים מדי שנה
בכנס מיוחד בנושא מתקני משחקים שיזם משרד הכלכלה במסגרת התוכנית הלאומית לבטיחות ילדים ובשיתוף מרכז השלטון המקומי ומכון התקנים, יוצגו נתונים קשים אודות היפגעות ילדים בגני השעשועים.. קרא עוד..
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שלישי, 19 מרץ2019
Wאבגדהוש
924252627280102
1003040506070809
1110111213141516
1217181920212223
1324252627282930
1431010203040506
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.