הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות עמק הירדן>
שבוע "דיבור חדש" - מפגשים למה לא כאן בעמק הירדן?

כוכב הצפון | גיליון 2327 | 1.3.18

הרצאות וסדנאות לחיזוק השיח הדיאלוג והגישור בכל רחבי הארץ. שבוע דיבור חדש, לקידום מחלוקת בונה יצוין השנה בשבוע שבין התאריכים 4-10 במרץ 2018.

המיזם "דיבור חדש" – הוקם ומופעל על ידי מוזאיקה - המרכז לישוב סכסוכים בהסכמה ובשיתוף תוכנית גישורים, תכנית בחסות השירות לעבודה קהילתית במשרד הרווחה והשירותים החברתיים במטרה לחזק את תרבות המחלוקת והגישור ולעודד שיח והיכרות תוך מגזריים ובין מגזריים בחברה הישראלית, באמצעות הקניית מיומנויות תקשורת ודיאלוג המקדמות מחלוקת בונה ועניינית.

המיזם מתקיים זו השנה השלישית ברציפות ויכלול מגוון רחב של פעילויות בנושא ניהול מחלוקות, הקשבה ושיח, במוקדים רבים ברחבי הארץ, חלקם פתוח לקהל הרחב. בין הפעילויות: סדנאות, הרצאות, מפגשי לימוד משותפים, מעגלי שיח ופעילות חינוכית - חווייתית לילדים נוער. המיזם מתבסס על התאריך ט’ באדר, שעל פי המקורות היה היום בו חדלו בית הלל ובית שמאי מלנהל את המחלוקות ביניהם באופן בונה ("לשם שמים") ופנו לדרכים אלימות. השבוע לקידום מחלוקת בונה מצוין דווקא סביב תאריך זה, על מנת להדגיש את הצורך שלנו, הן כפרטים והן כחברה, בחידוד הערכים והמיומנויות הנדרשים  בעת מחלוקת.

במועצה האזורית עמק יזרעאל בתאריך 4.3 , בשעה 20:00, באולם מליאת המועצה - סדנא בניהול קונפליקטים למדריכי הנוער ביישובי המועצה - הסדנא תועבר על ידי צוות מרכז הגישור ועו"ד יעל פוקס לוי, במסגרת הסדנא, היכרות עם סגנונות שונים לניהול קונפליקטים, לימוד המאפיינים של קונפליקטים בקהילה וסימולציה של התמודדות עם קונפליקט.

6.3,  בשעה 16:00, בעמק יזרעאל - מקדמים שיח מכבד ויישוב סכסוכים בהסכמה, בי"ס התיכון ויצ'ו נהלל - דוכן של המרכז לדיאלוג קהילתי וגישור יוצג בכנס גדול של יזמים חברתיים ובעלי תפקידים ביישובי המועצה. מגשרי המרכז יחלקו חומר פרסומי ויספרו על המענים שמציע המרכז ועל התחומים בהם ניתן להיעזר בו.  במועצה אזורית גלבוע- בתאריך  6.3 - 10:00, אירוע של מפגש  פעילות חווייתית בין תלמידי בתי ספר מבית ספר חרדי ובית ספר חילוני. חווית מפגש בדגש על סובלנות. פעילות חווייתית שתעלה את נושא הגישור כשפה לפתרון סכסוכים. אירוע סגור בבית ספר.

12.3, 19:30, בבית הספר חב"ד ליד מושב אביטל: ערב אימהות בנושא הנשים כמשכינות שלום במשפחה. פתוח לנשים ופתוח לסיקור תקשורתי.

אגב, השיח מתקיים בהרבה מקומות ברחבי הארץ, בחיפה, צפת, ברמת הגולן, ובעוד רשויות ומועצות רבות.

עמק הירדן לא מוזכרת, למה? כי ה"עליתות" הקיבוציות סבורות שאין צורך בשיח או בדיאלוג. יש את העשירים מהגבעה ואנחנו בעמק למטה הקיבוצניקים השולטים. כך חונכה בת קיבוץ שרשמה פוסט שממצא את החינוך מבית אבא אמא והתנועה הקיבוצית והוא של בני הנוער בעמק הירדן. "ילד חוץ", "הילד מההרחבה" ילדי הקיבוץ והילדים מהיישובים, שמעתי גם אמירות מזעזעות כמו רצון להעמיק את ה"חינוך על ערכי הקיבוץ ומורשתו" ותהיתי ביני לביני על איזה מורשת הם מדברים? על העבירות הפליליות שבגינן יוסי ורדי סיים את תפקידו כראש מועצה והוא קיבוצניק מדגניה א' ומורשתו אדירה? על מורשת החונטה הידועה לשימצה מקיבוץ דגניה א' שחלקים ממנה ישבו שנים בכלא ועל חלקים ניתן לכתוב את אנציקלופדית הקומבינות, על אופן עבודתם ופועלם בהקמת התשתית לשחיתות הציבורית של התנועה הקיבוצית על איזה מורשת בדיוק דיברו איתי שם באותה ישיבה? על השנאה התהומית שיש בין חברי כל קיבוץ כמעט לבין עצמם, שנאה שהדבר היחידי המאחד אותם יותר מהשנאה בינם לבין עצמם היא השנאה לאחר. זה ורק זה מחייב חודשים של מפגשי הרצאות וסדנאות לחיזוק השיח הדיאלוג והגישור ולא רק שבוע דיבור חדש אחד, לקידום מחלוקת בונה.

אבל טנגו רוקדים בשתיים ועדיין החברה הקיבוצית לא בנויה לאחר, לשונה הם הגזע המורם מעל... פועל יוצא שהחברה הקיבוצית עדיין אינה בנויה לשיח עם האחר, השונה, העירוני, הכפרי, ובהנחה ששני הצדדים יוצאים מתוך אותה נקודת מוצא ששניהם שווים. בושה לכל מערכת בין חינוך לבין מוניציפלית שאינה מעודדת שיח דוגמת שיח "שבוע דיבור".

אגב אין את זה גם לא בגליל תחתון, או ביבנאל או בכפר תבור ובכלל. ממומלץ במקום לצעוק בפייסבוק ובעיתונות לדבר פנים מול פנים ולא לטאטא מתחת לשטיח את מה שחייב לראות אור שמש מחטא.

 


סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
תודה למועדון הסריגה של רינה פנחסוב
במפגש מיוחד הודה מנהל המרכז הרפואי פדה - פוריה לרינה פנחסוב ונשות "מועדון הסריגה של כפר סירקין" אשר התגייסו למען שדרוג חדר ההורים בפגייה. במפגש חמים ומיוחד בכפר סירקין, הודו ד"ר ארז און מנהל המרכז הרפואי פדה-פוריה ומיה צבן, דוברת המרכז הרפואי והממונה על קשרי קהילה, לרינה פנחסוב ולארבעים חברות מועדון הסריגה של רינל'ה אשר גם השנה ארגנו יריד מכירות מיוחד לגיוס כספים למען המרכז הרפואי. במפגש החגיגי העניקה רינה לד"ר און סכום של 25,000 ₪ הכולל את הכספים שגויסו במהלך היריד ותרומה נוספת בסך 5,000 ₪ שהוסיף בנדיבות רבה, בעלה של רינה, מוטי פנחסוב. מיה צבן, ציינה כי הכספים גויסו השנה לקראת שיפוץ ושדרוג חדר אשר ישמש את ההורים אשר ילדיהם מאושפזים בפגייה.
חיים סתתיהו, מנכ"ל תיירות עין גב, כינס את כל מנהלי התיירות לסדנת משא ומתן בהנחיית אלון אפרת.
"הסדנה נערכה ב'חדר השלום' בבית גבריאל, על שפת הכינרת, בו התקיימו שיחות השלום עם ירדן ב- 10 בנובמבר 1994, כצעד המשך לחתימת השלום ההיסטורית בערבה, אושרו החתימות והחוזה בין שתי המדינות במעמד המלך חוסיין וראש הממשלה יצחק רבין, זכרם לברכה, דיפלומטים ואישים רבים אחרים, שהתכנסו לרגל האירוע בבית גבריאל. אין ספק, כי זהו מקום מתאים לניהול סדנת משא ומתן ושיבוא שוב שלום" אומר סתתיהו.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום חמישי, 17 ינואר2019
Wאבגדהוש
130310102030405
206070809101112
313141516171819
420212223242526
527282930310102
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.