הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות עמק הירדן>
שבוע "דיבור חדש" - מפגשים למה לא כאן בעמק הירדן?

כוכב הצפון | גיליון 2327 | 1.3.18

הרצאות וסדנאות לחיזוק השיח הדיאלוג והגישור בכל רחבי הארץ. שבוע דיבור חדש, לקידום מחלוקת בונה יצוין השנה בשבוע שבין התאריכים 4-10 במרץ 2018.

המיזם "דיבור חדש" – הוקם ומופעל על ידי מוזאיקה - המרכז לישוב סכסוכים בהסכמה ובשיתוף תוכנית גישורים, תכנית בחסות השירות לעבודה קהילתית במשרד הרווחה והשירותים החברתיים במטרה לחזק את תרבות המחלוקת והגישור ולעודד שיח והיכרות תוך מגזריים ובין מגזריים בחברה הישראלית, באמצעות הקניית מיומנויות תקשורת ודיאלוג המקדמות מחלוקת בונה ועניינית.

המיזם מתקיים זו השנה השלישית ברציפות ויכלול מגוון רחב של פעילויות בנושא ניהול מחלוקות, הקשבה ושיח, במוקדים רבים ברחבי הארץ, חלקם פתוח לקהל הרחב. בין הפעילויות: סדנאות, הרצאות, מפגשי לימוד משותפים, מעגלי שיח ופעילות חינוכית - חווייתית לילדים נוער. המיזם מתבסס על התאריך ט’ באדר, שעל פי המקורות היה היום בו חדלו בית הלל ובית שמאי מלנהל את המחלוקות ביניהם באופן בונה ("לשם שמים") ופנו לדרכים אלימות. השבוע לקידום מחלוקת בונה מצוין דווקא סביב תאריך זה, על מנת להדגיש את הצורך שלנו, הן כפרטים והן כחברה, בחידוד הערכים והמיומנויות הנדרשים  בעת מחלוקת.

במועצה האזורית עמק יזרעאל בתאריך 4.3 , בשעה 20:00, באולם מליאת המועצה - סדנא בניהול קונפליקטים למדריכי הנוער ביישובי המועצה - הסדנא תועבר על ידי צוות מרכז הגישור ועו"ד יעל פוקס לוי, במסגרת הסדנא, היכרות עם סגנונות שונים לניהול קונפליקטים, לימוד המאפיינים של קונפליקטים בקהילה וסימולציה של התמודדות עם קונפליקט.

6.3,  בשעה 16:00, בעמק יזרעאל - מקדמים שיח מכבד ויישוב סכסוכים בהסכמה, בי"ס התיכון ויצ'ו נהלל - דוכן של המרכז לדיאלוג קהילתי וגישור יוצג בכנס גדול של יזמים חברתיים ובעלי תפקידים ביישובי המועצה. מגשרי המרכז יחלקו חומר פרסומי ויספרו על המענים שמציע המרכז ועל התחומים בהם ניתן להיעזר בו.  במועצה אזורית גלבוע- בתאריך  6.3 - 10:00, אירוע של מפגש  פעילות חווייתית בין תלמידי בתי ספר מבית ספר חרדי ובית ספר חילוני. חווית מפגש בדגש על סובלנות. פעילות חווייתית שתעלה את נושא הגישור כשפה לפתרון סכסוכים. אירוע סגור בבית ספר.

12.3, 19:30, בבית הספר חב"ד ליד מושב אביטל: ערב אימהות בנושא הנשים כמשכינות שלום במשפחה. פתוח לנשים ופתוח לסיקור תקשורתי.

אגב, השיח מתקיים בהרבה מקומות ברחבי הארץ, בחיפה, צפת, ברמת הגולן, ובעוד רשויות ומועצות רבות.

עמק הירדן לא מוזכרת, למה? כי ה"עליתות" הקיבוציות סבורות שאין צורך בשיח או בדיאלוג. יש את העשירים מהגבעה ואנחנו בעמק למטה הקיבוצניקים השולטים. כך חונכה בת קיבוץ שרשמה פוסט שממצא את החינוך מבית אבא אמא והתנועה הקיבוצית והוא של בני הנוער בעמק הירדן. "ילד חוץ", "הילד מההרחבה" ילדי הקיבוץ והילדים מהיישובים, שמעתי גם אמירות מזעזעות כמו רצון להעמיק את ה"חינוך על ערכי הקיבוץ ומורשתו" ותהיתי ביני לביני על איזה מורשת הם מדברים? על העבירות הפליליות שבגינן יוסי ורדי סיים את תפקידו כראש מועצה והוא קיבוצניק מדגניה א' ומורשתו אדירה? על מורשת החונטה הידועה לשימצה מקיבוץ דגניה א' שחלקים ממנה ישבו שנים בכלא ועל חלקים ניתן לכתוב את אנציקלופדית הקומבינות, על אופן עבודתם ופועלם בהקמת התשתית לשחיתות הציבורית של התנועה הקיבוצית על איזה מורשת בדיוק דיברו איתי שם באותה ישיבה? על השנאה התהומית שיש בין חברי כל קיבוץ כמעט לבין עצמם, שנאה שהדבר היחידי המאחד אותם יותר מהשנאה בינם לבין עצמם היא השנאה לאחר. זה ורק זה מחייב חודשים של מפגשי הרצאות וסדנאות לחיזוק השיח הדיאלוג והגישור ולא רק שבוע דיבור חדש אחד, לקידום מחלוקת בונה.

אבל טנגו רוקדים בשתיים ועדיין החברה הקיבוצית לא בנויה לאחר, לשונה הם הגזע המורם מעל... פועל יוצא שהחברה הקיבוצית עדיין אינה בנויה לשיח עם האחר, השונה, העירוני, הכפרי, ובהנחה ששני הצדדים יוצאים מתוך אותה נקודת מוצא ששניהם שווים. בושה לכל מערכת בין חינוך לבין מוניציפלית שאינה מעודדת שיח דוגמת שיח "שבוע דיבור".

אגב אין את זה גם לא בגליל תחתון, או ביבנאל או בכפר תבור ובכלל. ממומלץ במקום לצעוק בפייסבוק ובעיתונות לדבר פנים מול פנים ולא לטאטא מתחת לשטיח את מה שחייב לראות אור שמש מחטא.

 


סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
הסיפור הישראלי - חגיגת התיישבות בעמק המעיינות
אירוע חגיגי ומלא קצב התקיים בפארק המים גני חוגה שבעמק המעיינות לרגל חג השבועות. לאירוע הגיעו מאות משפחות מכל רחבי העמק והאזור אשר נהנו משלל אטרקציות ופעילות חווייתית, בהם מתחם חוויתי חדשני שבו זכו להצצה קסומה לסיפור ההתיישבות הישראלי תוך השתתפות דיגיטלית פעילה. להמשך כתבה.
חוגגים שבועות בקיבוץ עין גב
להמשך כתבה.
יום עיון 'כינרת אדם וסביבה', לזכרו של שלמק'ה בהלול איש הכינרת
בית גבריאל, יום שלישי, 18 ביוני, בין השעות 8:30-14:00 - שלמק'ה בהלול ז"ל, יליד המושבה כינרת, היה בין מייסדי מנהלת הכינרת בשנת 1969. יזם ועסק בפיתוח חופי הכינרת הציבוריים בתחילת שנות ה-90. שימש שנים רבות כסגן יו"ר מנהלת הכינרת. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שני, 17 יוני2019
Wאבגדהוש
2226272829303101
2302030405060708
2409101112131415
2516171819202122
2623242526272829
2730010203040506
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.