הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>עומרי נחום - טור אישי>
עומרי נחום: "איך אני יכול לעוף כמו נשר, אם אני מוקף בפינגווינים?"

כוכב הצפון | גיליון 2326 | 22.2.18

 

ציטוט ממקור לא ידוע. כשאני יושב עם חברים וטבריה הופכת לנושא לשיחה, אז תמיד מחפשים להגדיר את העיר במילה אחת, העיר "מתחרדת", "מוזנחת", "מתאוששת", "יפה", אבל לי יש הגדרה אחרת, טבריה היא פשוט עיר בינונית. עיר שאנשים בינוניים השתלטו עליה, כאלה שלא ראו עולם, לא למדו או הובילו אנשים, והם עדיין בטוחים שהם יודעים הכול. השאלה הגדולה, כמה אתם באמת רוצים שינוי? ולכמה הייאוש נעשה יותר נוח? 

קורסיקה

בשנת 2011 עבדתי בשמירה בנוסף על העבודה כמחנך, במשך שנתיים היום שלי נחלק בין חינוך לאבטחה. במהלך משמרת לילה בערך בשעה אחת לפנות בוקר האזנתי לרדיו לרשת ב', שתיתי נס קפה, בין לגימה ללגימה האזנתי לסיפור נפלא. ערב פרוץ מלחמת העולם הראשונה ב1914, האימפריה העות'מאנית ששלטה בארץ ישראל, מחליטה לגרש לאי קורסיקה יהודים בעלי אזרחות אירופאית וכאלו שסומנו כעושי צרות, בין המגורשים טבריינים רבים שנטמעו בקהילה היהודית שם, ומציגים עצמם עד היום כטבריינים קורסיקאים.
לנשיא הקהילה קוראים מקסים כהן, וסיפורו האישי הוא סיפור של ארץ ישראל הישנה, עם תחילת הקרבות של מלחמת יום הכיפורים מספר מקסים כי כל היהודים הצעירים באי עשו דרכם לצרפת כדי לעלות על טיסות לארץ בשביל להצטרף למלחמה, מקסים ששירת בצה"ל כנהג הצליח לזכות בכרטיס טיסה ארצה, ובתוך הבלבול  ששרר בצבא מוצא עצמו מקסים כנהג נגמ"ש שהגיע מארה"ב בטיסות הסיוע, מקסים שאינו בעל הכשרה קרבית מוצא עצמו משרת כל המלחמה כנהג קרבי לכל דבר ועניין, בעיצומו של הקרב על העיר סואץ שבסיני נהרג כל צוות הנגמ"ש שלו, הוא מחלץ את הגופות לבדו וחוזר שוב לקרב כדי לחלץ פצועים והרוגים שהיו לכוחותינו, וכך מוצא עצמו מקסים נוסע הלוך ושוב לתוך התופת כל ליל הקרב. על אומץ הלב הנדיר שגילה זכה בעיטור העוז.
ביום רביעי הקרוב בשעה 20:00 ביד שטרית יתקיים מפגש שיזמו במרכז תרבות צרפת ויעסוק בקהילה הטבריינית בקורסיקה. נשמע מעניין.

ימין?

הממשלה הנוכחית היא הימנית ביותר שהוקמה מאז קום המדינה, המפלגות בקואליציה מתחרות מי ימנית יותר, ואפשר לחשוב שממשלה כל כך ימנית תתייצב לצד חיילי צה"ל, אבל מחשבות לחוד ומציאות לחוד. השבוע עברה יוזמת חקיקה של ח"כ שלח מ"יש עתיד" שבאה לעשות צדק מוסרי וערכי בשביל חיילי צה"ל. עד היום, חייל צה"ל שנפצע במהלך שירותו הצבאי, מועבר לטיפול רפואי בר"מ 2 לתקופה של כחודשיים. לאחר תקופה זו, מועבר החייל לר"מ ד'. משמעות המעבר בפועל היא שחרור מהצבא וכולל גזירת תעודת החוגר, לתקופה מוגבלת של כחצי שנה. לאחר תקופה זו, מתכנסת ועדה רפואית ומחליטה אם להחזיר את החייל לשירות או לא. בתקופה זו, החייל נאלץ לטפל בעצמו באופן עצמאי דרך קופות החולים וללא תמיכה כלכלית מטעם המערכת הצבאית . ח"כ שלח מבקש ממשלת ישראל דבר פשוט, גייסנו חיילים להגן על המדינה, מחובתנו להעניק להם טיפול רפואי כולל ולא ל"זרוק" אותם מהשירות כשנוח לנו או בשביל לחסוך כמה שקלים.

שוב ימין?

בואו ניזכר שוב, אין ולא הייתה ממשלה ימנית יותר בישראל מהממשלה הנוכחית. אז אפשר להיות סמוכים ובטוחים שהחבר'ה הימניים האלה דואגים לאינטרס הביטחוני שלנו, אין מצב שהם יתקפלו בפני הטרור, נכון? אבל שוב מציאות לחוד ודיבורים לחוד, לפני חודשיים התחייבה ממשלת ישראל להפסיק להחזיר גופות של המחבלים, הדבר נתפס בחברה הישראלית מעין "פרס" לטרור, ובל נשכח שאורון שאול והדר גולדין ז"ל עדיין מוחזקים בידי החמאס, כך שההיגיון הברור הוא שגופות מחבלים יישמרו בידי ישראל כקלפי מיקוח עתידיים, מדוע לאמא הפלסטינית יהיה קבר לבכות עליו, ולאמא הישראלית תמונה וזיכרון בלבד? השבוע תקף ח"כ מיקי לוי מ"יש עתיד" את ממשלת ישראל על כך שהחזירה שתי גופות מחבלים, גופתו של נימר אל ג'אמל שרק לפני חמישה חודשים רצח לוחם מג"ב ושני מאבטחים בפיגוע בהר אדר, והמחבל חאמזה אזמרה שביצע פיגוע דקירה לפני שבועיים במעבר בכרמי צור. ח"כ מיקי לוי כבר מזמן מנסה לקדם הצעת חוק שתשאיר את גופות המחבלים בידי ישראל, אבל משום מה הממשלה הכי ימנית שלנו פשוט מתעלמת.

שבת שלום, עומרי נחום

טבריה צריכה מנהיגות חכמה

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
16.8.19, יהיה יין לראש השנה - הושג הסכם עבודה ביקבי רמת הגולן
בשעה טובה ומוצלחת נחתם השבוע הסכם עבודה ראשון פורץ דרך ביקבי רמת הגולן בקצרין ובו הישגים משמעותיים לעובדי היקב, כך דיווח אבי גבאי יו"ר ההסתדרות מרחב כנרת. אבי גבאי ביקש להביע תודה מקרב לב ליאיר שפירא מנכ״ל היקב ולצוות ההנהלה אופירה, שאולי, מיקי כהן ושונפלד היינן. תודה מיוחדת לחברי וועד העובדים - מיקי יו״ר הוועד, ישראל ויעקב חברי הוועד ושותפים נאמנים ופעילים לכל אורך המו״מ. תודה לאיציק פרשה מזכיר האיגוד המקצועי של ההסתדרות מרחב כנרת ברמת הגולן. יחד נמשיך למען ציבור העובדים ולהצלחת היקב מספר אחד בישראל עם היין הטוב ביותר בעולם.
16.8.19, אגודת המים בעמק הירדן הגיעה להסדר היסטורי עם מדינת ישראל ורשות המים אשר יבטיח את עתיד החקלאות באזור.
ההסדר הינו תוצאה של תהליך ארוך ועבודה מפרכת, אשר נוהל מול אנשי המקצוע של רשות המים ומשרדי הממשלה. משמעות ההסדר אדירה לחקלאות עמק הירדן ומסירה את איום הקיומי מעל ראשי החקלאים.להמשך קריאה.
16.8.19, בלט בהיעדרו
ביום שני 12.8.19 התקיים בפארק המים "חוף גיא", יום כייף שנתי לעובדי עיריית טבריה. יום חופש ניתן לעובדי העירייה ורבים מהם בחרו לממש את כרטיסי ההנחה ולהגיע ליהנות מיום של חווית מים מהנה ושמחה. ארצי מרדכי, יו''ר ועד העובדים, ניצח על הארגון ביד רמה והוא נראה עובר בין העובדים הרבים ודורש בשלומם. בלט בהיעדרו רון קובי, ראש העירייה.
16.8.19, אם הם אומרים - בטח הם יודעים למה הם אומרים
על החלטת שופטי בג"צ בנוגע לפסילת ההפרדה, בזמן הופעתו של הזמר מוטי שטיינמץ בעפולה, אמר השבוע פרופ' עודד מודריק - מרצה בכיר באוניברסיטת אריאל וסגן נשיא בדימוס של בית המשפט המחוזי בתל אביב. "חוכמת השפיטה אינה מתמצית בהבנת הדין. חוכמת השופט היא גם ההבנה שנקיטת ייקוב הדין את ההר עלולה ללבות מחלקות רבות היקף" (מתוך ציוץ טוויטר של פרופ' מודריק)
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שלישי, 20 אוגוסט2019
Wאבגדהוש
3128293031010203
3204050607080910
3311121314151617
3418192021222324
3525262728293031
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.