הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>עומרי נחום - טור אישי>
עומרי נחום: "איך אני יכול לעוף כמו נשר, אם אני מוקף בפינגווינים?"

כוכב הצפון | גיליון 2326 | 22.2.18

 

ציטוט ממקור לא ידוע. כשאני יושב עם חברים וטבריה הופכת לנושא לשיחה, אז תמיד מחפשים להגדיר את העיר במילה אחת, העיר "מתחרדת", "מוזנחת", "מתאוששת", "יפה", אבל לי יש הגדרה אחרת, טבריה היא פשוט עיר בינונית. עיר שאנשים בינוניים השתלטו עליה, כאלה שלא ראו עולם, לא למדו או הובילו אנשים, והם עדיין בטוחים שהם יודעים הכול. השאלה הגדולה, כמה אתם באמת רוצים שינוי? ולכמה הייאוש נעשה יותר נוח? 

קורסיקה

בשנת 2011 עבדתי בשמירה בנוסף על העבודה כמחנך, במשך שנתיים היום שלי נחלק בין חינוך לאבטחה. במהלך משמרת לילה בערך בשעה אחת לפנות בוקר האזנתי לרדיו לרשת ב', שתיתי נס קפה, בין לגימה ללגימה האזנתי לסיפור נפלא. ערב פרוץ מלחמת העולם הראשונה ב1914, האימפריה העות'מאנית ששלטה בארץ ישראל, מחליטה לגרש לאי קורסיקה יהודים בעלי אזרחות אירופאית וכאלו שסומנו כעושי צרות, בין המגורשים טבריינים רבים שנטמעו בקהילה היהודית שם, ומציגים עצמם עד היום כטבריינים קורסיקאים.
לנשיא הקהילה קוראים מקסים כהן, וסיפורו האישי הוא סיפור של ארץ ישראל הישנה, עם תחילת הקרבות של מלחמת יום הכיפורים מספר מקסים כי כל היהודים הצעירים באי עשו דרכם לצרפת כדי לעלות על טיסות לארץ בשביל להצטרף למלחמה, מקסים ששירת בצה"ל כנהג הצליח לזכות בכרטיס טיסה ארצה, ובתוך הבלבול  ששרר בצבא מוצא עצמו מקסים כנהג נגמ"ש שהגיע מארה"ב בטיסות הסיוע, מקסים שאינו בעל הכשרה קרבית מוצא עצמו משרת כל המלחמה כנהג קרבי לכל דבר ועניין, בעיצומו של הקרב על העיר סואץ שבסיני נהרג כל צוות הנגמ"ש שלו, הוא מחלץ את הגופות לבדו וחוזר שוב לקרב כדי לחלץ פצועים והרוגים שהיו לכוחותינו, וכך מוצא עצמו מקסים נוסע הלוך ושוב לתוך התופת כל ליל הקרב. על אומץ הלב הנדיר שגילה זכה בעיטור העוז.
ביום רביעי הקרוב בשעה 20:00 ביד שטרית יתקיים מפגש שיזמו במרכז תרבות צרפת ויעסוק בקהילה הטבריינית בקורסיקה. נשמע מעניין.

ימין?

הממשלה הנוכחית היא הימנית ביותר שהוקמה מאז קום המדינה, המפלגות בקואליציה מתחרות מי ימנית יותר, ואפשר לחשוב שממשלה כל כך ימנית תתייצב לצד חיילי צה"ל, אבל מחשבות לחוד ומציאות לחוד. השבוע עברה יוזמת חקיקה של ח"כ שלח מ"יש עתיד" שבאה לעשות צדק מוסרי וערכי בשביל חיילי צה"ל. עד היום, חייל צה"ל שנפצע במהלך שירותו הצבאי, מועבר לטיפול רפואי בר"מ 2 לתקופה של כחודשיים. לאחר תקופה זו, מועבר החייל לר"מ ד'. משמעות המעבר בפועל היא שחרור מהצבא וכולל גזירת תעודת החוגר, לתקופה מוגבלת של כחצי שנה. לאחר תקופה זו, מתכנסת ועדה רפואית ומחליטה אם להחזיר את החייל לשירות או לא. בתקופה זו, החייל נאלץ לטפל בעצמו באופן עצמאי דרך קופות החולים וללא תמיכה כלכלית מטעם המערכת הצבאית . ח"כ שלח מבקש ממשלת ישראל דבר פשוט, גייסנו חיילים להגן על המדינה, מחובתנו להעניק להם טיפול רפואי כולל ולא ל"זרוק" אותם מהשירות כשנוח לנו או בשביל לחסוך כמה שקלים.

שוב ימין?

בואו ניזכר שוב, אין ולא הייתה ממשלה ימנית יותר בישראל מהממשלה הנוכחית. אז אפשר להיות סמוכים ובטוחים שהחבר'ה הימניים האלה דואגים לאינטרס הביטחוני שלנו, אין מצב שהם יתקפלו בפני הטרור, נכון? אבל שוב מציאות לחוד ודיבורים לחוד, לפני חודשיים התחייבה ממשלת ישראל להפסיק להחזיר גופות של המחבלים, הדבר נתפס בחברה הישראלית מעין "פרס" לטרור, ובל נשכח שאורון שאול והדר גולדין ז"ל עדיין מוחזקים בידי החמאס, כך שההיגיון הברור הוא שגופות מחבלים יישמרו בידי ישראל כקלפי מיקוח עתידיים, מדוע לאמא הפלסטינית יהיה קבר לבכות עליו, ולאמא הישראלית תמונה וזיכרון בלבד? השבוע תקף ח"כ מיקי לוי מ"יש עתיד" את ממשלת ישראל על כך שהחזירה שתי גופות מחבלים, גופתו של נימר אל ג'אמל שרק לפני חמישה חודשים רצח לוחם מג"ב ושני מאבטחים בפיגוע בהר אדר, והמחבל חאמזה אזמרה שביצע פיגוע דקירה לפני שבועיים במעבר בכרמי צור. ח"כ מיקי לוי כבר מזמן מנסה לקדם הצעת חוק שתשאיר את גופות המחבלים בידי ישראל, אבל משום מה הממשלה הכי ימנית שלנו פשוט מתעלמת.

שבת שלום, עומרי נחום

טבריה צריכה מנהיגות חכמה

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
29.11.19, נחנכו מגרש הספורט, גן המשחקים ובית הכנסת בשכונת מיכלאנג'לו בטבריה
עלות הקמת השטח הקהילתי עומד על 2,000,000 ₪ חברת פידמונט אנטרפרייזס, שבנתה ואיכלסה לאחרונה את השכונה החדשה בטבריה, שכונת מיכלאנג'לו, מדווחת כעת על חנוכת השטח הקהילתי בשכונה. בימים האחרונים, נחנך מגרש ספורט משולב רב-תכליתי, קט-רגל וכדורסל הכולל גידור ותאורה ואושר ע"י מכון התקנים הישראלי. עלות הקמתו הסתכמה בכ-600,000 ₪. להמשך קריאה.
29.11.19, כנס לציון היום הבינלאומי לאלימות כלפי נשים
כ-150 איש השתתפו בכנס מיוחד לציון היום הבינלאומי לאלימות כלפי נשים שארגנו בלשכת הבריאות המחוזית בשיתוף השרות הסוציאלי של המרכז הרפואי פדה-פוריה תחת הכותרת: "שומרת אחותי" התקיים במרכז הרפואי פדה-פוריה, יום עיון מיוחד לציון היום הבינלאומי לאלימות כלפי נשים. כ-150 משתתפים: עו"ס, אחיות טיפות חלב, וצוות סיעודי מהמרכז הרפואי, הגיעו לכנס אותו ארגנו במחוז צפון של משרד הבריאות, יחד עם ענת רוזנבלום, מנהלת השירות הסוציאלי במרכז הרפואי. להמשך קריאה.
מדור ילדים ומשפחה: איך לחגוג יומולדת מבלי להישאר עם חורים בכיסים?
מאת: מיטל בן שלוש אומנית ילדים וקומיקאית. הילד חוגג יומולדת! מי יותר מתרגש? הילד? הילדה? ההורים? אנחנו הישראלים אוהבים הכול בשפע וכמה שיותר יותר טוב. וכן, הישראלים אוהבים להתלונן ולדבר על הכל. לדוגמא: אם עשיתם יומולדת מושקעת והבאתם אין סוף אטרקציות ואוכל מכל טוב, תמיד יאמרו: "וואוו איזה השקעה. ממש מטורפים, אם ככה יום ההולדת מושקעת מה יהיה בבר/ת מצווה?" ומאידך, אם עשיתם יומולדת ללא השקעה מטורפת שהיא קצת חטיפים שתייה קלה ועוגה יאמרו: מה זה ממש עלוב, איפה ההשקעה? הורים יקרים אתם מבינים לבד שלא משנה מה תעשו תמיד יהיה מה לומר, אז כמו כל דבר בחיים פשוט צריך למצוא את האיזון. להמשך קריאה.
25.10.19, גיליון כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
שבת, 07 דצמבר2019
Wאבגדהוש
4901020304050607
5008091011121314
5115161718192021
5222232425262728
129303101020304
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.