הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
בריאות>
טור הריון ולידה - תת מודע ולידה

כוכב הצפון | גיליון 2322 | 25.1.18


מאת: אביבית דביר - דולה / יועצת הריון ולידה

במהלך השנים האחרונות בעבודתי עם נשים הרות שמתי לב כמה כח יש לנו במח!


המח שלנו בכוחו לברוא מציאות אך גם להרוס. אני עובדת עם המון טכניקות של חשיבה חיובית, פרידה מאמונות מגבילות וסילוק פחדים לפני הלידה. הדרך הטובה ביותר עבורי להעביר לכם את המסר הוא דרך סיפור לידה מיוחדת שלוויתי. לפני כשנה הגיעה אלי לקליניקה אישה בהריונה השני. כבר בפגישה הראשונה שמתי לב שהיא מאוד מפוחדת ולחוצה. ביקשתי שתספר לי על לידתה הראשונה. "הלידה הייתה סיוט" היא אומרת. הלידה התחילה בסדר, אך התקדמה בעצלתיים, אחרי שעות רבות של צירים בבית, במסדרון ביה"ח ואח"כ בחדר הלידה, לקחה אפידורל שהאט את הצירים ולכן נאלצה לקבל זירוז. 

לאחר כמה שעות פקעו מי השפיר וכנראה איתם צנח חבל הטבור של העובר. ראש התינוק לחץ על חבל הטבור ופתאום נעלם הדופק. כמו בסרט רע, פתאום כל החדר התמלא רופאים ואחיות שניסו להבין מה קרה והחלו להכינה לניתוח קיסרי. אחד מהרופאים בעל תושייה הכניס את ידו ודחף את ראש התינוק פנימה ופתאום הדופק החל לחזור. כשהרופא יושב על מיטתה היא הובהלה לחדר הניתוח והתינוק ניצל בנס. אך מה עם האם? התחושה הקשה לא הרפתה ואחזה בה 4 שנים עד אשר הגיעה אלי. חלק מהתהליך שעשיתי איתה היה עיבוד חוויית הלידה שעברה. במהלך כמה מפגשים הסרנו את ה"פלסטרים" וטיפלנו ב"מכה".

שחררנו את התחושות הקשות ונשארנו בתחושת הודיה על הנס שהתרחש. לא הפסקנו להיפגש עד אשר הרגשתי שהיא עם כוחות ואנרגיות טובות לקראת הלידה הקרובה. ואכן, הלידה התחילה כמו בספרים. היא סחבה צירים בבית, לאחר מכן העברנו צירים יחד בביה"ח בדרכים טבעיות והלידה התקדמה במהירות ובקלות. לאחר כמה שעות המיילדת בודקת פתיחה ומבשרת ליולדת שהיא כבר שעתיים וחצי לא מתקדמת ומחשש  לסכנת העובר היא רוצה לעשות זירוז ולפקוע את מי השפיר.

היולדת נבהלה וסיפרה כי בלידה הקודמת היה סיבוך לאחר פקיעת המים וסיפרה שהביאה דולה כדי לעבור חוויה מתקנת וביקשה שיתנו לה עוד קצת זמן לנסות לקדם את הלידה. המיילדת אמרה לה "יש לך חצי שעה, מסוכן להישאר 3 שעות בלי התקדמות" ויצאה מהחדר. באותו רגע היולדת פונה אלי בבהלה: "מהר. אביבית. תעשי משהו! זירוז בשיאצו או רפלקסולוגיה. כל דבר!! אמרתי לה "רגע, לפני כל הזירוזים. בואי נחשוב רגע, מה קרה לגוף שלך שעצר פתאום את הלידה? את חשה לא בטוחה? בסכנה? יש משהו שמפריע לך ללדת?" היולדת חשבה וענתה שלא. התעקשתי ואמרתי "בואי נחזור אחורה, בואי ננסה להיזכר מה קרה פה לפני שעתיים וחצי שגרם לגופך להפסיק לידה?" לאחר מחשבה מרובה נזכרנו שבדיוק לפני שעתיים וחצי הייתה החלפת משמרות. "מה קרה אם כך? המיילדת לא מוצאת חן בענייך?", "דווקא הצוות מאוד נחמד" ענתה.

ביקשתי שתעצום עיניה, תנשום עמוק ותבקש מהמוח את התשובה.  פתאום נפקחו עיניה, "יש גבר בקבלה שאני מזהה את קולו!". היה זה אותו הרופא שדחף פנימה את התינוק! אנחנו כמו חיות הטבע. ברגע שנחוש סכנה המח סוגר את הרחם באינסטינקט הישרדותי. באותו הרגע עזרתי לה לשחרר  את הפחד , נסכתי בה תחושת ביטחון וגרמתי לה להודות שהוא פה כדי לשמור על כל היולדות. ונחשו מה קרה? אחרי 40 דקות היא הייתה כבר עם התינוק בידיים! נשים יקרות. אם עברתן לידה קשה אל תישארו עם התחושות הקשות. זה הזמן לשחרר.
שבת שלום.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
במד"א ערוכים לאבטח רפואית את מאות האלפים שיגיעו להילולה במירון
לאחר הכנות נרחבות במשך חודשים רבים, מגן דוד אדום ערוך ומוכן לאבטח רפואית את מאות אלפי המתפללים שיגיעו להילולת הרשב"י במירון * מד"א בשיתוף ארגוני ההצלה ובתיאום מלא עם משטרת ישראל וכלל כוחות החירום והביטחון ינהל את האבטחה הרפואית באירוע ממוקד שליטה של מד"א שהוקם בהר מירון. להמשך כתבה.
2 חיילות טברייניות בין מצטיינות נשיא המדינה ליום העצמאות ה-71 למדינת ישראל.
בטקס שנערך ביום העצמאות בבית הנשיא, קיבלו 120 חיילים וחיילות אות הצטיינות על פעילותם ותרומתם למען המדינה. בתוך ה-120 מצטיינים היו 2 חיילות טברייניות שהביאו כבוד והערכה לעיר שלמה. רגע של אושר. להמשך כתבה.
מועצת הדבש ודבוראי ישראל: לכבוד יום הדבורה הבינלאומי שקבע האו"ם 20.5 יפתחו המכוורות ברחבי הארץ את שעריהן, לשבוע חגיגות בסימן יום הדבורה
ב-20.5 יקיים הדבוראי בועז בן זאב - שידור חי בעזרת מצלמה מיוחדת מתוך כוורת דבורים פעילה, בשילוב הסברים ומענה לשאלות להגברת המודעות לחשיבותה של דבורה הדבש בהאבקת גידולים חקלאיים. להמשך כתבה..
יום המוזאונים הבין-לאומי מאי 2019 - כניסה חינם לעשרות מוזאונים ברחבי הארץ
כמדי שנה, מוזאוני ישראל יפתחו את שעריהם לקהל הרחב ללא תשלום ויקיימו מגוון פעילויות בהשראת הנושא השנתי הנבחר ״המוזאון כחממה תרבותית-העתיד של העבר״. להמשך הכתבה..
ספר חדש מתאר צילומים מרתקים של הדמויות הנשיות המרכזיות בתנ"ך, על רקע נופי הגולן
ב-14.5 יתקיים אירוע השקת ספר הצילומים והדמיות החדש והייחודי, המציג תצלומים של נשים בתנ"ך בנופי הגולן, מאת דיקלה לאור, מהמכללה האקדמית כנרת, שרואה אור בימים אלה. הספר מרכז בתוכו 41 צילומים ייחודיים, המהווים 41 סיפורי מקרא. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום רביעי, 22 מאי2019
Wאבגדהוש
1828293001020304
1905060708091011
2012131415161718
2119202122232425
2226272829303101
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.