הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
בריאות>
לציון יום המאבק באלימות נגד נשים
כוכב הצפון | גיליון 2320 | 11.1.18


"ישנם דפוסי התנהגות בין בני זוג שצפים ועולים כבר בשלב ההכרות ומהווים נורת אזהרה מפני זוגיות אלימה. ניתן לזהות את הסימנים ולהתרחק ממערכת יחסים כזו ואז למנוע סבל וכאב ולא להיכנס למעגל האלימות" הדגישה  אורה זילברמן, הממונה על שוויון מגדרי ויועצת המנכ"ל לקידום נשים, בהרצאה במסגרת יום מיוחד לציון המאבק באלימות כלפי נשים, במרכז הרפואי פדה-פוריה .
ביום רביעי שעבר, התקיים במרכז הרפואי פדה - פוריה יום עיון מיוחד לציון המאבק באלימות כלפי נשים. ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי, פתח וציין ," היום הזה חשוב והוא חלק מהמלחמה של כולנו נגד אלימות כלפי נשים . לצערנו, אלימות היא חלק מחיינו, אבל הזעקה נגד התופעה הקשה הזו הולכת וגוברת ומתעצמת . אני מאמין כי לא ירחק היום ונוכל להדביר גם את הנגע הנורא הזה מהחברה שלנו, באופן מוחלט. עד אז נמשיך לעשות כל שביכולתנו כדי להעלות את המודעות ולהילחם בתופעה הפסולה של אלימות כלפי נשים מכל סוג שהוא, אלימות כלכלית, אלימות חברתית, אלימות מילולית או במדיה".
עו"ד הלן מלכה - זאבי, מנהלת הסיעוד, ציינה "גם השבוע שמענו על עוד מקרה מזעזע של בעל שרצח את אשתו. האישה התלוננה במשטרה שבוע או שבועיים לפני כן, אבל ככל הנראה התלונה הזו נשארה על שולחנו של מישהו.. אנחנו צריכים להגיד עד כאן! די לאלימות! ".
שמעון סבח, המנהל האדמיניסטרטיבי הוסיף, "עלינו לייצר נורמות חדשות וחד משמעיות שימנעו כל סוג של אלימות בחברה הישראלית. יחד במאמץ משותף נוכל להגיע ליום שבו נתכנס לא בכדי לציין יום מאבק באלימות כלפי נשים, אלא בכדי להעלות על נס  את העשייה המרובה והמגוונת של נשים בכל התחומים".
אורה זילברמן, הממונה על שוויון מגדרי, תארה את הנורות האדומות המזהירות מפני מערכת יחסים אלימה ומסוכנת, "ישנם דפוסי התנהגות בין בני זוג שצפים ועולים כבר בשלב ההכרות ומהווים נורת אזהרה מפני זוגיות אלימה. אם מזהים את הסימנים הללו אפשר למנוע סבל וכאב ולא להיכנס למעגל האלימות". בין נורות האזהרה האדומות אורה ציינה: קנאה מוגזמת, פעילות מגמתית של הגבר לבודד את האישה מהסביבה וממשפחתה, התנהגות של זלזול וחוסר הערכה, חשדנות רבה וביקורת.
בהמשך הרצו ענת רוזנבלום, מנהלת השירות הסוציאלי, על "אלימות כלפי נשים נתונים שירותים ותובנות" ועו"ד הלן מלכה - זאבי מנהלת הסיעוד על "פרצה ברשת בראי החקיקה, הפסיקה והקולנוע". לסיום צפו המשתתפים בהצגה "המחברת הצהובה של סיוון", עם השחקנית אילנית דדו - לנסקי"

 


סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
תודה למועדון הסריגה של רינה פנחסוב
במפגש מיוחד הודה מנהל המרכז הרפואי פדה - פוריה לרינה פנחסוב ונשות "מועדון הסריגה של כפר סירקין" אשר התגייסו למען שדרוג חדר ההורים בפגייה. במפגש חמים ומיוחד בכפר סירקין, הודו ד"ר ארז און מנהל המרכז הרפואי פדה-פוריה ומיה צבן, דוברת המרכז הרפואי והממונה על קשרי קהילה, לרינה פנחסוב ולארבעים חברות מועדון הסריגה של רינל'ה אשר גם השנה ארגנו יריד מכירות מיוחד לגיוס כספים למען המרכז הרפואי. במפגש החגיגי העניקה רינה לד"ר און סכום של 25,000 ₪ הכולל את הכספים שגויסו במהלך היריד ותרומה נוספת בסך 5,000 ₪ שהוסיף בנדיבות רבה, בעלה של רינה, מוטי פנחסוב. מיה צבן, ציינה כי הכספים גויסו השנה לקראת שיפוץ ושדרוג חדר אשר ישמש את ההורים אשר ילדיהם מאושפזים בפגייה.
חיים סתתיהו, מנכ"ל תיירות עין גב, כינס את כל מנהלי התיירות לסדנת משא ומתן בהנחיית אלון אפרת.
"הסדנה נערכה ב'חדר השלום' בבית גבריאל, על שפת הכינרת, בו התקיימו שיחות השלום עם ירדן ב- 10 בנובמבר 1994, כצעד המשך לחתימת השלום ההיסטורית בערבה, אושרו החתימות והחוזה בין שתי המדינות במעמד המלך חוסיין וראש הממשלה יצחק רבין, זכרם לברכה, דיפלומטים ואישים רבים אחרים, שהתכנסו לרגל האירוע בבית גבריאל. אין ספק, כי זהו מקום מתאים לניהול סדנת משא ומתן ושיבוא שוב שלום" אומר סתתיהו.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום רביעי, 16 ינואר2019
Wאבגדהוש
130310102030405
206070809101112
313141516171819
420212223242526
527282930310102
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.