הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
בריאות>
לציון יום המאבק באלימות נגד נשים
כוכב הצפון | גיליון 2320 | 11.1.18


"ישנם דפוסי התנהגות בין בני זוג שצפים ועולים כבר בשלב ההכרות ומהווים נורת אזהרה מפני זוגיות אלימה. ניתן לזהות את הסימנים ולהתרחק ממערכת יחסים כזו ואז למנוע סבל וכאב ולא להיכנס למעגל האלימות" הדגישה  אורה זילברמן, הממונה על שוויון מגדרי ויועצת המנכ"ל לקידום נשים, בהרצאה במסגרת יום מיוחד לציון המאבק באלימות כלפי נשים, במרכז הרפואי פדה-פוריה .
ביום רביעי שעבר, התקיים במרכז הרפואי פדה - פוריה יום עיון מיוחד לציון המאבק באלימות כלפי נשים. ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי, פתח וציין ," היום הזה חשוב והוא חלק מהמלחמה של כולנו נגד אלימות כלפי נשים . לצערנו, אלימות היא חלק מחיינו, אבל הזעקה נגד התופעה הקשה הזו הולכת וגוברת ומתעצמת . אני מאמין כי לא ירחק היום ונוכל להדביר גם את הנגע הנורא הזה מהחברה שלנו, באופן מוחלט. עד אז נמשיך לעשות כל שביכולתנו כדי להעלות את המודעות ולהילחם בתופעה הפסולה של אלימות כלפי נשים מכל סוג שהוא, אלימות כלכלית, אלימות חברתית, אלימות מילולית או במדיה".
עו"ד הלן מלכה - זאבי, מנהלת הסיעוד, ציינה "גם השבוע שמענו על עוד מקרה מזעזע של בעל שרצח את אשתו. האישה התלוננה במשטרה שבוע או שבועיים לפני כן, אבל ככל הנראה התלונה הזו נשארה על שולחנו של מישהו.. אנחנו צריכים להגיד עד כאן! די לאלימות! ".
שמעון סבח, המנהל האדמיניסטרטיבי הוסיף, "עלינו לייצר נורמות חדשות וחד משמעיות שימנעו כל סוג של אלימות בחברה הישראלית. יחד במאמץ משותף נוכל להגיע ליום שבו נתכנס לא בכדי לציין יום מאבק באלימות כלפי נשים, אלא בכדי להעלות על נס  את העשייה המרובה והמגוונת של נשים בכל התחומים".
אורה זילברמן, הממונה על שוויון מגדרי, תארה את הנורות האדומות המזהירות מפני מערכת יחסים אלימה ומסוכנת, "ישנם דפוסי התנהגות בין בני זוג שצפים ועולים כבר בשלב ההכרות ומהווים נורת אזהרה מפני זוגיות אלימה. אם מזהים את הסימנים הללו אפשר למנוע סבל וכאב ולא להיכנס למעגל האלימות". בין נורות האזהרה האדומות אורה ציינה: קנאה מוגזמת, פעילות מגמתית של הגבר לבודד את האישה מהסביבה וממשפחתה, התנהגות של זלזול וחוסר הערכה, חשדנות רבה וביקורת.
בהמשך הרצו ענת רוזנבלום, מנהלת השירות הסוציאלי, על "אלימות כלפי נשים נתונים שירותים ותובנות" ועו"ד הלן מלכה - זאבי מנהלת הסיעוד על "פרצה ברשת בראי החקיקה, הפסיקה והקולנוע". לסיום צפו המשתתפים בהצגה "המחברת הצהובה של סיוון", עם השחקנית אילנית דדו - לנסקי"

 


סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
במד"א ערוכים לאבטח רפואית את מאות האלפים שיגיעו להילולה במירון
לאחר הכנות נרחבות במשך חודשים רבים, מגן דוד אדום ערוך ומוכן לאבטח רפואית את מאות אלפי המתפללים שיגיעו להילולת הרשב"י במירון * מד"א בשיתוף ארגוני ההצלה ובתיאום מלא עם משטרת ישראל וכלל כוחות החירום והביטחון ינהל את האבטחה הרפואית באירוע ממוקד שליטה של מד"א שהוקם בהר מירון. להמשך כתבה.
2 חיילות טברייניות בין מצטיינות נשיא המדינה ליום העצמאות ה-71 למדינת ישראל.
בטקס שנערך ביום העצמאות בבית הנשיא, קיבלו 120 חיילים וחיילות אות הצטיינות על פעילותם ותרומתם למען המדינה. בתוך ה-120 מצטיינים היו 2 חיילות טברייניות שהביאו כבוד והערכה לעיר שלמה. רגע של אושר. להמשך כתבה.
מועצת הדבש ודבוראי ישראל: לכבוד יום הדבורה הבינלאומי שקבע האו"ם 20.5 יפתחו המכוורות ברחבי הארץ את שעריהן, לשבוע חגיגות בסימן יום הדבורה
ב-20.5 יקיים הדבוראי בועז בן זאב - שידור חי בעזרת מצלמה מיוחדת מתוך כוורת דבורים פעילה, בשילוב הסברים ומענה לשאלות להגברת המודעות לחשיבותה של דבורה הדבש בהאבקת גידולים חקלאיים. להמשך כתבה..
יום המוזאונים הבין-לאומי מאי 2019 - כניסה חינם לעשרות מוזאונים ברחבי הארץ
כמדי שנה, מוזאוני ישראל יפתחו את שעריהם לקהל הרחב ללא תשלום ויקיימו מגוון פעילויות בהשראת הנושא השנתי הנבחר ״המוזאון כחממה תרבותית-העתיד של העבר״. להמשך הכתבה..
ספר חדש מתאר צילומים מרתקים של הדמויות הנשיות המרכזיות בתנ"ך, על רקע נופי הגולן
ב-14.5 יתקיים אירוע השקת ספר הצילומים והדמיות החדש והייחודי, המציג תצלומים של נשים בתנ"ך בנופי הגולן, מאת דיקלה לאור, מהמכללה האקדמית כנרת, שרואה אור בימים אלה. הספר מרכז בתוכו 41 צילומים ייחודיים, המהווים 41 סיפורי מקרא. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום רביעי, 22 מאי2019
Wאבגדהוש
1828293001020304
1905060708091011
2012131415161718
2119202122232425
2226272829303101
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.