הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
בריאות>
לציון יום המאבק באלימות נגד נשים
כוכב הצפון | גיליון 2320 | 11.1.18


"ישנם דפוסי התנהגות בין בני זוג שצפים ועולים כבר בשלב ההכרות ומהווים נורת אזהרה מפני זוגיות אלימה. ניתן לזהות את הסימנים ולהתרחק ממערכת יחסים כזו ואז למנוע סבל וכאב ולא להיכנס למעגל האלימות" הדגישה  אורה זילברמן, הממונה על שוויון מגדרי ויועצת המנכ"ל לקידום נשים, בהרצאה במסגרת יום מיוחד לציון המאבק באלימות כלפי נשים, במרכז הרפואי פדה-פוריה .
ביום רביעי שעבר, התקיים במרכז הרפואי פדה - פוריה יום עיון מיוחד לציון המאבק באלימות כלפי נשים. ד"ר ארז און, מנהל המרכז הרפואי, פתח וציין ," היום הזה חשוב והוא חלק מהמלחמה של כולנו נגד אלימות כלפי נשים . לצערנו, אלימות היא חלק מחיינו, אבל הזעקה נגד התופעה הקשה הזו הולכת וגוברת ומתעצמת . אני מאמין כי לא ירחק היום ונוכל להדביר גם את הנגע הנורא הזה מהחברה שלנו, באופן מוחלט. עד אז נמשיך לעשות כל שביכולתנו כדי להעלות את המודעות ולהילחם בתופעה הפסולה של אלימות כלפי נשים מכל סוג שהוא, אלימות כלכלית, אלימות חברתית, אלימות מילולית או במדיה".
עו"ד הלן מלכה - זאבי, מנהלת הסיעוד, ציינה "גם השבוע שמענו על עוד מקרה מזעזע של בעל שרצח את אשתו. האישה התלוננה במשטרה שבוע או שבועיים לפני כן, אבל ככל הנראה התלונה הזו נשארה על שולחנו של מישהו.. אנחנו צריכים להגיד עד כאן! די לאלימות! ".
שמעון סבח, המנהל האדמיניסטרטיבי הוסיף, "עלינו לייצר נורמות חדשות וחד משמעיות שימנעו כל סוג של אלימות בחברה הישראלית. יחד במאמץ משותף נוכל להגיע ליום שבו נתכנס לא בכדי לציין יום מאבק באלימות כלפי נשים, אלא בכדי להעלות על נס  את העשייה המרובה והמגוונת של נשים בכל התחומים".
אורה זילברמן, הממונה על שוויון מגדרי, תארה את הנורות האדומות המזהירות מפני מערכת יחסים אלימה ומסוכנת, "ישנם דפוסי התנהגות בין בני זוג שצפים ועולים כבר בשלב ההכרות ומהווים נורת אזהרה מפני זוגיות אלימה. אם מזהים את הסימנים הללו אפשר למנוע סבל וכאב ולא להיכנס למעגל האלימות". בין נורות האזהרה האדומות אורה ציינה: קנאה מוגזמת, פעילות מגמתית של הגבר לבודד את האישה מהסביבה וממשפחתה, התנהגות של זלזול וחוסר הערכה, חשדנות רבה וביקורת.
בהמשך הרצו ענת רוזנבלום, מנהלת השירות הסוציאלי, על "אלימות כלפי נשים נתונים שירותים ותובנות" ועו"ד הלן מלכה - זאבי מנהלת הסיעוד על "פרצה ברשת בראי החקיקה, הפסיקה והקולנוע". לסיום צפו המשתתפים בהצגה "המחברת הצהובה של סיוון", עם השחקנית אילנית דדו - לנסקי"

 


סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
23.8.19, מאות אלפי נופשים הגיעו בשבוע האחרון לנפוש בחופי איגוד ערים כינרת השקטים.
רשות הכינרת האריכה את שעות הפיקוח וההצלה עד השעה שבע בערב, לאורך חודש אוגוסט. כמו כן, הופעל שאטל היסעים חינם, שיצא מטבריה ועבר בכל חופי הכינרת, על מנת להפחית בעומס התנועה ומספר כלי הרכב בכבישי סובב כינרת.להמשך כתבה.
23.8.19, "קחו צעד קדימה" – מהו טיפול במוזיקה ותנועה?
מאת: יובל גבאי, מטפל מוסמך בתרפיה במוזיקה ותנועה ר' הוא נער מתבגר שקשה לו, הוא ילד מיוחד, כזה שעסוק כל היום עם המחשב, אבל הוא לא ממש מסתדר חברתית, בבית הספר טוענים שאין לו מוטיבציה, הוא שכחן, לא משלים משימות, מפריע לילדים אחרים, זה כמעט הגיע למכות בפעם האחרונה, הוא מרגיש שאף אחד לא מבין אותו ובגדול ההורים שלו יודעים שמשהו מפריע לו, אבל לא יודעים כיצד לעזור. להמשך כתבה.
23.8.19, ד"ר שמעון כהן ונטע אשתו האסיסטנטית חוזרים לנוף ילדותם
ד"ר שמעון כהן, רופא שיניים, המתמחה בשתלים ואשתו האסיסטנטית חזרו לארץ אחרי 30 שנה של ניהול מרפאות שיניים באיטליה ופתחו מרפאה חדשה במרכז "ארבל" בטבריה. הם טבריינים שורשיים, אבל שום דבר לא מנע מהם לחזור לאחר הצלחה גדולה באירופה, לכל מקום שחפצו בו במרכז. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שני, 26 אוגוסט2019
Wאבגדהוש
3128293031010203
3204050607080910
3311121314151617
3418192021222324
3525262728293031
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.