הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
טור / דעה אישית>עומרי נחום - טור אישי>
"התרועע עם אנשי איכות אם אתה מכבד את המוניטין שלך, משום שמוטב להיות לבד מאשר עם חברה רעה"

כוכב הצפון | גיליון 2319 | 4.1.18


ציטוט מפי ג'ורג' וושינגטון, נשיא ארה"ב הראשון. רגע ההכרעה האם להתמודד בפוליטיקה עירונית מתקרב, לדעתי יש צורך בחיבורים בין כוחות חילונים ומסורתיים חיובים, בבחירות הקרובות אלו שמונעים מאגו אישי על הציבור להקיא אותם מתוכו.


שורשים


ביום שלישי התקיים ערב השקה של הסופר יוסף ששון הלוי לספרו "יוסף בעל החלומות". ערב של נוסטלגיה וערגה לילדות טבריינית מאושרת במעברה ובשיכון, למרות העוני והדלות במבט לאחור רוב מוחלט של בוגרי המעברה דיווחו על ילדות מאושרת. בערב המרשים שנדד בין עיראק ולעלייה לישראל ולטבריה, הרגשתי שיש לי ולרבים אחרים שורשים. זכיתי להנחות את הפאנלים בערב המרשים, ובפתיח דיברתי על חיבור לשורשים. בשנת 2002 השתתפתי במשלחת צה"ל לפולין ולטביה יחד עם 200 קצינות וקצינים נוספים, על אדמת פולין האפורה והמושלגת העמקנו בשואה, ביקרנו במחנות ההשמדה ובגטאות, מידי פעם אחד הקצינים זיהה מתוך תמונות את הרחוב שבו סבא וסבתא התגוררו, חלקם זכו להתפלל באותו בית כנסת שבו התפללו הסבים, הם הריחו את אותו הריח, צעדו באותם הרחובות, אכלו את אותו האוכל, שמעו מוזיקה דומה, ולרגע קסום הם התחברו לשורשים שנגדעו בשואה.
לנו, הצאצאים של היהודים שעלו מארצות האיסלאם השורשים נגדעו לחלוטין. הנאצים שניסו להשמיד את העם היהודי כבר לא קיימים, המדינות האירופאיות שנקשרו עם תופת השואה הן היום ידידות אמיצות, גרמניה היא יעד להגירה של ישראלים, פולין היא יעד תיירותי, כך גם אוקראינה, ליטא, לטביה, הונגריה ורומניה ששיתפו פעולה עם הנאצים ברצון להשמיד את העם היהודי. בעירק, סוריה, איראן, לבנון, מצרים, אלג'יר, טוניס ולוב האוכלוסייה המקומית לא ניסתה להשמיד את השכנים היהודים, ועדיין הגורל המוזר קבע עובדה ברורה. אירופה פתוחה לישראלים והמזרח התיכון סגור בפנינו כנראה לעד. אני לעולם לא אטייל ברחובות העיר מוסול שבעירק, לא אבקר בקבר אבותיי, לא אריח את ריחות העיר, לא אטייל בשוק, לא אדע היכן נמצא הבית של סבי וסבתי ז"ל, השורשים שלי נגדעו לעד. הגורל צחק בקול רם וברור, המדינה הישראלית שקמה מתוך אפר השואה שמה קץ לשורשים של יהודי המזרח.


למחוק


במהלך ישיבת מועצת העיר האחרונה, התברר שסך הגרעון של העיר טבריה עומד על קרוב ל230 מיליון ₪. סכום אדיר שהולך ותופח, אז מה אפשר לעשות? אם באמת ניסו הכול ולא עזר כלום אז הפתרון צריך להיות יצירתי, ומחייב ליצור שותפות עם רשויות נוספות. בשנת 2010 הסתיים השלב השלישי והאחרון בהסדר חובות הקיבוצים, שזה מכבסת מילים למחיקת חובות הקיבוצים שהחלה ב1999 והסתיימה 11 שנים מאוחר יותר. ממשלות ישראל מימין ומשמאל מחקו סכום דמיוני של 19.5 מיליארד ₪! עבור הקיבוצים, לאחר שממשלות ישראל מצאו לנכון שהאשמים בחובות הענק של הקיבוצים הם לא הקיבוצים, אלא שהם "נפלו קורבן" למערכת כלכלית דורסנית. אם מחר תצא מטבריה קריאה לערים נוספות עם חובות כבדים לממשלת ישראל להגיע להסדר פריסת חובות ארוכת טווח כולל מחיקה של חלק מהחובות יש לכך תקדים. שוב מגיעים למסקנה הברורה, ערי הפריפריה דוגמת טבריה לא מעניינות את ממשלות הימין והשמאל.


קידמה


ישנה תופעה חדשה שתופסת תאוצה ומשפיעה על כולנו "אמנזיה דיגיטאלית". כלומר, שכחה של פרטים במודע כי אנחנו יודעים שקל לנו להגיע אליהם, ולכן לא צריך להתאמץ. במחקר שבדק את "אפקט גוגל" העידו 44% מהנשאלים שהטלפון הנייד הוא למעשה שלוחה של המוח שלהם, מה שתמך בכך הוא ש70% לא זכרו את הטלפונים של הילדים שלהם, ו49% לא זכרו את המספר של בן זוגם. עוד נמצא שאנשים תופסים מעצמם חכמים יותר מכפי שהם באמת, והסיבה לכך היא מנוע החיפוש גוגל, התשובה כמעט לכל שאלה נמצאת במרחק של חיפוש אחד באינטרנט, והדבר מעלה את האמונה של אנשים בחוכמתם הרבה יותר מכפי שהם חכמים באמת.
מחקר אחר מצא שאנחנו יותר מצלמים את "החיים שלנו" מאשר חיים אותם באמת, המסקנה הזו נקבעה לאחר שאנשים העידו שאינם זוכרים שום חוויה משמעותית מטיול או אירוע משפחתי למרות מאות התמונות שהם עשו.
ומה אתכם קוראים יקרים, אתם חיים את החיים או מצלמים אותם? אצלי זה גם וגם ותלוי בנסיבות.


שבת שלום, עומרי נחום, שמתם לב שהארנונה שוב עלתה?        

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
16.8.19, יהיה יין לראש השנה - הושג הסכם עבודה ביקבי רמת הגולן
בשעה טובה ומוצלחת נחתם השבוע הסכם עבודה ראשון פורץ דרך ביקבי רמת הגולן בקצרין ובו הישגים משמעותיים לעובדי היקב, כך דיווח אבי גבאי יו"ר ההסתדרות מרחב כנרת. אבי גבאי ביקש להביע תודה מקרב לב ליאיר שפירא מנכ״ל היקב ולצוות ההנהלה אופירה, שאולי, מיקי כהן ושונפלד היינן. תודה מיוחדת לחברי וועד העובדים - מיקי יו״ר הוועד, ישראל ויעקב חברי הוועד ושותפים נאמנים ופעילים לכל אורך המו״מ. תודה לאיציק פרשה מזכיר האיגוד המקצועי של ההסתדרות מרחב כנרת ברמת הגולן. יחד נמשיך למען ציבור העובדים ולהצלחת היקב מספר אחד בישראל עם היין הטוב ביותר בעולם.
16.8.19, אגודת המים בעמק הירדן הגיעה להסדר היסטורי עם מדינת ישראל ורשות המים אשר יבטיח את עתיד החקלאות באזור.
ההסדר הינו תוצאה של תהליך ארוך ועבודה מפרכת, אשר נוהל מול אנשי המקצוע של רשות המים ומשרדי הממשלה. משמעות ההסדר אדירה לחקלאות עמק הירדן ומסירה את איום הקיומי מעל ראשי החקלאים.להמשך קריאה.
16.8.19, בלט בהיעדרו
ביום שני 12.8.19 התקיים בפארק המים "חוף גיא", יום כייף שנתי לעובדי עיריית טבריה. יום חופש ניתן לעובדי העירייה ורבים מהם בחרו לממש את כרטיסי ההנחה ולהגיע ליהנות מיום של חווית מים מהנה ושמחה. ארצי מרדכי, יו''ר ועד העובדים, ניצח על הארגון ביד רמה והוא נראה עובר בין העובדים הרבים ודורש בשלומם. בלט בהיעדרו רון קובי, ראש העירייה.
16.8.19, אם הם אומרים - בטח הם יודעים למה הם אומרים
על החלטת שופטי בג"צ בנוגע לפסילת ההפרדה, בזמן הופעתו של הזמר מוטי שטיינמץ בעפולה, אמר השבוע פרופ' עודד מודריק - מרצה בכיר באוניברסיטת אריאל וסגן נשיא בדימוס של בית המשפט המחוזי בתל אביב. "חוכמת השפיטה אינה מתמצית בהבנת הדין. חוכמת השופט היא גם ההבנה שנקיטת ייקוב הדין את ההר עלולה ללבות מחלקות רבות היקף" (מתוך ציוץ טוויטר של פרופ' מודריק)
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שלישי, 20 אוגוסט2019
Wאבגדהוש
3128293031010203
3204050607080910
3311121314151617
3418192021222324
3525262728293031
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.