הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות גליל תחתון>
מליאת המועצה בגליל תחתון אישרה את תקציב 2018 -

כוכב הצפון | גיליון 2318 | 29.12.17

 

 מאת: חיים חליוה

ראש המועצה האזורית בגליל התחתון וחברי המליאה אישרו את תקציב 2018 בהיקף 112 מיליון שקלים. ראש המועצה, מוטי דותן: מאז כניסתי לתפקיד לפני כמעט 17 שנה תקציב המועצה הוכפל, וההשקעות נראות היטב בכל היישובים והאזור".

מליאת המועצה האזורית הגליל התחתון אישרה בתחילת השבוע את תקציב המועצה לשנת 2018, העומד על 112 מיליון שקלים.

ראש המועצה, מוטי דותן, הביע שביעות רצון מתהליך אישור התקציב ומהשימושים שנעשו בתקציב השנה החולפת. לדבריו, מדובר בתהליך סדור ויעיל, העונה על כל הדרישות והנהלים, ועובדה היא שהמועצה האזורית בגליל התחתון קיבלה, זו השנה השנייה ברציפות, את פרס הניהול הכספי התקין מידי שר הפנים, אריה דרעי.

דותן אמר לאחר אישור התקציב: "בשנת 2001, עת נכנסתי לתפקידי כראש המועצה, עמד תקציב המועצה על כ-54 מיליון שקלים. השבוע אושר תקציב המועצה לשנת 2018 על סך כ-112 מיליון שקלים. זהו תקציב שמשקף את הגידול ואת ההתפתחות של המועצה".

דותן ציין כי כמו בשנים עברו, חלק נכבד מהתקציב מושקע במערכת החינוך, שהיא הפנינה בכתר העשייה של המועצה. עדות לתשואה היפה בהשקעה בחינוך הם הפרסים, בהם פרס החינוך הארצי והמחוזי, ההישגים באחוזי הזכאות לבגרות במוסדות החינוך של המועצה ואחוז המתגייסים לשירות משמעותי בצה"ל. "כל ההישגים הללו לא היו באים לעולם ללא ההשקעה הרבה של המועצה בחינוך ובנושאים אלה," דותן הדגיש כי התחייבות שלי ושל המועצה  היא כי גם בשנה הקרובה תימשך ההשקעה במערכת החינוך בהיקפים דומים ואף נשאף ליותר. אני מאמין בדברי יאנוש קורצ'ק שאמר: "הדואג לימים זורע חיטים, הדואג לשנים נוטע עצים, הדואג לדורות מחנך אנשים." ואם לא די בכך הוסיף יאנוש קורצ'ק ואמר "לתקן את העולם פירושו לתקן א החינוך". אני שמח שנפלה בחלקי הזכות ליישם את חוכמתו של המחנך הדגול יאנוש קורצ'ק ביחד עם עובדי מערכת החינוך במועצה ועובדי המועצה בכלל.

כמו כן הושם דגש בתקציב החדש על הרחבת היישובים, על קליטת תושבים חדשים ועל שיפור ושדרוג תשתיות בתחומים שונים ביישובים.

ראש המועצה הודה לגזבר המועצה הוותיק והמסור, שמוליק איזנברג, לסגניתו אורטל יצחק, למנכ״ל המועצה, יוסי יצחקי, ולחברי מליאת המועצה לעובדי המועצה.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
בתי משפט השלום במחוז הצפון זכו בפרס יוקרתי לשיפור מצוינות ארגונית במשרדי הממשלה. הנשיא פורת החמיא לעורכי הדין במחוז על תרומתם לזכייה.
כמדי שנה, נערכת תכנית פרס לצוותי שיפור מצוינות ארגונית במשרדי הממשלה וביחידות הסמך של האגף לאיכות ומצוינות בנציבות שירות המדינה. מטרת התכנית היא לעודד ולהוקיר יוזמות צוותיות לקידום המצוינות הארגונית, המבוססות על מתודולוגיות מקובלות לעבודת צוותי שיפור. להמשך כתבה.
דוד אוחנה: "רון קובי פוגע בילדים מיוחדים ללא סיבה מיוחדת"
כ-10 שנים פועלת באזורנו עמותת "שמעיה", אשר פעילותה בארץ מתפרשת על שנים רבות עוד יותר. העמותה הוקמה במטרה לתת מענה לילדים ומבוגרים הסובלים מליקויי שמיעה. עד היום, נאלצים ילדים מיוחדים אלו למצוא מענה טיפולי בבריכה ובמועדוניות מחוץ לעיר. מדובר בילדים מכל קצוות הקשת, ללא שיוך למגזר זה או אחר. להמשך כתבה.
השנה ימלאו 43 שנים לנפילתו של יוני נתניהו ז"ל במבצע אנטבה.
מאת: ח"כ יואב קיש זהו ציטוט של אחד ממכתביו שהופך בימים אלו לרלוונטי מתמיד: "אני מעדיף לחיות כאן תוך לחימה מתמשכת, מלהיות חלק מן העם היהודי הנודד. כל מקרה של התפשרות יגרום לקירוב הקץ. כיוון שאין לי כוונות לספר לנכדים שלי על מדינת היהודים במאה העשרים כעל אפיזודה חולפת וקצרה באלפי שנות נדודים, אני מתכונן להיאחז כאן בכוח רב". להמשך כתבה.
נוער מד"א - הנוער שעושה חיים
ביום ג' השבוע סיימו כ-50 בני נוער קורס מגישי עזרה ראשונה בתחנת מד"א בטבריה. בטקס מרגש הוסמכו החניכים כמגישי עזרה ראשונה וקיבלו תעודות סיום ואת מדי הארגון. להמשך כתבה.
הסיפור של השבוע קפץ לי בגלל ידיעה קצרה וזניחה בחדשות..
הגעתי אל דני ודנה בפעם הראשונה הביתה, זוג צעיר בני 30 בערך עם שני ילדים קטנים, חיים בדירה שכורה ומרוויחים לא רע, הוא מרוויח מחברה שהקים והיא עצמאית בתחילת דרכה. הכסף נכנס אבל החשבון מראה מינוס שכבר חצה את ה- 30,000. אז אנחנו מקשקשים ואני מתחיל בסדרת שאלות להבין איפה נמצא הבלאגן הגדול. אני עובר על רשימה שיש לי, של כל האלמנטים הגדולים שנמצאים ברשימת ההוצאות של זוג. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום חמישי, 18 יולי2019
Wאבגדהוש
2730010203040506
2807080910111213
2914151617181920
3021222324252627
3128293031010203
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.