הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
מכתבים למערכת>
מכתבים למערכת - לחיים חליוה, כוכב הצפון, שלום רב - כתבתך - פרסי עמק הירדן גיליון מס' 2305,

כוכב הצפון | גיליון 2306 | 29.9.17

 

כתבתך - פרסי עמק הירדן גיליון מס' 2305, ערה"ש 20.9.2017 -

נושא הכתבה שלך, היה חידוש המסורת של הענקת פרסי המועצה האזורית עמק הירדן, לתושבי המועצה אשר בלטו בתרומתם לקהילה כולה. ואכן שיבחת בדבריך את המפעל הזה.

אך מעבר לכך עניינה העיקרי של הכתבה התמקד באחד ממקבלי הפרס, בחברנו ירח פארן מקיבוץ האון. הוספת והעזת אף לומר שלטעמך הענקת הפרס לירח הינה תעודת עניות לתושבי העמק. (ההדגשה במקור).

עד כאן חיים, חושבני שאינך מכיר כלל את פועלו של האדם המיוחד הזה. אני משער שדבריך הזועמים נובעים מהקונפליקט בו אתה נתון מזה שנתיים-שלוש עם מוסד המבקר של המועצה, ושאין לירח כיום כל קשר אליו. כי אחרת באמת שאינני מבין למה יצא קצפך- כי רב.

כיו"ר ועדת הפרס מחובתי למחות נמרצות על דבריך אלו. להסב את תשומת לבך לעובדות ובעיקר לתקן הרושם שעשוי להיווצר אצל קוראיך, לגבי פועלו של ירח פארן.

אתחיל דווקא מתפקידו כמבקר האזור (מפעלים, מועצה, ארגוני קניות) בימים בהם הביקורת בניהולו של ירח פארן עסקה בשונה מהיום בהכוונה ובעזרה לבעלי התפקידים. היא התמקדה בתיקון השגיאות, ולא בהמלצה להדחה או להעמדה לדין כמקובל היום.

מעשיו של ירח במרוצת 50 השנים שחלפו התאפיינו בענווה, בשקדנות, היו ספוגים באהבה לאזור ולמדינה. והם נעשו שלא על מנת לקבל ממנה פרסים.

ככזו הייתה הקמת בית הספר לשדה במירון, הדרכת נוער בארץ ובחו"ל, חשיפה ועיצוב אלמנטים היסטוריים מיוחדים באזור, כתיבת מחקרים על תולדות האזור שלנו בעת החדשה, או השתלבות רבת שנים בפרויקט הצה"לי המיוחד של איתור נעדרים, על מנת שיהיה להם קבר בישראל.

האם כל אלה הם תעודת עניות לאיש ולאלה שבחרו בו? האם האירוע (שאינני יודע את פרטיו), האם איננו מתגמד מול פועלו הענק של ירח? אני מבקש ממך שתלמד לעומק את פעילותו האזורית ומציע לך שתתקן את שכתבת לגביו בגיליון ההוא. ממילא אלה ימים של סליחות  וזה בדיוק הזמן לעשות זאת בכבוד הראוי לו, וגם לנו לכולנו.

בברכה, עוזי קרן.

 

לעוזי ולתושבי העמק השלום והברכה

האזרח, אורי אחיטוב עבד בצמח מפעלים - צמח ציוד כבד במשך שנים רבות. כשראה את שמו של ירח פארן התקשר וביקש להגיב ולהוסיף על הכתבה. ביום שני השבוע, התקשר למערכת העיתון מר אחיטוב אורי זאת לאור הכתבה לעניין פרסי המועצה לירח פארן וגולל באוזני סיפור עצוב עבורנו כחברה ועבור המערכת. הסיפור ששמעתי מאורי אחיטוב מהווה ממש אחד לאחד עדות לדפוסי התנהלות והתנהגות של ירח פארן בתפקידו כמבקר כפי שפורטו בכתבה מהשבוע שעבר על ידי. זה נשמע פשוט העתק הדבק.

כדבריך עוזי, ירח פארן היה גם מבקר המפעלים, המועצה וארגוני הקניות. אורי אחיטוב סיפר כי עלה לא פעם לקומה שניה, בבניין בו עבד, למבקר הפנים, ירח פארן. "הבאתי לו מסמכים, תיעוד, ומה לא המעידים על מעשה שוחד, שחיתות, מעילה בכספים וכד'.

ירח פארן לא היה מוכן לשמוע אותי ולהסתכל כלל במסמכים. האיש אטם את אוזניו ואת עיניו ועוד ביקש "תסתלק מהמשרד"! כלל לא היה מוכן לשמוע את אורי אחיטוב חושף שחיתות אדם נורמטיבי ישר והגון. ירח כלל לא הסכים לעיין במסמכים, או לבדוק.

"המצב היה נוח לכולם" ציין האיש בפניי. מסתבר שכל מה שסיפר האיש לירח פארן, כל המסמכים שהביא בפניו, העדויות וההוכחות לטענתו של אורי אחיטוב היה בהם משום להוכיח מעשה שחיתות הוא נדרש להסתלק ממשרדו של ירח פארן על ידי ירח פארן אותו זוכה פרס המועצה.

לטענת אורי אחיטוב מבקר שהיה בודק היה מזדעזע. אורי אחיטוב סיפר לכתבנו דברים ואמירות שהנייר לא יכול לספוג על ירח פארן ולכן לא אביא ציטוטים מדבריו.

אורי סיפר על יד אחת של שיטה, של חוסר פועלו של האיש למיגורה של השיטה, על סתימת עין ואוזן למעשים חמורים שהיו בצמח ציוד כבד שמן הסתם ירח פארן היה המבקר שלהם גם.

המדובר היה במעשה שחיתות של בכירים בצמח ציוד כבד עבודות עפר. לימים הגיע מנהל חדש למפעלים העונה לשם דוידי שלטענת אורי אחיטוב הוא פרש בפניו את כל הסיפור ולא עבר זמן קצר ודוידי מכר את צמח ציוד כבד ועבודות עפר. לטענת אורי אחיטוב בשל חשיפות המעשים  אותם הביא לידיעתו. זה סיפורו של אורי אחיטוב. את דוידי מערכת העיתון לא איתרה כלל, את המהנדס בעת ההיא מערכת העיתון גם לא איתרה למרות ששמו ידוע למערכת ולכן דבריו של אורי אחיטוב הובאו כאן ללא תגובת כלל הצדדים אלא בכדי לספר את הסיפור על ירח פארן וחוסר פועלו למען הביקורת שתחת עינו הפקוחה עברו הרבה מים בירדן ששטפו את העבירות והמעשים האסורים גם יחד.

אם למישהו יש מה להגיד לאורי אחיטוב או לשמוע ממנו את הסיפור באופן ישיר זה הטלפון שלו 050-5202916. זה האיש שהכתבה שלי עוררה בו את ההיסטוריה הזועקת והמזעזעת.

הערת העורך בתגובה למקרה המדובר:

אשווה את הדברים לצורך המחשה בלבד, באופן קיצוני כהרגלי. משה קצב, היה לראש העיר הצעיר ביותר בתולדות מדינת ישראל, ראש עיר למופת, היה שר כמעט בכל תיק ושירת בתפקידים ציבוריים רמי מעלה ובעלי השפעת ענק כמחוקק. אף הגיע אל מוסד הנשיאות.

איזה פלא, לפתע נתגלה פגם במוצר שנקרא משה קצב, בדיוק כמו במקרה שלנו ירח פארן. ואני שואל היעלה על דעתו של מאן דא הוא שמישהו יעניק למשה קצב פרס באמתלה של המעשים הטובים שלו מהעבר? נכון אף אחד! אז למה כאן כן? היכן אני טועה כאשר כתבתי "הענקת הפרס לירח הינה תעודת עניות לתושבי העמק". עוזי אתה איש יקר ומוערך בעיניי, פועלך למען הציבור והפרט הוא לאין שיעור ראויה לכבוד. לטעמי לירח פארן לא מגיע פרס! אבל מי אני שאשנה את פני ההיסטוריה היא כבר נכתבה. מה שחייבים זה ללמוד להבא, לפרסם לפני מי המועמדים ומי שיש לו מה להגיד על מי מבין המועמדים זה הזמן. בדיוק כמו בחתונה קתולית. גמר חתימה טובה, צום קל ונעים לצמים.

 

לכב' מר חיים חליוה עורך כוכב הצפון השלום והברכה

אקדים ואכתוב: אני קורא נאמן של העיתון וזה כמובן כולל את כתבותייך שכוללות לפעמים ביקורת נוקבת, ככלל אני סבור שביקורת היא דבר חיוני מאין כמוהו כולל כמובן על גופים ציבוריים ובעלי תפקידים (בתנאי כמובן שהיא עומדת במבחן ובקריטריונים המחויבים).

ולעניין הספציפי: בכוכב האחרון (גיליון 2305 מ-20/09/2017 ) עמ' 50 בכתבה שלך על פרסי עמק הירדן בקטע בו אתה חולק שבחים לגבי פינסקי רכזת התרבות לשעבר במועצה על פועלה בתחום המחול אני סבור שנפלה אצלך טעות, דברי השבח האלה בתחום המחול - עליהם ניתן אף להוסיף ולשבח רבות - שייכים לגב' דורית פורת (גילוי נאות: אינה קרובת משפחה שלי) שהיתה שנים רבות מנהלת האולפן למחול ומייסדת להקת גלים המפורסמת (מפעל חיים!) שהופיעה על במות מכובדות ביותר בעולם ותרמה רבות לכבוד המועצה, העמק ותושביו ואף למדינה, לאכזבתי לא זכתה בפרס (אך לא להפתעתי כי אתה כבר "רמזת" בכתבה אייך העניינים מתנהלים).

יהיה נכון ומכובד שדברים אלה יפורסמו על ידך בעיתונך כולל התמונה הרצ"ב מאחד הפסטיבלים הבינלאומיים באירופה.

בברכה חמה יונתן פורת.

מערכת העיתון שמחה להביא את התיקון המתבקש. נראה כי, כאשר הפרסים ניתנים בדרך שראש המועצה, עידן גרינבאום, בחר בה מסיבותיו הוא, ומשיקולים שאינם עולים בקנה אחד עם מיצוי המיטב לטובת מקבלי הפרס בכדי שלא יוטל דופי בבחירתם, אז זו התוצאה. יראח פארן, היא דוגמא טובה ביותר, שהרי ישנם עשרות בעמק הירדן, העולים בפועלם למען הציבור והכלל יותר  מאדם אשר פועלו הציבורי מתוקף תפקידו כמבקר המועצה והמפעלים שנוי במחלוקת עמוקה. עולה מהתגובות ומההתנהלות של המועצה כיום כי כמו שעבד יראח פארן כך עובדים גם היום ועוד מעניקים לזה פרס בסוף, זה האבסורד. כאשר בוחרים בחבר וועדה לבחירת מועמדים לפרס המועצה, באדם שזכה לגלגל הצלה מירח פארן בהיותו מבקר על מעשה החשוד בפלילים לכאורה, אז אין על מה להתפלא, שהרי מה שנולד בחטא סופו בחטא.

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
במד"א ערוכים לאבטח רפואית את מאות האלפים שיגיעו להילולה במירון
לאחר הכנות נרחבות במשך חודשים רבים, מגן דוד אדום ערוך ומוכן לאבטח רפואית את מאות אלפי המתפללים שיגיעו להילולת הרשב"י במירון * מד"א בשיתוף ארגוני ההצלה ובתיאום מלא עם משטרת ישראל וכלל כוחות החירום והביטחון ינהל את האבטחה הרפואית באירוע ממוקד שליטה של מד"א שהוקם בהר מירון. להמשך כתבה.
2 חיילות טברייניות בין מצטיינות נשיא המדינה ליום העצמאות ה-71 למדינת ישראל.
בטקס שנערך ביום העצמאות בבית הנשיא, קיבלו 120 חיילים וחיילות אות הצטיינות על פעילותם ותרומתם למען המדינה. בתוך ה-120 מצטיינים היו 2 חיילות טברייניות שהביאו כבוד והערכה לעיר שלמה. רגע של אושר. להמשך כתבה.
מועצת הדבש ודבוראי ישראל: לכבוד יום הדבורה הבינלאומי שקבע האו"ם 20.5 יפתחו המכוורות ברחבי הארץ את שעריהן, לשבוע חגיגות בסימן יום הדבורה
ב-20.5 יקיים הדבוראי בועז בן זאב - שידור חי בעזרת מצלמה מיוחדת מתוך כוורת דבורים פעילה, בשילוב הסברים ומענה לשאלות להגברת המודעות לחשיבותה של דבורה הדבש בהאבקת גידולים חקלאיים. להמשך כתבה..
יום המוזאונים הבין-לאומי מאי 2019 - כניסה חינם לעשרות מוזאונים ברחבי הארץ
כמדי שנה, מוזאוני ישראל יפתחו את שעריהם לקהל הרחב ללא תשלום ויקיימו מגוון פעילויות בהשראת הנושא השנתי הנבחר ״המוזאון כחממה תרבותית-העתיד של העבר״. להמשך הכתבה..
ספר חדש מתאר צילומים מרתקים של הדמויות הנשיות המרכזיות בתנ"ך, על רקע נופי הגולן
ב-14.5 יתקיים אירוע השקת ספר הצילומים והדמיות החדש והייחודי, המציג תצלומים של נשים בתנ"ך בנופי הגולן, מאת דיקלה לאור, מהמכללה האקדמית כנרת, שרואה אור בימים אלה. הספר מרכז בתוכו 41 צילומים ייחודיים, המהווים 41 סיפורי מקרא. להמשך כתבה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום ראשון, 19 מאי2019
Wאבגדהוש
1828293001020304
1905060708091011
2012131415161718
2119202122232425
2226272829303101
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.