הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 
חדשות עמק הירדן>
חגיגות 80 שנים לקיבוץ עין גב -

כוכב הצפון | גיליון 2300 | 18.8.17

מאת: חיים חליוה

 קיבוץ עין-גב חוגג שמונים להיווסדו. חבר הקיבוץ, תא"ל במיל עוזי קרן, חבר קיבוץ עין גב עוסק ביחד עם החברים בצוות ההערכות לקראת החגיגות, איסוף התמונות מהחברים ומהארכיונים, הזיכרונות, הממצאים, הסיפורים וכל הנדרש לחגיגות מעין אלו. חתיכת היסטוריה רוויה במאבקים, במלחמה, בסיפורי גבורה ואומץ לב חסרי פשרות כל אלו גם יחד הם שהביאו את הקיבוץ להיכן שהוא היום.

תא"ל במילואים, עוזי קרן, הוא שמונה מטעם הקיבוץ להיות מארגן ומנהל האירוע. כותרת האירוע "ציון 80 שנה לעלייה לקרקע של קיבוץ עין גב". הערב יערך בקיבוץ ביום שישי,  8 לספטמבר 2017, י״ז אלול ה׳תשע״ז בשעה 20:00.

לאלו שלא יודעים, קיבוץ עין גב הוקם בשנת 1937 במסגרת מבצע יישובי חומה ומגדל והיה לישוב העברי הראשון (והיחידי עד 48) ממזרח לכנרת. במשך 30 שנים (עד 1967) היה הקיבוץ סמל לקביעת גבולות בטחון המדינה, בהיותו הישוב הצפוני ממזרחה של הכנרת. קיבוץ עין גב היה מבודד ומוקף כפרים ערביים. שנים רבות התאפשרה הגישה לקיבוץ דרך הים, או בדרך עפר חשופה לאיום האויב.

במלחמת העצמאות עמדו חברי עין גב כמעט לבדם אל מול התקפות האויב, ויכלו להם. בקרב זה נפלו 5 מחברי הקיבוץ הקטן. כוח מלוחמי עין גב אף כבש את הר הסוסיתא שהשקיף על הקיבוץ. בשבוע שעבר ביקר אף במקום ראש הממשלה בנימין נתניהו. לאחר תום הקרבות נמסר ההר למדינה.

שנים רבות עברו מאז וקיבוץ עין גב נשאר סמל, לא רק בהקשר של קרבות ודם, אלא גם כמרכז תרבותי המשתמר עד היום בדמותו של פסטיבל עין גב, שהיה פסטיבל המוזיקה הראשון בישראל והתייחד במוסיקה עברית ארץ ישראלית והשנה יחגוג 75 שנה לקיומו יותר משנות קיומה של המדינה.

קיבוץ עין גב נחלץ מהמצוקות הכלכליות שעבר, ונמצא היום בתנופת קליטת בנים לחברות מלאה, בניה ופיתוח עסקי וקהילתי.

קיבוץ עין גב יודע לשמר את המסורת המיוחדת לו, ואת יסודות "הקיבוץ הישן", לצד שינויים באורחות החיים, והתאמה למציאות המשתנה בת זמננו.

לרבים מאתנו הטבריינים, זכורה עין גב בקונוטציה של ספינות "שייט כנרת" החוצות את הכנרת ומסיעה תיירים ישראלים, נוצרים צליינים, מצידה האחד של הכנרת, טבריה, אל צידה השני קיבוץ עין גב. כילד זוכר אני כיצד הסורים היו יורים על הקיבוץ עם כדורים זוהרים (נותבים) למרות הכל קיבוץ עין-גב קיים כבר 80 שנה. סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
החברה להגנת הטבע בסיור לימודי באגודת המים
משלחת בכירי החברה להגנת הטבע הגיעה השבוע לסיור במתקן הסולארי הראשון בארץ הצף על מים של אגודת המים בעמק הירדן. אנשי החברה להגנת הטבע למדו על הניצול האופטימאלי של המשאבים בפרויקט המשלב: ייצור חשמל באנרגיה ירוקה, חסכון בחשמל, הקטנת אידוי מים וחסכונם, וניצול שטח מוסתר בצורה אופטימלית והבינו את הפוטנציאל הגלום בפרויקטים כאלו. את הסיור הדריכו זיו הר חול מאגודת המים ועופר ינאי מנכ"ל נופר אנרגיה שביצעו את הפרויקט.
משרד הכלכלה, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, מעוף-טק ועיריית טבריה קיימו אירוע חשיפה
בפאב "הביג בן" בטבריה לקראת פתיחת האקסלרטור (מאיץ טכנולוגי) הראשון בטבריה בניהול חברת סינובייט בפני יזמים. במסגרת האירוע, הציגה סיון ברעם מנהלת אקסלרטור טבריה מטעם מעוף, את מטרות האקסלרטור והסבירה כיצד ניתן להשתלב בתכנית המאיץ הטכנולוגי, אשר מטרתו: איתור מיזמים טכנולוגים וחברות בתחילת דרכן והפיכתן לסטרטאפים טכנולוגים עם לקוחות ומשקיעים. בנוסף התארחו באירוע, אביהו עמר ויהודה קריף, סטארטאפיסטים מטבריה, שסיפרו כיצד הקימו את האפליקציה ששינתה את כללי המשחק בעולם הגיימינג - Winniapp.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
שבת, 19 ינואר2019
Wאבגדהוש
130310102030405
206070809101112
313141516171819
420212223242526
527282930310102
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.