הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 

כוכב הצפון | גיליון 2293 | 30.6.17


אני אוהבת את הפייסבוק, משרת אותי נאמנה כבר למעלה מעשור, כלי לשמור על קשר עם חברים ובני משפחה. לשמור תמונות וקבצי וידיאו, מעין ענן מידע גלוי לכול מי שנרצה.
אני אוהבת לכתוב, בעיקר שירה. נהנית מתגובות החברים לכתיבה שלי, מתשומת הלב אליי. כולנו כאלה, מצלמים כל תבשיל או עוגה שמכינים או אוכלים במסעדה, סלפי חזק אצל כולנו. הפייסבוק הפך אותנו לחשופים וישנו רצון לשתף. הרשת גם הפכה אותנו לבוטים ונועזים הרבה יותר. נדמה לעיתים שזה קל לשבת, כמוני עכשיו, על הספה ולכתוב ככל העולה על נפשנו.


הרשת הפכה אותנו ליחידים בחשיפת הרבים המתחרים מי בולט יותר? מי משיג יותר לייקים? מי נועז ובוטה יותר? אנחנו שוכחים לעיתים שהרשת כה פתוחה כה שומרת כל תגובה כה מעצימה כל התבטאות. שכחנו שלמילים יש כוח שיכול להוביל למעשים.


הרשת החברתית בטבריה הפכה להיות עניין תרבותי בפני עצמה. בעיר נטולת תעסוקה תרבותית נראה שהרשת ממלאת את הוואקום הקיים. לכולנו יש דעה. כולנו מתחרים במשיכת תשומת הלב אלינו.
הגדרת המילה הסתה על פי ויקיפדיה הינה ניסיון לשכנע אדם, או קבוצת בני אדם לבצע מעשה שלילי.
נולדתי בטבריה לפני 43 שנים. חזרתי אליה לאחר היעדרות ממושכת כי במרכז היה חסר לי החום האנושי הטברייני. זה מה שמייחד אותנו.


יודעת שאנחנו נמצאים בצומת דרכים, מרגישים שטבריה שלנו משנה פניה, מרגישים תקועים ושהעיר לא מתקדמת, איבדנו תקווה, התסכול בקרבנו חזק. אבל אסור לנו להרים ידיים, אלימות מילולית ברשת לא תקדם את טבריה.
הסתה כנגד אדם זה או אחר לא תתקן את העיר, עלינו לזכור כי זה שמכוונים כלפיו את חיצי הרעל יושב בביתו עם הסמארטפון ורואה את תמונתו עם הכיתוב שהוא אמת או לא, ללא יכולת אמיתית להתגונן, כי הדברים כבר הופצו לאלפים.


מגדילים אלה המטיחים דברי בלע לשם השגת מטרות פוליטיות כנגד בני משפחתו של אדם זה או אחר. אנשים פרטיים שלא התמודדו לתפקיד והופכים לקורבנות בשל קירבה משפחתית. אסור לנו לאבד את הזהות שלנו, את האחווה הטבריינית, המשפחתיות שלנו.
מאמינה שאם נפגין אהבה לעיר במקום לחבוט בה, היא תוכל לצמוח. מאמינה שאם נדבוק בעיר היא תשגשג.
מאמינה שאם נחדל להיות כה בוטים ואלימים נוכל להשיג הרבה יותר. אסור לנו לאבד תקווה, אסור לנו לאבד צלם.


ב-2015 נחקקו חוקים בישראל כנגד האלימות ברשת החברתית. החוקים נוגעים להסתה על רקע גזעני או מגדרי אך החוק התפתח מאז גם לקריאה לאלימות וטרור. ייחול למות אדם כפי שהיינו עדים השבוע היא עבירה על החוק.


על כולנו לזכור שזכותנו להעביר ביקורת, אך יש לשמור על כבוד האדם, יש לדאוג שהביקורת תהיה עניינית. אין לערב בני משפחה של האדם שכנגדו מוטחת הביקורת, ועלינו לזכור כי מושא הביקורת הוא עדיין אדם פגיע ורגיש, בעל משפחה, שגם ילדיו חשופים לדברים אותם אתם כותבים. אנחנו טבריינים, חמלה וחום אנושי זה השם השני שלנו. בואו נפגין אותם החוצה לשם שינוי.
אולי טבריה של פעם תתגלה שוב ולא רק בקבוצות נוסטלגיה ברשת.
שבת של אהבת חינם - קרן אור

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
29.11.19, נחנכו מגרש הספורט, גן המשחקים ובית הכנסת בשכונת מיכלאנג'לו בטבריה
עלות הקמת השטח הקהילתי עומד על 2,000,000 ₪ חברת פידמונט אנטרפרייזס, שבנתה ואיכלסה לאחרונה את השכונה החדשה בטבריה, שכונת מיכלאנג'לו, מדווחת כעת על חנוכת השטח הקהילתי בשכונה. בימים האחרונים, נחנך מגרש ספורט משולב רב-תכליתי, קט-רגל וכדורסל הכולל גידור ותאורה ואושר ע"י מכון התקנים הישראלי. עלות הקמתו הסתכמה בכ-600,000 ₪. להמשך קריאה.
29.11.19, כנס לציון היום הבינלאומי לאלימות כלפי נשים
כ-150 איש השתתפו בכנס מיוחד לציון היום הבינלאומי לאלימות כלפי נשים שארגנו בלשכת הבריאות המחוזית בשיתוף השרות הסוציאלי של המרכז הרפואי פדה-פוריה תחת הכותרת: "שומרת אחותי" התקיים במרכז הרפואי פדה-פוריה, יום עיון מיוחד לציון היום הבינלאומי לאלימות כלפי נשים. כ-150 משתתפים: עו"ס, אחיות טיפות חלב, וצוות סיעודי מהמרכז הרפואי, הגיעו לכנס אותו ארגנו במחוז צפון של משרד הבריאות, יחד עם ענת רוזנבלום, מנהלת השירות הסוציאלי במרכז הרפואי. להמשך קריאה.
מדור ילדים ומשפחה: איך לחגוג יומולדת מבלי להישאר עם חורים בכיסים?
מאת: מיטל בן שלוש אומנית ילדים וקומיקאית. הילד חוגג יומולדת! מי יותר מתרגש? הילד? הילדה? ההורים? אנחנו הישראלים אוהבים הכול בשפע וכמה שיותר יותר טוב. וכן, הישראלים אוהבים להתלונן ולדבר על הכל. לדוגמא: אם עשיתם יומולדת מושקעת והבאתם אין סוף אטרקציות ואוכל מכל טוב, תמיד יאמרו: "וואוו איזה השקעה. ממש מטורפים, אם ככה יום ההולדת מושקעת מה יהיה בבר/ת מצווה?" ומאידך, אם עשיתם יומולדת ללא השקעה מטורפת שהיא קצת חטיפים שתייה קלה ועוגה יאמרו: מה זה ממש עלוב, איפה ההשקעה? הורים יקרים אתם מבינים לבד שלא משנה מה תעשו תמיד יהיה מה לומר, אז כמו כל דבר בחיים פשוט צריך למצוא את האיזון. להמשך קריאה.
25.10.19, גיליון כוכב הצפון באינטרנט
בואו לחוות את חווית הגלישה באינטרנט עם המהדורה האינטראקטיבית של עיתון כוכב הצפון. יותר חדשות, יותר עניין, כתבות, ראיונות, סרטונים, כותבי דעות ומדורים ייחודיים, עכשיו בלחיצה.
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שישי, 06 דצמבר2019
Wאבגדהוש
4901020304050607
5008091011121314
5115161718192021
5222232425262728
129303101020304
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.