הפינה המשפטית
מאת: עו"ד נועם פנחס
 
תאונות דרכים -פגע וברח לכתבה
 עשרת הדיברות לנפגע עבודה - לכתבה
 
 
 

בקרו באתר האינטרנט
החדש של הישוב
פוריה עילית. לאתר. 

כוכב הצפון | גיליון 2293 | 30.6.17


אני אוהבת את הפייסבוק, משרת אותי נאמנה כבר למעלה מעשור, כלי לשמור על קשר עם חברים ובני משפחה. לשמור תמונות וקבצי וידיאו, מעין ענן מידע גלוי לכול מי שנרצה.
אני אוהבת לכתוב, בעיקר שירה. נהנית מתגובות החברים לכתיבה שלי, מתשומת הלב אליי. כולנו כאלה, מצלמים כל תבשיל או עוגה שמכינים או אוכלים במסעדה, סלפי חזק אצל כולנו. הפייסבוק הפך אותנו לחשופים וישנו רצון לשתף. הרשת גם הפכה אותנו לבוטים ונועזים הרבה יותר. נדמה לעיתים שזה קל לשבת, כמוני עכשיו, על הספה ולכתוב ככל העולה על נפשנו.


הרשת הפכה אותנו ליחידים בחשיפת הרבים המתחרים מי בולט יותר? מי משיג יותר לייקים? מי נועז ובוטה יותר? אנחנו שוכחים לעיתים שהרשת כה פתוחה כה שומרת כל תגובה כה מעצימה כל התבטאות. שכחנו שלמילים יש כוח שיכול להוביל למעשים.


הרשת החברתית בטבריה הפכה להיות עניין תרבותי בפני עצמה. בעיר נטולת תעסוקה תרבותית נראה שהרשת ממלאת את הוואקום הקיים. לכולנו יש דעה. כולנו מתחרים במשיכת תשומת הלב אלינו.
הגדרת המילה הסתה על פי ויקיפדיה הינה ניסיון לשכנע אדם, או קבוצת בני אדם לבצע מעשה שלילי.
נולדתי בטבריה לפני 43 שנים. חזרתי אליה לאחר היעדרות ממושכת כי במרכז היה חסר לי החום האנושי הטברייני. זה מה שמייחד אותנו.


יודעת שאנחנו נמצאים בצומת דרכים, מרגישים שטבריה שלנו משנה פניה, מרגישים תקועים ושהעיר לא מתקדמת, איבדנו תקווה, התסכול בקרבנו חזק. אבל אסור לנו להרים ידיים, אלימות מילולית ברשת לא תקדם את טבריה.
הסתה כנגד אדם זה או אחר לא תתקן את העיר, עלינו לזכור כי זה שמכוונים כלפיו את חיצי הרעל יושב בביתו עם הסמארטפון ורואה את תמונתו עם הכיתוב שהוא אמת או לא, ללא יכולת אמיתית להתגונן, כי הדברים כבר הופצו לאלפים.


מגדילים אלה המטיחים דברי בלע לשם השגת מטרות פוליטיות כנגד בני משפחתו של אדם זה או אחר. אנשים פרטיים שלא התמודדו לתפקיד והופכים לקורבנות בשל קירבה משפחתית. אסור לנו לאבד את הזהות שלנו, את האחווה הטבריינית, המשפחתיות שלנו.
מאמינה שאם נפגין אהבה לעיר במקום לחבוט בה, היא תוכל לצמוח. מאמינה שאם נדבוק בעיר היא תשגשג.
מאמינה שאם נחדל להיות כה בוטים ואלימים נוכל להשיג הרבה יותר. אסור לנו לאבד תקווה, אסור לנו לאבד צלם.


ב-2015 נחקקו חוקים בישראל כנגד האלימות ברשת החברתית. החוקים נוגעים להסתה על רקע גזעני או מגדרי אך החוק התפתח מאז גם לקריאה לאלימות וטרור. ייחול למות אדם כפי שהיינו עדים השבוע היא עבירה על החוק.


על כולנו לזכור שזכותנו להעביר ביקורת, אך יש לשמור על כבוד האדם, יש לדאוג שהביקורת תהיה עניינית. אין לערב בני משפחה של האדם שכנגדו מוטחת הביקורת, ועלינו לזכור כי מושא הביקורת הוא עדיין אדם פגיע ורגיש, בעל משפחה, שגם ילדיו חשופים לדברים אותם אתם כותבים. אנחנו טבריינים, חמלה וחום אנושי זה השם השני שלנו. בואו נפגין אותם החוצה לשם שינוי.
אולי טבריה של פעם תתגלה שוב ולא רק בקבוצות נוסטלגיה ברשת.
שבת של אהבת חינם - קרן אור

סה"כ 0 תגובות לכתבה זו
16.8.19, יהיה יין לראש השנה - הושג הסכם עבודה ביקבי רמת הגולן
בשעה טובה ומוצלחת נחתם השבוע הסכם עבודה ראשון פורץ דרך ביקבי רמת הגולן בקצרין ובו הישגים משמעותיים לעובדי היקב, כך דיווח אבי גבאי יו"ר ההסתדרות מרחב כנרת. אבי גבאי ביקש להביע תודה מקרב לב ליאיר שפירא מנכ״ל היקב ולצוות ההנהלה אופירה, שאולי, מיקי כהן ושונפלד היינן. תודה מיוחדת לחברי וועד העובדים - מיקי יו״ר הוועד, ישראל ויעקב חברי הוועד ושותפים נאמנים ופעילים לכל אורך המו״מ. תודה לאיציק פרשה מזכיר האיגוד המקצועי של ההסתדרות מרחב כנרת ברמת הגולן. יחד נמשיך למען ציבור העובדים ולהצלחת היקב מספר אחד בישראל עם היין הטוב ביותר בעולם.
16.8.19, אגודת המים בעמק הירדן הגיעה להסדר היסטורי עם מדינת ישראל ורשות המים אשר יבטיח את עתיד החקלאות באזור.
ההסדר הינו תוצאה של תהליך ארוך ועבודה מפרכת, אשר נוהל מול אנשי המקצוע של רשות המים ומשרדי הממשלה. משמעות ההסדר אדירה לחקלאות עמק הירדן ומסירה את איום הקיומי מעל ראשי החקלאים.להמשך קריאה.
16.8.19, בלט בהיעדרו
ביום שני 12.8.19 התקיים בפארק המים "חוף גיא", יום כייף שנתי לעובדי עיריית טבריה. יום חופש ניתן לעובדי העירייה ורבים מהם בחרו לממש את כרטיסי ההנחה ולהגיע ליהנות מיום של חווית מים מהנה ושמחה. ארצי מרדכי, יו''ר ועד העובדים, ניצח על הארגון ביד רמה והוא נראה עובר בין העובדים הרבים ודורש בשלומם. בלט בהיעדרו רון קובי, ראש העירייה.
16.8.19, אם הם אומרים - בטח הם יודעים למה הם אומרים
על החלטת שופטי בג"צ בנוגע לפסילת ההפרדה, בזמן הופעתו של הזמר מוטי שטיינמץ בעפולה, אמר השבוע פרופ' עודד מודריק - מרצה בכיר באוניברסיטת אריאל וסגן נשיא בדימוס של בית המשפט המחוזי בתל אביב. "חוכמת השפיטה אינה מתמצית בהבנת הדין. חוכמת השופט היא גם ההבנה שנקיטת ייקוב הדין את ההר עלולה ללבות מחלקות רבות היקף" (מתוך ציוץ טוויטר של פרופ' מודריק)
עיתון כוכב הצפון בפייסבוק
עיתון כוכב הצפון עלה לפייסבוק, רוצים לנהל דיאלוגים עם עוד מגיבים, כנסו לפייסבוק של כוכב הצפון.
מייל אדום לשליחת חדשות
 
לוח נדל"ן בבנייה
 
יום שלישי, 20 אוגוסט2019
Wאבגדהוש
3128293031010203
3204050607080910
3311121314151617
3418192021222324
3525262728293031
הבא
הקודם
בניית אתריםבניית אתרים 

© כל הזכויות שמורות ל"עיתון כוכב הצפון" טבריה, רח' הגליל 1, ת.ד 196 טבריה.